Pytanie do Dominika

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Pytanie do Dominika

Post autor: Fedorowicz » 2020-09-13, 07:22

Mam pytanie. Dlaczego Dominik zablokował temat o koronawirusie i pandemii i groził banem userowi za pisanie na ten temat? Czy to temat zakazany na tym forum ? Pytam, bo chciałem o tym napisać, ale jeśli Moderacja sobie nie życzy to pisać nie będę, chciałbym jednak chociaż dowiedzieć się z jakiego powodu ? :-s

Dominik

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: Dominik » 2020-09-13, 09:40

Który to konkretnie temat?
Powody mogły być dwa
- by nie pobudzać paniki, powinno być to wyjaśnione w temacie. Specjalny punkt regulaminu powstał w tym celu
- teorie spiskowe. Jakieś 5G, chipy i koronawirus. Nie będziemy zaniżać poziomu forum.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: Fedorowicz » 2020-09-13, 12:18

Dominik pisze: 2020-09-13, 09:40 Który to konkretnie temat?
Powody mogły być dwa
- by nie pobudzać paniki, powinno być to wyjaśnione w temacie. Specjalny punkt regulaminu powstał w tym celu
- teorie spiskowe. Jakieś 5G, chipy i koronawirus. Nie będziemy zaniżać poziomu forum.
Dziękuję drogi Dominiku za tak szybką odpowiedź. Ale czy ogłaszanie stanu epidemii, a nawet pandemii ( pandemia to masowe zachorowania na wielką skalę -"pan"wszyscy" demos "lud"), groźby, zastraszanie i dezinformacja miesiącami przez media w sytuacji gdy nie istnieją żadne zachorowania nawet na małą skalę, represje rządowe, zamykanie zdrowych ludzi pod nadzorem policji, naszczucie Polaków na siebie i doprowadzenie do donosicielstwa, sparaliżowanie służby zdrowia, zamykanie kościołów i likwidacja świąt oraz obrzędów religijnych nie wzbudzają paniki ? Czy lockdown i zwolnienia z pracy nie wzbudzały niepokoju? Czy nic nie słyszałeś o zagranicznych i polskich protestach i demonstracjach, o atakach policji, mandatach, izolatoriach, szczepionkach, fałszowaniu aktów zgonu za pieniądze, fałszywych statystykach, o odbieraniu uprawnień uczciwym lekarzom przez te miesiące ? To bardzo dziwna blokada ważnych informacji, albo celowe ich przemilczanie na forum. No ale skoro zamiast dyskusji ważniejsza jest cenzura wolności słowa to trudno. To wasze forum.
Ostatnio zmieniony 2020-09-13, 12:21 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: Dominik » 2020-09-13, 12:34

Mamy na forum jeden wątek o koronawirusie viewtopic.php?f=45&t=10050&p=221711&hil ... us#p221711
Można w nim pisać, jednak w kontekście wiary.

Pisanie o statystykach, ich fałszowaniu, co dobrego przyniesie? Każdy coś o tym słyszał, zacznie się politykowanie na forum.
Zakaz pisania był w marcu wprowadzony, na czas określony. Zastanowimy się z @Dezerter czy nie zdjąć tego zakazu, emocje z tym związane chyba już zmalały.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: Fedorowicz » 2020-09-13, 13:00

