Pod rozwage.

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Pod rozwage.

Post autor: W drodze » 2018-06-01, 21:27

Dotyczy watku "Pzegnaj sie".

Nikomu jak na dzisiaj nie przyszlo na myśl,aby wlasnie taki wątek założyć.
Jest podobny Przywitaj sie ,co jest wyrazem zaproszenia do wspólnoty,co jest bardzo pozytywne dla wszystkich.

Sadze wiec,ze i wątek pożegnalny byłby miłe widziany.
Bo napewno wiele osob odchodzi,i napewno nie wszyscy obrażeni na cały świat.
Takie pożegnanie z uzasadnieniem decyzji odejścia oraz podziękowania za to pozytywne co się otrzymalo.

Takie mialem zalozenia oraz zyczenia.
Dostsalem nawet wsparcie , co ponizej


Bardzo dobry temat. Noszę się z zamiarem odejścia z tego forum, bo nie znajduję tu katolików, a potrzebuję katolickiego otoczenia dla własnego rozwoju duchowego. ,byłoby dla tych co pozostają napewno budujące.

Autor-Wedrowiec

Ale radosc dlugo nie potrwala.

Nie uważam by taki wątek był potrzebny, to wygląda jak byśmy coś sugerowali innym. Negatywne odczucia wywołuje u mnie taki pomysł. Mamy prosić, błagać tutaj by dana osoba nie odeszła, taka osoba ma tutaj swoje żale pisać. Skoro odchodzi to musi być jakiś powód,,, więc po co dedykowany temat do rozdrapywania ran,, dolewania ol;iwy do ognia.

ZAMYKAM

//edit

Ktoś chce się pożegnać to może założyć temat dla siebie,,,
po prostu jak napisałem, nie pasuje na tym forum dedykowany temat pod to, ponieważ nie przyniesie to nic dobrego, a tylko negatywnego.

Autor Dominik.

A teraz pytanie.Czy jedna osoba ma prawo zamykac watek, ktory absolutnie nie lamie regulaminu, a jedynie budzi watpliwosci co do czystosci i przejrzystosci forum.
Zrozumialbym, gdyby wypowiedzialo sie pewne grono osob, uwazajac jako watek szkodliwy.
Czy strach przed atmosfera tego form miesci sie w ramach Z Chrystusem?
Oto to zasadnicze pytanie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pod rozwage.

Post autor: Dezerter » 2018-06-01, 21:39

Administrator ma prawo do wszystkiego - tak naprawdę - pisze jak jest - staje w prawdzie i nie ściemniam.
Wątek rzeczywiście niepotrzebny, bo wielu już odchodziło z forum i jak chciało się pożegnać to zakładało wątek i się żegnało - takiego wątku nikt nikomu nie zamknie :) ... jeśli oczywiście nie będzie łamał regulaminu.
Ale dzięki za dobre chęci i chęć ulepszenia forum (jak mniemam).
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Wolfi

Re: Pod rozwage.

Post autor: Wolfi » 2018-06-01, 21:45

Przepraszam, ze wtrace, ale moim zdaniem temat "pozegnanie" to zbedne ceregiele ;) to tylko forum internetowe, przywitanie jest konieczne bo trzeba jakos sie zapoznac, choc badz co badz temat pozegnanie nikomy by nie przeszkadzal, ale jest nie potrzebny. Ps.jest strasznie duzo tematow, ktorych nikt nie uzywa, a jak sie chce napisac cos to i tak nie wiadomo w ktorym zamiescic ;p
Ostatnio zmieniony 2018-06-01, 21:46 przez Wolfi, łącznie zmieniany 1 raz.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Pod rozwage.

Post autor: W drodze » 2018-06-01, 21:51

Nie ma za co przepraszać,w końcu prosiłem o dyskusje.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Pod rozwage.

Post autor: W drodze » 2018-06-01, 21:52

Dezerter pisze: 2018-06-01, 21:39 Administrator ma prawo do wszystkiego - tak naprawdę - pisze jak jest - staje w prawdzie i nie ściemniam.
Wątek rzeczywiście niepotrzebny, bo wielu już odchodziło z forum i jak chciało się pożegnać to zakładało wątek i się żegnało - takiego wątku nikt nikomu nie zamknie :) ... jeśli oczywiście nie będzie łamał regulaminu.
Ale dzięki za dobre chęci i chęć ulepszenia forum (jak mniemam).
A ci mówi paragraf 13?

Dominik

Re: Pod rozwage.

