Nowe opcje na forum - działania administracji

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Dominik

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Dominik » 2017-11-18, 13:33

Gwiazdki usuwam, nie było sprzeciwu. Tak jak wspomniałem, nie oddają one w żaden sposób niczego, jedna osoba polubi, 50%, kolejna osoba dopisze posta 45%,, gdzie tu sens.

i taka zmiana, już nie używamy przycisku YOUTUBE, zostanie on usunięty z forum.
Teraz wystarczy sam link dać i gotowe, sam się film wstawi na forum.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Dezerter » 2017-11-18, 16:42

Mamy również bardziej przejrzyste forum, prostsze, znikło kilka działów,
Co sadzicie?, bo się waham zmniejszyć ilość działów w
Ważne sprawy dla chrześcijan
a może jest ok
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Dominik » 2017-11-18, 17:09

Dla nas częstych bywalców na tym forum jest w miarę wszystko jasne. Zastanawiam się jak to widzi osoba z zewnątrz.
Piszcie jakie mieliście pierwsze uczucia co do organizacji działów będąc na tym forum.

Na pewno nie chodzi by usunąć połowę działów, ale by coś zmienić, jeśli jest taka potrzeba.
Może zaproponujecie zmianę kolejności działów, zmianę ich nazw.

Abraham45

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Abraham45 » 2017-11-23, 09:35

Tak przeglądałem wszystkie działy pod kątem ewentualnych zmian o których napisałeś i mogę stwierdzić, że jeśli coś zmieniać na tym forum to tylko ten duży blok, który według mnie jest za bardzo rozczłonkowany. Chodzi dokładniej o to, ze niektóre tematy są pokrewne innym, np tematy o Biblii i można by je w jakiś sposób ze sobą połączyć. Specjalnie działów czy układu forum bym nie zmieniał, gdyż jest dobry a każde forum ma swój własny image, który jest częścią twórców forum. Oczywiście zmiany są też potrzebne, ale czy da się je wprowadzać? - można by się zastanawiać nad dodawaniem nowych działów, ale nie wiem czy jest to też potrzebne. Nie ma zbyt wielu ludzi do pisania, więc tez nie ma większych oczekiwań ze strony forumowiczów a tym co są jak widać pasuje obecny układ.

Ale skupiając się na zmianach w tych działach to według mnie: dział Biblia, Wersety oraz wydarzenia Biblijne można by połączyć ze sobą, co znacznie skróciłoby cały blok. Także działy Niebo, piekło, czyściec połączyłbym z tematem Szatan, grzech, gdyż tematy nieba, piekła, czyśćca są związane z szatanem, grzechem - stąd moja ocena.

Trochę skomplikowana jest sprawa z innymi działami w tym całym bloku, ponieważ w dziale Pozostałe Tematy Chrześcijańskie są tematy zarówno biblijne jak i dotyczące Kościoła, więc może utworzyć dział Życie Kościoła i tam umieścić tematy dotyczące Kościoła, tematy biblijne przenieść do działu biblijnego a tematy dotyczące chrześcijaństwa do działu Życie katolickie przy czym zmieniłbym nazwę działu z Życia katolickiego na Życie chrześcijan. Maryja i Trójca Święta należą do tzw świętości, myślę, że święta także są z tym w jakiś sposób połączone, choć też niektóre tematy wiążą się z Kościołem, dlatego tutaj trzeba by się zastanowić nad rozlokowaniem tematów z działów Święta i zwyczaje religijne oraz Trójca Święta i Maryja tworząc np dział Świętość lub coś podobnego co obejmowałoby tematykę Maryjności, Trójcy Świętej i wszystkiego co wiąże się z tym co szczególnie święte lub związane z czcią tych świętości a do takich należą święta.
Reszta działów pozostałaby bez zmian.

Na razie tak pobieżnie napisałem o tym co mi się nasunęło na myśl, pełen obraz zmian trzeba by wspólnie nakreślić, bo nie chciałbym też ingerować w wasze forum samodzielnie, lepiej to wszystko wspólnie przeanalizować na zasadzie "CO DWIE GŁOWY TO NIE JEDNA" :D i-) :-bd

Tak więc zostawiam moje sugestie, propozycje zmian do waszego przeanalizowania, zastanowienia się nad nimi a w razie czego mogę pomagać w ustalaniu szczegółów.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Dezerter » 2017-11-24, 23:16

Mi brakuje na forum już tylko cytowania selektywnego. Da się tą funkcję umieścić w skrypcie forum? by obok buttonu "odpowiedź z cytatem" pojawił się button "cytowanie selektywne"?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Dominik » 2017-11-25, 12:54

hehehe, a wiesz, mamy taką funkcje, wczoraj się dowiedziałem, tylko że jest ona mało widoczna.

