Regulamin

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Dominik

Re: Regulamin

Post autor: Dominik » 2019-03-26, 18:45

Magnolia pisze: 2019-03-26, 17:37 Dominiku ja tez tak mam, tez to widzę. Gdy jest tabelka zaraz pod logo, to najpierw jest Drukowanymi słowo REGULAMIN i jak klikam to pojawia się ten komunikat. A Aktualny regulamin jest w dziale Informacje i ogłoszenia. Trochę to mylące, aktualny regulamin powinien być pod tym drukowanymi słowami. Łatwiej byłoby go znaleźć.
Poprawiłem. Nie przyszło mi do głowy, że "odnośnik", czyli link może mieć ustawienia uprawnień.
Dziękuje za zgłoszenie błędu, już powinno być dobrze.

Magnolia

Re: Regulamin

Post autor: Magnolia » 2019-03-26, 19:02

Fedorowicz pisze: 2019-03-26, 17:55
Regulamin taki to głównie kary, obowiązki i reguły dla zwykłych użytkowników forum, a Administracja i Moderacja posiada praktycznie władzę absolutną na forum. Nie każdy z nowych userów zdaje sobie jasno sprawę z tej sytuacji, że zamiast dyskutować w spokojnej, kulturalnej atmosferze może być zignorowany, ale też w każdej chwili obrażony słownie i wyrzucony z forum. I warto to sobie uświadomić, że wchodzi się na własną odpowiedzialność, a także zapytać czy warto. I nie mieć do nikogo pretensji. ;)
Ja obserwuję tą rozmowę i nie wiem jaki jest cel Twój Fedorowicz? Do czego dążysz? Coś konstruktywnego z tych dyskusji będzie?
Każdy wchodząc na jakiekolwiek miejsce w necie wchodzi tam na własne ryzyko i odpowiedzialność.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Regulamin

Post autor: ToTylkoJa » 2019-03-26, 19:07

§ 15
15a Każdy osoba może posiadać tylko jedno konto na forum. Z jednego komputera bądź sieci internetowej może korzystać tylko jeden użytkownik forum. W przypadku gdy mamy podejrzenia że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami, fakt ten zgłaszamy bezzwłocznie administracji

Ktoś wytłumaczy?
Rozumiem, że chodzi o multikonta, ale może źle coś zrozumiałam. Ale sytuacja, gdzie dziele komputer z innymi osobami z mojego gospodarstwa. Kiedy z jednego IP jest kilka użytkowników, bo kilka korzysta z tego samego [źródła?] Internetu.
Sama dzielę komputer z 2 osobami, z internetu korzysta 5. Z sieci internetowej w mojej szkole (możemy podłączyć się pod wifi szkolne, ze zgodą dyrekcji, byle na przerwach lub za poleceniem) jakieś 50 (strzelam).
Myślę, że regulaminowi przydałaby się czysto humanistyczna, logistyczna poprawka.
Ja akurat korzystam z forum wyłącznie na telefonie, ale gdybym korzystała z komputera, czy mój brat nie mógłby zarejestrować się na forum? A już z tego samego telefonu może korzystać z użytkowników?

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Regulamin

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-26, 19:18

Magnolia pisze:
Ja obserwuję tą rozmowę i nie wiem jaki jest cel Twój Fedorowicz? Do czego dążysz?
Zawsze dążę do tego samego. W dyskusji chodzi mi o odkrywanie i ukazywanie prawdy. Prawda często bywa chytrze ukrywana przed osobami szczerymi i naiwnymi, gdy ktoś ma w tym swój prywatny interes i czerpie z tego korzyści. :)

Magnolia

Re: Regulamin

Post autor: Magnolia » 2019-03-26, 19:22

Odpowiem @ToTylkoJa , bo i ja mam taką sytuację, że inna osoba jest użytkownikiem forum, czyli mamy to samo IP. Po prostu zgłaszasz to Administracji, że brat także ma konto na forum. I tyle, reszta to kwestia uczciwości użytkowników.

@Fedorowicz No i jaką to prawdę odkrywasz w regulaminie forum?
Prawda często bywa chytrze ukrywana przed osobami szczerymi i naiwnymi, gdy ktoś ma w tym swój prywatny interes i czerpie z tego korzyści. :)
Czy to jest szukanie dobra w ludziach czy wręcz przeciwnie?! Czy to jest chrześcijańskie podejście?!
Po co ta podejrzliwość?!

