Propozycje

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-15, 23:49

To naszykuj się na większą partię modlitw, zwłaszcza Litanii, Nowenny, będzie coś z egzorcyzmów prostych. Kiedy uda mi się to zrobić? Jak się obrobię z porządkiem kwiatków w domu to wezmę się za wstawianie. Czeka mnie trochę babrania z nimi,ale może do 2:00 uda się wyrobić. Jeśli nie to wstawię rano.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-16, 12:15

Dodałem Twoje modlitwy.

Musze pomyśleć jak ogarniać taką ilość modlitw. Chodzi głównie by nie dodać kilka razy tej samej. Sprawdzanie musi być szybkie i proste.
Teraz jest 250 pozycji,,, a co będzie przy tysiącu?
Z Magnolią się nie połapiemy,,, przynajmniej ja tak myślę.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-16, 12:38

Dlatego może warto pomyśleć o dodaniu kogoś aby mógł też wstawiać a nie tylko dodawać wysyłając je do ciebie. Sam nie dasz sobie rady z taką ilością modlitw.
dana modlitwa jest już na stronie to wtedy
Staram się aby modlitwy się nie powtarzały,ale moja skleroza może czynić coś takiego że wyślę to samo.

Względnie gdyby ktoś chciał weryfikować czy dana modlitwa jest już na stronie to wtedy można przekierować wysyłane modlitwy na adres tej osoby a dopiero wtedy trafiałby do ciebie? Miałbyś już wtedy gotowe modlitwy do wstawiania bez konieczności ich weryfikowania? Tylko czy znajdzie się ktoś chętny?

Dodano po 7 minutach 42 sekundach:
Aha i jeszcze mam coś takiego:

http://rycerstwobielsko.pl/modlitwy/ani ... -sumienia/

Na pewno osoba która miałby weryfikować modlitwy musiałaby mieć jakiś wgląd lub wykaz wszystkich modlitw, także tych wysyłanych,aby sprawdzała czy danej modlitwy nie ma i czy ktoś nie dodał w czasie weryfikacji.

Kto ma więcej czasu na taką wspaniałą działalność niech się zgłasza.

Dodano po 4 minutach 16 sekundach:
Może warto w dziale modlitewnym zarzucić info o poszukiwaniu chętnych do takiej akcji,może nie każdy tutaj zagląda. Przypiąć temat tak aby był na samej górze i był oznaczony tak by rzucał się w oczy. ;) Czasami trzeba ludzi motywować bardziej.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-16, 12:38

Myślałem nad opcją by każdy chętny mógł się rejestrować. Domyślnie dodana modlitwa przez taką osobę trafiała by do administratora w celu weryfikacji. Na chwile obecną tylko Magnolia może dodawać modlitwy bez potrzeby mojej akceptacji.

Na razie znajduję dodatki do Wordpressa, które sprawdzają unikalność tekstu globalnie, czyli czy występuje on na innych stronach. Tutaj mamy sprawdzać tylko czy występuje on już na naszej stronie.
Można by w tym celu skorzystać po prostu z wyszukiwarki na stronie (dodam ją), ale nie jest to wygodne jak się ma większą ilość modlitw do dodania.

Jeśli wymyślę jak zaradzić temu problemowi to pomyślę nad trzecią osobą w zespole.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-16, 12:59

To że modlitwy będą występowały globalnie a więc w sieci to jest oczywiste,gdyż modlitwa to tekst powszechny i nie powinna być już niczyją własnością po jej wprowadzeniu w obieg. Ważne jest to by jak najwięcej ludzi korzystało z modlitw.

Ale myślę że dla ubogacenia strony warto stworzyć taki mini poradnik - jak się modlić, dlaczego warto się modlić a więc także o jej owocach. Można by do tego zachęcić jakiegoś księdza.Mogę poruszyć trochę tymi których mam w grupie Ewangelizacyjnej na Facebooku lub innymi którzy tam są. Przy okazji mógł opisać jak modlić się modlitwą brewiarzową, tak by opis był nowy, nie umieszczony jeszcze w sieci.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-16, 19:02

Trzeba będzie obmyślić pewną ważną sprawę.

