Trzymajmy poziom.

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-29, 12:25

Proszę o zwrócenie uwagi na posty Henryka - poziom agresji, świadome obrażanie oraz bluźnierstwa a zwłaszcza osuwaniw się w te zachowania gdy nie ma odpowiedzi merytorycznej.
Rozumiem że Moderacja pozwala na więcej wrogiemu gościowi niż domownikowi (np. @podkowa), ale są pewne granice.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2017-11-29, 23:48

Dzięki Marku za zwrócenie uwagi - jest opcja na forum zgłaszania postów do moderacji - proszę o korzystanie z niej wówczas dostajemy jasny sygnał, żeby zajrzeć do tego wątku - ja wszystkich nie czytam, inni też nie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-30, 01:28

Ok, dzięki za info, na przyszłość wykorzystam ten mechanizm

Dominik

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dominik » 2017-11-30, 08:06

Dodam że od kilku dni rozmawiamy nad wdrążeniem pewnych zmian na forum, które mają na celu podniesienie poziomu rozmów.

Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2018-01-30, 10:24

Myślałem że to jakiś problem jest ze mbą i po wcześniejsfych wydarzeniach odstąpiłem od walki na granicy obrażania. Skupiłem się na przedstawianiu tego co ma pomagać. Nawet na Marka patrzę już nieco z innej strony. Jednak biorąc pod uwagę częste pw od Magnolii iw naprawdę blahych sprawach a za taką uważam błędy literowe bo każdemu mogą się one zdarzać i widzę że są takie posty u innych, ale najazd jest na mnie. A teraz uwaga Magnolii w temacie o Eucharystii o braku szacunku wobec innych z powodu takich błędów to jak wbicie gwoździa do trumny.

Problem jak widzę nie jest we mnie ale w niektórych z was. Pomijam teraz niektórych, aby nie dotyczyło to wszystkich. Nie chcę tracić czasu na moje starania skoro się je olewa. To nie tylko ja mam się zmieniać, ale na razie widzę że ja do tego dążę a niektórzy nie. Szkoda bo to wyklucza mój dalszy pobyt. Rozważę to jeszcze ale nie podoba mi się takie podejście do człowieka, aby iceniać go negatywnie po błędach literowych a tym bardziej aby one były wyznacznikiem poziomu szacunku do człowieka. Dyskrafik też was nie szanuje bo robi błędy.
To nie jest chrześcijańska postawa siostry w wierze czy braci. Brak zrozumienia innych to wasz problem. Ja robiłem co mogłem ale brakuje już sił i nerwów.

Będę teraz rozważał swój dalszy pobyt na forum.
Jeśli się zdecyduję na odejście to już przynajmniej nie ze swojej winy. Czas zacząć oceniać swoje postępowanie a nie liczyć na zmianę we mnie. Ja robiłem co mogłem, jak widać inni dalej trwają przy swouch negatywnych postawach. Szkoda.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Andej » 2018-01-30, 10:46

Abraham45 pisze: 2018-01-30, 10:24 ... Jeśli się zdecyduję na odejście to już przynajmniej nie ze swojej winy. Czas zacząć oceniać swoje postępowanie a nie liczyć na zmianę we mnie. Ja robiłem co mogłem, jak widać inni dalej trwają przy swouch negatywnych postawach. Szkoda.
Problem w tym, że szukasz błędów wszędzie, tylko nie u siebie.

Czy zechcesz porozmawiać na ten temat? Czy zechcesz zrozumieć sens zastrzeżeń?

Czy zechcesz zrozumieć, że to nie zarzuty przeciwko Tobie, ale przeciw sposobowi wyrażania się?

Wolisz się obrazić, zamiast znaleźć kompromis? Odejść, zamiast dotrzeć do kości niezgody?

Jest mi przykro, że unosisz się urażoną ambicją, zamiast wyjaśnić problem. Pisałeś, że starasz się dzieciom tłumaczyć, starasz się je zrozumieć i skłaniasz je, aby Ciebie rozumiały. Dlaczego tu nie chcesz osiągnąć porozumienia? Dlaczego od razu zakładasz najgorszą interpretację, jaką sobie możesz wyobrazić?