Jak odpowiadasz w pełnym edytorze, to na dole masz pozostałe posty z danego tematu,, i tam jest cytowanie selektywne,, nawet jak zaznaczysz połowę postu, to się wstawi ta dana połowa, a jak nie zaznaczysz nic to się wstawi cały post.
Poklikaj, zobaczysz jak to działa.
ale to nie zmienia faktu że to powinno być obok postu, obok odpowiedz z cytatem. Postaram się to zmienić.

Jeszcze brakuje funkcji dla adminów do podglądu historii edycji postu,,, może to też gdzieś jest, tylko że schowane :-)

Dominik

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Dominik » 2017-11-26, 10:31

Mamy pewien bajer na forum, a może i utrapienie dla niektórych.

Powiedzmy że Dezerter nie jest adminem tutaj i ma swoją stronę, wrzuci na nią obrazek,
i teraz na naszym forum da w poście ten obrazek między img /img
i ze swojej strony skasuje ten obrazek np. na drugi dzień.
czary mary, czary mary.....
....... i
obrazek na forum pozostanie.

jest to efekt uboczny pewnych zmian przeprowadzonych na forum, więc uważajcie co zamieszczacie, :-P

Dominik

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Dominik » 2018-01-23, 18:31

Od kilkunastu dni mamy na forum wersety. Powoli dopracowuje tą opcje.
W ustawieniach profilu każdy z Was może sobie wybrać jaki chce mieć przekład Biblii. Dostępne są dwa przekłady, Biblii Tysiąclecia i Biblii Gdańskiej.
Możecie wybrać obydwa przekłady, w takim przypadku zostanie wylosowany werset z losowo wybranego przekładu. Dodatkowo werset zostanie oznaczony BT lub BG.

Nie wszystko jeszcze działa jak należy, ale powoli do przodu. (Nie działa wyłączenie wersetów, linki do Biblii Gdańskiej)

Domyślnie każdy włącznie z niezalogowanymi ma ustawioną Biblie Tysiąclecia.

Działa już wyłączanie :-)

Abraham45

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Abraham45 » 2018-01-24, 00:30

Dominiku, ponoć czary są sprzeczne z wiarą chrześcijańską. Trzeba uważać na to czary mary. :D

Dominik

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Dominik » 2018-01-25, 20:58

Od teraz każdy może sobie ustawić wielkość czcionek na forum

Wchodzimy w ustawienia profilu, ustawienia strony, ustawienia globalne i na dale będzie ta opcja.
Np. można przestawić na 130% wielkości czcionki.

Ciekawe czy się to komuś przyda, obawiam się że za bardzo ta opcja jest schowana. Trudno, coś dla stałych bywalców będzie.

Magnolia

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Magnolia » 2018-01-26, 06:07

Osobiście mi sie ta funkcja bardzo przydała, przestałam oczy tak wytężać przy czytaniu. Dziękuję :-bd

Abraham45

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Abraham45 » 2018-01-26, 10:40

To na pewno pomoże, szczególnie mnie, abym oczopląsu nie dostał. Problemy ze wzrokiem niestety utrudniają czytanie małych liter. Przyznam się, że mnie często wręcz szlag trafia, gdy idę do banku czy innych instytucji i dostaję do czytania dokumenty z czcionką niemal mikroskopijną. Jak to czytać? Człowiek ma z lupą chodzić? albo mikroskopem?

Tak więc takie działanie i taka opcja wiele pomoże. Tak trzymać Dominiku. Brawo.

Dominik

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Dominik » 2018-01-26, 11:08

Nie testowałem za dobrze tej opcji. Jak coś to piszcie, ale nie wiem czy dużo zdziałam. Przy nie wielkich powiększeniach pewnie jest jeszcze w miarę ok. Forum nie jest przystosowane do takich rzeczy.

Obecnie szukam rozwiązania by gdzieś pod/nad logo strony była taka opcja.
Obrazek literki A z plusem i minusem. Np. coś takiego jest na stronie http://www.nfz.gov.pl z prawej górnej części strony.

Magnolia

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Magnolia » 2018-01-26, 11:33

:-bd Ja cie naprawdę podziwiam Dominiku, że codziennie wyszukujesz sobie kolejne pomysły jak udoskonalić forum. To niezwykłe jest u Ciebie. :-bd
Powiększenie 130 % jest super i jeszcze prawie wszystko mieści się w formacie

Jakub2

Re: Nowe opcje na forum - działania administracji

Post autor: Jakub2 » 2018-01-26, 11:51

Mozna tez w ustawieniach samej wyszukiwarki, z opcji "View", wybrac "zoom" i kliknac "in".
Obraz strony powieksza sie a zmnniejsza margines dookola i mozna powiekszyc az do samego suwaka.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”