Trzymajmy poziom.

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Jozek » 2020-08-08, 14:05

Ale czesto te slowa sa niepotrzebne.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2020-08-08, 15:17

Albertus pisze: 2020-08-08, 13:13
Dezerter pisze: 2020-08-08, 12:59
Albertus pisze: 2020-08-08, 12:42
Dezerter pisze: 2020-08-08, 11:01 Możemy pięknie się różnić i ubogacać swoją innością.
O właśnie tak!

Ja bardzo lubię tych którzy myślą podobnie jak ja ale dyskutować na forum wolę z takimi którzy się ze mną trochę w poglądach różnią.

A jeszcze lepiej jak mogę z tymi co myślą podobnie jak ja dyskutować wspólnie( prezentując "wspólny front") z tymi którzy się z nami różnią w poglądach.
Święte słowa :!: - znasz zapewne sytuację z "protestantów" jak największy atak dostawaliśmy od katolików myślących inaczej - mi wówczas ręce opadały ~x( a protestanci mieli ubaw, że "katolicy się wzięli za łby a nam zarzucają, że mamy 50000 denominacji i różne zdania na temat wiary"
co innego wśród swoich
Zgadza się. Czasem łatwiej było dojść do porozumienia w pewnych sprawach z niektórymi protestantami niż z niektórymi katolikami którzy mieli swoją prywatną wizję katolicyzmu.Ale było też wielu wspaniałych katolików dysponujących wielka wiedzą i trzeźwo myślących.A nawet takich którzy po latach do katolicyzmu wrócili.

Ale to dawne czasy. Kiedyś tam były ciekawe dyskusje i wiele się tam nauczyłem.
Oj tak, mam taką samą opinię - generalnie dawaliśmy radę i udawało nam się nawet wygrywać dyskusje :)


Magnolia ma prawo do swojego nawet niezrozumiałego :-o dla nas zdania ale dopóki nie napisze "hipokryta" - trzyma poziom
chociaż :-\ hipokryta jest chyba dozwolone :-?


Andej pisze: 2020-08-08, 13:21 Dlatego, że zbyt dużą uwagę przykładamy do różnic, a nie tego co łączy.

Dlatego, że na białej kartce szybciej dostrzeżemy malutką plamkę, niż piękność bieli całej kartki.

Dlatego zamiast wyszukania zła, warto jest skupić się na budowaniu dobra. A dobro buduje się stawiając je na piedestale. A wtedy pominięte milczeniem zło, może samo zniknąć.
Co nie znaczy, że nie należy piętnować złe. Ale powinna być zachowana miara. Większy nacisk na dobro, niż na zło.

Zło, dobrem zwyciężaj.
Myślę, że u nas na forum tak nie jest. Na protestantach tradycjonaliści (katolicy) i mający jakieś swoje schizmy, byli tacy agresywni, atakowali i współczesny KK i papieża.
I znowu sobie nagrabiłem. Bo z każdej wypowiedzi można ... A może nie? Mam nadzieję.
Andeju po co te słowa?, no ciśnie mi się na usta "jak dzieci" (ja rozumiem po co i twoje motywacje, ale proszę bądź ponad to) i dla dobra forum i swojego - przejdźmy do normalności bo gruba kreska postawiona a tyle ciekawych wątków na forum - zapraszam do nich.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Magnolia » 2020-08-08, 17:20

Dezerter pisze: 2020-08-08, 15:17
Magnolia ma prawo do swojego nawet niezrozumiałego :-o dla nas zdania ale dopóki nie napisze "hipokryta" - trzyma poziom
chociaż :-\ hipokryta jest chyba dozwolone :-?
Dlaczego niezrozumiałego? Materiał obserwacyjny, czyli forum, widzi każdy forumowicz.
Co ja widzę? Widzę jak użytkownik, który nalegał na stworzenie regulaminu, aby to miejsce miało swoje zasady, obecnie łamie regulamin. Jak to nazwać?
Ten sam użytkownik, który tworzył regulamin, obecnie zarzuca moderacji, że w ogóle moderuje, bo na pewno robi to nie dlatego że przestrzega regulaminu, ale dlatego że chce być poprawna politycznie. Jak to nazwać?
Widzę że użytkownik jedno deklaruje, a coś innego robi. Jak to nazwać?

Widzę i boleję nad tym stanem rzeczy. Czuje wewnętrzny sprzeciw wobec tego stanu rzeczy.
Bo to miejsce jest forum katolickim, a więc powinny tu panować katolickie wartości, po to mamy tez regulamin, aby każdy czuł się tu bezpiecznie i by panowały tu konkretne zasady wymiany poglądów, czy dyskusji.
Moderacja forum musi dbac o kulturę języka, szczególnie teraz, musi dbac o to by nie obrażać siebie nawzajem i innych ludzi. Nie tylko dlatego żeby była miła atmosfera, ale przede wszystkim dlatego ze jesteśmy katolikami, a pewne zachowania katolikom nie przystoją.

Jeśli o coś tu walczę to o poprawność katolicką, o pewne pozytywne wzorce zachowań, których możemy się wspólnie uczyć na forum, by później także w życiu je wprowadzać. A jeśli ktoś jest katolikiem w życiu to i na forum będzie.

Dlatego uważam, ze zaraz po ataku na moderację za moderowanie postu Dzika, pisanie poniższych słów to czysta hipokryzja....
Andej pisze: 2020-08-08, 13:21 Dlatego, że zbyt dużą uwagę przykładamy do różnic, a nie tego co łączy.

