Trzymajmy poziom.

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2017-05-06, 00:24

Andej pisze:Epitety
To mnie martwi. Wydawało mi się, że znalazłem azyl na niniejszym portalu. Azyl od złośliwości, obrażania.
Myślisz, że skarżę się, bo ktoś uraził moją ambicję. Nie. Nie o mnie to chodzi.
Zanim zalogowałem się w ZCHRSYTUSEM, obserwowałem. Martwiła mnie to, że witryna dość ospała. A czasem, przez kilka dni brak wpisów. Ale cieszyła mnie tolerancja. Uznałem, że ten, kto tutaj głos zabiera, czyni to w poszukiwaniu dobra. Nie zaobserwowałem żadnych napaści na interlokutorów. Dominowała życzliwość.
Oczywista, pojawiały się wyjątki. Ale generalnie dominowała życzliwość i tolerancja.
Czy to ja się zmieniłem, czy moje postrzeganie? Ale obserwując niektóre wpisy, czuję się zażenowany. Ta wysoka kultura jakoś powolutku zanika? Gdzieś znika szacunek dla rozmówcy.
Jestem zdania, że niezależnie od przekonań i wypowiedzi czyichś można zachować swój poziom. A nawet trzeba. Poziom przynajmniej taki, jakiego oczekuje się od innych.
Jakie prawo mam prawo oczekiwać szacunku dla mnie, jeśli sam nie okazuję go innym?
Uwaga. Nie piję do nikogo. Odnoszę się wyłącznie do pewnych zachowań.
Jak przeczytałem te słowa Andeju, bardzo mądre i prawdziwe słowa, to zrobiło mi się smutno.
Przypominam więc wszystkim, że na tym forum nie będzie tolerancji dla złośliwości, obrażania, braku tolerancji, osobistych napaści, czy tekstów spod budki z piwem.
To, że się różnimy w poglądach, że mamy inne wyznanie, że wierzymy inaczej nie upoważnia nas do ostrych ocen innych, do wypowiedzi bez zachowania szacunku należnego każdej osobie ludzkiej nawet bezrozumnej.
A chrześcijan wszystkich wyznań przypominam i po bratersku napominam:
22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa6.
24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. 25 Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. 26 Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.

szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

stokrotka

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: stokrotka » 2017-05-06, 16:32

Ja natomiast nie zauważyłam a to możliwe ,że dlatego ponieważ mało bywam a czytam prawie co nic. Jedynie wpadła mi przypadkiem osoba Arona. Tak bezmyślnych wypowiedzi i braku szacunku do wypowiedzi dawno nie zaobserwowałam i to mnie smuci . Bardzo te wypowiedzi są zbliżone do nauk '' strażnicy''. To by wszystko wtedy wyjaśniało. Ostatnio mi czasu zauważono wzmożoną pogardę , a nawet wręcz agresywość u członków tego wyznania. Pytanie tylko brzmi dlaczego tak się dzieje .Dlaczego nie można porozmawiać z nimi na poziomie kulturalnym.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2017-07-02, 20:38

Jest dużo lepiej w temacie poziomu dyskusji - dziękuję wszystkim
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Andej » 2017-08-29, 11:47

Zastanawiam się na poważnie nad skanalizowaniem Jordana. Czy nie dałoby się umieścić jego wątków w jednym kanale. Każdy z nich dotyczy tego samego. A skoro jeden temat, dlaczego tyle wątków? Niech płyną wartkim nurtem, tym bardziej, że wywołują refleksje i dyskusje. Ale niech Forum nie będzie tym zdominowane. Nie chciałbym niczego robić wbrew Jordanowi, ani w sposób, który odebrać może jako atak. Uważam, że warto z nim porozmawiać.
Ale jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Jordan » 2017-08-29, 11:59

Andeju, jak może zauważyłeś, już tylko sporadycznie sie tu pojawiam teraz i - uważaj - zamierzam jeszcze rzadziej!
Pozdrawiam Twą zatroskaną czuprynę... ;)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2017-08-29, 22:10