Dominik pisze: 2020-09-13, 12:34 Mamy na forum jeden wątek o koronawirusie viewtopic.php?f=45&t=10050&p=221711&hil ... us#p221711
Można w nim pisać, jednak w kontekście wiary.
Pisanie o statystykach, ich fałszowaniu, co dobrego przyniesie? Każdy coś o tym słyszał, zacznie się politykowanie na forum.
Zakaz pisania był w marcu wprowadzony, na czas określony. Zastanowimy się z @Dezerter czy nie zdjąć tego zakazu, emocje z tym związane chyba już zmalały.
Pisanie o tym w kontekście wiary również jest istotne i ważne dla wiernych, tak samo jak informowanie o odbieraniu praw człowieka i obywatela, o protestach i demonstracjach, bo przejście z chrześcijaństwa na kowidianizm byłoby kompromitacją dla Kościoła. Przypomnę, że chrześcijanie w I-szym wieku nie zaprzestali swej działalności nawet w obliczu realnego zagrożenia, a co dopiero urojonego. Chrześcijanin to człowiek wierzący, lecz nie łatwowierny i tchórzliwy. Wierzy Chrystusowi, a nie globalistycznej antypolskiej propagandzie politycznej. Jeżeli to możliwe, to prosiłbym o Wasze zezwolenie jako Moderacji na pisanie o tych zagrożeniach dla Wiary i Narodu. Szczęść Boże !
Ostatnio zmieniony 2020-09-13, 13:02 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: Dezerter » 2020-09-13, 15:29

Ok możemy porozmawiać ogólnie o covidzie, ale z zastrzeżeniem, że uporczywe podawanie fake niusów, będzie kwalifikowana jako trollowanie z wszystkimi konsekwencjami- przypominam, że na tym forum nie ma hejtu ani trollowania i dodatkowo trzymamy poziom.
Federowicz - znany się tak długo, że mam nadzieję, że uszanujesz te zasady
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: Fedorowicz » 2020-09-13, 16:05

Dezerter pisze: 2020-09-13, 15:29 Ok możemy porozmawiać ogólnie o covidzie, ale z zastrzeżeniem, że uporczywe podawanie fake niusów, będzie kwalifikowana jako trollowanie z wszystkimi konsekwencjami- przypominam, że na tym forum nie ma hejtu ani trollowania i dodatkowo trzymamy poziom.
Federowicz - znany się tak długo, że mam nadzieję, że uszanujesz te zasady
Bardzo dziękuję za zezwolenie i pozdrawiam. :) Na początek jednak, aby odnieść się do podejrzeń o hejt, fake news, czy trollowanie jedno małe pytanie. Czy znasz osobiście jakąś osobę zmarłą z powodu choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 ? Jeżeli tak to proszę o podanie jakiegoś śladu czy namiaru. Ze swej strony dodam, że mimo mojego uporczywego wypytywania miesiącami setek ludzi z sąsiedztwa i dalszych okolic nikt nikogo takiego nie znał. ;)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: Dezerter » 2020-09-13, 19:12

Nie nie znam na szczęście, ale też nie znam nikogo, kto zmarł na HIV, ptasią grypę, ani na raka żołądka
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: Dominik » 2020-09-13, 20:02

Nie możemy oceniać czegoś globalnie na podstawie obserwacji naszego małego kawałka świata.
Ja, nawet nikogo nie znam kto zachorował na COVIDa.

Wydaje mi się, że dochodzi jeszcze jedna ważna kwestia. Gdybym np. ja powiedział komuś że znałem kogoś kto zmarł na COVIEDa, to jakby zareagowała ta osoba? Mógłbym się obawiać sanepidu, kwarantanny, więc wolałbym siedzieć cicho.

Federowicz, najważniejsze byś nie wstawiał na forum filmów propagujących jakieś teorie że 5G przenosi wirusa, że to spisek Billa, że masoni, że chcą nas zachipowaś, kontrolować umysły. Te tematy nie przejdą.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: bei » 2020-09-13, 22:10

Ale informacje o tym kim były zmarłe osoby nie są podawane w takiej formie by można je było zidentyfikować. Bliscy i znajomi też niekoniecznie chcą rozglaszac na prawo i lewo na co ktoś umarł. Powiem szczerze, że nie śledzę ani liczy zgonów ani zachorowań. Maseczkę zakładam tylko wtedy gdy wymagają, gdyby nie było wymogu nie zakładałabym.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: Dezerter » 2020-09-13, 22:46

Mamy już temat o Covidzie 19 w Kawiarence - proponuje tam przenieś dyskusję
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: Fedorowicz » 2020-09-14, 04:16