Post autor: Dominik » 2018-06-01, 22:33

@W drodze, popatrz na tej z tej strony. Co taki wątek przyniesie dobrego dla forum? Oczywiście mowa tutaj o wspólnym wątku gdzie każdy się żegna.

Pierwsza osoba napisze że się żegna bo to, to i to jej nie pasuje
druga że nie pasuje to i tamto
kolejna zacznie popierać, tak tak, masz racje, ale będzie nadaj siedzieć na forum
kolejna,,, no tak,. są potrzebne zmiany na forum

i co z tego wyniknie? Parzcież mamy mieć na forum darzyć się szacunkiem, miłością.

Nie oznacza to, że ktoś nie ma prawa się pożegnać i wyrzucić to co leży mu na sercu, niech to zrobi w swoim wątku.
Ktoś się pożegna, zostanie mu usunięte konto i wątek sam wygaśnie po kilku dniach, a temat wspólny był by tylko podsycany dolewaniem oliwy bezustannym.

Po prostu nie twórzmy tematów w których będziemy się nad wzajem ujadać, popatrzmy kilka kroków naprzód co taki temat przyniesie.

Wątek o działaniu administracji na forum już jest, "podnosimy poziom" czy jakoś tak, więc nie chodzi tutaj o zakaz rozmów o administracji.

wędrowiec

Re: Pod rozwage.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-02, 10:59

W drodze, oczywiście masz rację, bardzo wartościowy temat.
Administracja, banująca forumowiczów ze strachu, że się ludzie dowiedzą o ich błędach, daleko nie zajedzie.
Lepiej gdy Administratorzy po prostu dowiedzą się, dlaczego ludzie stąd znikają i podejmą odpowiednie działania, jeśli to jest w ich mocy.
Ja tu jestem jeszcze tylko dlatego, że jest na forum trochę katolików i osób, które wędrują do światła. Wędruję wraz z nimi.
A gdy zapanuje tu ciemność, odejdę.
Po tym poznacie ów czas.
Ostatnio zmieniony 2018-06-02, 11:01 przez wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Pod rozwage.

Post autor: W drodze » 2018-06-02, 14:01

wędrowiec pisze: 2018-06-02, 10:59 W drodze, oczywiście masz rację, bardzo wartościowy temat.
Administracja, banująca forumowiczów ze strachu, że się ludzie dowiedzą o ich błędach, daleko nie zajedzie.
Lepiej gdy Administratorzy po prostu dowiedzą się, dlaczego ludzie stąd znikają i podejmą odpowiednie działania, jeśli to jest w ich mocy.
Ja tu jestem jeszcze tylko dlatego, że jest na forum trochę katolików i osób, które wędrują do światła. Wędruję wraz z nimi.
A gdy zapanuje tu ciemność, odejdę.
Po tym poznacie ów
Jednak administratorzy maja inne zdazylem ,nie podparte litera regulaminu.
Wiec o czym to świadczy?
Ostatnio zmieniony 2018-06-02, 19:41 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Pod rozwage.

Post autor: Magnolia » 2018-06-02, 17:53

Może skupię się na samym tytule tego wątku.
Poddaję pod rozwagę:
Co ja tu robię?
Co daję innym forumowiczom?
Jaki mam cel na tym forum?
Czy szanuję współ-forumowiczów?
Czy mam życzliwość dla innych i potrafię żyć z innymi w przyjaźni?

Niedawno, w zeszłym roku, byłam na innym forum katolickim. Jakoś nie zostałam tam mile przyjęta (dacie wiarę?! ;) ) Kiedy sytuacja po 3 miesiącach była już nieznośna poprosiłam o skasowanie konta, napisałam kilka wiadomości Pw z podziękowaniami do osób, które okazały mi wsparcie i odeszłam. Nie było wątku pożegnalnego, nie było wylewania żalów na administrację (choć miałam żalu sporo). Bo jak się zastanowiłam to nie znalazłam sensownego powodu na pytanie po co miałabym to robić. Po prostu było nam nie po drodze razem iść.
Czasem ktoś żyje w swoim świecie i nie dostrzega innych. Czasem ktoś nie dostrzega siebie, a dostrzega wszystko co złe u innych...
To nie tragedia odejść z forum. To jest dobrowolne miejsce spędzania czasu wolnego. Tragedią jest niesłuchanie innych, nie konfrontowanie się ze zdaniem innych, nie liczenie się z innymi. Inni ludzie sa lustrem dla nas samych.
Mi mogło się wydawać, ze byłam bardzo pomocna na poprzednim forum, ale z niezrozumiałych powodów, wiele osób ze mną się nie zgadzało w ocenie mojej postawy. To wzbudziło refleksję, że coś jest nie tak ze mną!
Odeszłam, zastanowiłam się nad sobą, nad swoją postawą, podjęłam jakies konkretne postanowienia. Na obecnym forum jestem od pół roku, ja czuję się tu dobrze i chyba inni czują się ze mną w miarę dobrze. Ale słucham gdy mnie napominają, zastanawiam się gdy dostanę jakąś informację zwrotną, czasem coś muszę głębiej przemyśleć. Czasem konsultuję się z mężem i słucham Jego zdania. Gdybym tego nie robiła to pewnie sytuacja by się powtarzała i na którymś z kolei forum, doszłabym do wniosku: "wszędzie jest tak samo..."
A może to tylko ja nie robię nic ze sobą, że wsze∂zie jest tak samo...??