Dlatego, że na białej kartce szybciej dostrzeżemy malutką plamkę, niż piękność bieli całej kartki.

Dlatego zamiast wyszukania zła, warto jest skupić się na budowaniu dobra. A dobro buduje się stawiając je na piedestale. A wtedy pominięte milczeniem zło, może samo zniknąć.
Co nie znaczy, że nie należy piętnować złe. Ale powinna być zachowana miara. Większy nacisk na dobro, niż na zło.

Zło, dobrem zwyciężaj.


Zacznij Andej od siebie...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2020-11-21, 20:46

Kochani ostatnio dyskusja na forum kwitnie i to cieszy, ale sensu w tym żadnego nie ma
bo
nie piszemy na temat wątku!
dyskusja o wszystkim, to dyskusja o niczym *-:)
Wprowadzamy więc od teraz zero tolerancji dla offtopowiczów, kto będzie robił i pomimo ostrzeżenia kontynuował offtop dostanie blokadę na 24 godziny, później na 48 i aż do skutku.
Proszę o zrozumienie i współprace, by nasze forum było lepsze i byśmy pisali z sensem - na temat a inni czytali to po co zajrzeli do wątku .
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: abigail » 2020-11-21, 20:56

przepraszam, ale 24 godziny później 48... a potem 72, 96,120
czy 24 godziny później 48.a potem 96, 192, 384?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Albertus » 2020-11-21, 21:00

A nie lepiej, zamiast karać, wydzielić nowy temat do dyskusji?

Czasem w sposób naturalny pojawiają się jakieś nowe kwestie o których zaczyna się dyskutować. Po co blokować swobodę dyskusji?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2020-11-21, 21:26

A czemu wydzielać? - czemu niby sam jak rodzi się jakiś temat nie założysz tematu, lub nie przeniesiesz się do istniejącego wątku z dyskusją?
my mamy dużo pracy i nie dajemy rady, bo ostatnio jest jakaś epidemia offtopów - chyba sam zauważasz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: abigail » 2020-11-21, 21:30

ja zauwazam tylko epidemie... dobra, juz sie zamykam
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Andej » 2020-11-22, 17:44

Jeśli celem wątku "Czemu myślisz, że tylko Twoja religia jest słuszna?" jest odpowiedź na postawione pytanie, to z przykrością stwierdzam, że niemal nikt nie trzyma się tematu.
Uczciwym by było, gdyby każdy w tym wątku wypowiadał się na temat własnej religii, z uzasadnieniem, czemu uważa ją za właściwą.

W wątku o poziomach byłą zapowiedź, że wypowiadający się nie na temat będą banowani. Ale jest tak, jak było. Ktoś pisze o judaizmie, islamie, a chyba nie jest starozakonnym muzułmaninem. A jeśli tak, to napisał niegodnie z tematem. Dotyczy to 90 % wypowiedzi w tym wątku.

Czy będziemy purystami? Czy tak jak abigail kpiła, dopiero po 24, 48, 96, 192, 384, 768, 1536, 3072, 6144, 12288, 24576, 49152, ... następować będzie reakcja?

W wielu innych wątkach odlot jest znacznie dalszy.

Zaznaczam jednak, że jestem zwolennikiem dryfowania tematów. Ale jeśli Dez na poważnie ostrzegał, to dura lex, sed lex. Czas działać. Ale koniecznie izotropowo. Bo tylko wtedy ma to sens.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2020-11-23, 17:25

Dzięki Andeju za głos - na razie robię powtórkę z chemii i fizyki co znaczy izotropowo ;)
dziś zaczynam karać za offtopy - doba była na zapoznanie się z prośbą Administracji i zastosowanie jej
a Prawo nie działa wstecz więc offtopy nie znikną.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: abigail » 2020-11-23, 17:43

rownomiernie w każdym kierunku
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Morkej » 2020-11-25, 14:49

Biorąc pod uwagę, że dziś został zamknięty kolejny temat Dzika na podstawie zawartych w nim teorii spiskowych. Proponuję, aby utworzyć konkretny wydzielony do takich spraw dział. Jak widać takie tematy się często pojawiają, więc może warto by było pozwolić tutaj pisać ludziom sobie o teoriach i różnych pytaniach, czy wątpliwościach.

@Dezerter
@Dominik
Ostatnio zmieniony 2020-11-25, 14:50 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Dominik

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dominik » 2020-11-25, 15:05

Nie, nie warto pozwalać na takie dyskusje, obniżają one poziom forum. Prowadzą do zastraszania ludzi wymyślonymi problemami. Nie będziemy rozsiewacz dalej tych informacji po necie.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Morkej » 2020-11-25, 15:15

Dominik pisze: 2020-11-25, 15:05 Nie, nie warto pozwalać na takie dyskusje, obniżają one poziom forum.
Serio? A co z działem "Paranormal -UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy. " To nie obniża już poziomu forum?
Dominik pisze: 2020-11-25, 15:05 Prowadzą do zastraszania ludzi wymyślonymi problemami.
Nie zgodzę się z tym. To jest właśnie ta swoista propaganda, która jest rozsiewana na temat spiskowych teorii. Są to tylko pierdoły, wymysły, lepiej w ogóle omijać szerokim łukiem. By nie zadawać niewygodnych pytań, nie doszukiwać się jakiegoś dna...
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Jozek » 2020-11-25, 15:19

A coz dobrego moga dac dyskusje na bzdurne tematy?
Bedzie to tylko mieszanie innym w glowach i marnowaniem czasu i energii.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”