Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-21, 23:06

Jak w tytule.
I proszę, bez "interwencji" z kolejną "mową trawą" w rodzaju "Kocham was bracie, zachowujcie się dobrze" tylko zrób coś konkretnego.
Dość już plucia na Kościół, przekręcania wypowiedzi forumowiczów, dość zbiorowych napadów gangu trolli wędrowiec+ wątpiący, dość coraz dalszych prowokacji "W drodze".
Zareagujcie konkretnie i zróbcie coś z tym, co się tu dzieje od stosunkowo niedawna.

Albo po prostu zmieńcie tytuł (a zwłaszcza podtytuł) forum.

Puszczanie płazem tego wszystkiego pod pozorem źle pojętej miłości bliźniego to stanowczo nie to, o co chodzi w pracy moderatora.
Nie wchodzę dalej. Czekam na reakcję administracji. Kasuję nawet tę polemikę, jaką już dotąd zrobiłem (tą, do której mam dostęp).

Wolfi

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: Wolfi » 2018-06-21, 23:37

Juz kiedys to pisalem, ale to jedyne forum (znane mi) na ktorym jest tak zacieta walka slowna. ;p Niby wszyscy tu sa pod jakims pretekstami, w wiekszosci duchowymi, ale jednak jest ciagle napiecie.
Szczerze mowiac troche sztucznie wywolywane, bo malo tu mozna napisac, bo wszystko co cos narusza Kosciol itd. Jest cenzurowane i wypominane szczegolnie przez Ciebie Marku. Czy to cos zlego? Zawsze ucinasz, ale czy ty jestes az tak nieskazitelny? Jestes bialym rycerzem Chrystusa w platynowej zbroi? Z Gladiusem w reku?
Nie mozesz poprostu pisac na spokojnie ,nie spinajac sie o cos?
A co do wedrowca i watpiacego i w drodze nie nazywalbym ich tak bo sa spoko,osobiscie ich nawet lubie, pisza po prostu co mysla.

mondfa

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: mondfa » 2018-06-21, 23:42

Nie rozumiesz sedna sprawy. Marek staje w obronie wartości, w które wierzy.
Nie chodzi tutaj o to by dokuczać wędrowcowi, czy W drodze, ale by zwrócić uwagę, że to co piszą jest niewłaściwe.
Piszą to, co Tobie pasuje wolfi.
Ty jesteś negatywnie nastawiony do Kościoła, księży. Nie zaprzeczysz chyba?
Ktoś kto pisze o księżach katoliccy magowie, raczej nie ma o nich dobrego zdania.

wędrowiec

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: wędrowiec » 2018-06-21, 23:47

mondfa pisze: 2018-06-21, 23:42 Ty jesteś negatywnie nastawiony do Kościoła, księży. Nie zaprzeczysz chyba?
Ktoś kto pisze o księżach katoliccy magowie, raczej nie ma o nich dobrego zdania.
Miałaś nie mącić i nie jątrzyć.
Już się skończył Twój eksperyment?

mondfa

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: mondfa » 2018-06-21, 23:49

Ale to od jutra dopiero. :ympeace:

wędrowiec

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: wędrowiec » 2018-06-21, 23:51

mondfa pisze: 2018-06-21, 23:49 Ale to od jutra dopiero. :ympeace:
To jeszcze 10 minut.
=)) :)) :)) :))

Niezły diabełek z Ciebie :D
Ostatnio zmieniony 2018-06-21, 23:53 przez wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

mondfa

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: mondfa » 2018-06-21, 23:56

Wypraszam sobie!
Poczucie humoru masz. Może w to spróbujmy uderzyć, żeby było miło nam wszystkim. :))

Wolfi

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: Wolfi » 2018-06-21, 23:59

mondfa pisze: 2018-06-21, 23:42 Nie rozumiesz sedna sprawy. Marek staje w obronie wartości, w które wierzy.
Nie chodzi tutaj o to by dokuczać wędrowcowi, czy W drodze, ale by zwrócić uwagę, że to co piszą jest niewłaściwe.
Piszą to, co Tobie pasuje wolfi.
Ty jesteś negatywnie nastawiony do Kościoła, księży. Nie zaprzeczysz chyba?
Ktoś kto pisze o księżach katoliccy magowie, raczej nie ma o nich dobrego zdania.
obrona wartosvi tak, ale kazdy moze napisac co mysli na dany temat, i nie powinien za to byc upominany.
Nie pisza co mi pasuje, pisza co chca, nie rozumie skad Ci to wzielo...
Nie jestem negatywnie nastawiony. Dlaczego niby mialbym byc?
A okreslenie katoliccy magowie, po prostu tak sb ich nazwalem no i co w zwiazku z tym, ale czy ja tym ich obrazam?
Czy jesli Cb nazwe na przyklad czarodziejskim kotem to znaczy ze Cie nie nawidze?