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Regulamin

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-26, 19:28

ToTylkoJa pisze: § 15
15a Każdy osoba może posiadać tylko jedno konto na forum. Z jednego komputera bądź sieci internetowej może korzystać tylko jeden użytkownik forum. W przypadku gdy mamy podejrzenia że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami, fakt ten zgłaszamy bezzwłocznie administracji
Ktoś wytłumaczy? Rozumiem, że chodzi o multikonta, ale może źle coś zrozumiałam..
Chodzi o to, by osoba raz wyrzucona nigdy więcej na forum nie powróciła.Taki samosąd, zemsta i "wieczne potępienie" forumowe. :)

Dodano po 4 minutach 30 sekundach:
Magnolia pisze: ..Czy to jest szukanie dobra w ludziach czy wręcz przeciwnie?! Czy to jest chrześcijańskie podejście?!
Czy szpiegowanie i donosy to jest "szukanie dobra w ludziach" ? Czy to "chrześcijańskie podejście" ? =))

Magnolia

Re: Regulamin

Post autor: Magnolia » 2019-03-26, 19:45

Fedorowicz pisze: 2019-03-26, 19:28
Magnolia pisze: ..Czy to jest szukanie dobra w ludziach czy wręcz przeciwnie?! Czy to jest chrześcijańskie podejście?!
Czy szpiegowanie i donosy to jest "szukanie dobra w ludziach" ? Czy to "chrześcijańskie podejście" ? =))
Ustalmy porządek. Człowiek przychodzi na forum i klika że przeczytał regulamin, ale go nie czyta tak na prawdę (zaniedbanie). Zaczyna życie forumowe, ale ma swoje pomysły na to jak to forum powinno wyglądać i działać (arogancja i brak szacunku). Forum istnieje od kilku lat, chyba 4 jeśli się nie mylę. Ma określone reguły istnienia, co jest zawarte w regulaminie, rok temu był on doprecyzowywany, ponieważ zdarzało się, że wiele osób robiło sobie z forum śmietnik. Dbając o pewną wartość wątków i porządek zgłaszamy posty, które wykraczają poza temat, poza zasady wątku, poza kulturę (wulgaryzmy). Takie prawo ma każdy forumowicz, bo bywają dni, że postów jest naprawdę dużo a Administracja i Moderacja nie nadąża czytać. W ten sposób zgłaszamy jakiś problem, musi być uzasadnienie i powód. A Admini podejmują reakcję, także to jest umieszczone w regulaminie.

Dobry chrześcijanin, który szanuje innych i zasady współżycia społecznego, nie ma najmniejszych problemów z przestrzeganiem regulaminu, ani nie trzeba mu tłumaczyć po co jest regulamin na forum.
To forum jest otwarte dla każdego, nie ma akceptacji postów, więc i nadużyć regulaminowych (w ciągu półtora roku mojej obecności tu) widziałam sporo. Każdy zanim zostanie zbanowany dostanie upomnienie i szanse na poprawę. Bana dostają osoby, które nie słuchają upomnień.

Ile razy już CI to wyjaśniano? Czego tu można nie rozumieć?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Regulamin

Post autor: ToTylkoJa » 2019-03-26, 20:14

"Komputera" dobrze byłoby zamienić na "urządzenie", ten paragraf wydaje mi się bardzo nieprecyzyjny.
Sieć internetowa również nie jest precyzyjnym określeniem, bo sieć może być w szkole (jak wspominałam),w kawiarence, darmowe wi-fi w galerii handlowej.
Taki brak precyzji niejako wymusza łamanie regulaminu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: Regulamin

Post autor: Dezerter » 2019-03-26, 20:19

@To Tylko Ja - Magnolia ci dobrze odpowiedziała - chodzi o to, że my to wykryjemy i będziesz posądzona o multikonto, a więc łamanie regulaminu, więc lepiej zgłosić samemu.

@Fedorowicz - masz rację, że Administracja ma władzę absolutną na forum - może wszystko, zamknąć forum, wywalić połowę forumowiczów, usunąć każdy wątek idt itp, ale - nie na tym, bo (jesteś nowy, więc może jeszcze nie słyszałeś), że na tym forum - ZCHRYSTUSEM.PL - my w administracji i moderacji tylko służymy Chrystusowi, bo jemu zawierzyłem ok. rok temu to forum i od tego czasu to on tu jest Głównym Administratorem.

Dodano po 4 minutach 45 sekundach:
ToTylkoJa pisze: 2019-03-26, 20:14 "Komputera" dobrze byłoby zamienić na "urządzenie", ten paragraf wydaje mi się bardzo nieprecyzyjny.
Sieć internetowa również nie jest precyzyjnym określeniem, bo sieć może być w szkole (jak wspominałam),w kawiarence, darmowe wi-fi w galerii handlowej.
Taki brak precyzji niejako wymusza łamanie regulaminu.
Masz rację z tym komputerem, coraz więcej telefonów i innych urządzeń
ale z siecią to cię nie rozumiem, bo "sieć" obejmuje wszystkie sieci więc gdzie problem?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Regulamin

