Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-02-23, 20:43

a komu nie sex w głowie :)) ?

Jakub2

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jakub2 » 2018-02-23, 23:26

Przypomnial mi sie humor, tylko orginalnie byl po rozyjsku, ale tak w skrocie to; gosciu w rozmowie nie bardzo kontaktuje i odpowiada dziwnie jakby nie na temat, a zapytany czt u tiebie w galawie, odpowiada; sparalizowana tesciowa.
Tak ze Dominik, nie uw szystkich jest seks w glowie, czasem bywa sparalizowana tesciowa.

Katol

Re: Nowy regulamin

Post autor: Katol » 2018-02-24, 16:30

Widzę, że jesteś z siebie zadowolony.
Tymczasem punkt 5 jest jeszcze bardziej niebezpieczny:
Zabrania się:
5a - obrażania Boga i jego wyznawców,
5b - obrażania innych bóstw i ich wyznawców,

Kto jest prawdziwym, a kto fałszywym wyznawcą Boga?
Nie wolno obrażać innych bóstw? Ani ich wyznawców?

Jak to zinterpretujesz Andeju?? Jeśli ktoś wyznaje Szatana nazwie go Bogiem?
Nawet nie jest napisane, że Boga rozumie się po chrześcijańsku! (A to jest całkowita podstawa.)

Co jest, a co nie jest obrażaniem bóstw, czy ich wyznawców?
Jeszcze raz przypomnę, że Szatan nazwie kult katolicki obraźliwym.
Ostatnio zmieniony 2018-02-24, 16:31 przez Katol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowy regulamin

Post autor: Andej » 2018-02-24, 18:38

Możesz widzieć rzeczywistość lub wykreowany przez siebie miraż. I możesz dzielić się wizualnymi wrażeniami.

Tymczasem wspomniany punkt nie niesie w sobie żadnego niebezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie, zapewnia bezpieczeństwo. Dlatego został napisany.

Interpretować mogę postrzeganą rzeczywistość. Sensu ostatniego zdania dociec nie potrafię. Ale i nie widzę sensu. Gdy się chce znaleźć dziurę w całym, to z pewnością się ją znajdzie. Nawet gdyby miało się ją zrobić samemu.

Próbuj dalej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Dezerter » 2018-02-24, 23:12

Katolu marudo my cie akceptujemy mimo twoich wad
więc ty zaakceptuj Regulamin mimo jego wad.

Jutro wchodzi Regulamin w życie więc jest to chyba dobry moment, bym wam się przyznał do czegoś co zrobiłem - oddałem Komuś forum - zrzekając się kierowania nim.
Stało się to 2.02.1918 roku - forum (może nie było widać) przeżywało wówczas chyba najcięższe chwile swojego istnienia, wszystko było przeciwko mnie, poza forum też miałem pasmo nieszczęść (to temat na jakieś świadectwo) - miałem wszystkiego dość :!:
W bezsilności, w pociągu wykonałem staranny znak krzyża i zacząłem się modlić nie zwracając uwagi na współpasażerów. Po pewnym czasie modlitwy przyszła taka jasna myśl, która powracała więc ją przyjąłem jako Boże natchnienie i pomodliłem się mniej więcej tak:
Panie Jezu ty jesteś moim Panem i Zbawicielem, a ja tylko twoim sługą - pomóż Panie swojemu słudze, bo widzisz, że sobie nie radzę jako Admin i mimo, że chce dobrze, to wszystko zawalam i wychodzi źle. Panie Jezu to forum to przecież Twoje, bo zChrystusem :!: , więc ty się nim zajmij, Ty je poprowadź, Ty je uzdrów - ja wymiękam i powołuję Ciebie na Głównego Admina forum zChrystusem.pl.


Po tej modlitwie wszystko powoli zaczęło się układać ...
Dominik i Andej przyjęli Naczelnego Admina i jego prowadzenie, więc - proszę i Wy przyjmijcie. :)
Niech da nam w duchu
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowy regulamin

Post autor: Andej » 2018-02-25, 08:07

To już ponad 100 lat temu.