Jordan już nam potop zrobił, wody wylał wiele, ale więcej nie ma, nawet potop kiedyś się kończy ;-)
Poziom w miarę trzymał.
Ale masz rację, że trochę za dużo tematów o jednym na raz - Jordanie zwróć na to uwagę na przyszłość
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2017-11-10, 00:31

Szacunek to bardzo ważna sprawa i trzeba się go trzymać. Tolerancja to trochę inna rzeczywistość - jest ona bardzo ważna,ale nie można też przesadzać z tą tolerancją tzn nie do wszystkiego można ją stosować. I nie można mylić szacunku z tolerancją. Szacunek dotyczy wszystkich, tolerancja nie. Nie można np tolerować zła a więc też ludzi, którzy je czynią. Szacunek musi dotyczyć każdego i w odniesieniu do czynów człowieka, które mogą być złe szacunek dla samego człowieka musi obowiązywać.

Pisząc o niektórych sprawach mogłoby się wydawać, że nie szanuję niektórych ludzi, ale tak nie jest. Zawsze odnoszę się do czynów, ale nikogo nie potępiam, każdego szanuję na swój sposób. Zawsze tą stronę duchową zostawiać Bogu, skupiam się na czynach a te mogą same osądzać człowieka, co nie oznacza, że nie szanuje się człowieka. Każdemu, nawet najgorszemu nie życzę źle, w stosunku do ludzi czyniących zło oczekuję tylko sprawiedliwości za złe czyny.

Dlatego wypada pochwalić was za pilnowanie szacunku względem każdego człowieka.

Tolerować jednak wszystkiego nie mogę - jeśli uważam coś za szkodliwe, za złe, grzeszne to nie uznaję tego i neguję, co nie znaczy, że nie szanuję samego człowieka. Nie toleruję homoseksualizmu, ale nie człowieka. Względem takich ludzi muszę okazywać szacunek. Sam homoseksualizm uznaję za zło, za ciężki grzech, ale nie sprowadzam tego do okazywania braku szacunku do takich ludzi.

To tak w kwestii wyjaśnienia znaczenia szacunku i tolerancji.

Niestety to długie oczekiwanie na odpowiedzi jest męczące. Tak się zastanawiam czy coś się robi w kierunku reklamowania forum i czy w ogóle na reklamę forum jest otwarte? Pytam, gdyż niektóre fora nie są nastawione na znaczne zwiększanie użytkowników po przez reklamowanie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Andej » 2017-11-10, 08:36

Masz sugestie? Pomożesz w tym, o czym w ostatnim akapicie.

Ale z tym czekaniem, to nie zrozumiałem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2017-11-10, 10:18

W kwestii reklamy a może bardziej współpracy rozmawiałem już z Dominikiem. Myślę w jakimś stopniu mogę trochę pomóc w reklamie, mógłbym bardziej,ale brakuje mi pomocy technika w tworzeniu serwisu, gdyż od tego też zależy reklama stron na moim serwisie. Gdybym miał kogoś do pomocy znającego się na tworzeniu stron, szczególnie w na tej platformie joomli to mógłbym umieścić baner forum, podłączyć tez forum do serwisu. Jest wiele opcji, ale bez takiej osoby na razie nie wiele mogę zrobić poza umieszczeniem linków w niektórych miejscach, opisaniu forum na serwisie oraz umieszczeniu linków na Facebooku - mam tam stronę serwisową oraz grupę Ewangelizacyjną. Miałem tez inne grupy, ale zablokowali mi wcześniejsze konto na tym portalu i straciłem możliwość administrowania innych grup.

Zatem mogę umieścić link na swoim serwisie w dziale CIEKAWE STRONY a przy względnym podjęciu współpracy i pomocy przy tworzeniu serwisu mogę umieścić baner w dziale współpraca, o ile ktoś zrobi baner forum.

