Trzymajmy poziom.

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Awatar użytkownika
takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Wysłał podziękowań: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: takisobie » 2020-02-10, 18:33

Praktyk pisze:
2020-02-10, 09:35
No właśnie nie o to chodzi :) Z punktu widzenia zupełnie "ateistycznego" to ban załatwia sprawę. Jak najbardziej.
Ale z punktu widzenia Katolickiego problem jest bardziej złożony. Bo taki ancymon siejący zamęt to w gruncie rzeczy najczęściej twój brat, albo siostra. W Bogu. Tylko jeszcze nie ogarnięty emocjonalnie i światopoglądowo.
Dość naiwne podejście. Nieogarnięty człowiek pyta , poszukuje , wątpi a nie celowo prowokuje i takie tam podobne.

Praktyk pisze:
2020-02-10, 09:35
Ban dla mnie jest narzędziem tylko w momencie jeśli ktoś naprawdę rozmontowuje forum, spamuje, propaguje niekatolickie poglądy nie próbując w ogóle dyskutować...

No problem właśnie w tym że to robi przez dyskusję , bo typowy spamer nie ma wiele do powiedzenia a przynajmniej tak to wnioskuję po wpisie Marka.

Awatar użytkownika
Praktyk
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 196 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy

Post autor: Praktyk » 2020-02-10, 19:27

@takisobie taki co pyta kulturalnie to już raczej tylko szlifów potrzebuje, a już ma zdecydowane, że chce do Boga. Ci prawdziwie zagubieni to ci, którzy nawet jeszcze nie wiedzą, że chcą. A wręcz nie chcą, bo przecież księża pedofile, wszechwiedzącą nauka, albo buddyjskie szczęście w niebycie, ale to o nich toczy się walka. Jak masz krnąbrne dziecko to je banujesz?

Poza tym... prawdziwa miłość do ludzi jest taka trochę naiwna:) przyjmujesz na klatę te nerwy i ataki bo wiesz, że większość tego to strach, traumy, może głupota, ale bardzo rzadko świadomy wybór zła.

Trzeba trochę nadstawiać ten drugi policzek.

Nie po to jesteśmy by wiedzieć.

Awatar użytkownika
Biserica Dumnezeu
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 266 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-10, 20:07

Za siebie oczywiscie, i ja nadstawiam ( niejeden raz ). Za innych - jak trzeba, to i za miecz chwytalem.

Awatar użytkownika
szary brat
Bywalec
Bywalec
Wysłał podziękowań: 106 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: szary brat » 2020-02-10, 20:35

wędrowiec pisze:
2018-06-24, 17:35
Proponuję więc, aby uniknąć brnięcia w takie prowokacyjne kanały, w sytuacji, gdy adwersarz prowokuje nas do jakichś dywagacji lub do załamania rąk nad jego stanem, pisać jednolitą formułę, np.:

"Nie umiem Ci pomóc w Twoim problemie, mam za mało danych. Może kiedyś w przyszłości.
Nie mam więcej nic do powiedzenia."
Bardzo mi się spodobała ta propozycja.

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