Poradniki, jak korzystać z forum

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
knott
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2020
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Czy chcesz powiększyć czcionki na forum?

Post autor: knott » 2020-01-14, 08:04

CTRL+Scroll góra/dół - taka płynna regulacja, wygodne zwłaszcza na forach.

Eden

Re: Poradniki, jak korzystać z forum

Post autor: Eden » 2020-01-14, 08:23

Dominik pisze: 2019-05-03, 20:03 Wstawianie wersetów z Biblii.
Od dzisiaj nie ma potrzeby wklejania tekstu z Biblii. Wystarczy że w poście napiszemy słowa wstaw, a po nim sigle. Obecnie działają sigle w formacie rdz 2:1-9.

Przykład użycia,, w poście, w miejscu gdzie chcemy by pojawiły się wersety piszemy
Wstaf rdz 4:1-5

(Specjalnie napisałem wstaf z błędem, bo by wstawiło wersety z Biblii do posta)

W tym temacie możecie testować ten bajer :)
viewtopic.php?f=48&t=118

Jeśli funkcja się Wam spodoba, to będę ją rozwijał.
Jaki przekład się wstawia?

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Poradniki, jak korzystać z forum

Post autor: Betka » 2020-01-14, 09:15

Super,dziękuję teraz dużo lepiej :)
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Eden

Re: Poradniki, jak korzystać z forum

Post autor: Eden » 2020-01-14, 10:04

Betka pisze: 2020-01-14, 09:15 Super,dziękuję teraz dużo lepiej :)
O czym piszesz? O powiększonej czcionce, co radziłem?

Dominik

Re: Poradniki, jak korzystać z forum

Post autor: Dominik » 2020-01-14, 10:18

Projekt ze wstawianiem wersetów trochę umarł, ale jak mnie kilka osób zacznie gonić,,, to wezmę się do roboty.

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Poradniki, jak korzystać z forum

Post autor: Betka » 2020-01-14, 10:30

Eden pisze: 2020-01-14, 10:04
Betka pisze: 2020-01-14, 09:15 Super,dziękuję teraz dużo lepiej :)
O czym piszesz? O powiększonej czcionce, co radziłem?
dokładnie :)
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Eden

Re: Poradniki, jak korzystać z forum

Post autor: Eden » 2020-01-14, 11:13

Betka pisze: 2020-01-14, 10:30
Eden pisze: 2020-01-14, 10:04
Betka pisze: 2020-01-14, 09:15 Super,dziękuję teraz dużo lepiej :)
O czym piszesz? O powiększonej czcionce, co radziłem?
dokładnie :)
No to bardzo mi miło, że się przydała moja porada :ympeace:
Nasz nowy forumowicz @knott, też dobrze poradził, pisząc: CTRL+Scroll góra/dół - taka płynna regulacja, wygodne zwłaszcza na forach., przy czym moja porada jest na stałe ważna: raz ustawisz i masz!
Dominik pisze: 2020-01-14, 10:18 Projekt ze wstawianiem wersetów trochę umarł, ale jak mnie kilka osób zacznie gonić,,, to wezmę się do roboty.
Nie, ja nie poganiam, bo nie korzystałbym raczej, przywykły do zwykłego kopiowania, wklejania i zaznaczania przyciskiem "Biblia" (mam zwyczaj przy cytowaniu wybierać przekład, który moim zdaniem najlepiej coś oddaje, a tu byłby pewnie tylko jeden, dlatego nie będę korzystał nawet, jak to wprowadzisz w życie; używam tego bogatego zbioru przekładów: https://biblia.apologetyka.com/read

Dodano po 25 minutach 9 sekundach:
Wiesz co, zapytajmy co inni użytkownicy na to, by takie zmiany odgórnie wprowadzić.
Może załóż sam taki temat ;)


Tak mi odpisał Dominik, gdy mu napisałem prywatnie to:
  • Cześć.
    Nie wiem jak Ty, nie wiem jak inni, ale ja, gdy loguję się na forum, to pierwsze, co robię, to klikam zakładkę "Więcej...", aby z rozwiniętego menu, wybrać-kliknąć "Nieprzeczytane posty".
    Czy jest techniczna możliwość, aby ten przycisk "Nieprzeczytane posty" umieścić na wierzchu, aby bez rozwijania zakładki "Więcej", od razu mieć opcję otwarcia nieczytanych postów?...
    Pozdrawiam :)

    Aha, jeszcze jedna sprawa. Gdy się nie zrobi w swoich ustawieniach tak, że wielkość czcionki będzie większa, to ona jest, wg mnie za mała - zbyt drobne te literki... może mają ludzie problemy z lekkim czytaniem?
    Ustawiłem sobie na 105% i jest o wiele lepiej.
    Napiszę o tym zaraz temat, bo może nie wiedzą o tym; ale czy Ty mógłbyś tak odgórnie ustawić dla całego forum i wszystkim wielkość czcionki na choćby właśnie te 105%?
-------
Jakie Wasze zdanie?

