Katolickie forum

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-10-02, 10:40

Z katolickością ma, mniej więcej, tyle wspólnego co amerykańskie forum samochodowe z przebłyskami na temat wiary.

To raczej miejsce na tania reklamę utworów niektórych użytkowników, lub przemycanie treści islamskich, świadkowojehowickich i jakich kto tam chce.
Aprobata Administratora dla tych treści czy jego dezaprobata dla tych, którzy to widzą nic tu nie zmienia.
Jest jak jest.

Dezerterze,
nie sztuka mieć spore forum w internecie, sztuka - naprawdę wielka sztuka - mieć forum katolickie.
Jednak na to pracuje się latami.
Latami w dbaniu o czystość, latami modlitw i latami ofiary.
Szczęść Boże i niech Bóg prowadzi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Dezerter » 2016-10-02, 19:44

Verosie - aż nie wiem co ci napisać :-?
Wysłuchiwanie od ciebie uwag na temat czystości/ortodoksyjności wiary/forum, odbieram jako "przygadał kocioł garnkowi".
Nie jest moim marzeniem prowadzenie rozmów z samymi katolikami :idea:
Jezus posyła nas do wszystkich narodów i religii, a papież Franciszek apeluje wyjdźcie z zamkniętych kościołów do ludzi, proboszcz wzywa mnie wielokrotnie - wyjdźcie poza swoje środowiska, do ludzi błądzących i nieznających Boga.
Pozwolisz więc, że będę się kierował ich nauczaniem a nie twoim - przy całej mojej sympatii i tolerancji do ciebie.
Jeśli sugerujesz, że Piotra - byłego katolika, który na skutek różnych kolei losu zagubił się i zboczył na manowce - mam wywalić z forum i odebrać szansę na nawrócenie dzięki przebywaniu w środowisku ludzi prawdziwie wierzących - to odpowiem ci błądzisz!. Każda próba Piotra promowania islamu spotyka się z moją lub innych właściwa reakcją, przemieniająca ją w mocną apologię chrześcijaństwa!. Nie widzisz tego?!?

Jezus rozmawiał z Sadyceuszami, Faryzeuszami, Zelotami, Janowymi, Samarytanami, poganami - tak samo postępuje papież Franciszek, mój proboszcz odprawił wspólne nabożeństwo z pastorem Ewangelickim, modlił się wspólnie z prawosławnym księdzem itd - więc znów pozwolisz, że wezmę przykład z nich a nie posłucham twojej rady i nie wywalę niekatolików z tego forum, odbierając im szansę poznania naszej katolickiej wiary takiej jaka jest a nie trwanie w błędnym przekonaniu jaka to jest beznadziejna


Po trzecie nie widzę nic złego w dyskretnym reklamowaniu wartościowych pozycji (choć nie uważam, by Marek Piotrowski to robił celowo), zezwoliłem na to samo kilku innym osobom. Jeśli ty napiszesz coś ciekawego i w miarę ortodoksyjnego to mam nadzieję, że się podzielisz z nami :-)
szalom bracie i nie idź tą drogą, bo nie takie są owoce Ducha
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Dezerter » 2016-11-17, 22:26

Dyskusja o dowodzie istnienia Boga została wydzielona do osobnego wątku, bo na to zasługuje zapraszam tam do kontynuowania
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=2 ... 6718#p6718
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

hansel1

Re: Katolickie forum

Post autor: hansel1 » 2017-11-25, 13:03

KK przyjmuje bardzo ciekawą taktykę - sprowadza spirytyzm do wywoływania duchów i łączy z okultyzmem, satanizmem itp. Większość księży nie ma pojęcia o filozofii spirytystycznej, ale ci, którzy o niej wiedzą, po prostu ją pomijają i skupiają się na elementach, które są im wygodne. Generalnie co do wywoływania duchów, w większości się z KK zgadzam, czyli: 1) odradzamy wywoływania duchów; 2) dopuszczamy kontakty z duchami przy spełnieniu pewnych warunków i zalecamy, by robiły to osoby doświadczone. W tym drugim punkcie oczywiście nasze warunki są inne niż w KK, gdzie dopuszcza się praktycznie kontakt z duszami świętych, a nie np. dusz czyśćcowych (wszelkie kontakty, które my prowadzimy, są traktowane jako kontakty z demonami).

Częstą taktyką, którą stosuje się w dyskusji, jest odwoływanie się do Starego Testamentu i argumentów o niewywoływaniu duchów. Oto lista kontrargumentów, które można przytoczyć w tej dyskusji:

1) ST jest traktowany wybiórczo. Kościół gani wywoływanie duchów, które jest w nim zabronione, ale dopuszcza np. używanie spodni przez kobiety, które jest tam zakazane. Pytanie: z czego wynika ta wybiórczość? Czy jeśli dopuściliśmy pewne rzeczy, nie można dopuścić mądrych kontaktów z duchami?
2) Skoro ST zabrania wywoływania duchów, oznacza to, że jest to możliwe?
3) Jezus kontaktował się ze zmarłymi (np. z Eliaszem i Mojżeszem). Czy łamał prawo ST? Czy może akurat to prawo nie jest tak istotne jak inne, które też ignorował?