Co do sugestii to proponowałbym raz w m-cu wysyłać korespondencję masową do wszystkich użytkowników w ramach przypomnienia im, że forum nadal działa i zaprasza do wspólnych dyskusji. Wysyłałem takie masówki wielokrotnie i zawsze troszkę osób wracało, pisało. Piszę "wysyłałem" ponieważ miałem już okazję być adminem i moderatorem na wielu forach, więc troszkę znam możliwości for. Nadal mam swoje forum,ale brak czasu i choroba spowodowały zanik działalności na forum - sporo osób zrezygnowało. Ale teraz bardziej skupiam uwagę na serwisie i względnie na wspieraniu takich miejsc, które sa otwarte na Ewangelizację. Zawsze jednak na początku staram się poznać bliżej takie miejsca i otwartość ludzi na wspólne działanie, chęć do poświęcania czasu na coś co jest obecnie tak bardzo potrzebne - EWANGELIZACJA. Badam reakcje na pewne zachowania czy stosunek do wielu spraw związanych z wartościami chrześcijańskimi.

To forum ma jeszcze szansę na rozwój o ile jest otwarte na ludzi i na reklamę tego miejsca w przestrzeni internetowej. Niektórzy nie chcą reklamować swojego forum i zamykają się w małym gronie przez co takie miejsca wieją nudą, bo dyskusje odbywają się tylko na poziomie obsługi.

Pojęcie FORUM dotyczy większego grona ludzi a DYSKUSYJNE oznacza dyskusje a nie rozmowę w gronie dwóch, trzech osób.
Jeden z moich znajomych z for, który prowadził swoje forum dla osób ze wspólnot katechumenalnych mówił " NIC BEZ WAS, WSZYSTKO DLA WAS" co oznaczało, że forum tworzy nie dla siebie, nie dla dwojga osób, ale dla forumowiczów i to oni mają szczególny wpływ na to jak ma forum wyglądać, funkcjonować, jakie mają byc działy. To jest według mnie właściwe podejście - otwartość na forumowiczów, bo to dla nich tworzy się forum, to oni mają czuć się dobrze aby chętnie na nim przebywali.

Jeśli więc chcecie aby forum się rozwijało to reklama - oczywiście uczciwa (nie można wchodzić na inne fora i po przez pw spamować, bo to jest nieuczciwe działanie) to podstawa, poza tym wspomniane wysyłanie masówek co jakiś czas - oczywiście z tekstem zachęcającym do odwiedzin, może z zwartością jakiegoś fragmentu biblijnego na temat Ewangelizacji, głoszenia Chrystusa.

Na razie mogę tylko takie sugestie przedstawić, przy głębszej współpracy można możliwości rozwijać.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Andej » 2017-11-10, 11:34

Dominik najlepszym adresatem jest.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dominik » 2017-11-10, 12:22

Jestem już w domu, więc Abraham45 odezwę się do Ciebie. Mam czas, ale muszę się zmotywować.
Reklamę staram się robić, nie jest to prosta sprawa, nawet powiedział bym że bardzo trudna i pracochłonna.
Jako reklamę mam bardziej na myśli wstawienie gdzieś linku do forum, żeby forum było częściej w wynikach Google. Taki link nie może być byle jaki, byle gdzie. Wczoraj zacząłem działać w tym kierunku, tym razem mam większe chęci i się musi udać.

Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2017-11-10, 13:13

Chodzi o pozycjonowanie w wyszukiwarkach, głównie w google. To trudne zadanie i trzeba się znać na tym, ale to dobre posunięcie jeśli chce się reklamować forum.

Co do reklamy na portalach takich jak Facebook to proponowałbym uważać na to jak się umieszcza informacje na temat forum.
Ci ludzie nie są uczciwi i mogą nawet zablokować konto jeśli stwierdzą, że to może być szkodliwe dla portalu. Lepiej używać słowa "miejsce spotkania z Chrystusem" zamiast słowa forum. Nie rzuca się tak w oczy a brzmi katolicko.

Czyń to co uważasz za słuszne i dobre dla forum. Na razie będę z wami.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2017-11-10, 20:05

Ja reklamuje forum na żywo podczas dużych spotkań, gdzie mogę zabrać głos - myślę, że skutecznie. Inna forma to reklama na innych forach.
Zbyt duża ilość postów dziennie jest męcząca i nie pozwala prowadzić dobrej i wartościowej dyskusji- ilość nigdy nie szła w parze z jakością. Pisałem na takich forach i to był jeden wielki chaos. Aktualnie jest dobrze, choć nieco więcej uczestników by się przydało, bardziej różnorodnych.