Magnolia

Re: Poradniki, jak korzystać z forum

Post autor: Magnolia » 2020-09-09, 06:21

Jest coraz więcej (nowych) osób na forum, co nas (stałych bywalców) niezmiernie cieszy... ale jednocześnie zadanie by być na bieżąco z czytaniem forum wydaje się być coraz bardziej niemożliwe...
przestało mi się to udawać...
Dlatego serdecznie proszę i zachęcam, aby w wątkach cytować użytkowników, bo dostaną oni wtedy powiadomienie o zacytowaniu, i wrócą do danego wątku odpowiedzieć.
Można także przywołać danego forumowicza, którego prosimy o komentarz poprzez znak małpka+nick (bez spacji) oraz enter - wygląda to tak: @Magnolia i od razu wie ta osoba, gdzie jest potrzebna bo otrzyma powiadomienie.
Można też bezpośrednio napisać komuś wiadomość PW, gdzie jest potrzebny lub po prostu oczekuje się od kogoś odpowiedzi.

Mi takie Pw, które dostaję, bardzo usprawniają pomaganie, za co bardzo dziękuję.
Myślę, że Markowi, Simonowi, DarjuszJ, Dezerterowi, Andejowi, księdzu (xdiec29) także pomogą w dyskusjach prowadzonych na forum.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Poradniki, jak korzystać z forum

Post autor: Dezerter » 2020-09-19, 20:54

Świetny pomysł - popieram całkowicie i zachęcam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
baca350
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2021
Been thanked: 5 times

Re: Czy chcesz powiększyć czcionki na forum?

Post autor: baca350 » 2021-05-01, 12:27

Eden pisze: 2020-01-14, 06:39 Jeśli masz wrażenie (albo nawet pewność), że wielkość czcionki w pisanych/czytanych postach jest za mała, bo musisz się mocniej skupić, aby przeczytać wszystko, to jest na to rozwiązanie. Przypatrz się temu obrazkowi, i zrób to, co ja zrobiłem (przy czym moje ustawienie to 105%, a możesz wybrać więcej):
  • Adnotacja 2020-01-13 090254.png
Odkąd ustawiłem sobie tak, jak widać, to komfort czytania/pisania się poprawił...
Polecam (chyba, że ktoś ma tak bardzo sokoli wzrok, że szuka opcji pomniejszenie czcionki ;) to wtedy proszę zignorować ten temat).

------------zbyt zawiłe to wszystko.

Skopiowac cały post i powycinac co zbędne zostawiając to co trzeba, jedeno zdanie-- to ja tez potrafię.
Ale zaznaczyc jeden wyraz i wysłac go jednym strzałem do nowego posta -- czy to mozliwe jest??
Hej!

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
baca350 pisze: 2021-05-01, 12:14

------------zbyt zawiłe to wszystko.


O, wyszło, ale nie wiem jak. Powtarzam.

Dodano po 3 minutach 1 sekundzie:
Re: Poradniki, jak korzystać z forum
Magnolia pisze: 2020-09-09, 06:21 Jest coraz więcej (nowych) osób na forum, co nas (stałych bywalców) niezmiernie cieszy... ale jednocześnie zadanie by być na bieżąco z czytaniem forum wydaje się być coraz bardziej niemożliwe...
przestało mi się to udawać...
Dlatego serdecznie proszę i zachęcam, aby w wątkach cytować użytkowników, bo dostaną oni wtedy powiadomienie o zacytowaniu, i wrócą do danego wątku odpowiedzieć.
Można także przywołać danego forumowicza, którego pros
imy o komentarz poprzez znak małpka+nick (bez spacji) oraz enter - wygląda to tak: @Magnolia i od razu wie ta osoba, gdzie jest potrzebna bo otrzyma powiadomienie.
Można też bezpośrednio napisać komuś wiadomość PW, gdzie jest potrzebny lub po prostu oczekuje się od kogoś odpowiedzi.

Mi takie Pw, które dostaję, bardzo usprawniają pomaganie, za co bardzo dziękuję.
Myślę, że Markowi, Simonowi, DarjuszJ, Dezerterowi, Andejowi, księdzu (xdiec29) także pomogą w dyskusjach prowadzonych na forum.
Dodano po 48 sekundach:
Re: Poradniki, jak korzystać z forum
Magnolia pisze: 2020-09-09, 06:21 Jest coraz więcej (nowych) osób na forum, co nas (stałych bywalców) niezmiernie cieszy... ale jednocześnie zadanie by być na bieżąco z czytaniem forum wydaje się być coraz bardziej niemożliwe...
przestało mi się to udawać...
Dlatego serdecznie proszę i zachęcam, aby w wątkach cytować użytkowników, bo dostaną oni wtedy powiadomienie o zacytowaniu, i wrócą do danego wątku odpowiedzieć.

Kod: Zaznacz cały

[quote]Można także przywołać danego forumowicza, którego pros[/quote]
imy o komentarz poprzez znak małpka+nick (bez spacji) oraz enter - wygląda to tak: @Magnolia i od razu wie ta osoba, gdzie jest potrzebna bo otrzyma powiadomienie.
Można też bezpośrednio napisać komuś wiadomość PW, gdzie jest potrzebny lub po prostu oczekuje się od kogoś odpowiedzi.