To jest wlasnie ta mentalnosc ;p wszedzie zlo

mondfa

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: mondfa » 2018-06-22, 00:01

No nie można wolfi nazywać księży magami nooo.
Mag to mag.
Mondfa to mondfa.
Czarodziejski kot to czarodziejski kot.
Nasza mowa musi być tak-tak. Nie-nie.

wędrowiec

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: wędrowiec » 2018-06-22, 05:36

Ja na pewno nie mam syndromu okopów Świętej Trójcy i szukania zła wszędzie, tylko nie w sobie.
Na forach katolickich jestem od 11 lat.
Wcześniej zaglądałem i nie widziałem dla siebie tu miejsca, bo odbywały się tam wyłącznie spektakularne walki dobra ze złem i wice versa.
A potem przyszedł czas, w którym potrzebowałem się czegoś nauczyć, wzmocnić swoją wiedzę i rozwinąć wiarę, skonfrontować to co już wiedziałem o Kościele z tym co wiedzą i mogą przekazać inni. To dlatego tak żywo reagowałem na wybuchy nienawiści ze strony katolików wobec kogokolwiek, kto przychodzi z innego kierunku. Bardzo mnie martwiły, bo dla mnie człowiek Kościoła nie powinien w sobie hodować nienawiści.
Z wielką radością witam Cię mątwa na naszym katolickim forum.
Moja radość jest tym większa, im bardziej dostrzegam Twoje nastawienie na pokój i miłość.
Bardzo się z tego cieszę.
Jest nadzieja, ze pokój i miłość ogarnie każdego z nas i będziemy świecić nie tylko światłem odbitym, lub zgoła fałszywym, lecz, że każde z nas będzie emanować swoją własną konkretną miłością do bliźnich. Montwa, pomożesz nam wszystkim odnaleźć to w sobie?

wędrowiec

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: wędrowiec » 2018-06-22, 05:56

mondfa pisze: 2018-06-21, 23:42 Nie rozumiesz sedna sprawy. Marek staje w obronie wartości, w które wierzy.
Nie chodzi tutaj o to by dokuczać wędrowcowi, czy W drodze, ale by zwrócić uwagę, że to co piszą jest niewłaściwe.
Jaskrawo pokazałaś to co tu się dzieje.
Otóż nie tylko Marek staje w obronie wartości, w które wierzy, tylko tak robi każdy człowiek.
Marek ma spośród nas za to najwięcej talentów erystycznych, które pozwalają mu zamieniać obrony swoich zdań i racji w spektakle, które w konfrontacji z innymi stają się nieraz gorszące.

Bo to nie jest tak, że na katolickim forum właściwe jest to, co uważa Marek.
Tu odbywa się wymiana i czasem ścieranie różnej wiedzy o Kościele i Bogu i o nas samych.
Wiedza z kolei przeplata się z wiarą, która od wiedzy jest ważniejsza, bo nie może być fałszywa.
Nie da się wierzyć w coś na niby, albo się wierzy albo nie.
I każdy, także słabo wykształcony w dziedzinach teologiczno apologetycznych, jak ja, ma prawo do swej wiary i do jej obrony.

Żadna wiara nie jest niesłuszna!!!
Wiara jest taka jaka jest.
Wiedzę można kształtować poprzez samokształcenie, studia, a wiarę się otrzymuje taką albo inną i zmiana wiary następuje bardzo powoli pod wpływem różnych czynników zewnętrznych, jednak zwłaszcza wewnętrznych.

Bo jeśli ktoś racjonalnie przekona mnie, że źle wierzę, bo Bóg jest w 2 osobach a nie 3, to moja wiara automatycznie nie zmieni się.
Byłbym długo cierpiał przy okazji drogi do tej zmiany, a jeśli jej w sercu nie zaakceptuję, to ona nie sfinalizuje się.

Dlatego te jątrzące wymiany zdań nie mają sensu. Katolicy na forum niechże w końcu zrozumieją, że nie jesteśmy tu po to by wsadzać swoją własną wiarę innym do ich umysłów. Nauczmy się od misjonarzy, jak trzeba postępować z ludźmi. Ludzi trzeba kochać i dawać im świadectwo ze swego życia a czasem nawet ze swej śmierci z miłości do Boga i ludzi.
I pod takim wrażeniem nawracają się nieraz na wiarę chrześcijańską całe narody i kontynenty.