Co do argumentów dotyczących łączenia z okultyzmem itp., generalnie skupiłbym się na zdefiniowaniu słowa i odniesieniu się do konkretnych tematów. Jeżeli ktoś upiera się przy nazywaniu spirytyzmu okultyzmem, to można zapytać się, jak odnosi się do filozofii zebranej w dziełach Kardeca. To już nie pozwoli na dowolne interpretacje. Można też przejść do definicji okultyzmu i wykazać, że spirytyzm pod nią nie podchodzi.

Zapytałbym się też (skoro to bujda na resorach) o opinie księży na temat:
1) prac profesora teologii i księdza katolickiego o. Francois Brune'a
2) słów o. Gino Conettiego: "Zgodnie z nowoczesnym katechizmem, Bóg przyznaje naszym drogim zmarłym, którzy żyją w wymiarze pozaziemskim, możliwość wysyłania wiadomości, które mają prowadzić nas w trudnych momentach życia. Kościół zdecydował się już nie zakazywać dialogu ze zmarłymi, pod warunkiem, że kontakty te będą motywowane celami religijnymi i naukowymi". Źródło: I Mondi Sottili, Jean Prieur, Ed. Hermes, 2000; La Stampa di Torino del 28/11/1996. Ojciec Concetti publikował też w Osservatore Romano, więc nie jest przypadkowym księdzem.
3) Katolickiego muzeum kontaktu z zaświatami, które znajduje się w Rzymie.

podkowa

Re: Katolickie forum

Post autor: podkowa » 2017-11-25, 13:20

Acha, duzo wody ... i zadnego oparcia w nauce Kosciola, ktory ponoc takich nauk wedlug hansela mialby nauczac. Ale gdzie i w ktorym miejscu?

hansel1

Re: Katolickie forum

Post autor: hansel1 » 2017-11-25, 13:26

Powiedz mi a skąd wiesz że to co KK głosi jest prawdą ja tam nie mam do niego zaufania. Kardec na wszystko co głosi przedstawił mi w swoich książkach solidne dowody wiec jemu ufam.

podkowa

Re: Katolickie forum

Post autor: podkowa » 2017-11-25, 13:42

Powiedz mi a skad wiesz ze to co glosi spirytyzm wedlug Kardeca jest prawda ja tam nie mam do niego zaufania. Kosciol Katolicki na wszystko co glosi przedstawil mi w swoich ksiegach solidne dowody wiec jemu ufam.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-25, 14:11

hansel1 pisze:Powiedz mi a skąd wiesz że to co KK głosi jest prawdą ja tam nie mam do niego zaufania. Kardec na wszystko co głosi przedstawił mi w swoich książkach solidne dowody wiec jemu ufam.
No właśnie. A my Chrystusowi.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Katolickie forum

Post autor: Andej » 2017-11-25, 18:54

Marek_Piotrowski pisze:
hansel1 pisze:Powiedz mi a skąd wiesz że to co KK głosi jest prawdą ja tam nie mam do niego zaufania. Kardec na wszystko co głosi przedstawił mi w swoich książkach solidne dowody wiec jemu ufam.
No właśnie. A my Chrystusowi.
Zasadnicza kwestia: Komu zaufać? Każdy wybiera sam i odpowiada za swój wybór.
Nie można nie mieć zaufania do Kościoła założonego przez Jezusa i jednocześnie być katolikiem.
Marek słusznie zadeklarował. Wierzymy Jezusowi. I staramy się czynić to konsekwentnie. Uważam, że nie można na niniejszym forum propagować spirytyzmu. Odrzucenie spirytyzmu nie oznacza jego negowania. Jeśli neguję, to jedynie w moim życiu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Katolickie forum

Post autor: Abraham45 » 2017-11-29, 00:42

Andej pisze:
Marek_Piotrowski pisze:
hansel1 pisze:Powiedz mi a skąd wiesz że to co KK głosi jest prawdą ja tam nie mam do niego zaufania. Kardec na wszystko co głosi przedstawił mi w swoich książkach solidne dowody wiec jemu ufam.
No właśnie. A my Chrystusowi.
Zasadnicza kwestia: Komu zaufać? Każdy wybiera sam i odpowiada za swój wybór.
Nie można nie mieć zaufania do Kościoła założonego przez Jezusa i jednocześnie być katolikiem.
Marek słusznie zadeklarował. Wierzymy Jezusowi. I staramy się czynić to konsekwentnie. Uważam, że nie można na niniejszym forum propagować spirytyzmu. Odrzucenie spirytyzmu nie oznacza jego negowania. Jeśli neguję, to jedynie w moim życiu.

