Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Szukam uczniów Pana1

Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Szukam uczniów Pana1 » 2019-07-08, 14:41

Wczoraj zostałam ochrzczona. Chcę iść za Jezusem i być wierna Biblii. Szukam innych uczniów Jezusa w Krakowie lub okolicy, aby wspólnie dzielić się Słowem, obchodzić wieczerzę Pańską i po prostu być we wspólnocie. Nie chodzi mi oczywiście o kościół katolicki ani konkretne inne deniminacje tylko o prawdziwe ciało Chrystusa wierne Mu. Ochrzczona zostałam daleko stąd a tu, gdzie mieszkam nie znam jeszcze nikogo. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji lub należysz do takiej wiernej Panu wspólnoty domowej odezwij się do mnie proszę.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4615 times
Kontakt:

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-07-08, 15:16

Zapraszamy do Kościoła katolickiego - Jedynego.
Ostatnio zmieniony 2019-07-08, 15:17 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Biserica Dumnezeu

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-08, 15:38

Czy uwazasz, ze idac za Chrystusem to oznacza bycie antykatolikiem?

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Praktyk » 2019-07-08, 17:37

Szukam uczniów Pana1 pisze: 2019-07-08, 14:41 Wczoraj zostałam ochrzczona. Chcę iść za Jezusem i być wierna Biblii. Szukam innych uczniów Jezusa w Krakowie lub okolicy, aby wspólnie dzielić się Słowem, obchodzić wieczerzę Pańską i po prostu być we wspólnocie. Nie chodzi mi oczywiście o kościół katolicki ani konkretne inne deniminacje tylko o prawdziwe ciało Chrystusa wierne Mu. Ochrzczona zostałam daleko stąd a tu, gdzie mieszkam nie znam jeszcze nikogo. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji lub należysz do takiej wiernej Panu wspólnoty domowej odezwij się do mnie proszę.
To piękna inicjatywa takie niewielkie spotkania/posiłki ze słowem Jezusa :) Chętnie bym w czymś takim wziął udział.
Z drugiej strony, nie widzę problemu, żeby tradycyjne spotkanie kościelne w większym gronie nie miało być też wierne Jezusowi.

Dlaczego tak uważasz ?
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4185 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Dezerter » 2019-07-08, 17:39

Szukam uczniów Pana1 pisze: 2019-07-08, 14:41 Wczoraj zostałam ochrzczona. Chcę iść za Jezusem i być wierna Biblii. Szukam innych uczniów Jezusa w Krakowie lub okolicy, aby wspólnie dzielić się Słowem, obchodzić wieczerzę Pańską i po prostu być we wspólnocie. Nie chodzi mi oczywiście o kościół katolicki ani konkretne inne deniminacje tylko o prawdziwe ciało Chrystusa wierne Mu. Ochrzczona zostałam daleko stąd a tu, gdzie mieszkam nie znam jeszcze nikogo. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji lub należysz do takiej wiernej Panu wspólnoty domowej odezwij się do mnie proszę.
A co to znaczy "wiernej Panu wspólnoty"? - dla ciebie
bo dla mnie to znaczy wierny nauce Jezusa, która przekazał 12 Apostołom i Pawłowi, a oni innym, których ustanowili diakonami, starszymi, biskupami, swoimi uczniami, a oni swoim uczniom i następcom - tak rodził się Kościół powszechny/katolicki jak czytamy w NT, tak rodziły się Pisma, które w tych wspólnotach były czytane i znane . jedne pisma w tych wspólnotach inne w innych i dlatego Duch Święty czuwał by był jeden Kościół, by po 300 latach na spotkaniu biskupów i prezbiterów tego Jedynego Apostolskiego Powszechnego Kościoła ustalili i potwierdzili co jest w składzie NT a co do niego nie wchodzi pomimo swojej starożytności i popularności w wielu kościołach (Didache, Pasterz, Ewangelia Piotra, Apokalipsa Piotra, Ewangelia Tomasza itd).
Rozumiem, że Nowego Testamentu wybranego przez Kościół Katolicki też nie uznajesz i wybierzecie sobie swoje Pisma :-o