A jeśli chodzi o twoją wyrazistość i ostrość Abrahamie, to przesadzasz szczególnie z muzułmanami - czasami moim zdaniem obrażasz miliard ludzi!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dominik » 2017-11-10, 21:30

Dezerter, nie musi być chaosu gdy będzie nas więcej. Jak jest większa ilość postów na forum, to się dzieli forum pomiędzy administracje. Rozumiem że duża ilość postów dziennie jest męcząca, wszystko by się chciało przeczytać, odpisać. Tak się nie da.
Im nas więcej, to tym większa szansa że ktoś z większą wiedzą się trafi na forum i będzie nam pomagał.

Dobra, to i tak czysto teoretyczne gadki, fora wymierają, nigdy nie będzie tylu postów że nie ogarniemy tego.

Reklama forum na spotkaniach, super pomysł :-) dobrze że tak robisz.

Mam taki pomysł.
Można by założyć kilka działów na forum dla jakiejś wspólnoty, gdyby była okazja. To taka obustronna pomoc, oni by mieli miejsce do pisania, a my nowych piszących użytkowników.
Np. działy na forum
Wspólnoty
- wspólnota A
- wspólnota B
- wspólnota C

Każdy członek wspólnoty A mógł by pisać wszędzie na forum, ale w dziale "wspólnota A" tylko członkowie wspólnoty A.
Dodatkowo każda wspólnota dostała by adres, który by przekierowywał ją do swojego działu na forum.
Tak jak teraz pod adresem http://zchrystusem.pl/viewforum.php?f=48 jest kawiarenka, to mógł bym zrobić dodatkowy adres kawiarenka.zchrystusem.pl pod którym była by kawiarenka,,, analogicznie ze wspólnotą by było.

Może zakręcony pomysł, ale bałaganu na forum by nie było, dobrze by się to zorganizowało.
Tylko trzeba by znaleźć ze trzy chętne wspólnoty, grupy religijne.

Co o tym myślicie?

Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2017-11-10, 23:24

Dezerter pisze:Ja reklamuje forum na żywo podczas dużych spotkań, gdzie mogę zabrać głos - myślę, że skutecznie. Inna forma to reklama na innych forach.
Zbyt duża ilość postów dziennie jest męcząca i nie pozwala prowadzić dobrej i wartościowej dyskusji- ilość nigdy nie szła w parze z jakością. Pisałem na takich forach i to był jeden wielki chaos. Aktualnie jest dobrze, choć nieco więcej uczestników by się przydało, bardziej różnorodnych.

A jeśli chodzi o twoją wyrazistość i ostrość Abrahamie, to przesadzasz szczególnie z muzułmanami - czasami moim zdaniem obrażasz miliard ludzi!
Co do reklamy to powiem tak: każda forma reklamy jest dobra, jeśli jest uczciwa, szczególnie względem innych for, bo chyba sam przyznasz, że żaden admin for nie uznaje takiego postępowania, gdy pojawiają się jacyś użytkownicy na innych forach pod innymi loginami i po przez pw zapraszają użytkowników na inne forum. Takie działanie jest nieuczciwe. Oczywiście nie twierdzę, że ktoś z tego forum tak postępuje, ale odnoszę się tylko do samego sposobu takiej reklamy.

Jeśli chodzi o ilość użytkowników to spodziewam się, że już takich dużych natłoków ludzi nigdy nie będzie, bo ten proces nawału użytkowników na forach zniszczyły portale społecznościowe i trudno będzie ściągnąć większą liczbę ludzi na forum. Ważne jest jednak to aby na forum pojawiało się trochę osób, które regularnie będą uczestniczyli w dyskusjach - niech będzie to nawet 10 osób poza obsługą a to już jest wielki sukces. Wiele osób zarejestrowanych na forach,nawet tych wielkich typu Katolik czy Wiara to istne duchy, które są tylko zarejestrowani, ale już w ogóle nie piszą. Na tym forum też tak jest. Jednak taka masówka może obudzić niektórych i niech pojawi się te kilka osób to już wiele. Część obudzonych może się pojawić, ale spodziewam się, że szybko też zniknie.