Jeśli damy powiedzmy 30 modlitw przed jedzeniem, to ktoś nam padnie z głodu lub mu schabowy wystygnie zanim się zdecyduje jaką modlitwę wybrać i się tylko zdenerwuje,,, albo modlitwa poranna, to do roboty się spóźni zanim znajdzie odpowiednią. Uzgodniliśmy z Magnolią, że trzeba będzie wybrać te najlepsze modlitwy. Limit modlitw na kategorie powinien być różny, czasem większa ilość może być plusem.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-16, 19:56

Jeśli chodzi o takie modlitwy powszednie to tak - jak najbardziej można je ograniczyć, chociaż też większy wybór to też jest dobry bo każdy sobie wybiera taką która mu odpowiada. Jak ktoś się spieszy to długiej na pewno nie wybierze. Jeśli chodzi o Litanie czy Nowenny to nie ma potrzeby limitować. Ważne aby każdy mógł znaleźć to co chce. Niektórzy szukają konkretnych modlitw i nie mogą znaleźć a przy większej ilości może trafić na taką której szukał.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-17, 16:06

Wiecie coś może na temat modlitw zwanych krucjatami?

Konwalia

Re: Propozycje

Post autor: Konwalia » 2020-07-17, 16:12

Krucjata Wyzwolenia Człowieka – katolicki ruch abstynentów. Może to?

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-17, 16:18

Nie wiem..

Miałem na myśli, że jak się wpisze w wyszukiwarkę Google "krucjaty modlitwy" to wyskakują różne strony, a na nich dokładnie po 170 krucjat.
Nie miałem do czynienia z krucjatami, pytam ponieważ nie wiem czy zamieścić je na stronie.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-17, 22:38

Dominik pisze: 2020-07-17, 16:06 Wiecie coś może na temat modlitw zwanych krucjatami?
Tak ogólnie to nie wiele, ale są różne,np prowadzone przez duszpasterstwo rodzin a więc modlitwy za rodziny zagrożone rozbiciem.

http://dlarodziny.zg.pl/index.php/krucj ... ta-modlitw

http://armiajezusachrystusa.pl/2018/03/ ... -modlitwy/

Można więc wspomnieć o krucjatach modlitewnych. Wymienić kilka takich istotnych: za rodziny, krucjata różańcowa, za kapłanów.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-18, 21:54

Jeśli macie więcej modlitw w jednym pliku to wyślijcie mi go mailem, zamiast każdą modlitwę osobno przez formularz.
Dla mnie będzie to wygodniejsze, a co ważniejsze i dla Was,,, a jak nie, to ok, może by formularzem.

email dominik(tutaj wstaw małpę)zchrystusem.pl

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-19, 02:13

Nie ma żadnego pliku z modlitwami. Te które wysłałem wybierałem spośród wielu,nie chciałem aby się powtarzały, choć tez mogło się zdarzyć że wysłałem takie same - skleroza nie wybiera. Starałem się sprawdzać z wykazem, ale miałem wrażenie że ten wykaz wszystkich modlitw nie był kompletny. Myślę że jeszcze macie co robić czy wstawione są już wszystkie? :D

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Propozycje

Post autor: Jozek » 2020-07-19, 02:18

Czy nie lepiej zrobic to jako pliki i wtedy wstawic na forum?
Komp w swoim podstawowym oprogramowaniu zareaguje na takie same nazwy plikow i od razu je wskaze gdy pojawi sie plik o takiej samej nazwie i zapyta czy wyminic ten plik w miejsce poprzedniego.
Ostatnio zmieniony 2020-07-19, 02:19 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-19, 10:18

TOMVAD 45 pisze: 2020-07-19, 02:13 Nie ma żadnego pliku z modlitwami. Te które wysłałem wybierałem spośród wielu,nie chciałem aby się powtarzały, choć tez mogło się zdarzyć że wysłałem takie same - skleroza nie wybiera. Starałem się sprawdzać z wykazem, ale miałem wrażenie że ten wykaz wszystkich modlitw nie był kompletny. Myślę że jeszcze macie co robić czy wstawione są już wszystkie? :D
OK, w takim razie wysyłaj jak Ci wygodniej. Twoje modlitwy wstawiłem wszystkie, ale jeszcze nie są przypisane do kategorii.
Jozek pisze: 2020-07-19, 02:18 Czy nie lepiej zrobic to jako pliki i wtedy wstawic na forum?
Komp w swoim podstawowym oprogramowaniu zareaguje na takie same nazwy plikow i od razu je wskaze gdy pojawi sie plik o takiej samej nazwie i zapyta czy wyminic ten plik w miejsce poprzedniego.
Koncepcja pomysłu dobra.
Zamierzam zrobić tabelkę, w każdym wierszu 10 pierwszych słów z modlitwy. Posortować alfabetycznie.
Wtedy szybki rzut oka na tabelkę i będzie wiadomo czy dany tekst jest już na stronie.

Z początku modlitw w tabelce usunę jedynie powtarzające się teksty, takie jak "Kyrie, elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson.".

Zablokowany

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”