Czy jeśli Ci się coś nie podoba, to od razu po pysku, albo w tył zwrot? Czy nie lepiej podać sobie ręce, usiąść przy stole i porozmawiać? Na chwilkę schować przekonanie, o posiadanej zawsze racji. Errare humanum est.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-30, 11:04

Abraham45 pisze: 2018-01-30, 10:24 Myślałem że to jakiś problem jest ze mbą i po wcześniejsfych wydarzeniach odstąpiłem od walki na granicy obrażania. Skupiłem się na przedstawianiu tego co ma pomagać. Nawet na Marka patrzę już nieco z innej strony.
Dziękuję, Łaskawco :ymhug:
Popsuję Ci to spojrzenie.
Co do tamtej dyskusji - żartujesz.
Zaprzestałem dyskusji w tamtym wątku, usunąłem się, dla spokoju na forum. Uznałem że nie warto. Co nie przeszkodziło Ci - mimo ze nie odpowiadałem - dalej mnie "recenzować".
Jednak powiem szczerze, że - ponieważ jesteś niereformowalny (co wprost deklarujesz powtarzając że to nie z Tobą jest problem tylko z całą resztą ;) ) - trzeba coś z tym zrobić.
Najlepiej byłoby oczywiście, gdybyś TO TY coś z tym zrobił.
Piszesz wiele cennych rzeczy na forum, ale nie można dopuścić do sytuacji w której wszyscy przed napisaniem polemiki z Tobą zastanawiają się czy przypadkiem nie zrobisz awantury, skarżąc się na wyimaginowane prześladowanie.

Forum jest po to by dyskutować swobodnie, bronic swoich wypowiedzi i weryfikować je, podawać argumenty itd.
Sytuacja, kiedy każdy brak zgody na Twoje stanowisko (które akurat uznałeś za tak oczywiste, że w Twoim mniemaniu niezaprzeczalne) skutkuje awanturą w Twoim wykonaniu, jest nieznośna.

I nie szantażuj nas swoimi wpisani w wątku powitalnym. Jesteś normalnym członkiem forum tak jak każdy inny, a nie jakąś gwiazdą, której zadaniem jest recenzowanie wszystkich innych.

Kluczowy problem (TWÓJ problemem, a dla reszty kłopot) doskonale oddaje Twoje, wielokroć powtarzane stwierdzeniach typu:
Problem jak widzę nie jest we mnie ale w niektórych z was.
I nie hamletyzuj.
Chcesz być na forum - bądź.
Nie chcesz - trudno (choć będę żałował, bo wiele wnosisz).
Ale oszczędź nam opisywania swoich rozterek co do tej decyzji.

Tyle mam do powiedzenia. Wyjątkowo polemiki z Twoją ewentualną polemiką nie będzie.

Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2018-01-30, 11:10

Wolę się uwolnić od takich niechrześcijańskich postaw. Sorki. Wolę jeszcze pożyć niż tracić zdrowie na takie chore ataki na moją osobę. Już ostatnim razem nie wylądowałem w szpitalu. Lepiej zwróćcie uwagę na swoje zachowanie bo jest niechrześcijańskie. To pokazała też a może w dużej mierze Magnolia.

Ja robiłem co mogłem, wy nic, więc nie ma co szarpać sobie nerwów.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-30, 11:17

Jednak dopowiem - zamiast szantażować nas (już kolejny raz) swoim zdrowiem, zachowuj się porządnie. Wtedy Twoja własna złość nie wpędzi Cię do szpitala.

Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2018-01-30, 11:33

Ja się zachowuję wy niestety nie i widzicie problem we mnie ale nie w sobie. Nie było szantażu bo kłopoty z sercem mam i to też pokazuje jsk bardzo nie szanujecie i nie rozumiecie innych. Opieracie się tylko na własnej wiedzy a nie na tym co inni czują, co chcą przekazywać
Taka jest prawda i zobaczą to też inni po jakimś czasie.
Postawy antychrześcijańskie nie mogą być akceptowane, nie chcę brać w tym udziału. Teraz rozumiem Krzyśka.

Dominik

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dominik » 2018-01-30, 12:00

Abrahamie, skoro obecność na tym forum Cie denerwuje to odejdź, zdrowie jest ważniejsze. Nie ma sensu ciągnąć dyskusji o to kto ma racje, kto jej nie ma. Ty się nie dasz przekonać, ani my nie zmienimy zdania.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Andej » 2018-01-30, 12:07