Pytanie polega na tym, czy ja chcę czerpać czy dawać?
Czy ja chcę się rozwijać, czy mieszać?
Czy ja traktuję to miejsce jako ZADANIE z którego rozliczam najpierw siebie?

Optyka zmienia się od razu, gdy zaczynamy skupiać się na dawaniu czegoś dobrego z siebie, a nie na ocenianiu słabości innych. Mała zmiana, ale jaka trudna w sobie do wykonania.

Wolfi

Re: Pod rozwage.

Post autor: Wolfi » 2018-06-02, 19:16

Przepraszam, ze wtrace w dyskusje, ale chcialbym tylko skomentowac krotko. To tylko forum, ale to juz pisalem.
Nigdzie indziej nie widzialem tak zacietych dyskusji jak tutaj szczerze mowiac, a bylem na kilku forach ;p m.in bylo takie forum, o nazwie salasamobojcow, ono chyba jeszcze istnieje, ale uzytkownicy pousuwali sie bo byl problem z supportem mniejsza z tym, tam jak na wielu innych zrzeszaja sie ludzi o podobnych sytuacjach zyciowych i swiatopogladzie nawet na niezwiazanych z wiara a nawet przeciw niej to sa tam podobni ludzie i jest atmosfera spoko.
Tu sie okazuje ze roznorodnosc ludzi jest bardzo duza i chyba stad ta zacietosc w wypowiedziach. ;p

wędrowiec

Re: Pod rozwage.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-02, 19:42

Magnolia pisze: 2018-06-02, 17:53 z niezrozumiałych powodów, wiele osób ze mną się nie zgadzało w ocenie mojej postawy. To wzbudziło refleksję, że coś jest nie tak ze mną!
Odeszłam, zastanowiłam się nad sobą, nad swoją postawą, podjęłam jakies konkretne postanowienia.
A nie lepiej było najpierw zrozumieć, w wyniki empatycznych kontaktów z "wieloma osobami" na tamtym forum, niż zastanawiać się po odejściu?
Może to było nieporozumienie, jakich nie brak na tym forum, między Tobą i mną też?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pod rozwage.

Post autor: Dezerter » 2018-06-02, 19:55

Katolicy kochani przeczytajcie powyższy post Wilka!

W drodze - co z tym punktem bo ie łapię?
§ 13
Administracja i moderatorzy ma prawo edytować, zmieniać lub usuwać posty, których treść narusza regulamin.
W drodze pisze: 2018-06-02, 14:01
wędrowiec pisze: 2018-06-02, 10:59 W drodze, oczywiście masz rację, bardzo wartościowy temat.
Administracja, banująca forumowiczów ze strachu, że się ludzie dowiedzą o ich błędach, daleko nie zajedzie.
Lepiej gdy Administratorzy po prostu dowiedzą się, dlaczego ludzie stąd znikają i podejmą odpowiednie działania, jeśli to jest w ich mocy.
Ja tu jestem jeszcze tylko dlatego, że jest na forum trochę katolików i osób, które wędrują do światła. Wędruję wraz z nimi.
A gdy zapanuje tu ciemność, odejdę.
Po tym poznacie ów
Jednak administratorzy maja inne zdazylem ,nie podparte litera regulaminu.
Wiec o czym to świadczy?
W drodze i Wędrowcze - nie wiem czemu ciągle jesteście najeżeni - ponawiam prośbę i odwołuje się do tego co piszecie w wątku "Wybaczenie"
wduśmy "reset" i zacznijmy od początku - potraficie?
ja wyciągam rękę na zgodę :ymhug:
Jeden warunek- przestrzeganie regulaminu i szacunek dla wiary katolickiej- chyba nie za wiele ?

Magnolii - dziękuję za mądry i potrzebny i jak zawsze wyważony post.
Ostatnio zmieniony 2018-06-02, 19:56 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Pod rozwage.