Mi takie Pw, które dostaję, bardzo usprawniają pomaganie, za co bardzo dziękuję.
Myślę, że Markowi, Simonowi, DarjuszJ, Dezerterowi, Andejowi, księdzu (xdiec29) także pomogą w dyskusjach prowadzonych na forum.
Dodano po 7 minutach 17 sekundach:
Re: Poradniki, jak korzystać z forum
Może by mi ktoś wyklarował jak skopiować TYLKO jedno słowo z cudzej wypowiedzi tak by wyszło od kogo to jest i podświetlone.
W tej masie porad nie mogę tego znaleźć.
Hej!
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 12:18 przez baca350, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy chcesz powiększyć czcionki na forum?

Post autor: Dezerter » 2021-05-01, 14:14

baca350 pisze: 2021-05-01, 12:27 zbyt
Dodano po 5 minutach 48 sekundach:
Re: Poradniki, jak korzystać z forum
Musisz zacytować całą wypowiedź i usunąć to czego nie chcesz , np zostawiając
1 wyraz jak ja powyżej
zostawiasz namiary czyj to cytat czyli w nawiasie kwadratowym
quote=baca350 post_id=244967 time=1619864853 user_id=2233
sam wyraz
i zamknięcie cytatu w nawiasie kwadratowym
/quote
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Poradniki, jak korzystać z forum

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-05-01, 14:40

Dezerter pisze: 2021-05-01, 14:14 Musisz zacytować całą wypowiedź i usunąć to czego nie chcesz
No co Ty. Ja robię np. cytowanie selektywne. Klikam w podgląd- pełny edytor i poniżej wyświetla się podgląd wszystkich wiadomości z wątku. Zaznaczam tam wybrany fragment i klikam w ikonkę cytowania. Nie trzeba cytować całego posta, można od razu fragment. Właśnie w ten sposób zacytowałam teraz Ciebie. Jest to wyjaśnione tutaj:
Dominik pisze: 2018-01-27, 19:51 Cytowanie selektywne
Gdyby ktoś nie wiedział jak się to robi.
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 14:42 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Poradniki, jak korzystać z forum

Post autor: Dezerter » 2021-05-01, 16:25

No słusznie zaniechałem ten sposób cytowania, a warto - dzięki za przypomnienie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
baca350
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2021
Been thanked: 5 times

Re: Poradniki, jak korzystać z forum

Post autor: baca350 » 2021-05-01, 21:37

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-05-01, 14:40
Dezerter pisze: 2021-05-01, 14:14 Musisz zacytować całą wypowiedź i usunąć to czego nie chcesz
No co Ty. Ja robię np. cytowanie selektywne. Klikam w podgląd- pełny edytor i poniżej wyświetla się podgląd wszystkich wiadomości z wątku. Zaznaczam tam wybrany fragment i klikam w ikonkę cytowania. Nie trzeba cytować całego posta, można od razu fragment. Właśnie w ten sposób zacytowałam teraz Ciebie. Jest to wyjaśnione tutaj:
Dominik pisze: 2018-01-27, 19:51 Cytowanie selektywne
Gdyby ktoś nie wiedział jak się to robi.
Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-05-01, 16:25 No co Ty. Ja robię np. cytowanie selektywn
Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-05-01, 14:40
Dezerter pisze: 2021-05-01, 14:14 Musisz zacytować całą wypowiedź i usunąć to czego nie chcesz
No co Ty. Ja robię np. cytowanie selektywne. Klikam w podgląd- pełny edytor i poniżej wyświetla się podgląd wszystkich wiadomości z wątku. Zaznaczam tam wybrany fragment
i klikam w ikonkę cytowania
. Nie trzeba cytować całego posta, można od razu fragment. Właśnie w ten sposób zacytowałam teraz Ciebie. Jest to wyjaśnione tutaj:
Dominik pisze: 2018-01-27, 19:51 Cytowanie selektywne
Gdyby ktoś nie wiedział jak się to robi.
Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
Można było bardziej skomplikować. Uparty jestem i będe kombinował dalej.
Hej!

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-05-01, 14:40
Dezerter pisze: 2021-05-01, 14:14 Musisz zacytować całą wypowiedź i usunąć to czego nie chcesz
No co Ty. Ja robię np. cytowanie selektywne. Klikam w podgląd- pełny edytor i poniżej wyświetla się podgląd wszystkich wiadomości z wątku. Zaznaczam tam wybrany fragment i klikam w ikonkę cytowania. Nie trzeba cytować całego posta, można od razu fragment. Właśnie w ten sposób zacytowałam teraz Ciebie. Jest to wyjaśnione tutaj:
Dominik pisze: 2018-01-27, 19:51 Cytowanie selektywne
Gdyby ktoś nie wiedział jak się to robi.
Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-05-01, 16:25 No słusznie zaniechałem ten sposób cytowania, a warto -
dzięki za przypomnienie
Dodano po 33 sekundach:
Trafiłem.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Poradniki, jak korzystać z forum

Post autor: Susanna » 2022-04-17, 08:56

Gdy chce edytować post pojawia się taki komunikat
Obrazek
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”