Katolickie forum

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-08-05, 11:14

Dezerterze, współczuję.
Prawdziwi katolicy najpierw usiłowali wcisnąć verosowi spirytyzm, a gdy to się nie udało, wciskają Tobie popieranie spirytyzmu, czy irenizm.

Zastanawiałem się z czego ten kierunek ich akcji może wynikać.
Przecież normalny katolik cieszy się ze swej przynależności do wspólnoty, chodzi do kościoła, urządza katolickie uroczystości, jesli ma predyspozycje, to czyta katolickie dzieła, a nie uprawia nienawiści po forach internetowych.

I myślę, że ten status "prawdziwych katolików" jest podbudowany czymś głębszym.
To jest utrzymywany przez dziesięciolecia sprzeciw wobec reform soborowych i kurczowe przywiązania do kościoła starego, to się chyba nawet nazywa jakoś "starokatolicki" czy jakoś.

Przypomnę, że tamten Kościół był zbiorem zakazów i nakazów.
Radością i miłością Kościół napełnił się w wyniku duchowości Jana XXIII który natchnął nią obrady soboru i który przeniknął do uchwał soborowych. Kościół od ponad 50 lat jest pod tym natchnieniem.
Współczuję tym, którzy tego nie akceptują, jednak w tym braku akceptacji dla Kościoła pełnego Miłości upatruję palec szatana.

Forum katolickie, w odróżnieniu np. od protestanckiego powinno otwarte na miłowanie, także wzajemne miłowanie świętych i przez świętych. No a już absolutnie tego miłowania nie może zakazywać czy wyszydzać.

veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-08-05, 11:23

konik pisze: sw.Edith Stein sa Niemcami ( Sw.Stein zydowskiego pochodzenia).
Patronka Europy, święta Edyta Stein nie była żydowskiego pochodzenia tylko była Niemką narodowości żydowskiej urodzoną w Polsce, w Lublińcu, a mieszkająca we Wrocławiu - najbardziej europejskim z europejskich miast - tak je nazywam.

Całe te dywagacje o Niemcach niezrozumiałe i prawdopodobnie chodzi w nich o to by kogoś obrazić. Kogo? Nie wiem, ja jestem Polakiem.

konik

Re: Katolickie forum

Post autor: konik » 2016-08-05, 16:10

A ja jestem Polakiem, ale niepolskiego pochodzenia. Tak jak sw.E.Stein byla Niemka zydowskiego pochodzenia, mieszkajaca w Breslau, przynaleznym do Republiki Weimarskiej , a po 1933 r. do Rzeszy Niemieckiej.
Pop II wojnie Breslau na wyrazne zalecenie Stalina zostalo przydzielone Polsce i wrocilo do nazwy Wroclaw ( choc pretensje do miasta zglaszaly Czechy, gdyz zalozycielem byl ksiaze czeski Wr(z)eclav.

A nikogo obrazic nie zamierzam, intencje podalem wyrazne w mojej wypowiedzi ... tu wystarczy tylko dobra wola, aby sie dogadac.

Nie ciagne juz dalej - co powinienes zrobic wzgledem Kosciola juz napisalem, ten temat zamykam.
Pozdrawiam serdecznie.

veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-08-05, 16:36

konik pisze: sw.E.Stein byla Niemka zydowskiego pochodzenia, .
No to jeszcze raz, Edyta Stein nie była pochodzenia żydowskiego, tylko była narodowości żydowskiej, miała oboje żydowskich rodziców i dziadków. Nigdy nie wstydziła się tego i nie ukrywała. Za swoją narodowość i swoje katolickie wyznanie wiary zginęła męczeńską śmiercią w komorach gazowych Oświęcimia. Po dziś dzień Żydzi są wściekli na Kościół za uznanie Edyty - rdzennej Żydówki - świętą katolicką.
konik pisze:Nie ciagne juz dalej - co powinienes zrobic wzgledem Kosciola juz napisalem, ten temat zamykam
W tym temacie nie masz nic do zamykania. To mój temat w którym pisze coraz więcej osób i może go zamknąć Moderator - ewentualnie na mój wniosek. A tematu spirytyzmu na tym forum nigdy nie było. Były jakieś obrzydliwe pomówienia których się dopuszczały dwie osoby. Jeśli te pomówienia mają się niniejszym skończyć - forum odetchnie.

