Re: Nowy regulamin

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15590
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4481 times
Been thanked: 3088 times
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Dezerter » 2021-02-02, 22:20

Regulamin Forum
§ 1
Zasadniczym celem Forum jest rozwój osobisty w wierze katolickiej. Wątki przeciwne temu celowi mogą być automatycznie usuwane.

§ 2
Dyskusja na tematy związane z religią katolicką i wiarą, oraz tematami, które są ważne dla katolików. W szczególności także na tematy związane z innymi wyznaniami i religiami. Tematy polityczne są dopuszczalne jeśli dotyczą wpływu polityki na naszą rzeczywistość, zwłaszcza w kontekście wiary i swobód i postaw religijnych oraz patriotyzmu.

§ 3
Forum jest otwarte dla osób wierzących i niewierzących. Prawo do wypowiedzi posiadają wyłącznie osoby zarejestrowane. Używany login nie może obrażać niczyich uczuć.

§ 4
Każdy uczestnik ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Ale nikt nie ma prawa do indoktrynacji (tj. systematyczne lub natarczywe wpajanie jakichś idei, doktryn względnie przekonań), ani szerzenia propagandy sprzecznej z głównymi założeniami Forum.

§ 5
Każdego uczestnika dyskusji obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do innych osób i instytucji. W szczególności do Boga, Pisma świętego i całej uznanej przez lud wierny strefy sacrum. W związku z tym całkowicie zabrania się:
5a - obrażania Boga i jego wyznawców,
5b - obrażania innych bóstw i ich wyznawców,
5c - obrażania Kościoła i jego przedstawicieli,
5d - obrażania innych dyskutantów,
5e - propagowania treści sprzecznych z wiarą katolicką i Nauką Kościoła,
5f - dokonywania arbitralnych ocen Boga, bóstw, instytucji i ludzi, w szczególności negatywnych (nie dotyczy ocen zachowań, faktów, czynów),
5g - odnoszenie się do dyskutanta, zamiast do tematu,
5h - używania słów powszechnie uznanych za wulgarne, obraźliwe lub poniżające,
5i - deprecjonowania wyższych wartości,
5j - głoszenia i publikowania treści niezgodnych z obowiązującym prawem,
5k - wklejanie zbyt długich, mało czytelnych i monotonnych postów,
5l - umieszczanie reklam (także przez podawanie linków w treści postów) i przeprowadzanie kwest bez indywidualnego uzgodnienia z moderacją,
5m - Ograniczania postów do krótkich, nic nie wnoszących wypowiedzi, typu: "Popiera", Tak myślę", "Sprzeciw".

§ 6
Rzetelna i poparta argumentami krytyka jest dopuszczalna pod warunkiem zachowania zasad z punktu 5. W przypadku podawania faktów i ich oceniania wymagane jest udokumentowanie i uzasadnienie. W przeciwnym razie, zamiast oceny, należy podawać swoją opinię.

§ 7
Cytowanie treści innych autorów wymaga podania autora, źródła lub linku do publikacji. Cytaty powinny być wyróżnione: cudzysłowem, kursywą, pogrubieniem lub kolorem.
W szczególności dotyczy to cytatów biblijnych, które powinny być napisane niebieską czcionką oraz opatrzone informacją (sigle / sygnaturą) z której Księgi pochodzi cytat, wraz z podaniem numeru przywoływanego Rozdziału Księgi Biblijnej oraz numerów cytowanych wersetów.

§ 8
Obowiązkiem każdego dyskutanta jest zachowanie pisowni polskiej, w szczególności zasad pisowni słownictwa religijnego zgodnie z zasadami ortografii. Zasady pisowni słownictwa religijnego znajdują się tutaj viewtopic.php?f=36&t=9304

§ 9
Forum dyskusyjne zobowiązuje do wymiany poglądów z innymi uczestnikami. Wątki, w których autor nie ustosunkowuje się do wypowiedzi innych dyskutantów będą usunięte. Wypowiedzi ignorujące wątek dyskusji mogą być usuwane.