Abraham45 pisze: 2018-01-30, 11:33 Ja się zachowuję wy niestety nie i widzicie problem we mnie ale nie w sobie. ...
Oskarżenie. Subiektywne, bezpodstawne. Brak dowodów.
Abraham45 pisze: 2018-01-30, 11:33 .. Nie było szantażu bo kłopoty z sercem mam ...
Zgoda. Nazwałbym to raczej: ultimatum.
Abraham45 pisze: 2018-01-30, 11:33 .. pokazuje jsk bardzo nie szanujecie i nie rozumiecie innych. ...
Oskarżenie. Subiektywne, bezpodstawne. Brak dowodów. Staraliśmy się. Proponowaliśmy dialog. Szukaliśmy drogi porozumiem=nia. Tłumaczyliśmy.
Abraham45 pisze: 2018-01-30, 11:33 ... Opieracie się tylko na własnej wiedzy a nie na tym co inni czują, co chcą przekazywać ...
A na czym mamy się opierać, jak nie na naszej wiedzy? A to co czują inni odczytujemy z tego, co piszą. Nie z tego co chcą przekazać, ale z tego co faktycznie przekazują. Nie jesteśmy jasnowidzami, aby wiedzieć co ktoś chce przekazać. Zwłaszcza wtedy, gdy przekazuje coś innego niż myśli.
Abraham45 pisze: 2018-01-30, 11:33 ... Postawy antychrześcijańskie nie mogą być akceptowane, nie chcę brać w tym udziału. Teraz rozumiem Krzyśka.
Kolejna ocena ludzi. Kolejny bezpodstawny zarzut. Jeden fragment takiej postawy, takiej wypowiedzi? Nie jesteś w stanie tego znaleźć.
Z tego, że rozumiesz Krzyśka można wyciągnąć tylko jeden wniosek: Jesteś prorokiem. Tylko Ty wiesz, jaki powinien być Kościół. Wszyscy muszą Ci być posłuszni, bo tylko Ty znasz prawdę.

Wybacz, że się nie korzymy przed Tobą. Twoje słowo to za mało, abyśmy padli na twarz przed Tobą.

-----------------------------
Niezależnie od wszystkiego, namawiam do rozmowy. Namawiam do dialogu. Namawiam do szukania zgody. Namawiam do dążenia do prawdy. Ale do prawdy bez przymiotników. Nie do Twojej prawdy, tylko do Prawdy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2018-01-30, 12:22

Kompletnie nic nie toximiesz Andeju. To co tylko potraficie to ukazywać moje zarzuty ale zero widzenia swoich negatywnych postaw wobec innych.
Gratuluję wszechwiedzy, ideslu mu i śwìętości. Ja taki nie byłem i nie jestem. Może ci Andeju skrzydła anielskie wyrosną.
Po twoim poście widać jak bardzo walczycie aby wszelka racja była po waszej stronie. Zero widzenia własnych błędów i negatywnych postaw a pouczacie innych. Jak faryzeusze. Ja wolę być tym łotrem któremu Jezus przebaczył. Myślałem że to chrześcijańskie forum ale się pomyliłem. Ale cóż. Tak bywa. Jajko nie zawsze jest dobre - nie oceni dię go po samej skorupie. Ja zajrzałem do środka i zawód.

Magnolia

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Magnolia » 2018-01-30, 12:45

Abraham, mam prośbę, pokaż kilka tych postów stąd (albo z innych wątków, gdzie z Tobą polemizujemy) komuś do kogo masz zaufanie. Może to być żona, przyjaciel, brat, siostra. Niech ktoś niezaangażowany emocjonalnie spojrzy na nasze argumenty i Ci je wyjaśni.
Ja jestem takim samym typem wrażliwca jak Ty, i zawsze się konsultuję, gdy pojawiają sie co do mnie zastrzeżenia. Jeśli osoba do której mam zaufanie nie przyjmuje argumentacji adwersarzy, to ja też nie przyjmuję.
Ale jeśli tłumaczy mi ich racje, to ja też muszę się nad nimi pochylić.
Obawiam się że bez refleksji nad sobą, gdzie nie pójdziesz to prędzej czy później zobaczysz zgniłe jajko...
Naprawdę wierzę, że ktoś znajdzie w końcu odpowiedni sposób czy słowa byś zrozumiał nasze zastrzeżenia i podjął refleksję.
Ja ze swoje strony obiecuję, że już nie będę starał Ci się tego wyjaśniać, bo uznaję swoją słabość, nie znajduję dość dobrego sposobu ani dobrych słów...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2018-01-30, 12:55

Andeju - w swoim ostatnim poście nieco się zagalopowałeś - trzymaj poziom!

Abrahamie - ja widzę wyraźnie postęp i skuteczną pracę nad twoim stylem (rzeczywiście nieco agresywnym, trochę za ostrym - w niektórych wypowiedziach) , ale to tylko parę procent. Większośc twoich wypowiedzi jest wartościowa, mądra i przydatna - świadczą o tym chociażby ilość podziękowań/lajków 104!
Zauważyłem, że miedzy tobą i Magnolią zgrzyta - możecie unikać polemiki ze sobą, ja jak nie miałem ochoty ciągnąć dyskusji z Markiem Piotrowskim o blablaniu, to przestałem odpowiadać na jego posty i problem znikł i nadal się lubimy i nadal ze sobą merytorycznie dyskutujemy w innych wątkach - jak widać można, polecam forum jest duże i tematów nie zabraknie. Można również ignorować wypowiedzi forumowicza, którego nie trawicie i nie odpowiadać na jego posty.
Polecam te rozwiązania.
A jak uważa ktoś, że jakiś post go uraża, obraża, lub atakuje ad persona, to proszę zgłaszać do moderacji.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”