Na tym forum jest zdecydowanie mało modlitwy.
Kiedyś zaproponowałem na forum katolik, byśmy się tam mogli wspólnie pomodlić za uczestników forum i za jego kierunek na wiarę a nie na nieprzystojne walki. Osoba, która tam była główną odpowiedzialną za te walki odmówiła mi twierdząc, ze za forum modli się ksiądz, który tam się opiekował tamtym forum. Miesiąc później ten ksiądz umarł. Mnie wówczas już tam też nie było.
Nie odmawiajmy ludziom modlitwy!
Módlmy się za nas by nas pycha i niechęć do ludzi nie zawiodły do Piekła.
Módlmy się za wszystkich pielgrzymów, których spotykamy na naszej drodze.
Bo kiedyś przyjdzie czas, gdy będziemy łaknąć jak powietrza bliskości drugiego człowieka, a nie będzie łatwo tego zrealizować.
Nigdy nie zapominajmy, ze Bóg stworzył każdego z nas na Swój obraz i Swoje podobieństwo.
Medytujmy nad spotkanymi ludźmi i rozpoznawajmy w nich blask Boga.
Amen

mondfa

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: mondfa » 2018-06-22, 07:14

Otóż nie tylko Marek staje w obronie wartości, w które wierzy, tylko tak robi każdy człowiek.
Z tym się zgadzam.
Bo to nie jest tak, że na katolickim forum właściwe jest to, co uważa Marek.
No oczywiście, że nie jest. Nie twierdzę, że jest. Jednak tak się akurat składa, że z wieloma wypowiedziami Marka się zgadzam, podobnie jak z wieloma wypowiedziami innych użytkowników, w tym także Twoich też się zgadzam. A z niektórymi się nie zgadzam. :)


Jak wyobrażasz sobie tą wspólną modlitwę tu, na forum? Pytam o stronę techniczną. :)

które w konfrontacji z innymi stają się nieraz gorszące.
Uważam, że każdy z nas jest tym kim jest. Ze swoimi słabościami i talentami. Marek nie mógłby być przecież idealny, bo aurelka nad nim jeszcze nie świeci. Więc może spróbuj zaakceptować? Chrystus też przecież akceptował wady i ułomności swoich uczniów. Zobacz kogo sobie wybrał na swojego następcę? Nie był idealny. Nikt z nas nie jest.
Nie zgodzisz się z tym, że wszyscy wzajemnie możemy się czegoś od siebie uczyć? Przecież Marek przygotowując swoje opracowania korzysta z wypowiedzi forumowiczów. Gdyby uznawał tylko siebie za autorytet, to by tego nie robił. Uważam, że robi kawał dobrej roboty. Czy może według Ciebie wszystko co robi jest bezwartościowe? #:-s
Medytujmy nad spotkanymi ludźmi i rozpoznawajmy w nich blask Boga.
O, to, to, to! :ymapplause:
W każdym, bez wyjątku. W Andeju, Magnolii, Marku, W drodze, w wątpiącym, w Dezerterze, koniku, w wolfim, w hiobie i wszystkich pozostałych użytkownikach. A i we mnie może też się uda choć iskierkę dojrzeć :-j

Trzeba nauczyć się szukać w każdym trudnym momencie szans i możliwości na to, by stawać się lepszym. Więc spróbujmy wszyscy.
Nauczmy się od misjonarzy, jak trzeba postępować z ludźmi. Ludzi trzeba kochać i dawać im świadectwo ze swego życia a czasem nawet ze swej śmierci z miłości do Boga i ludzi.
:-bd
:ymapplause:
Proponuję zacząć od dzisiaj. Tak na serio.
Tylko, czy Tobie uda się też schować urazę do wszystkich, do których ją żywisz do kieszeni?
Bo ją okazujesz. A ja przez to, okazuję ją Tobie. A nie taki jest cel przecież. Chodzi o to, żebyśmy mogli dyskutować, tak jak uczniowie kiedyś. Pewnie też się spierali. Ale na pewno nie sączyli jadu.

Ja jestem gotowa, żeby podjąć wyzwanie. :)
Ostatnio zmieniony 2018-06-22, 07:19 przez mondfa, łącznie zmieniany 1 raz.

wędrowiec

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: wędrowiec » 2018-06-22, 08:31

Człowieku, ja nie mam do nikogo żadnych uraz.
Gdybym miał, to nie zajmowałbym się tu Wami, tylko poszedłbym pracować nad sobą.
Pozdrawiam :)

Magnolia

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: Magnolia » 2018-06-22, 08:33

Ależ Wedrowcze o nic więcej Cię nie prosimy od miesiąca jak odrobina pracy nad sobą.
Nie naprawiaj innych. Zacznij od siebie. Usłysz co do Ciebie mówimy. Amen

mondfa

Re: Czy administracja wreszcie coś z tym zrobi?

Post autor: mondfa » 2018-06-22, 10:11

Co się naprodukowałam, to moje. :))

Zablokowany

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”