Ale sprostowanie. Dominik i Andej od początku kierowali się tymi samymi drogowskazami. Wprawdzie nie od 100 lat. Ale w pewnym momencie zaczął uwierać brak reguł, a właściwie dość dziwne interpretacje i reakcje. Z Bożą pomocą udało się nieco skanalizować. Co nie znaczy, że brzegi są wyraźnie i jednoznacznie określone. Wciąż zachowane są szerokie poldery, na które mogą się wylewać wezbrane wody dyskusji. Ale wały powodziowe są wciąż budowane. A w wałach śluzy. Gdy powódź nadejdzie, starać się będziemy nimi upuszczać nadmiar wody i nie dopuszczać do przerywania wałów.
Teraz problemem podmywanie brzegów. W kilku miejscach. Albo uda się zabezpieczyć brzegi, albo trzeba będzie stawiać tamy na niektórych strumykach.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Katol

Re: Nowy regulamin

Post autor: Katol » 2018-02-25, 14:20

Czy przepis o zakazie obrażania dotyczy także Wielkiego Potwora Spagetti? Bo pastafarianie są przecież na świecie.

Magnolia

Re: Nowy regulamin

Post autor: Magnolia » 2018-02-25, 14:58

Naprawdę tego nie rozumiecie czy nie chcecie rozumieć?!
Jesli Ty chcesz by ktoś okazał Ci szacunek to Ty okaż szacunek pierwszy.
Nie ma znaczenia czy ktoś wierzy w Wielkiego Potwora Spagetti czy w Buddę, ja chce być szanowana więc szanuję drugiego człowieka.
Tak jak napisał ktoś wyżej, dla prawdziwego chrześcijanina większość punktów regulaminu jest po prostu oczywista!
A katolik, którego głównym zadaniem jest kochać bliźniego na wzór Jezusa, to może sobie w ogóle odpuścić czytanie regulaminu, bo jego postawa mówi sama za siebie.

Jakub2

Re: Nowy regulamin

Post autor: Jakub2 » 2018-02-25, 18:17

Magnolia pisze: 2018-02-25, 14:58 Naprawdę tego nie rozumiecie czy nie chcecie rozumieć?!
Jesli Ty chcesz by ktoś okazał Ci szacunek to Ty okaż szacunek pierwszy.
Nie ma znaczenia czy ktoś wierzy w Wielkiego Potwora Spagetti czy w Buddę, ja chce być szanowana więc szanuję drugiego człowieka.
Tak jak napisał ktoś wyżej, dla prawdziwego chrześcijanina większość punktów regulaminu jest po prostu oczywista!
A katolik, którego głównym zadaniem jest kochać bliźniego na wzór Jezusa, to może sobie w ogóle odpuścić czytanie regulaminu, bo jego postawa mówi sama za siebie.
Magnolia, gdyby tu zagladali i pisali wylacznie Chrzescijanie o jakich piszesz nie potrzebny bylby regullamin, natomiast dostep jest otwarty praktycznie dla kazdego i przeciwnicy wiary kozystaja z takiej okazji by zasiac zwatpienia.
Ja proponowal bym taki dodatkowy zapis ze nawet tytul watku nie moze chocby nawet sugerowac czegos sprzecznego z wiara Chrzescijanska KRK.
Jesli ktokolwiek ma jakies swoje inne zdania to owszem moze na ten temat dyskutowac, ale nie poprzez sugestie w tytule watku, a kazde wypisywanie tez, teorii, czy nauczan, musi zostac w konsekwencji pisanych postow udowodnione merytorycznie i logicznie bez manipulacji mieszania nieadekwatnych dziedzin odnosnikow, czy logiki.
Pozwoli to na odwrocenie trendu tlumaczenia sie Katolikow na glupie i dziwne zarzuty innych wyznan i niewierzacych, ktorzy beda sami musieli udowodnic pierw swoje tezy czy zarzuty wobec nauczania KRK.
Brak konkretnych merytorycznych i logicznie sensownych wypowiedzi bedzie prostym narzedziem dla Moderatorow do udzielenia upomnien i banow jesli zarzuty nie beda solidnie podparte, a i tytuly watkow nie beda sugerowaly czegos co nie istnieje lub jest nieprawda.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2018-02-26, 14:47

Dezerter pisze: 2018-02-23, 20:22 A Magnolii, to tylko SEX w głowie ;)
Tu się pomyliłeś Dez...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-02-26, 16:17

Oj, wytłumaczę.
Napisał sex, a nie seks. Więc po angielsku. Miał na myśli płeć. Czyli to, że jesteś świadoma swojej płci. Nie ma w tym niczego złego. To oznaka normalności.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2018-02-26, 19:02

