Regulamin

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fedorowicz
Przybysz
Przybysz
Wysłał podziękowań: 3 razy
Regulamin

Post autor: Fedorowicz » 2019-02-10, 17:20

"..obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem ..W szczególności do.. Pisma świętego.. "
Mam pytanie. Czy przez określenie szacunek do Pisma świętego należy tu rozumieć fundamentalizm biblijny ?

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 440 razy
Otrzymał podziękowań: 295 razy
Re: Regulamin

Post autor: Magnolia » 2019-02-10, 17:42

Chodzi chyba najbardziej o to by stosować pisownię z dużej litery i szanować Słowo Boże jako takie. Do cytowania mamy specjalny niebieski kolor pod przyciskiem Biblia w edytorze postu. Pozdrawiam
"Jestem tu by wielbić, by oddawać Bogu chwałę "

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 485 razy
Otrzymał podziękowań: 287 razy

Post autor: Dezerter » 2019-02-10, 21:50

Fedorowicz pisze:
2019-02-10, 17:20
"..obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem ..W szczególności do.. Pisma świętego.. "
Mam pytanie. Czy przez określenie szacunek do Pisma świętego należy tu rozumieć fundamentalizm biblijny ?
W tym punkcie nie ma mowy o interpretacji, czy rozumieniu Biblii, ale o szacunku do niej i jej autorów a tym oczywiście Autora. Właśnie za uporczywe i wielokrotne łamanie tego punktu została osunięta Wybrana, która pomimo publicznych i na pw napomnień i ostrzeżeń nie zaprzestała bluźnieniu Bogu Izraela.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Przybysz
Przybysz
Wysłał podziękowań: 3 razy

Post autor: Fedorowicz » 2019-02-12, 00:18

Magnolia pisze:
2019-02-10, 17:42
Chodzi chyba najbardziej o to by stosować pisownię z dużej litery i szanować Słowo Boże jako takie. Do cytowania mamy specjalny niebieski kolor pod przyciskiem Biblia w edytorze postu. Pozdrawiam
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź, ale ja pytałem o coś innego.

Dodano po 15 minutach 8 sekundach:
Dezerter pisze:
2019-02-10, 21:50
W tym punkcie nie ma mowy o interpretacji, czy rozumieniu Biblii, ale o szacunku do niej i jej autorów a tym oczywiście Autora. Właśnie za uporczywe i wielokrotne łamanie tego punktu została osunięta Wybrana, która pomimo publicznych i na pw napomnień i ostrzeżeń nie zaprzestała bluźnieniu Bogu Izraela.
Dzięki za odpowiedź, ale może przypomnę, czym jest fundamentalizm biblijny. Otóż fundamentalizm biblijny to ideologia obecna głównie w dzisiejszym ewangelikalizmie, akcentująca absolutną nieomylność i bezbłędność Biblii, jej wartość jako rzetelnego źródła historycznego oraz zbioru niepodważalnych proroctw dotyczących przyszłości. Fundamentaliści biblijni nie uznają między innymi teorii ewolucji oraz tzw. wyższej krytyki biblijnej. Moje pytanie, które zadałem dotyczy kwestii czy moderacja i administracja forum za brak szacunku i złamanie regulaminu forum uznaje wyższą krytykę historyczno literacką Biblii ?

Awatar użytkownika
ToTylkoJa
Dyskutant
Dyskutant
Wysłał podziękowań: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-12, 06:21

@Fedorowicz
Ostatnio odbywała się dyskusja nt. Potopu. Czy był faktem historycznym, czy nie.
Nikt za to nie wyleciał, więc można uznać, że się nie musisz bać :p

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 440 razy
Otrzymał podziękowań: 295 razy

Post autor: Magnolia » 2019-02-12, 06:44

Gospodarzami są tu katolicy, więc nie mamy ewanglikańskiego podejścia do Biblii, tylko katolickie.
Ale może sam oceń przeglądając wątki, choćby o teorii ewolucji
viewtopic.php?f=8&t=474&hilit=Darwin
albo jak pogodzić naukę z wiarą:
viewtopic.php?f=48&t=8513&hilit=Darwin

Pozdrawiam
"Jestem tu by wielbić, by oddawać Bogu chwałę "

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 485 razy
Otrzymał podziękowań: 287 razy

Post autor: Dezerter » 2019-02-12, 07:26

Oczywiście odpowiedź brzmi nie- czuj się swobodnie, u nas naprawdę jest miękkie moderowanie i na prawdę trzeba ignorować, najpierw prośby, później ostrzeżenia słowne na pw, by wreszcie dostać ostrzeżenie. Czy widzisz u kogoś ostrzeżenia? :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