Prośba o zmianę nazwy działu

Spam, offtop na forum, czyli forumowe śmieci, posty nie wnoszące nic do tematu, nie związane z nim.
Angeli

Prośba o zmianę nazwy działu

Post autor: Angeli » 2016-01-24, 15:58

Proszę o zmianę nazwy działu "paranormal" na "Zagrożenia duchowe". Podobno jest to forum katolickie a nie New Age

[ Dodano: 2016-01-22, 17:39 ]
Aha no i dział ze zmienioną nazwą na "Zagrożenia duchowe" nie znajdowałby się już w off topic

[ Dodano: 2016-01-24, 16:58 ]
i jak? Coś tu cicho

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-24, 17:15

Moim zdaniem to są dwa rożne tematy tylko częściowo się okrywające i to w mniejszym zakresie.
A nie wystarczył by ci wątek o zagrożeniach?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-24, 19:31

Dezerter pisze:Moim zdaniem to są dwa rożne tematy tylko częściowo się okrywające i to w mniejszym zakresie.
A nie wystarczył by ci wątek o zagrożeniach?
a zjawiska paranormalne typu UFO nimi nie są?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-24, 19:49

Angeli pisze:Proszę o zmianę nazwy działu "paranormal" na "Zagrożenia duchowe". Podobno jest to forum katolickie a nie New Age
Ufo nie zaliczył bym do zagrożeń duchowych ani do New Age, ewentualnie do paranormal, ale tak naprawdę do nieznane.
mam propozycję, nie naciskajmy na innych tylko róbmy swoje
- jest na forum wolność i demokracja, macie przychylnego moderatora 8-)
więc Angelo droga załóż wątek jaki chcesz i o czym chcesz, a jak będzie podobnych więcej to założymy większy dział
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-24, 20:33

Dezerter pisze:
Angeli pisze:Proszę o zmianę nazwy działu "paranormal" na "Zagrożenia duchowe". Podobno jest to forum katolickie a nie New Age
Ufo nie zaliczył bym do zagrożeń duchowych ani do New Age, ewentualnie do paranormal, ale tak naprawdę do nieznane.
mam propozycję, nie naciskajmy na innych tylko róbmy swoje
- jest na forum wolność i demokracja, macie przychylnego moderatora 8-)
więc Angelo droga załóż wątek jaki chcesz i o czym chcesz, a jak będzie podobnych więcej to założymy większy dział
ok. Ja się już nie wtrącam, ale ostrzegałam, że wchodzenie w tematy czy ogólnie rozbudzanie zainteresowań dotyczących rzeczami paranormalnymi nic dobrego w rozwój duchowy nie wnosi. Jakby coś to żalu do mnie nie miejcie

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-24, 21:55

Ty nasza strażniczko :-D , tylko, że na razie na zimne dmuchasz ;-)
ale dobrze, że czuwasz - liczę na twoją wrażliwość i wiedzę w temacie
Jeśli będzie szkodliwy duchowo wątek daj znać - na razie nie widzę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-24, 22:50

Dezerter pisze:Ty nasza strażniczko :-D , tylko, że na razie na zimne dmuchasz ;-)
ale dobrze, że czuwasz - liczę na twoją wrażliwość i wiedzę w temacie
Jeśli będzie szkodliwy duchowo wątek daj znać - na razie nie widzę
są dla katolika ważniejsze rzeczy niż zajmowanie się paranormalnymi sprawami

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-01-24, 23:08

Brawo dla Angeli - zauwazam na forum jakies dziwne ciagoty do nieznanego - tak jak male dziecko, ktore ciagnie do nieznanego ognia, bo ladnie migocze i takie ciepelko ... az sie sparzy. :-/

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-24, 23:14

Benjamin pisze:Brawo dla Angeli - zauwazam na forum jakies dziwne ciagoty do nieznanego - tak jak male dziecko, ktore ciagnie do nieznanego ognia, bo ladnie migocze i takie ciepelko ... az sie sparzy. :-/
no właśnie o to mi chodzi.

