Katolickie forum

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
wybrana

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: wybrana » 2016-08-24, 10:36

Dlaczego wypowiedzi niektórych osób podniosły tak bardzo ciśnienie drugim osobą. Dyskusja na forum jest nie po to byśmy osobowo się oceniali. Dyskusja służy rozważaniu. Możemy nie zgadzać się w pewnych kwestiach, wymieniać poglądy, ale dlaczego oceniać, oskarżać i uważać, że tylko moja racja jest tą właściwą, a co jeżeli się mylę ? Rozmowa o zjawiskach paranormalnych jest tylko rozmową, ale to nie oznacza, że jeżeli ktoś o tym mówi, to ma kontakt z diabłem. Taka ocena jest znana z czasów inkwizycji. Ocena krótka i bezwzględna. Człowiek ma prawo poznawać różne dziedziny nauki, różne sfery życia. Ma prawo wyboru, jaką drogą chce iść. Idąc tą myślą, to lekarze też nie mogli by robić przeszczepów. Wykorzystanie rożnej energii z dziedziny fizyki, też było by niewłaściwe. Człowiek ma prawo rozwoju.
Musimy również poznawać naszą duchowość, by móc ją rozwijać. Oczywiście potępiam jednanie się ze złą energią, pochodzącą od złego ducha(spirytyzm, działania bioenegrioterapeuty), bo za taką korzyść zawsze będziemy musieli zapłacić. Musimy modlić się, by Duch Święty działał w nas i nas prowadził.

konik

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: konik » 2016-08-24, 11:59

No tak wybrana, ale twoja wypowiedz nie wiaze sie w zadnej mioerze z problemem, ktory tu powstal na forum .
Nikt nie osadzal - jedynie pewne czynnosci sklasyfikowane zostaly jako niezgodne z wiara chrzescijanska, a szczegolnie z katolicka.
I od tego sie zaczelo ...
Dla przykladu - jesli ktos ukradnie cos, to nazwiemy go zlodziejem? A jesli on bedzie twierdzil, ze nie jest zlodziejem, ale tylko "popzyczyl inaczej" to mamy uwierzyc i ... udawac, ze wszystko ok?
I czy wowczas jest to olsadzanie, czy stwierdzenie prostego faktui?
Trzymajmy sie tego, co jest , a nie tego, co dumamy, ze jest.

Pozdrawiam.

veros

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: veros » 2016-08-24, 12:10

wybrana pisze: Musimy modlić się, by Duch Święty działał w nas i nas prowadził.
Amen. :-)

konik

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: konik » 2016-08-24, 14:03

Tak, amen :-)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-24, 20:32

Oczekiwanie prowadzenia Ducha Świętego nie jest dobrym alibi do bezczynnosci.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Dezerter » 2016-08-24, 20:54

Marek_Piotrowski pisze:Wyznaję Dezerterze, że od jakiegoś czasu myślę, czy warto tu się dalej udzielać.
Powoli dochodzę do wniosku że nie warto. Nie zrozum mnie źle - nie robię nikomu łachy że gdzieś jestem,
ale będąc na jakimś forum czuję się za nie trochę odpowiedzialny.
Niestety, patrząc na sposób Twojego myślenia o forum, nie rozumiem celu, dla którego prowadzisz to gremium i chyba nie ma sensu by kopać się jednocześnie z pyszałkowatymi ludźmi dumnymi z tego, co powinni jak najprędzej odrzucić i z moderatorem, dla którego fałszywie pojęty spokój na forum wydaje się być wartością nadrzędną.
Nie podjąłem jeszcze decyzji, ale jestem jej bliski...
To forum, gremium ja nigdzie nie "prowadzę" - ja nie jestem guru ani biskup.
Jak sama nazwa mówi forum jest z Chrystusem, a więc chrześcijańskie, głównie dla katolików i to piszący tworzą jego chrześcijański, katolicki, albo gorszący obraz. Cieszę się, że czujesz się za nie odpowiedzialny, cały czas powtarzam, że to nasze forum a nie moje - ja nie jestem jego założycielem, tak się zdarzyło, że nim kieruję, ale zapraszam innych odpowiedzialnych forumowiczów do współkierowania - szczególnie ciebie - po raz enty :-)
Marku - jeśli to ty ?!- piszesz na forum "antybiblijnym" (wiemy obaj na jakim) , skoro na tym najbardziej heretyckim forum się udzielasz i swoją osobą jakoś tam go firmujesz, to to forum przy nim jest super mega ortodoksyjne :idea:
Nie jestem i nigdy nie byłem osobą "poprawną politycznie" jestem zwolennikiem wolności na forum i swobodnego pisania, byle na temat (pisanie o wszystkim - to pisanie o niczym czyli bez sensu) - tyko takie posty zostały usunięty - w tym chyba ani jeden Marka!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wybrana