A moją wiarę i postępowanie od czasu do czasu weryfikuje katolicki ksiądz w konfesjonale. I to jest bardzo dobra weryfikacja.
Chcecie się panowie bawić w Świętą Inkwizycję i udawać Kościół, to zabawcie się jednak w to poza tym forum. Tu nie ma na takie kpiny klimatu.

konik

Re: Katolickie forum

Post autor: konik » 2016-08-05, 19:53

Ojej - albo udajesz, albo naprawde nie rozumiesz.
Zamykam ze swej strony ... czyli nie kontynuuje.
No tak sw. E.Stein- miala rodzine zydowska. Czyli pochodzila z zydow,. Czyli byla pochodzenia zydowskiego. Najwyrazniej piszemy o tym samym. O co spor?
No - napisales, ze ksiadz w konfesjonale wie. Trzeba tak bylo od razu. Wiec wyjasniles mu sprawe z przywolywaniem duchow, on w autorytecie kosciola uwzglednil to ... i po sprawie.
To po co tyle bylo zwodzenia i krecenioa, to tylko Ty wiesz.
Nie jestesmy, nie chcemy i nie zamierzamy bawic sie w Swieta Inkwizycje ( ten urzad zmienil troche swoje profity i nazwe).
No, i juz po sprawie.

Trzymaj sie.

veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-08-05, 20:31

konik pisze: wyjasniles mu sprawe z przywolywaniem duchow
Przestań kłamać i robić z siebie idiotę.

Jeśli jesteś katolikiem, to powinieneś się nie interesować sprawą cudzej spowiedzi.
Jeśli jesteś demonem - przepadnij!
W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego
Amen

konik

Re: Katolickie forum

Post autor: konik » 2016-08-05, 20:57

:-D

veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-08-05, 21:06

Dezerter pisze:Jestem zdeklarowanym przeciwnikiem spirytyzmu, trzeciego testamentu itp i mam na to dowody na różnych forach
Prosiłem dwa razy o wyjaśnienie co to trzeci testament i nie doczekałem się.
No to zajrzałem do internetu i dostałem sporego szoku.
Chyba nie dam rady tego przeczytać, ale złapię chociaż główne tezy.
I znowu forum nauczyło mnie czegoś ciekawego.

Co do spirytyzmu - ja nie znam ani szczegółów, ani praktyk tego kierunku.
Poznałem jednego spirytystę - nie przekonał mnie ani do siebie, ani do spirytyzmu.
Odbierałem go jak osobę lekko demoniczną. Rozstaliśmy się bez żalu.
No ale teraz z okazji trzeciego testamentu zapoznam się bliżej ze spirytyzmem i przy okazji z irenizmem.
Już zauważyłem, że Opoka nie rozróżnia miedzy irenizmem i ekumenizmem i uważa jedno i drugie za zgodne z kierunkiem Kościoła. To, czego Kościół nie akceptował to w przeszłości irenizm Andrzeja Frycza Modrzewskiego, który usiłował pogodzić luteranizm z katolicyzmem.
Myślę więc, że oskarżenie o irenizm jest mniejszego kalibru niż oskarżenie o spirytyzm.
No ale dość dywagacji.
Biorę się za lekturę.
Szczęść Boże ludziom dobrej woli!

veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-08-05, 21:37

Słuchajcie tego się nie da czytać.
Przebiłem się przez pierwszy rozdział, przez drugi już nie mogłem.

