Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Dezerter » 2019-09-15, 18:44

Dobre podsumowanie, też do niego doszliśmy, ale też i bardzo wiele rozjaśniło się nam w głowach . Ja mam kilka pomysłów na wątki - zaczynamy się dzielić tym co dostaliśmy. Dziękuję organizatorom, wszystkim uczestnikom, za rozmowy i pozdrawiam szczególnie narzeczonych z Poznania z którymi wracałem i całą drogę kontynuowaliśmy rozmowy i dyskusję.
Ostatnio zmieniony 2019-09-15, 18:46 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-11-19, 16:45

Są dwa pierwsze filmiki z sesji 2019 (pozostali jeszcze swoje opracowują):
Konferencja "Komu Jezus złożył na krzyżu okup?":
Dyskusja po konferencji:
Zapraszam do oglądania i namiętnych dyskusji.

Awatar użytkownika
Elbrus
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Elbrus » 2019-11-20, 11:40

mondfa pisze: 2018-09-03, 06:15 Czy sesja będzie nagrywana? Czy będzie można później tego gdzieś posłuchać?
Marek_Piotrowski pisze: 2018-09-03, 08:52 Będziemy próbować, ale jakoś dotąd nie udaje się nam uzyskać dobrej jakości (nagrania z poprzednich sesji są na stronie "Apologetyki").
Co myślicie o tym, żeby zrobić zbiórkę na porządny mikrofon kierunkowy, drugi tańszy ("mniej porządny"), ale też kierunkowy (dla ewentualnych pytań z publiczności, które się zdarzały) oraz rekorder? W kilka minut szukania znajdziecie cały zestaw nawet do 1 tys. zł, a poświęcając na to więcej czasu i może wybierając coś używanego, spokojnie zejdziecie poniżej połowy tego.
Możecie zrobić ankietę przed zbiórką, w jaką kwotę (tj. w jaki zestaw) darczyńcy gotowi byliby inwestować.

Na pewno znaleźliby się chętni do wsparcia. Choćby ja.

Bo w praktyce wychodzi na to, że jeśli mówca nie prezentuje slajdów (lub są słabo widoczne - dzięki za wmontowanie twoich w postprodukcji), to wideo jest jedynie potrzebne do tego, żeby z ruchu ust pomóc sobie w zrozumieniu wypowiedzi, dlatego że mikrofony zbierają z całej sali nieprzyjazną akustykę (czytaj: zakłócenia).
Nie wiem, jak radzą sobie osoby niewidome.

Jeśli obawiacie się, że będą problemy z synchronizacją i w ogóle dużo pracy z montażem, to zróbcie ankietę, w której będzie do wyboru:
- słabe audio, dobre wideo, dobre synchro,
- dobre audio, słabe lub brak wideo, słabe synchro na szybko,
- dobre audio, słabe lub brak wideo, dobre synchro po długim montażu.
Stawiam na to, że sporo ludzi woli dobre audio, podczas gdy wideo może być dla nich i z kalkulatora, pokazu slajdów/zdjęć lub czarnego ekranu.
Dominik pisze: 2018-09-04, 09:41 Transmisja live, pomysł ciekawy. Tylko trzeba by ją raczej zrobić na kanale YT który ma większą ilość subskrypcji niż kanał apologetyki (43 suby).
Marek_Piotrowski pisze: 2018-09-04, 11:15 Będzie nagranie. Nie jesteśmy technicznie w stanie zrobić transmisji na żywo.
Wymagania minimum do transmisji live:
- smartfon na stojaku z aplikacją YT/fb, który nie zamula,
- mobilny internet, który zbytnio nie laguje (niektórzy mają korzystne pakiety komórkowe, niektórzy korzystają z takiego w domu jako podstawowego, przeważnie LTE, czyli dość szybkiego, a taki router jest całkowicie mobilny i działa kilka h na baterii).

Jedyną inwestycją byłby właściwie tylko stojak z uchwytem na telefon, czyli kilkadziesiąt złotych (chyba że wolny stojak ktoś ma - wtedy tylko sam uchwyt za kilka zł), a jedynym realnym problemem technicznym byłby brak stabilnego internetu mobilnego w Ożarowie (czy gdzie tam następna sesja będzie), ale wtedy raczej możliwe będzie skorzystanie z gościnności routerów podłączonych do miejscowych światłowodów.

Jeśli są problemy, to trzeba odważnie pytać: pomożecie?!
Dużo ludzi pomoże, szczególnie jeśli otrzyma dzięki temu korzyści (tu: lepsze audio).
Ostatnio zmieniony 2019-11-20, 11:42 przez Elbrus, łącznie zmieniany 1 raz.
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)

Magnolia

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Magnolia » 2019-11-20, 11:50

Ciekawe spostrzeżenia techniczne, pewnie organizatorzy się nad nimi zastanowią.