Dlaczego na portalach jest tylu ludzi? Ponieważ tam szybciej uzyskuje się odpowiedzi, jest szybszy kontakt, oczywiście poza innymi możliwościami portalowymi. Ale rozumiem, że duży natłok ludzi to znacznie więcej pracy dla obsługi i nie zawsze jest to dla obsługi przyjemne. Lepiej jest mieć mniej i szybciej działać. Ale jak pisałem i jak pisał też Dominik - nie będzie już takich natłoków ludzi. Reklama przyciągnie kilka osób, ale nie spowoduje jakiegoś wielkiego najazdu.

Co do mojego pisania i stosunku do muzułmanów - wyjaśnię to tutaj, ale krótko i mam nadzieję, że zrozumiesz to co napiszę. Może to dla ciebie jest niewłaściwe postępowanie, ale nie każdy jest idealny, jednak nie ma we mnie jakieś nienawiści a zwykłe ludzkie postępowanie oparte na trosce o ludzi, szczególnie niewinnych mordowanych, gwałconych czy bitych przez muzułmanów - a dokładniej przez islamskich radykałów.

Neguję zło wyrządzane przez tych, którzy nie akceptują innych wyznań poza islamem, na siłę, przemocą, złem chcą zmuszać ludzi do przechodzenia na islam, siłą chcą wprowadzać swoje prawo szariatu w krajach, w których islam nie jest religią podstawową, obowiązującą. Krytykuję takich ludzi uznając ich za szaleńców, bo inaczej takiego postępowania nazwać nie można. Natomiast zawsze będę szanował czy też bronił tych muzułmanów, którzy chcą spokojnie żyć wyznając swoją wiarę ale szanując prawa kraju w którym mieszkają, szanują innych. Do tych nic nie mam i zawsze będę przeciwny wszelkim atakom na takich ludzi. Sprzeciwiam się złu jakiego dopuszczają się islamscy radykalni muzułmanie i nie będę ich tolerował skoro dopuszczają się krzywdzenia ludzi, często niewinnych, chcą siłą wprowadzać swoją chorą religię do innych krajów, niszczą nasze świątynie, gwałcą i zabijają ludzi, w tym dzieci. Nie licz więc z mojej strony na uznawanie ich. Dobrze wiemy, że oni swojego postępowania nie zmienią więc nie ma co liczyć, że ja będę ich szanował. Nie życzę im śmierci, nie chcę karania ich śmiercią, bo złem za zło sie nie odpłaca, ale jestem przeciwny wpuszczaniu takich ludzi do Polski i do innych krajów Europy, gdyż stanowią zagrożenie dla innych ludzi - warto zauważyć, że w innych krajach Europy też mieszkają Polacy. Je
stem tez za karaniem tych ludzi jeśli dopuszczają się zbrodni, krzywdy, ale po przez izolację tych ludzi od społeczeństwa.
Nienawiść nie jest moim udziałem, bo nie znoszę tego uczucia, ale krytyka zła, które widzę ze strony tych ludzi i tylko w ten sposób określam swój stosunek do tego wyznania a bardziej do tych szaleńczych islamistów.

Tak więc trzeba rozróżniać krytykę od nienawiści. Ja opieram się na tym pierwszym i nie dlatego by kogoś obrażać, ale wskazywać na zło jakiego dopuszczają się ci ludzie i nie jest to obrażanie, ale ocena postępowania. Niestety czyny człowieka sprowadzają ocenę do określania człowieka a więc: kradnącego - złodziejem, mordującego - mordercą, zabójcą, krzywdzącego seksualnie dzieci - pedofilem itp. Taka jest rzeczywistość i pewne oceny nie wypływają od ludzi dlatego, że chcą kogoś tak oceniać, ale dlatego, że czyny złych ludzi do tego prowadzą.

Na tym kończę wyjaśnianie i skupmy się teraz na temacie. Resztę kwestii dotyczącej stosunku do muzułmanów wyjaśniajmy w innych tematach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”