Te objawienia są od Szatana.
Nikt kto jest od Boga, nie zaprzeczy Boskiej Miłości od początku świata, która ten świat zbudowała i w oczywisty sposób była znana istotom świadomym, czyli Aniołom, Szatanowi i Człowiekowi.

A oni w pierwszych zdaniach tego zbioru objawień twierdzą, że pierwsi ludzie nie znali miłości, ze nie znają jej nadal aż do roku 1886 i że dopiero ta nowa ewangelia wyjaśni ludziom na czym polega miłość.
Koniec, dość spirytualiów.

A tych, którzy upatrują w katolikach spirytystów będę konsekwentnie ignorować. Zero dialogu.
Demony tak trzeba traktować. I pokropię jeszcze święconą wodą. Niech demony zabiorą się z tego forum!
Prosząc Matkę Boską o wsparcie - w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Amen

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Dezerter » 2016-08-05, 22:35

Teraz wiesz, czemu nie wyjaśniałem, temat zwalczałem kilka lat, i nagle mi się wypsnęło w tym wątku, coś o czym lepiej nie wspominać, bo jak napisałeś - Te objawienia są od Szatana.

Niestety jestem zmuszony śledzić waszą żenującą i zawstydzającą dyskusję, którą proszę, byście zakończyli w tym momencie!
Konik dostał wyjaśnienia - zakończył dyskusję na ten temat, ty również tego pragniesz wiec
zaprzestańcie!
Liczę, że zachowacie się jak przystało na katolików i osoby, które ... jeszcze cenię - po czynach i owocach Was poznamy i ocenimy - czy chcecie tego czy nie. Proszę i liczę na Waszą współpracę i dorosłe zachowanie ...

Bo Forum katolickie jest jak i Kościół Katolicki
Świetne forum grzesznych ludzi
nie wiem jak Wy , ale ja w niedzielę wybieram się do spowiedzi i będę miał z czego :-(
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Katolickie forum

Post autor: konik » 2016-08-05, 22:55

:-D

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Dezerter » 2016-08-05, 23:08

konik pisze::-D
i takie buzię i takich ludzi to ja lubię :-)
Pozdrawiam serdecznie i
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-06, 23:15

Zastanawiam się, czy "spokój" i "dobry nastrój na forum" jest dostatecznym powodem, by ten temat odpuścić.
Zwłaszcza kiedy ktoś przechodzi do nazywania swoich adwersarzy demonami.

veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-08-06, 23:39

Marek_Piotrowski pisze:Zastanawiam się, czy "spokój" i "dobry nastrój na forum" jest dostatecznym powodem, by ten temat odpuścić.
Zwłaszcza kiedy ktoś przechodzi do nazywania swoich adwersarzy demonami.
Albo jak ktoś bezpodstawnie zarzuca innym spirytualizm.

Ze spirytualiów lubię Finlandię i negro spirituals.
I nie odpuszczę tego, co lubię :lol:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-07, 11:10

Nie zrozumiałeś mnie, Verosie - nie jesteś w stanie mnie obrazić wyzywając od demonów (choć oczywiście jest to zupełnie nieadekwatnie, nawet gdybym nie miał racji co do Twoich praktyk - a nadal sądzę że mam).
Jednak takie lekkie posługiwanie się podobnym epitetem (i to w kontekście bardzo ważnych słów "w Imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego") jest kolejnym symptomem stanu, w jakim się znajdujesz.

Jak już kiedyś pisałem - każdy, w tym oczywiście także Ty - może żądać, by się jego duchowością i praktykami się nie zajmować (choćby były to nawet praktyki spirytystyczne).
Ale - i o tym pisałem również - jest jeden haczyk - jeśli nie chcesz "narażać się" na skomentowanie tych praktyk, nie pisz o nich publicznie na forum.
Tak to działa - co tu się publicznie znajdzie, podlega komentarzowi.
Ostatnio zmieniony 2016-08-07, 11:11 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”