Dzięki, że to napisałeś

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-01-26, 15:41

To nie wcale chodzi o "sparzenie się". Napisałem już wcześniej, że poprzez zainteresowaniem zjawiskami paranormalnymi możemy iść dobrą drogą do Chrystusa, ponieważ poprzez zapoznanie się z tematami "paranormal" uda nam się uniknąć zagrożeń, a w tym wszystkim powinien pierwszy być sam Chrystus, z Chrystusem nie z magią i czarami.

Można chyba to zrozumieć, jeśli ktoś nie potrafi to trudno. Więcej tutaj nic nie trzeba dodawać, bo wszystko jest powiedziane.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-26, 19:29

Czernin pisze:To nie wcale chodzi o "sparzenie się". Napisałem już wcześniej, że poprzez zainteresowaniem zjawiskami paranormalnymi możemy iść dobrą drogą do Chrystusa, ponieważ poprzez zapoznanie się z tematami "paranormal" uda nam się uniknąć zagrożeń, a w tym wszystkim powinien pierwszy być sam Chrystus, z Chrystusem nie z magią i czarami.

Można chyba to zrozumieć, jeśli ktoś nie potrafi to trudno. Więcej tutaj nic nie trzeba dodawać, bo wszystko jest powiedziane.
Większość z tych co się zaczęła interesować już odeszła od Kościoła.

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-01-26, 20:13

Angela ma racje - administracjo ... zaczynacie tworzyc cos w rodzaju forumowego multi-kulti. A takie jak widac, to konczy sie porazka.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-26, 20:53

przesadzacie :idea:
gdzie ty widzisz to multi-kulti?
a ty gdzie te zagrożenia duchowe?
wskażcie
dmuchacie na zimne
a to trochę śmieszne :roll:

Nie możemy zamykać oczu na to czym żyje nasze społeczeństwo - papież mówi wyraźnie!
- wyjdźcie z obronnych murów kościołów i salek przykościelnych do ludzi, do społeczeństwa.
Nie możemy udawać na forum świętoszków a w domu oglądać paranormal aktiwiti, czy nowy serial Archiwum X - dzisiaj oglądałem 1 (nowy) odcinek - cienki.
Młodzież i tak sama się zainteresuje zakazanym owocem i będzie z ciekawością poznawać na własną rękę ze stron ezoterycznych i okultystycznych - mam rację?
Tego chcecie?
Lepiej więc by był na forum taki/e wątki w których zostaną omówione te zagadnienia z punku widzenia katolickiego i gdzie pdnie jasny komunikat!
Uwaga to a to omijamy bo jest to duże zagrożenie duchowe!

Mam doświadczenie i rozeznanie w temacie - na Angelę też liczę - więc:
- nie pozwolę na propagowanie na forum tematów "groźnych duchowo"

a kto ani razu z przyjaciółmi, znajomymi , lub rodziną nie rozmawiał o duchach, ufo, dziwnych niewyjaśnionych zdarzeniach, itp - niech pierwszy rzuci we mnie kamieniem
Ostatnio zmieniony 2016-01-26, 20:54 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-01-26, 20:54

Dziękuje za zabrany głos w temacie. Nazwa działu nie ulegnie zmianie, temat zamykam.

Ingerujcie, kiedy będziecie widzieć na forum coś, co może zagrażać naszemu życiu duchowemu, poprzez zakładanie niewłaściwych tematów.

EDIT:

Albo jednak niech będzie otwarty przez jakiś czas ten temat, być może ciekawa dyskusja się nawiążę, chociaż ja powtarzam cały czas to samo, no ale trudno. Lecimy dalej z tematem.

Nikt tutaj nie pisał o rozstawianiu tarota, wywoływaniu duchów i jeśli to uczyni to niech liczy się z tym, że to nie jest miejsce na to, to forum nie jest miejscem ta takie rzeczy. My tego dopilnujemy. Angeli, Benjamin popatrzcie się na to, jak my to rozumiemy.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-26, 21:35

Hmmm ... bardziej przekonuja mnie :arrow: Angeli i :arrow: Benjamin.

Zablokowany