Andej pisze: 2018-02-26, 16:17 Oj, wytłumaczę.
Napisał sex, a nie seks. Więc po angielsku. Miał na myśli płeć. Czyli to, że jesteś świadoma swojej płci. Nie ma w tym niczego złego. To oznaka normalności.
=)) :))

Katol

Re: Nowy regulamin

Post autor: Katol » 2018-02-26, 19:55

Magnolia pisze: 2018-02-25, 14:58 Naprawdę tego nie rozumiecie czy nie chcecie rozumieć?!
Jesli Ty chcesz by ktoś okazał Ci szacunek to Ty okaż szacunek pierwszy.
Tutaj chyba sama nie rozumiesz wielu rzeczy.
Nie ma znaczenia czy ktoś wierzy w Wielkiego Potwora Spagetti czy w Buddę, ja chce być szanowana więc szanuję drugiego człowieka.
Wiara w Wielkiego Potwora Spagetti nie jest prawdziwą wiarą. To wymyślone bóstwo. Celem pastafarian jest
parodiowanie wszystkich religii.
Czyli przyznałaś cechy Boga pseudobytowi -Wielkiemu Potworowi Spagetti, który w rzeczywistości nie istnieje. I wiedzą o tym jego "wyznawcy". Chcą tylko parodiować, wyśmiać między innymi chrześcijaństwo.
Skoro każesz mi szanować nieistniejący byt (czyli niebyt), to chyba współpracujesz przez to z prześmiewcami.

A "w Buddę" się nie wierzy. Buddyści dążą tylko do stanu oświecenia. Nie ma osobowego Boga w buddyzmie.
Tak zwany Budda był tylko nauczycielem, nie Bogiem.
Tak jak napisał ktoś wyżej, dla prawdziwego chrześcijanina większość punktów regulaminu jest po prostu oczywista!
A katolik, którego głównym zadaniem jest kochać bliźniego na wzór Jezusa, to może sobie w ogóle odpuścić czytanie regulaminu, bo jego postawa mówi sama za siebie.
Acha, to ja sobie odpuszczę czytanie.
Ale później może dojść do spięć na tym tle. Bo nie jest tak na świecie, że wszyscy wszystkich kochają.
Więc może żyjesz w Utopii. I trzeba bardzo dobrze wiedzieć, jaka jest rzeczywistość. Co jest prawdziwe, a co szatańską ułudą. Albo podstępem ubranym tylko w szaty religii! Bo złe rozpoznanie prowadzi do zła. Można bardzo zaszkodzić. Szczególnie, gdy pisze się prawo, zasady dla innych. W USA Kościół Szatana działa legalnie.

Czyli tak samo traktujemy Boga i Szatana i Wielkiego Potwora Spagetti?
Równość wszystkich bóstw?
Ostatnio zmieniony 2018-02-26, 20:04 przez Katol, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Nowy regulamin

Post autor: Magnolia » 2018-02-26, 20:39

Magnolia pisze: 2018-02-25, 14:58 Naprawdę tego nie rozumiecie czy nie chcecie rozumieć?!
Jesli Ty chcesz by ktoś okazał Ci szacunek to Ty okaż szacunek pierwszy.
Nie ma znaczenia czy ktoś wierzy w Wielkiego Potwora Spagetti czy w Buddę, ja chce być szanowana więc szanuję drugiego człowieka.
Tak jak napisał ktoś wyżej, dla prawdziwego chrześcijanina większość punktów regulaminu jest po prostu oczywista!
A katolik, którego głównym zadaniem jest kochać bliźniego na wzór Jezusa, to może sobie w ogóle odpuścić czytanie regulaminu, bo jego postawa mówi sama za siebie.
W moim odczuciu przesłaniem tego postu jest szacunek do drugiego człowieka.
Katolu za przekaz, który Ty odczytałeś, zupełnie nie odpowiadam.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Dezerter » 2018-02-26, 23:11

Ponieważ wszystkie uwagi, argumenty i wnioski padły, a czas konsultacji minął i od dziś Regulamin obowiązuje wszystkich nas to zamykam temat.
Dziękujemy wszystkim, za cenne rady i pomoc w tworzeniu tego dobrego Regulaminu.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