§ 10
Każdy dyskutant ma prawo do zgłaszania zastrzeżeń administratorom i/lub moderatorom. Przy zgłaszaniu obowiązuje powołanie się na konkretny wpis oraz umotywowanie zgłoszenia.

§ 11
Przed założeniem nowego tematu uprasza się o uprzednie sprawdzenie, czy podobny wątek już istnieje. W przypadku założenia nowego wątku na temat już istniejący moderacja ma prawo przenieść posty do wcześniej założonego wątku.

§ 12
Administracja ma prawo przenosić posty i tworzyć z nich nowe wątki. Działania takie są zawsze jawne, a uzasadnienie można przeczytać w pierwszym poście nowego tematu.

§ 13
Administracja i moderatorzy ma prawo edytować, zmieniać lub usuwać posty, których treść narusza regulamin.

§ 14
Edytowanie postów jest możliwe w ciągu 90 minut po ich napisaniu.
14a - Ustawienie podpisu(sygnaturki) jest możliwe od napisania 20 posta na forum

§ 15
15a Każda osoba może posiadać tylko jedno konto na forum. Z jednego komputera bądź sieci internetowej może korzystać tylko jeden użytkownik forum. W przypadku gdy mamy podejrzenia że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami, fakt ten zgłaszamy bezzwłocznie administracji
15b Każda osoba ma pełne prawo do zażyczenia sobie zmiany wszystkich swoich danych osobowych z konta (w tym e-maila, nicku, itd. jeśli takowe dane osobowe zawierają). Użytkownicy forum nie mają prawa do usunięcia swojego konta oprócz wspomnianych danych osobowych

§ 16
Ostrzeżenia wygasają po 90 dniach.

§ 17
W szczególnie drastycznych sytuacjach moderatorzy mają prawo do usuwania postów, wątków, kont oraz zabieranie dostępu bez ostrzeżenia.

§ 18
Zakres kar
18a - Zwrócenie uwagi na pw z prośbą o zmianę
18b - Upomnienie publiczne w wątku
18c - Żądanie udowodnienia wpisu, lub usunięcia i/lub przeproszenia.
18d - Wycięcie części postu lub zastąpienie inną treścią, lub usunięcie postu.
18e - Czasowa blokada wątku lub użytkownika.
18f - Ostrzeżenie
18g - Zamknięcie lub usunięcie wątku
18h - Usunięcie konta
18i - Wyłączenie dostępu do określonej funkcji forum (ustawianie podpisu, wysyłanie PW itp)


GIODO / RODO

zchrystusem.pl nie przetwarza danych użytkowników w celach reklamowych (mailingi, profilowanie reklam).
zchrystusem.pl nie udostępnia danych osobowych użytkowników podmiotom trzecim w celach reklamowych (mailingi,) ani też nie planujemy rozpoczynania takich praktyk.
zchrystusem.pl wykorzystuje Google Analytics (do analizowania ruchu na stronie - także popularności konkretnych działów czy potów).

Informuję o tym ze względu na to, że pomimo wykorzystywania adresów e-mail wyłącznie do wysyłania powiadomień z portalu, aby takowe otrzymywać, należy będzie potwierdzić możliwość przetwarzania informacji do, złowieszczo brzmiących, celów handlowych.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

§ 1.

[Postanowienia ogólne]

Niniejszy dokument określa Politykę Prywatności Forum zchrystusem.pl, który w szczególności obejmuje regulacje dotyczące ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwa innych danych wprowadzonych do Serwisu przez Użytkownika.
Polityka Prywatności stanowi integralny załącznik do Regulaminu.
§ 2.

[Definicje]

Terminy użyte w niniejszym dokumencie oznaczają:

Administrator – Dezerter;
Forum – strona internetowa pod adresem zchrystusem.pl oraz wszelkie jej podstrony.
Strony – Administrator i Użytkownik.
Użytkownik – osoba fizyczna, która poprzez zarejestrowanie na Forum w sposób wskazany w Regulaminie, posiada aktywne konto Użytkownika.
§ 3.