Dezerter pisze: 2020-09-13, 19:12 Nie nie znam na szczęście, ale też nie znam nikogo, kto zmarł na HIV, ptasią grypę, ani na raka żołądka
Trafna odpowiedź ! Dzięki ! :ymapplause:

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
Dominik pisze: 2020-09-13, 20:02 Ja, nawet nikogo nie znam kto zachorował na COVIDa...
To również dobra odpowiedź ! Najważniejsze to mówić prawdę ! :ymapplause:

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
Dezerter pisze: 2020-09-13, 22:46 Mamy już temat o Covidzie 19 w Kawiarence - proponuje tam przenieś dyskusję
Czy tak poważny temat jak pandemia i stan wyjątkowy o zasięgu światowym należy umieścić w.. kawiarence ? :(

Dodano po 3 minutach 13 sekundach:
bei pisze: 2020-09-13, 22:10 ..Powiem szczerze, że nie śledzę ani liczy zgonów ani zachorowań..
A w zeszłym roku śledziłaś? Własnym oczom chyba wierzysz ?
Ostatnio zmieniony 2020-09-14, 04:13 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: Dezerter » 2020-09-14, 18:34

Jakie lepsze miejsce widzisz na forum @Fedorowicz
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: bei » 2020-09-14, 22:58

Fedorowicz pisze: 2020-09-14, 04:16
bei pisze: 2020-09-13, 22:10 ..Powiem szczerze, że nie śledzę ani liczy zgonów ani zachorowań..
A w zeszłym roku śledziłaś? Własnym oczom chyba wierzysz ?
Ale co miałam śledzić? W zeszłym roku nie było pandemii.
Ostatnio zmieniony 2020-09-14, 22:59 przez bei, łącznie zmieniany 1 raz.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Pytanie do Dominika

Post autor: Fedorowicz » 2020-09-15, 04:19

Dezerter pisze: 2020-09-14, 18:34 Jakie lepsze miejsce widzisz na forum @Fedorowicz
W dziale dotyczącym ważnych aktualnych wydarzeń ze świata i kraju, jeżeli go nie ma to może warto taki dział wprowadzić ?

Dodano po 2 minutach 48 sekundach:
bei pisze: 2020-09-14, 22:58 ..Powiem szczerze, że nie śledzę ani liczy zgonów ani zachorowań..
Ale co miałam śledzić? W zeszłym roku nie było pandemii.
Przyjrzyj się proszę swoim powyższym wypowiedziom. Najpierw piszesz, że nie śledzisz liczby zgonów i zachorowań, a następnie zadajesz pytanie co miałaś śledzić. Oczywiście liczbę zgonów i zachorowań, bo o tym jest tu mowa.

Dodano po 5 minutach 24 sekundach:
Dominik pisze: 2020-09-13, 20:02 Federowicz, najważniejsze byś nie wstawiał na forum filmów .. Te tematy nie przejdą.
To zdecyduj się mój drogi Dominiku czy masz zamiar cenzurować wypowiedzi userów forum w temacie pandemii, czy też nie bo dajesz sprzeczne ze sobą odpowiedzi. Dwie odpowiedzi sprzeczne logicznie nie mogą być jednocześnie prawdziwe. Przypomina mi to trochę wypowiedzi byłego ministra zdrowia,Pana Szumowskiego. @-)

Dodano po 4 minutach 43 sekundach:
Dominik pisze: 2020-09-13, 20:02 Wydaje mi się, że dochodzi jeszcze jedna ważna kwestia. Gdybym np. ja powiedział komuś że znałem kogoś kto zmarł na COVIEDa, to jakby zareagowała ta osoba? Mógłbym się obawiać sanepidu, kwarantanny, więc wolałbym siedzieć cicho.
To przerażające, jak daleko poszła psychoza zastraszania, deprawacja i demoralizacja, skoro mamy się teraz obawiać jeden drugiego że na nas doniesie.Właśnie dlatego trzeba pisać, trzeba ostrzegać katolików przed totalitaryzmem, a nie "robić w gacie" ze strachu. :-s

Zablokowany

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”