Re: Katolickie forum

Post autor: wybrana » 2016-08-25, 00:01

Marek - przemawia przez ciebie pycha. Piszesz na forum, jakie obydwoje dobrze znamy i tam, to dopiero są pisane poglądy, że aż przykro. Nie zauważyłam, byś tam pisał szczególne skargy do moderacji.
Nie rezygnuj z nas, bo szkoda , gdyby ktoś tak wartościowy jak ty nas opuścił.
Doskonali może nie jesteśmy, ale któż jest. Wszak błądzić jest rzeczą ludzką.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-25, 00:55

Jak pewnie zauważyłaś, ograniczam swoją aktywność także na tamtym forum. Nadto, co do tamtego nie miałem złudzeń - a co do tego jeszcze trochę mam.
Ale nie mam ochoty na kolejne forum, które nie wiadomo do czego służy.

veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-08-25, 07:37

A dlaczego niby to forum miałoby służyć indywidualnemu celowi jakiegoś uczestnika, na przykład jakiejś jego reklamie?
Forum jest dla wszystkich uczestników i skupia się na idei przewodniej, a nie na celu jednego z uczestników.
Marku, pamiętaj, że nieodpowiednia reklama jest antyreklamą.
Ja po Twoich akcjach tutaj - na pewno nie sięgnę już po Twoją książkę.
A przecież miałem na to szczerą ochotę -wyrażałem ją jak jeszcze rozmawialiśmy na innym forum.

W naszym przypadku, jak wyjaśniał Dezerter, jest to forum z Chrystusem, do którego możemy tu z ufnością się przytulać prowadząc dyskusje na tematy katolickie.
Nadal nie rozumiem powodu, dla którego poruszane są tu tematy niekatolickie a nawet prezentowane niekatolickie zachowania.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-25, 17:40

Nie chodzi - i dobrze o tym wiesz - o "indywidualny cel jakiegoś uczestnika" tylko o cel forum (co wyraźnie podkreślałem).
Właśnie pytam o ową "ideę przewodnią".
Co do mojej książki - nie sięgniesz, Twoja sprawa. Nie rozumiem tylko, po co mnie tu o tym informujesz. Myślisz że będę płakał, czy jak? ;)
Nadal nie rozumiem powodu, dla którego poruszane są tu tematy niekatolickie a nawet prezentowane niekatolickie zachowania
Na przykład bioenergoterapia, którą uprawiasz?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Dezerter » 2016-08-25, 19:29

... jak dzieci w piaskownicy...
on mi szturchańca, to ja mu też
a ja myślałem, że jesteśmy na forum chrześcijańskim
a tu
oko za oko, ząb za ząb :oops:
Dobrze wybrana, że jesteś - mam nadzieję, że obniżysz na tym forum poziom testosteronu a podwyższysz poziom endorfin, może i innym się udzieli :-)
.... a ja WAS nadal kocham
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wybrana

Re: Katolickie forum

Post autor: wybrana » 2016-08-25, 19:55

Oby sprawdziło się powiedzenie :
Kto się czubi, ten się lubi. :-D
Trochę, jak jest zgrzyt i ciśnienie się podnosi, to też fajnie. Nuda bywa czasem przygnębiająca.
Chłopaki, wykładajcie swoje racje, bez osobowych oskarżeń i będzie ok.
Nie musicie się zgadzać, wszak po to tu jesteśmy, byśmy mogli się wzajemnie wspierać i przekonywać.
Wiara jest tajemnicą, więc odkrywajmy ją z miłością.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-25, 21:43

No cóż, ti chyba przesądza sprawę.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Dezerter » 2016-08-28, 10:43

Tak sobie czytam dzisiejsze czytanie ze ST i ze zdumieniem odkrywam jego aktualność dla mnie tu i teraz , a nawet dla naszego forum
przeczytajcie sami:
Syr 3, 17-18. 20. 28-29 Bóg miłuje pokornych

Czytanie z Księgi Syracydesa

Synu, z łagodnością wykonuj swe sprawy, a każdy, kto jest prawy, będzie cię miłował. O ile wielki jesteś, o tyle się uniżaj, a znajdziesz łaskę u Pana. Wielka jest bowiem potęga Pana i przez pokornych bywa chwalony.
Na chorobę pyszałka nie ma lekarstwa, albowiem nasienie zła w nim zapuściło korzenie. Serce rozumnego rozważa przypowieści, a ucho słuchacza jest pragnieniem mędrca.

Oto Słowo Boże
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-08-28, 11:03

Bogu niech będą dzięki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”