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-26, 21:01

Fedorowicz pisze: 2019-03-26, 19:18
Magnolia pisze:
Ja obserwuję tą rozmowę i nie wiem jaki jest cel Twój Fedorowicz? Do czego dążysz?
Zawsze dążę do tego samego. W dyskusji chodzi mi o odkrywanie i ukazywanie prawdy. Prawda często bywa chytrze ukrywana przed osobami szczerymi i naiwnymi, gdy ktoś ma w tym swój prywatny interes i czerpie z tego korzyści. :)
Fedorowicz pisze: 2019-03-26, 19:28 Chodzi o to, by osoba raz wyrzucona nigdy więcej na forum nie powróciła.Taki samosąd, zemsta i "wieczne potępienie" forumowe. :)
Walisz takie chamskie (tak, to są chamskie sugestie) wisty wobec moderacji (a po częsci wobec społeczności forum) a potem się dziwisz, że Cię źle przyjmują na forum...
Ostatnio zmieniony 2019-03-26, 21:07 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Regulamin

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-27, 04:52

Marek_Piotrowski pisze: 2019-03-26, 21:01 ..takie chamskie wisty wobec moderacji ..
Zemsta moderacji w postaci bana nieczęsto ma miejsce za chamstwo, bo na forach dyskusyjnych piszą i moderują ludzie młodzi, dla których chamstwo nie jest czymś nagannym, a i wielu starszych się nim posługuje na co dzień. Chamstwo i przemoc jest nawet w modzie, jest propagowane w mediach przez celebrytów, gwiazdy filmu, show-biznesu i polityków. Zemsta taka ma miejsce najczęściej za inne, przeciwne poglądy, a zwłaszcza za przegraną w dyskusji. A odnośnie moich wpisów to znalazłeś gdzieś wulgaryzmy, czy pozamerytoryczne napaści osobiste na kogoś ? Unikam i nie stosuję takich metod. :)

Dodano po 9 minutach 5 sekundach:
Dezerter pisze: @Fedorowicz - masz rację, że Administracja ma władzę absolutną na forum - może wszystko, zamknąć forum, wywalić połowę forumowiczów, usunąć każdy wątek idt itp, ale - nie na tym, bo (jesteś nowy, więc może jeszcze nie słyszałeś), że na tym forum - ZCHRYSTUSEM.PL - my w administracji i moderacji tylko służymy Chrystusowi, bo jemu zawierzyłem ok. rok temu to forum i od tego czasu to on tu jest Głównym Administratorem.
Muszę przyznać Ci rację, że Twoja praca na forum wyróżnia się bardzo pozytywnie i w duchu chrześcijańskim. Ma to ogromne znaczenie dla rozwoju forum, ponieważ chęć uczciwej i kulturalnej dyskusji, życzliwość uprzejmość w przeciwieństwie do okazywania wrogości przyciąga i jednoczy ludzi zamiast ich dzielić. :)

Dominik

Re: Regulamin

Post autor: Dominik » 2019-03-27, 06:40

Fedorowicz, zemsta moderacji postacji bana za brak kultury? Czy naprawdę uważasz że to jest zemsta?
Każde ostrzeżenie jakie dałem było z bólem w sercu. Myślisz że to przyjemne wykonywać swój obowiązek i karać braci?

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Regulamin

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-27, 07:43

Dominik pisze: 2019-03-27, 06:40 Fedorowicz, zemsta moderacji postacji bana za brak kultury? Czy naprawdę uważasz że to jest zemsta?
Każde ostrzeżenie jakie dałem było z bólem w sercu. Myślisz że to przyjemne wykonywać swój obowiązek i karać braci?
Napisalem, ze taka zemsta ma najczesciej miejsce z innych powodow niz brak kultury. Za brak kultury, wulgaryzmy , zlosliwe pozamerytoryczne napasci personalne sam dawalbym ostrzezenia. Pisze to na podstawie swych doswiadczen i obserwacji na innych forach dyskusyjnych, a nie o Tobie.

Magnolia

Re: Regulamin

Post autor: Magnolia » 2019-03-27, 08:04

Fedorowicz no naprawdę, odwracasz kota ogonem. Piszesz na tym forum i o obowiązującym tu regulaminie, piszesz o zjawiskach forumowych (nie przebierając w słowach: np. zemsta) A jak urażony takim postawieniem sprawy Admin wyraża oburzenie to udajesz że piszesz o innych forach i nie do Niego.
Nie dostrzegasz jak urażasz innych? Nie słyszysz upomnień?

Wierzę że w twoim przekonaniu nie stosujesz "napaści osobistych", ale ja obserwuję coś zupełnie przeciwnego. x_x

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Regulamin

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-27, 10:44

Magnolia pisze: 2019-03-27, 08:04 Wierzę że w twoim przekonaniu nie stosujesz "napaści osobistych", ale ja obserwuję coś zupełnie przeciwnego. x_x
W takim razie przypomnij prosze moja napasc osobista w stosunku do Twojej osoby. Bo jakos nie moge sobie przypomniec, kiedy to mialo miejsce?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”