Biblia Audio Superprodukcja

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
ODPOWIEDZ
Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Biblia Audio Superprodukcja

Post autor: Jordan » 2017-04-09, 10:36

Aktualnie jest do darmowego, legalnego pobrania cały NT, oraz Księga Rodzaju: http://bibliaaudio.pl/pobierz/
cdn :)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Biblia Audio Superprodukcja

Post autor: Dezerter » 2017-04-09, 11:32

Dzięki
u mnie po kliknięciu na wybraną księgę zaczęło się nie ściąganie/pobieranie a odtwarzania- musiałem kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybrać "zapisz stronę jako"- wówczas zaczęło się poobieranie pliku.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Biblia Audio Superprodukcja

Post autor: Jordan » 2017-04-19, 15:15

Kto miałby wątpliwości, czy warto słuchać... temu polecam Apokalipsę! Takie efekty specjalne tam są, że "czapki z głów"... :)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Biblia Audio Superprodukcja

Post autor: Jordan » 2017-04-23, 08:26

Jeszcze nie słuchałem, ale już polecam: http://bibliaaudio.pl/pobierz/
KSIĘGA WYJŚCIA gotowa do pobrania i słuchania! :)

Mile widziane podzielenie się wrażeniami...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Dominik

Re: Biblia Audio Superprodukcja

Post autor: Dominik » 2017-08-12, 10:25

Mi osobiście nie podoba się ta produkcja. Jak już chce posłuchać Pisma Świętego to ważne są dla mnie słowa, a nie efekty dźwiękowe, denerwują mnie.
Takie efekty są np. w Alchemiku, gdzie go czyta jeszcze Fronczewski, co dodatkowo sprawia że przyjemnie się słucha książki.

Najbardziej dla moich uszu podoba się wydanie Biblii Warszawsko-Praskiej, ale nie znalazłem wszystkich ksiąg. Głoś lektora jest dobry i jakość nagrania.

Magnolia

Re: Biblia Audio Superprodukcja

Post autor: Magnolia » 2020-07-10, 08:07

Jak była możliwość darmowego ściągnięcia tej Biblii audio superprodukcji to pobrałam kilka ksiąg, ale to było dwa lata temu. Od tego czasu sporadycznie coś posłuchałam. Ale raczej zniechęcało mnie to że nagrania sa czasem wielogodzinne i nie mogę tego sobie jakoś przewinąć i słuchać na rozdziały. Np Księga psalmów to 6 godzinne nagranie jednym ciągiem... trafienie w jakiś konkretny psalm, było trudne, lub niemożliwe.
Od miesiąca wróciłam do tych nagrań, ale na stronie internetowej, nadal nie można było przewijać, ale to zeszło na drugi plan, zachwyciła mnie forma nagrań. Różne głosy, dźwięki, interpretacja aktorska, osobowość zawarta w głosie. Muszę przyznać, że to co kiedyś stanowiło trudność w słuchaniu, obecnie jest ogromną zaletą słuchania.
W każdym razie po miesiącu słuchania różnych ksiąg, wczoraj w nocy nie mogąc zasnąć chciałam posłuchać, ale znowu przeszkodą był brak przewijania... Weszłam na stronę i zobaczyłam ze mają Biblie także w formie apki. Pewnie reklama tej apki, widziałam ją od dawna, ale nie docierała do świadomości co to jest. Wczoraj mnie jednak olśniło i założyłam apkę na komórkę (AppStore lub Google Play). Cena za oba testamenty to 60 zł.
I nagle mnie opanowało niesamowite szczęście, bo nagrania sa podzielone na rozdziały a psalmy są pojedynczymi nagraniami. W końcu się zdecydowałam zakupić, bo mnie naprawdę wciągnęło słuchanie.

Dużą zaletą jest grafika i jak działa ta apka. Myślę, że słowo superprodukcja jest jak najbardziej adekwatne do wykonania całego projektu.

Polecam!
https://bibliaaudio.pl/wideoaudio/

Konwalia

Re: Biblia Audio Superprodukcja

Post autor: Konwalia » 2020-07-10, 08:48

Tak, bo księgi podzielone na rozdziały są tylko w wersji płatnej.
Ja słuchałam kiedyś Nowego Testamentu. Efekty dźwiękowe pozwalają wyobrazić sobie wszystkie sceny np. w Ewangelii. Minusem słuchania jest dla mnie brak możliwości czytania komentarzy. Ale może nie o to chodzi w słuchaniu. Nie słucham, bo mam Biblię z dużą czcionką, ale może kiedyś znowu posłucham. Myślę, że to może być dobre, gdy nie mamy siły do czytania, bo np. jesteśmy zmęczeni albo chorzy. Na tekście trudno się wtedy skupić, a ze słuchania zawsze coś się weźmie do serca, choćby jedno zdanie. Lektorzy są świetni, szczególnie Adam Woronowicz jako Pan Jezus. Bardzo dobrze brzmi też Piotr Fronczewski jako narrator w Ewangelii św. Marka.

Tutaj inna wersja audio, bez efektów dźwiękowych, ale z podziałem na rozdziały, za darmo:
http://www.biblia-mp3.pl
Ostatnio zmieniony 2020-07-10, 08:51 przez Konwalia, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”