Ja należę do takiej wspólnoty, Odnowy w Duchu Świętym, Jezus jest moim Panem i Zbawicielem, czytam i staram się żyć Słowem, głoszę Ewangelię innym, którzy nie znają Jezusa, wielbimy Boga, modlimy się wstawienniczo za innych, wielokrotnie doświadczyłem osobiście prowadzenia Duchem Świętym i byłem światkiem Jego działania we wspólnocie ...
nic więcej nie możesz mi zaoferować w swojej wspólnocie.
Dobrze, że masz chociaż świadomość, że chrześcijanin bez wspólnoty, to nie chrześcijanin!
Powiem szczerze dobrze ci życzę, więc napiszę - przemyśl, czy twoje zachowanie nie wynika z pychy, czyli JA sam chcę być sobie biskupem, prezbiterem, apostołem, egzorcystą, nauczycielem
Ja mam w duchu szalom
a ty ?...

Ps
porozmawiajmy co w KK ci nie leży - jeśli zachowasz kulturę wypowiedzi i szacunek dla gospodarzy
Ostatnio zmieniony 2019-07-08, 17:41 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ktokolwiek
Bywalec
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: 7 lip 2019
Lokalizacja: Mazury
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 137 times
Been thanked: 67 times

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: ktokolwiek » 2019-07-08, 17:49

Szukam uczniów Pana1 pisze: 2019-07-08, 14:41 Wczoraj zostałam ochrzczona. Chcę iść za Jezusem i być wierna Biblii. Szukam innych uczniów Jezusa w Krakowie lub okolicy, aby wspólnie dzielić się Słowem, obchodzić wieczerzę Pańską i po prostu być we wspólnocie. Nie chodzi mi oczywiście o kościół katolicki ani konkretne inne deniminacje tylko o prawdziwe ciało Chrystusa wierne Mu. Ochrzczona zostałam daleko stąd a tu, gdzie mieszkam nie znam jeszcze nikogo. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji lub należysz do takiej wiernej Panu wspólnoty domowej odezwij się do mnie proszę.
Szukaj, ale najpierw na modlitwie pytaj Pan Boga, jaki On ma plan dla ciebie. Każdy ma swój czas, warto dać się prowadzić Bogu.
Sama zostałam ochrzczona jako dorosły człowiek, przedtem niewierzący. Pan Bóg sam prowadził i prowadzi mnie najpierw przede wszystkim przez wspólnotę parafialną, a potem znalazł dla mnie wspólnotę, która mi dużo daje. Prowadzi mnie razem z mężem przez wspólnotę Domowego Kościoła.
Ostatnio zmieniony 2019-07-08, 18:35 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Biserica Dumnezeu

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-08, 19:20

W wieku ponad 50 - ciu lat przyjalem w Kosciele Rzymsko-Katolickim Sakrament Chrztu, Bierzmowania i pierwszea komunie Swieta.
jest tylko jedne prawdziwe cialo Chrystusa ( eklezjalne ) wierne Mu - czyli Kosciol Katolicki.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 702
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Quinque » 2019-07-08, 19:40

Ech, przecież to jest żałosne. Czy naprawdę na katolickim forum musimy odpowiadać jakimś zielonoswiątkowcom? Bo sektach rozmów z protestantami wiem że dyskusja z nimi nie ma żadnego sensu

Biserica Dumnezeu

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-08, 20:10

Nikt nie jest do tego przymuszany.
Mozemy, choc nie musimy.
Co jest w tym zalosnego?

Wolfi

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Wolfi » 2019-07-08, 21:23

Nie czaje za bardzo, wgl co znaczy "prawdziwe cialo Jezusa wierne mu"? ;p

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Praktyk » 2019-07-08, 21:35

Quinque pisze: 2019-07-08, 19:40 Ech, przecież to jest żałosne. Czy naprawdę na katolickim forum musimy odpowiadać jakimś zielonoswiątkowcom? Bo sektach rozmów z protestantami wiem że dyskusja z nimi nie ma żadnego sensu
Nie ma kogoś takiego jak „jakiś zielonoświątkowiec”. Są tylko bracia, siostry ,potencjalni bracia i siostry i potencjalni odrzucający zbawienie. Wiesz kogo masz przed sobą?
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 702
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Quinque » 2019-07-09, 08:17

Zielonoswiątkowców rzecz jasna. Braci mam w Kościele Katolickim który jest jeden i niepodzielony sam ze swej natury

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Praktyk » 2019-07-09, 09:19

Quinque pisze: 2019-07-09, 08:17 Zielonoswiątkowców rzecz jasna. Braci mam w Kościele Katolickim który jest jeden i niepodzielony sam ze swej natury
Ale jak już będziesz wędrować w zaświaty nie będzie katolików i zielonoświątkowców. Będą tylko ci, którzy wierzą w chrystusowe wybaczenie i się z nim łączą i ci którzy je odrzucają.
Myślisz, że nieskończenie miłujący Jezus wysyła wierzącego w Jezusa zielonoświątkowca do piekła ?