Post autor: Magnolia » 2018-06-02, 20:01

wędrowiec pisze: 2018-06-02, 19:42
Magnolia pisze: 2018-06-02, 17:53 z niezrozumiałych powodów, wiele osób ze mną się nie zgadzało w ocenie mojej postawy. To wzbudziło refleksję, że coś jest nie tak ze mną!
Odeszłam, zastanowiłam się nad sobą, nad swoją postawą, podjęłam jakies konkretne postanowienia.
A nie lepiej było najpierw zrozumieć, w wyniki empatycznych kontaktów z "wieloma osobami" na tamtym forum, niż zastanawiać się po odejściu?
Może to było nieporozumienie, jakich nie brak na tym forum, między Tobą i mną też?
Ja zdecydowanie potrzebuje łapać dystans na osobności. Tak oceniłam sytuację i taką podjęłam decyzję. W tej chwili uważam że dobrą.
Nieporozumienia między ludźmi zdarzają się ciągle. To jest wręcz pewnik.
Kiedyś zacytowałam już, ale warto powtórzyć wierszyk:
Pomiędzy tym, co myślę,
Tym, co chcę powiedzieć,
Tym, co jak mi się wydaje - mówię,
A tym, co Ty chcesz usłyszeć
Oraz tym, co jak Ci się wydaje - słyszysz,
Tym, co starasz się zrozumieć,
A tym co rozumiesz -
Znajdują się dziesiątki wariantów powstawania nieporozumień
Ale mimo to - spróbujmy

Bernard Werber
Warte rozważenia :)

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Pod rozwage.

Post autor: W drodze » 2018-06-04, 11:57

Dezerter pisze: 2018-06-02, 19:55 Katolicy kochani przeczytajcie powyższy post Wilka!

W drodze - co z tym punktem bo ie łapię?
§ 13
Administracja i moderatorzy ma prawo edytować, zmieniać lub usuwać posty, których treść narusza regulamin.
Wiej jaki problem z odczytaniem mojego postu?
Czy mój wątek narusza regulamin?
W drodze pisze: 2018-06-02, 14:01
wędrowiec pisze: 2018-06-02, 10:59 W drodze, oczywiście masz rację, bardzo wartościowy temat.
Administracja, banująca forumowiczów ze strachu, że się ludzie dowiedzą o ich błędach, daleko nie zajedzie.
Lepiej gdy Administratorzy po prostu dowiedzą się, dlaczego ludzie stąd znikają i podejmą odpowiednie działania, jeśli to jest w ich mocy.
Ja tu jestem jeszcze tylko dlatego, że jest na forum trochę katolików i osób, które wędrują do światła. Wędruję wraz z nimi.
A gdy zapanuje tu ciemność, odejdę.
Po tym poznacie ów
Jednak administratorzy maja inne zdazylem ,nie podparte litera regulaminu.
Wiec o czym to świadczy?
W drodze i Wędrowcze - nie wiem czemu ciągle jesteście najeżeni - ponawiam prośbę i odwołuje się do tego co piszecie w wątku "Wybaczenie"
wduśmy "reset" i zacznijmy od początku - potraficie?
ja wyciągam rękę na zgodę :ymhug:
Jeden warunek- przestrzeganie regulaminu i szacunek dla wiary katolickiej- chyba nie za wiele ?

Magnolii - dziękuję za mądry i potrzebny i jak zawsze wyważony post.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pod rozwage.

Post autor: Andej » 2018-06-04, 14:29

Jestem przerażony panującą tutaj dyskryminacją.

Ktoś chce założyć wątek ... I nie zakłada. Bo jest dyskryminowany? Zależy Ci, załóż. Chcesz się pożegnać? Zrób to. Będzie nam żal, że odchodzisz, ale uszanujemy Twoją wolę.
Chcesz aby inni podawali powody odejścia? OK. Masz prawo. Ale w jaki sposób wyegzekwujesz to, aby odchodzący się zwierzali? Uważam, że każdy ma prawo odejść tak, jak mu się to podoba. Kulturalnie lub z awanturą. Cichutko okazując szacunek forumowiczom lub z hukiem okazując pogardę.

Poznałeś stanowiska różnych osób. Potrzebujesz takiego wątku? Będziesz w nim aktywny? Jeśli tak, to załóż. Nawet jeśli komuś z administracji się nie podoba. Będziesz mieć test na tolerancję. Jeno proszę, nie zakładaj wątku martwego. Takiego, na którym życie skończy się na jednym poście. Weź to POD ROZWAGĘ.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”