Ja ze swojej strony chciałabym polecić każdemu posłuchanie wypowiedzi bp Siemieniewskiego (od 5 minuty w drugim publikowanym filmie), który rzucił dla mnie nowe światło na odczytanie przypowieści o Synu Marnotrawnym, szczerze mówiąc liczyłam bardzo na to nagranie właśnie ze względu na tą wypowiedź.

Dziękuje Marku za publikację video.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-20, 12:00

Marku!! Jak dobrze Cię widzieć i "poznać" :) Zaczęłam oglądać i bardzo ciekawie się zapowiada! Myślę, że wieczorem obejrzę całość.

Co do samej sesji - nie mam bladego pojecia jak to wszystko wygląda, a czuję się taka malutka że na myśl, żeby kiedykolwiek na takową sesję pojechać skarciłam się w duchu że przecież bym się wygłupiła/zbłaźniła :D

Dziękujemy za nagrania! :) Przynajmniej w taki sposób możemy się dowiedzieć tylu fajnych i pożytecznych rzeczy :)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Magnolia

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Magnolia » 2019-11-20, 12:39

Niezapominajka pisze: 2019-11-20, 12:00 Co do samej sesji - nie mam bladego pojecia jak to wszystko wygląda, a czuję się taka malutka że na myśl, żeby kiedykolwiek na takową sesję pojechać skarciłam się w duchu że przecież bym się wygłupiła/zbłaźniła :D
No co ty?! Po to sa sesje żeby przyjechać i słuchać, zadawać pytania i rozmawiać na żywo.
A jak nie masz pytań, wątpliwości albo niczego do dodania to po prostu słuchasz... ja tak przesiedziałam całą sesję rok temu.
Ale jak się poznajemy na samym początku sesji to były w tym roku osoby, które po prostu dowiedziały sie i przyjechały słuchać, zobaczyć... wstęp jest wolny, opłaty sa za jedzenie i spanie, bo to jest cały weekend.
Czuj się zaproszona!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-11-20, 14:34

Marku!! Jak dobrze Cię widzieć i "poznać" :)
  • Ten gruby z przodu to ja :)
  • Bardzo mi miło że tak mówisz
  • Ponieważ i ja chętnie poznałbym Ciebie, więc zapraszam na kolejną sesję
  • A póki co zapraszam na swój kanał Youtube na inne filmy oraz na kanał Apologetyki na filmy z poprzednich sesji[/quote]

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-20, 16:25

Marku prezentujesz się super sympatycznie a Twoja barwa głosu i to jak wszystko opowiadasz bardzo zachęca do wzięcia udziału w kolejne sesji :) mimo ze do Warszawy mam bardzo daleko myśle, ze jednak postaram się przybyć :)

Dziękuje Wam za zaproszenie :D
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-11-20, 16:51

Obrazek

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-20, 21:30

Hehe Marku chociaż tutaj możemy porozmawiać i pożartować bo na żywo to nawet nie śmiałabym się odezwać ;)) patrząc na Wasza kulturę i poziom wypowiedzi jest mi wstyd!! Ale mam jeszcze rok jeśli odważę się przyjechać 😁
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Magnolia

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Magnolia » 2020-08-05, 18:25

Zapytam nieśmiało, czy w tym roku będzie Sesja czy z powodów ogólnoświatowych jej nie będzie?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Dezerter » 2020-08-05, 21:29

Magnolia pisze: 2020-08-05, 18:25 Zapytam nieśmiało, czy w tym roku będzie Sesja czy z powodów ogólnoświatowych jej nie będzie?
Też mi chodzi to pytanie od kliku tygodni
ja myślę, że grono tak dojrzałych i odpowiedzialnych osób może się bezpiecznie spotkać - jeśli będzie mało miejsc noclegowych, to ja mogę się przespać w hotelu jakimś pobliskim
myślę, że można to bezpiecznie zorganizować - ja zgłaszam chęć uczestnictwa i namawiam.
W ten piątek jadę na trzy dniowe rekolekcje medytacyjne do Gniezna - będzie ok 30 osób
- 1 osobowe pokoje
- stałe miejsca przy posiłkach
- maseczki, dystans, płyn do dezynfekcji

PS
a jak zdrowie biskupa Andrzeja?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Dominik » 2020-08-05, 21:36

Wybiera się ktoś z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-08-06, 13:30

Kochani - w postaci zjazdu, w tym roku we wrześniu sie nie odbędzie. Być może uda się później, ale to na razie nie wiadomo.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Dezerter » 2020-08-06, 20:21

Nie dobrze :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”