Można nie mieć zaufania do Kościoła i uważać się za katolika, ale z katolicyzmem tak naprawdę nie mieć nic wspólnego.
Są ludzie, którzy naukę Kościoła i Biblię maja gdzieś, chodzą do Kościoła i przyjmują Komunię a czynią podłości, że włosy się jeżą na głowie.Tak więc nie jest to nic dziwnego. Ale dla prawdziwego chrześcijanina, katolika brak zaufania w naukę Kościoła jest zaprzeczeniem katolicyzmu i to jest oczywiste dla nas, naprawdę wierzących, poważnie traktujących wiarę i Kościół.
Katolik zawsze będzie wybierał to co wiąże się z Jezusem, z Jego nauką, pseudokatolik wybiera to co mu jest wygodne, nie patrząc na to co mówi Kościół. Wybory są różne, o tym czy były one dobre przekonujemy się dopiero po jakimś czasie. Albo przyniosą one jakieś pozytywne korzyści duchowe, albo przyniosą cierpienie - jeśli wybory były negatywne. Ale kierowanie się nauką Kościoła oraz zawartą w Biblii możemy unikać złych wyborów, złych decyzji a co za tym idzie - konsekwencji lub cierpienia.

JAK SOBIE POŚCIELESZ TAK SIĘ WYŚPISZ.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Katolickie forum

Post autor: Andej » 2017-11-29, 12:49

[quote="Abraham45"...
Można nie mieć zaufania do Kościoła i uważać się za katolika, ale z katolicyzmem tak naprawdę nie mieć nic wspólnego.
...[/quote]
Słusznie zauważasz, można UWAŻAĆ SIĘ, a to wcale nie oznacza BYĆ.

Wydaje mi się, że ci, którzy uważają się za katolików czynią największe szkody kościołowi. Oni dają przykład tego, co Jezus najbardziej ganił u faryzeuszy.
Do niedawna mieliśmy przykłady wśród najważniejszych polityków, którzy przystępowali do sakramentów (publicznie, przed kamerami) i jednocześnie sprzeciwiali się zasadom wiary.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Katolickie forum

Post autor: Abraham45 » 2017-11-29, 17:36

Andej pisze:[quote="Abraham45"...
Można nie mieć zaufania do Kościoła i uważać się za katolika, ale z katolicyzmem tak naprawdę nie mieć nic wspólnego.
...
Słusznie zauważasz, można UWAŻAĆ SIĘ, a to wcale nie oznacza BYĆ.

Wydaje mi się, że ci, którzy uważają się za katolików czynią największe szkody kościołowi. Oni dają przykład tego, co Jezus najbardziej ganił u faryzeuszy.
Do niedawna mieliśmy przykłady wśród najważniejszych polityków, którzy przystępowali do sakramentów (publicznie, przed kamerami) i jednocześnie sprzeciwiali się zasadom wiary.
O tym właśnie pisałem, ale nie podawałem nazwisk, ale dobrze wiemy, że takowymi politykami są Komorowski i Tusk, Wałęsa też chyba Komunię przyjmuje, tym bardziej nosząc Maryję w klapie a co robił i robi nadal. Kościół powinien ich ekskomunikować.

wędrowiec

Re: Katolickie forum

Post autor: wędrowiec » 2018-06-01, 08:02

Andej pisze: 2017-11-29, 12:49 ci, którzy uważają się za katolików czynią największe szkody kościołowi.
Jezus Maria!!!
Teraz rozumiem skąd się bierze niechęć do katolików na tym forum ...

Magnolia

Re: Katolickie forum

Post autor: Magnolia » 2018-06-01, 10:17

wędrowiec pisze: 2018-06-01, 08:02
Andej pisze: 2017-11-29, 12:49 ci, którzy uważają się za katolików czynią największe szkody kościołowi.
Jezus Maria!!!
Teraz rozumiem skąd się bierze niechęć do katolików na tym forum ...
Wędrowcze przykro mi to pisać ale znowu nie zrozumiałeś wypowiedzi Andeja. Pisał o ludziach którzy uważają się (maja takie mniemanie o sobie) za katolików, ale nimi de facto nie są, bo nie żyją Ewangelią. moge znać pismo św ale nie rozumieć istoty chrześcijaństwa, mogą chodzić na msze św i do sakramentów, ale nadal w sercu miec urazy i nienawiść. Zatem ludzie z ich otoczenia dostrzegający ich zachowanie sprzeczne z ideą katolicyzmu po protu wyrabiają sobie złe zdanie o całym Kościele. O tym pisał Andej powyżej.
Zarówno Andej, Dez i kilku innych na tym forum są katolikami w dobrym tego słowa znaczeniu, czyli nie tylko znają Ewangelię ale jeszcze nią żyją. I naprawdę nie zauważyłam na tym forum, a jestem tu codziennie od pół roku, niechęci do katolików. Czasami pojawia się jednak niezgoda na zachowania katolików, które katolickie nie są.

wędrowiec

Re: Katolickie forum

Post autor: wędrowiec » 2018-06-16, 16:42

Dla mnie jest oczywiste, że w katolickim miejscu katolików nie można szykanować.
To po prostu jest aksjomat.

Jeśli ktoś uważa co innego, to powinien mocno się zastanowić.
Na forum , którego jedynym Administratorem jest Pan Jezus, wypada każdemu z nas być sługami Jezusa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”