Różaniec do Granic 7.10.2017

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Różaniec do Granic 7.10.2017

Post autor: Dezerter » 2017-10-15, 15:46

Andeju sama akcje , jej przebieg i zasięg nie są owocami - moim zdaniem. Ta akcja modlitewna była po coś, miała jakiś cel(e) - pierwszym i jedynym owocem jaki usłyszałem to relacja Beniamina i na to powiem chwała Panu!
... mimo, żem człowiek wątpiący i niezbyt wielkiej wiary :)
Ktoś jeszcze dorzuci coś do kosza z owocami?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Różaniec do Granic 7.10.2017

Post autor: Andej » 2017-10-16, 12:08

A ja uważam, że owocem było uczestnictwo każdej osoby. W szczególności każdego, kto musiał się przełamać. Poświęcić swój czas. Zrezygnować z domowego obiadku i umysłowego żucia gumy przed telewizorem.

Zasięg zdecydowanie jest owocem. Owocem zaangażowania. Owocem łaski bożej. Owocem, który posiada nasiona, które kiedyś wzrosną. Oby ino padły na żyzną glebę.

Owocem jest, wg mnie, także przebieg. Owocem są obserwatorzy. Przypadkowi przechodnie, przejeżdżający i obserwujący też. Niektórzy włączali się do modlitwy. Inni dziwili się. Były też uśmieszki pełne politowania. Ale, skoro reakcja była, to musiała być też refleksja. To owoc, z którego może coś wykiełkować.

Owocem jest zwrócenie publicznej uwagi na problem, a także na formę. Dotarcie do mas jest ważnym owocem.

Zważ, że na owoce czekać należy. Ziarenko rzucone nawet na najlepszą glebę potrzebuje czasu aby wykiełkować, dorosnąć i wreszcie owocować. Ale te rozsypane nasionka to owoce (fragmenty owoców).

Ale oczywista masz pełne prawo do własnej oceny. I to, że wyrażając swą opinię wciąż jesteś bożym narzędziem. A także fakt, że Cię to nurtuje też jest owocem. Co Bóg chce Ci w ten sposób przekazać? Otwórz się na Jego głos.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Katol

Re: Różaniec do Granic 7.10.2017

Post autor: Katol » 2017-10-16, 18:15

Owocem jest przećwiczenie mobilizacji rzędu miliona osób.
Możemy iść dalej.

Benjamin

Re: Różaniec do Granic 7.10.2017

Post autor: Benjamin » 2017-10-16, 21:40

Nie. Chrystus nie zalozyl dywizji Waffen-SS, ani gwardii Armii Czerwonej, ani nawet Falty mudjahedinow z ISIS ...
Chrystus zalozyl Kosciol, a cele i drogi Kosciola nie prowadza na drogi zelotow, ale na drogi mestwa i oddania Bogu.
Przemiana serc ... to jest zwyciestwo.

Mivia

Re: Różaniec do Granic 7.10.2017

Post autor: Mivia » 2017-10-24, 08:51

Ja nie byłam na granicy ale byłam z mężem w Kościele na różańcu nie widze w tym żadnej magii dodam że raz w tygodniu odmawiam razem z dziećmi różaniec z rozważaniami Jest to jedna z naszych form modlitwy rodzinnej oraz chociaż raz w roku latamy do Fatimy lub Lourdes

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Różaniec do Granic 7.10.2017

Post autor: Dezerter » 2017-10-25, 21:43

Andeju jesteś przekonujący! Poczekajmy więc bo, że wielkie sianie miało miejsce to nikt z nas nie ma wątpliwości.
Katola zmobilizowali ;)
Beniamin kardiolog ;) - EKG poproszę
Mivia - jestem pod wrażeniem, bardzo pozytywnym -= pisze serio i z uznaniem.
Szykuje się kolejna akcja dużego formatu, męski szturm, ale to w innym wątku.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Mivia

Re: Różaniec do Granic 7.10.2017

Post autor: Mivia » 2017-10-27, 00:40

Irlandia idzie za przykładem Polski i 26 listopada robią podobną akcje
https://www.facebook.com/Rosary-on-the- ... 808212828/

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Różaniec do Granic 7.10.2017

Post autor: Andej » 2017-10-27, 08:14

I to jest już konkretny owoc.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jaśmina

Re: Różaniec do Granic 7.10.2017

Post autor: Jaśmina » 2017-10-28, 19:15

Nie biorę w tym udziału , co nie znaczy , że jestem temu przeciwna poprostu obieram tak , jak zostało napisane :

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie".

podkowa

Re: Różaniec do Granic 7.10.2017

Post autor: podkowa » 2017-10-28, 23:20

Uwazam duska, ze to bardzo dziwaczna argumentacja. Taka jakby egocentryczna, skupiona na sobie samym.
A w jaki sposob glosic Ewangelie, wiare w Boga? Czy tylko z ambony?
A co z twierdzeniem, abz glosic w pore i nie w pore. Aby glosic po calej ziemi?
Nie, nie przekonalas mnie ...

Katol

Re: Różaniec do Granic 7.10.2017

Post autor: Katol » 2017-11-03, 18:04

Dziś pierwszy piątek miesiąca, a jutro pierwsza sobota.

ODPOWIEDZ