[Ochrona danych osobowych]

Administrator jest Administratorem danych osobowych w rozumieniu rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
Dane zamieszczone w Systemie informatycznym przez Użytkownika będącego osobą fizyczną, zostały zarejestrowane w rejestrze zbiorów danych osobowych prowadzonym przez GIODO.
Korzystanie z Serwisu wiąże się z koniecznością podania przez Użytkownika swoich własnych danych osobowych.
Administrator pozyskuje i przetwarza następujące dane osobowe:
adres poczty elektronicznej
numer IP

Dane osobowe będą przechowywane przez okres do czasu usunięcia konta Użytkownika.
Administrator przetwarza dane osobowe Użytkowników w celu świadczenia usługi poprzez Serwis.
W przypadku zapisu na newsletter Administrator przetwarza dane osobowe Użytkowników (adres e-mail) w celu marketingu swoich usług i produktów, usług i produktów innych Użytkowników i innych podmiotów współpracujących z Administratorem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Dane osobowe będą przechowywane przez okres do dnia wypisania się przez Użytkownika z newslettera.
Wyrażenie przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych osobowych do celów marketingowych następuje przez zaznaczenie właściwego miejsca w formularzu w trakcie rejestracji i w trakcie zapisu na newsletter. Użytkownik może w każdej chwili złożyć sprzeciw na przetwarzanie jego danych w w/w zakresie.
Administrator może przesyłać Użytkownikom na podane przez nich adresy e-mail informacje handlowe na temat swoich produktów i usług, pod warunkiem, że Użytkownik wyraził zgodę na ich otrzymywanie. Użytkownik może w każdej chwili odwołać zgodę.
§4.

[Uprawnienia Użytkownika]

Użytkownikowi przysługuje prawo żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.
Użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak wyrażenia zgody na przetwarzanie danych uniemożliwia korzystanie z Serwisu.
Administrator może odmówić usunięcia danych osobowych Użytkownika, jeżeli zachowanie danych osobowych jest konieczne ze względu na obowiązek nałożony na Administratora przez przepisy prawa.
§5.

[Techniczna ochrona danych]

Administrator zobowiązuje się do przechowywania kopii bezpieczeństwa zawierających dane osobowe Użytkownika.
Powierzone dane są składowane na najwyższej klasy sprzęcie i serwerach w odpowiednio zabezpieczonych centrach przechowywania informacji, do których dostęp mają tylko upoważnione osoby.
Administrator przeprowadza czynności związane z przetwarzaniem danych osobowych z poszanowaniem wszystkich wymogów prawnych i technicznych nałożonych na niego przez przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.
§6.

[Polityka cookies]

Dla wygody Użytkowników Forum używa plików cookies m.in. w celu dostosowania serwisu do potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych. Cookies to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwis internetowy, który odwiedza internauta, do urządzenia internauty.
W ramach Forum stosowane są dwa typy plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
Na Forum wykorzystujemy następujące rodzaje plików Cookies:
„niezbędne” - umożliwiają korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. wykorzystywane przy obsłudze autoryzacji użytkowników;
"zabezpieczające" - służą do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie korzystania z usług Serwisu;
„wydajnościowe” - umożliwiają zbieranie informacji o sposobie korzystania z Serwisu;
„funkcjonalne” - umożliwają zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu Serwisu itp.;
“integracyjne” - związane są z wykorzystywanymi w Serwisie usługami firm trzecich, np. Google Analytics.
W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych tu cookies.
§7.

[Kontakt]

Użytkownik może w dowolnym czasie skontaktować się z Administratorem w celu uzyskania informacji o tym, czy i w jaki sposób Administrator wykorzystuje lub zamierza wykorzystywać jego dane osobowe.
Użytkownik może również zwrócić się do Administratora z prośbą o usunięcie jego danych osobowych w całości lub w określonej części.
Z Administratorem można skontaktować się wysyłając wiadomość na adres e-mail: administracja ( tu wstaw małpę ) zchrystusem (tu wstaw kropkę) pl.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”