Moim zdaniem nie wysyła. A jeśli nie to jest to też twój brat. Bo będziesz z nim jednością po śmierci.

A z bratem lubisz sobie pogadać ? Nawet jak macie inne zdania na jakieś tematy ?
Ostatnio zmieniony 2019-07-09, 09:21 przez Praktyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Szukam uczniów Pana1

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Szukam uczniów Pana1 » 2019-07-09, 13:24

Nie spodziewałam się tylu odpowiedzi... Myślałam, że moje ogłoszenie będzie wisiało i nic. Dziękuję wam za odpowiedzi. Ja właśnie zostawiłam kościół katolicki i postanowiłam iść za Ewangelią. Dlatego uwierzyłam Jezusowi i aktem tej wiary był mój świadomy chrzest w wodzie i Duchu. Nie napisałam tu by kogoś prowokować. Jeśli katolików oburzy to, co napisałam, to nie przyszłam tu po to, żeby się z wami spierać. Napisałam na tym forum z nadzieją, że przychodzą tu też może wierzący w to, w co ja uwierzyłam. Bo nie znam nikogo takiego. Wcześniej kilka lat byłam w kościele katolickim próbując wierzyć, że to jest w porządku. W związku z czym wierzących w Jezusa poza kościołem postrzegałam jako heretyków. A teraz was szukam, bo wspólnota w której zostałam ochrzczona jest daleko, a potrzebuję umocnienia, wspólnoty wierzącej tak, jak ja uwierzyłam tu w okolicy Krakowa. Więc jeśli ktoś taki z jakichś powodów przyszedł na to forum, to proszę odpowiedz. Z resztą z was szanowni użytkownicy nie będę wchodzić w spór, bo nie po to tu przyszłam. Pokój wam.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Szukam uczniów Jezusa wiernych Słowu

Post autor: Praktyk » 2019-07-09, 13:30

Szukam uczniów Pana1 pisze: 2019-07-09, 13:24 Nie spodziewałam się tylu odpowiedzi... Myślałam, że moje ogłoszenie będzie wisiało i nic. Dziękuję wam za odpowiedzi. Ja właśnie zostawiłam kościół katolicki i postanowiłam iść za Ewangelią. Dlatego uwierzyłam Jezusowi i aktem tej wiary był mój świadomy chrzest w wodzie i Duchu. Nie napisałam tu by kogoś prowokować. Jeśli katolików oburzy to, co napisałam, to nie przyszłam tu po to, żeby się z wami spierać. Napisałam na tym forum z nadzieją, że przychodzą tu też może wierzący w to, w co ja uwierzyłam. Bo nie znam nikogo takiego. Wcześniej kilka lat byłam w kościele katolickim próbując wierzyć, że to jest w porządku. W związku z czym wierzących w Jezusa poza kościołem postrzegałam jako heretyków. A teraz was szukam, bo wspólnota w której zostałam ochrzczona jest daleko, a potrzebuję umocnienia, wspólnoty wierzącej tak, jak ja uwierzyłam tu w okolicy Krakowa. Więc jeśli ktoś taki z jakichś powodów przyszedł na to forum, to proszę odpowiedz. Z resztą z was szanowni użytkownicy nie będę wchodzić w spór, bo nie po to tu przyszłam. Pokój wam.
Celem bycia z Jezusem jest zjednoczenie :) Jeśli prawdziwie wierzysz Jezusowi to łącz a nie dziel. Szukaj połączenia między tym w co wierzysz teraz, a tym co wydaje Ci się inne. Ostatecznie prawda jest jedna. Tylko miłość do kogoś kto ma w głowie inaczej pozwala łączyć. Nie piętnowanie i rysowanie granic.
Ostatnio zmieniony 2019-07-09, 13:31 przez Praktyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”