Boze Narodzenie 2018

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
ODPOWIEDZ
konik

Boze Narodzenie 2018

Post autor: konik » 2018-12-25, 09:54

Skaldam wszystkim kochanym forumowiczom jak najserdeczniejsze zyczenia Radosnych Swiat Bozego Narodzenia i zycze Blogoslawienstwa Bozego, wiele radosci i milych chwil w rodzinnym gronie.
Niech Pan obdarzy nas inasze rodziny swoja Laska, a wszystkim ludziom zesle pokoj w sercu.
Przpraszam za wszelkie niedogodnosci i problemy, ktore konska narowistosc wytworzyla na forum.
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Boze Narodzenie 2018

Post autor: Viridiana » 2018-12-25, 11:24

Dołączam się do życzeń :) Jak najlepszego Nowego Roku pod każdym względem .
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Boze Narodzenie 2018

Post autor: Dezerter » 2018-12-25, 12:17

Dzięki za życzenia - mam nadzieję, że nasze do wszystkich dotarły za pośrednictwem maila.
Moje Święta Bożego Narodzenia jak na razie wymarzone.
Sobota - dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii w Gnieźnie z nowym opiekunek ks. profesorem od liturgii (nie pamiętam imienia) , Eucharystia dla nas z Prymasem, jego kazanie i słowo skierowane do nas . Byliście kiedyś na Mszy gdzie ok. 80 zaangażowanych mocno chłopa odpowiada księdzu i śpiewa?- to brzmiało jak Bogurodzica pod Grunwaldem :!: (takie miałem skojarzenia). Prymas powiedział nam „Nie jesteście funkcjonariuszami, ale uczestnikami Eucharystii, tego największego daru uobecniającego tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa” - "macie w tym udział" powiedział wskazując na obraz ostatniej wieczerzy.
W Niedzielę przekazałem 3 chorym, których odwiedzam z Komunią, życzenia Świąteczne od Prymasa i okolicznościowy prezent dla nich - byli wzruszeni i zaskoczeni.
Sobota i niedziela przyjechały dzieci- radość wielka, ubieranie choinki, żywej, pachnącej i do sufitu jak co roku.
Wieczerza Wigilijna, po całym dniu prac z nią związanych, był samotny gość zaproszony jak co roku, by pusty talerz stał się ciałem, życzenia z łamaniem się opłatkiem, ... długo nikt nie odchodził od stołu, a pod choinką już stało dużo prezentów, nawet bardzo dużo - tyle nigdy nie było! Takie okrzyki zachwytu, łzy radości i podziękowania z przytulaniem, to ja nawet z dzieciństwa naszych dzieci nie pamiętam :) ... a w tle "Jezus malusieńki, lezy wśród stajenki".
Musiałem być bardzo grzeczny :p , bo dostałem z żoną gramofon, by nasza kolekcja ponad 100 płyt wreszcie została odkurzona - i została :) . Dzień zakończyliśmy Mszą Pasterską, na której żona czytała Słowo, a ja posługiwałem przy ołtarzu i rozdawałem Komunię, bo pełen kościół był.
Dzielę się z wami moją radością, by życzyć Wam - takiego samego a nawet większego Błogosławieństwa od narodzonego Syna i by to błogosławieństwo trwało cały nadchodzący rok.
Chwała na wysokości Bogu
a na Ziemi pokój ludziom dobrej woli
Ostatnio zmieniony 2018-12-25, 12:21 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Boze Narodzenie 2018

Post autor: Sebastian » 2018-12-25, 16:27

Wesolych :) oby te swieta byly radoscia dla kazdego, wiele dobra no i spokoju i pokoju:):p
Totus Tuus

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Boze Narodzenie 2018

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2018-12-27, 12:26

A wiecie, że pierwotnie kolęda to ani koszenie hajsu przez czarnych, ani durne piosenki (czemu durne zaraz powiem) tylko święto dawnych Słowian?

Moja "ulubiona" kolęda - Jezus malusieńki. Molowe wycie i płacz, w jedno z najradośniejszych świąt chrześcijańskich. No i ta uboga Maryja... Maria z Nazaretu i Józef, jej mąż byli bogaci. W stajence urodziła, bo w gospodzie nie było miejsc, a jej stan nie pozwalał na szuanie dalej. Kilkadziesiąt lat później "ubożuchny" i wzywający do bubóstwa Jezus będzie popylał w wypasionej tunice, która na krzyżu nie będzie podarta bo straci na wartości. Także ten - czarna mafia nie słucha nakazów Jezusa, ale ho naśladuje. Dobrzy kapłani nie naśladują, ale wykonują nakazy...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Boze Narodzenie 2018

Post autor: Andej » 2019-12-23, 21:40

Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Boze Narodzenie 2018

Post autor: Magnolia » 2019-12-23, 22:08

Dziękujemy Andeju, wypada życzyć: nawzajem. Zdrowych, spokojnych świąt i błogosławieństwa Bożego dla twojej rodziny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”