Propozycje

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
TOMVAD 45

Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-09, 19:14

Tak dla pogłębiania duchowości forumowiczów,przy okazji swojej własnej można by stworzyć tematy z konkretnymi modlitwami czyli takie zbiory modlitw,tak by były w jednym miejscu i były podzielone według rodzajów: jeden temat - litanie, drugi -koronki itp. Wtedy można zebrać naprawdę pokaźny zbiór w jednym miejscu,by nie szukać po wszystkich tematach. Oczywiście miejscem byłby dział Modlitwy. Tematy można nawet przypiąć aby nie zjeżdząły w dół. Co wy na to? Jest naprawdę wiele modlitw z których można korzystać i byłaby to pomoc dla wszystkich. Zawsze też można odesłać do tych tematów potrzebujących nie wstawiając po postach modlitw. Potem trudno znaleźć taką modlitwę. Tak byłyby wszystkie w jednym miejscu i łatwiej byłoby znaleźć.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-09, 19:20

Zacząłem robić coś takiego, ale na osobnej stronie
https://modlitwy.zchrystusem.pl
Nie ma mnie kto gonić, więc pomysł stanął w miejscu.
Ktoś chętny byśmy razem prowadzili tą stronę?

Możecie wklejać tutaj modlitwy, a ja je przeniosę na stronę.

Stronę można podlinkować gdzieś na forum, w widocznym miejscu.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-09, 19:55

Ja jestem chętny. Tylko się zastanawiam nad tym aby to jakoś sensownie segregować czyli tak jak pisałem - aby w jednym miejscu były wszystkie litanie, w drugim miejscu były koronki. Ale ten układ na stronie tez mi się wydaje dobry. Tylko tam w tym wyrazie Litania powinno być Litanie,skoro miałyby tam być litanie a to liczba mnoga. Same kwestie modlitw to mogę opanować. Jest wiele źródeł z modlitwami. Raczej Litanie, Koronki nie są objęte prawami,są dostępne dla wszystkich. Powinny być tez rozpowszechniane aby jak najwięcej ludzi z nich korzystało. Można dodać tez dział egzorcyzmów prostych i modlitw o uwolnienie,bo te uroczyste są już dla kapłanów-egzorcystów.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-09, 20:18

Właśnie, trzeba od segregacji zacząć. Sensownie zrobić kategorie.
Co np. zrobić z modlitwami porannymi, wieczornymi czy np. o szczęśliwą podróż samochodem. Czy umieścić się je wszystkie w jednej kategorii, np pozostałe modlitwy?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Propozycje

Post autor: Dezerter » 2020-07-09, 23:16

Egzorcyzmy fajne podałeś - też niech będzie rozdzał
Egzorcyzmy i pomoc duchowa.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-10, 00:14

Dominik pisze: 2020-07-09, 20:18 Właśnie, trzeba od segregacji zacząć. Sensownie zrobić kategorie.
Co np. zrobić z modlitwami porannymi, wieczornymi czy np. o szczęśliwą podróż samochodem. Czy umieścić się je wszystkie w jednej kategorii, np pozostałe modlitwy?
A może zaliczyć to do MODLITW NA KAŻDY DZIEŃ gdyż każdego dnia niektóre czynności są stałe,rano tez powinniśmy się modlić, wieczorem, jadąc samochodem,jedząc posiłki. Można też dodać te podstawowe: Ojcze nasz,Pod Twoją obronę, Różaniec i inne,które dotyczą podstawowych czynności lub którymi powinniśmy się modlić każdego dnia.

Co do litanii to nie wiem jak zrobić: czy wstawiać tą samą litanię w dwóch miejscach czy wszystkie w jednym,np Litania Loretańska, litanie do Jezusa,do Ducha Świętego. Dla mnie jeśli tworzy się dział Litanie to dobrze by były wszystkie w jednym miejscu.Tak samo Koronki.

Magnolia

Re: Propozycje

Post autor: Magnolia » 2020-07-10, 07:25

Wysłałam Ci Dominiku maila z moim zbiorem modlitw, na stronę.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-13, 16:17

Biorę się do roboty.

Z tymi litaniami to coś pomieszałem. Jest ich ze 20 na stronie.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-13, 20:36

Nie wiem czy coś działałeś na stronie ale ja teraz w telefonie mam pasek google którego wcześniej nie miałem, I rzecz w tym że ten pasek google mam tylko na stronie forum z Chrystusem, na innych nie mam. Może gdzieś przy tych operacjach włączyłeś tą opcję? Nie wiem. Ale mam szary pasek google na dole. Trochę on przeszkadza w przeglądaniu forum. Nie wiem jak to cholerstwo usunąć.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-13, 20:46

Nic takiego nie włączałem.
Co można zrobić za pomocą tego paska?
Sam szary pasek z napisem Google? Czy jakaś wyszukiwarka, jakieś nowe funkcje?

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-14, 03:24

Dominik pisze: 2020-07-13, 20:46 Nic takiego nie włączałem.
Co można zrobić za pomocą tego paska?
Sam szary pasek z napisem Google? Czy jakaś wyszukiwarka, jakieś nowe funkcje?
Nic nie można zrobić i nie wiem jak to wyłączyć. Pójdę najwyżej do punktu i może coś z tym zrobią.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-14, 10:08

Jakiej przeglądarki używasz w telefonie? Pisałeś na forum że masz Samsunga, czy to jest jakaś domyślna przeglądarka, czy instalowałeś jakąś?
Zainstalował bym to co Ty masz i bym posprawdzał w opcjach czy taki pasek jest.

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
Jedyny pasek jaki może się pojawić to informacja o ciasteczkach, ale go łatwo zamknąć.

Obrazek

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-14, 10:39

Jest to przeglądarka Brave, zainstalowałem ją bo mi na stronie soccerwaya reklamy utrudniały czytanie informacji. Na tej przeglądarce jest inny układ a przynajmniej był i reklamy nie pakowały się na tekst. Teraz coś się powaliło i tekst nachodzi jeden na drugi. Ale ten pasek google zniknął już. Na razie go nie mam i mam nadzieję że się już nie pojawi. Myślałem że przy tych pracach nad stroną coś mogło wpłynąć na pojawienie się tego paska.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-14, 22:07

OK

Zrobiliśmy z Magnolią parę zmian, co myślicie o nich?
https://modlitwy.zchrystusem.pl

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Propozycje

Post autor: Jozek » 2020-07-14, 22:24

Dominik pisze: 2020-07-14, 10:08 Jakiej przeglądarki używasz w telefonie? Pisałeś na forum że masz Samsunga, czy to jest jakaś domyślna przeglądarka, czy instalowałeś jakąś?
Zainstalował bym to co Ty masz i bym posprawdzał w opcjach czy taki pasek jest.

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
Jedyny pasek jaki może się pojawić to informacja o ciasteczkach, ale go łatwo zamknąć.

Obrazek
Wiekszosc dzisiejszych oprogramowan ma stale ustawienia ktore nazwal bym agresywne, tj. takie ktore wymuszaja na kliencie-obslugujacym uzywanie opci lub calego oprogramowania sprzetu jaki zakupil.
Np. accer praktycznie nie pozwala na dezaktywacje autoupdate, ktore praktycznie za kazdym razem wprowadza cos nowego co uzytkownik sprzetu musi w jakis sposob dezaktywowac, lub stac sie niewolnikiem systemu.
Chyba najbardziej wkurzajace jet to ze automatyczne update nie uwzgledniaja decyzji uzytkownika i sa czesto robione w namniej odpowiednim dla uzytkownika czasie.
To jest w duzym stopniu zwyczajne zniewalani czlowieka systemem komputera.
Ktos kto programuje komputery chcialby kierowac-programowac ludzi.
Ostatnio zmieniony 2020-07-14, 22:31 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Zablokowany

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”