Regulamin

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Regulamin

Post autor: Fedorowicz » 2019-02-10, 17:20

"..obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem ..W szczególności do.. Pisma świętego.. "
Mam pytanie. Czy przez określenie szacunek do Pisma świętego należy tu rozumieć fundamentalizm biblijny ?

Magnolia

Re: Regulamin

Post autor: Magnolia » 2019-02-10, 17:42

Chodzi chyba najbardziej o to by stosować pisownię z dużej litery i szanować Słowo Boże jako takie. Do cytowania mamy specjalny niebieski kolor pod przyciskiem Biblia w edytorze postu. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Regulamin

Post autor: Dezerter » 2019-02-10, 21:50

Fedorowicz pisze: 2019-02-10, 17:20 "..obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem ..W szczególności do.. Pisma świętego.. "
Mam pytanie. Czy przez określenie szacunek do Pisma świętego należy tu rozumieć fundamentalizm biblijny ?
W tym punkcie nie ma mowy o interpretacji, czy rozumieniu Biblii, ale o szacunku do niej i jej autorów a tym oczywiście Autora. Właśnie za uporczywe i wielokrotne łamanie tego punktu została osunięta Wybrana, która pomimo publicznych i na pw napomnień i ostrzeżeń nie zaprzestała bluźnieniu Bogu Izraela.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Regulamin

Post autor: Fedorowicz » 2019-02-12, 00:34

Magnolia pisze: 2019-02-10, 17:42 Chodzi chyba najbardziej o to by stosować pisownię z dużej litery i szanować Słowo Boże jako takie. Do cytowania mamy specjalny niebieski kolor pod przyciskiem Biblia w edytorze postu. Pozdrawiam
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź, ale ja pytałem o coś innego.

Dodano po 15 minutach 8 sekundach:
Dezerter pisze: 2019-02-10, 21:50 W tym punkcie nie ma mowy o interpretacji, czy rozumieniu Biblii, ale o szacunku do niej i jej autorów a tym oczywiście Autora. Właśnie za uporczywe i wielokrotne łamanie tego punktu została osunięta Wybrana, która pomimo publicznych i na pw napomnień i ostrzeżeń nie zaprzestała bluźnieniu Bogu Izraela.
Dzięki za odpowiedź, ale może przypomnę, czym jest fundamentalizm biblijny. Otóż fundamentalizm biblijny to ideologia obecna głównie w dzisiejszym ewangelikalizmie, akcentująca absolutną nieomylność i bezbłędność Biblii, jej wartość jako rzetelnego źródła historycznego oraz zbioru niepodważalnych proroctw dotyczących przyszłości. Fundamentaliści biblijni nie uznają między innymi teorii ewolucji oraz tzw. wyższej krytyki biblijnej. Moje pytanie, które zadałem dotyczy kwestii czy moderacja i administracja forum za brak szacunku i złamanie regulaminu forum uznaje wyższą krytykę historyczno literacką Biblii ?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Regulamin

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-12, 06:21

@Fedorowicz
Ostatnio odbywała się dyskusja nt. Potopu. Czy był faktem historycznym, czy nie.
Nikt za to nie wyleciał, więc można uznać, że się nie musisz bać :p

Magnolia

Re: Regulamin

Post autor: Magnolia » 2019-02-12, 06:44

Gospodarzami są tu katolicy, więc nie mamy ewanglikańskiego podejścia do Biblii, tylko katolickie.
Ale może sam oceń przeglądając wątki, choćby o teorii ewolucji
viewtopic.php?f=8&t=474&hilit=Darwin
albo jak pogodzić naukę z wiarą:
viewtopic.php?f=48&t=8513&hilit=Darwin

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Regulamin

Post autor: Dezerter » 2019-02-12, 07:26

Oczywiście odpowiedź brzmi nie- czuj się swobodnie, u nas naprawdę jest miękkie moderowanie i na prawdę trzeba ignorować, najpierw prośby, później ostrzeżenia słowne na pw, by wreszcie dostać ostrzeżenie. Czy widzisz u kogoś ostrzeżenia? :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Regulamin

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-26, 05:12

Zapoznałem się wreszcie z nowym regulaminem i muszę przyznać, że brakuje mi w nim obowiązków Administracji i Moderacji forum, choć obowiązki userów są tam wymienione.
Czy według Moderacji użytkownik forum ma jakieś prawa, czy nie ? Jakie to prawa ?
Czy moderacja ma obowiązki na forum? Jakie są to obowiązki ? Gdy regulamin tego nie podaje, można go zupełnie dowolnie interpretować, naginać według subiektywnego, stronniczego dowolnego uznania. Nie ma podanych szczegółowo praw użytkowników, a jedynie obowiązki. Nie ma podanych obowiązków moderacji, a tylko prawa. Każdy moderujący może wtedy taki regulamin podciągać inaczej, do swego własnego "widzi mi się", bo jego obowiązki i prawa użytkownika forum nie są wymienione .

Jeszcze jedna kwestia. Regulaminowy cel forum, jakim jest wzrastanie piszących na nim w wierze katolickiej to zadanie Kościoła. Nie rozumiem, jak właściciel jakiegokolwiek forum dyskusyjnego bez upoważnienia i przygotowania może sobie przypisywać takie przywileje i wykonywać zadania duszpasterzy Kościoła ?
Ostatnio zmieniony 2019-03-26, 05:13 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Regulamin

Post autor: Dezerter » 2019-03-26, 07:49

Czy według Moderacji użytkownik forum ma jakieś prawa, czy nie ? Jakie to prawa ?
- Obywatelskie, ogólnoludzkie, a także wynikłe z tego, że jest dzieckiem bożym a więc zasługuje na szacunek i troskę. Ma prawo zakładania wątków, sporządzania ankiet, wypowiadania się w wątkach (na temat), swobodną dyskusję na czacie.
Jak zostaniesz Moderatorem to się dowiesz, jakie są obowiązki. Administratorzy odpowiadają jako właściciele za całość forum.
Każdy z nas - również ty jest powołany przez Chrystusa słowami min. "idźcie i nauczajcie wszystkie narody i głoście im...." - jest to obowiązek każdego chrześcijanina, który poważnie traktuję swoją misję kapłańską, prorocką i królewską.

Ps
Napisz na pw jaki masz problem, bo że masz to każdy widzi i zaczyna to być po ludzku męczące, ale kocham cię bracie Fedorowicz
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Regulamin

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-26, 14:57

Zawracanie głowy. Moderacja ma dbać by szło dobrze według swego uznania, biorąc pod uwagę słuszne uwagi uzytkowników. Ale to ona ostatecznie decyduje. Użytkownik decyduje czy pozostanie na forum.
Kombinowanie z regulaminem, tworzenie jakiegoś piętrowego prawa by przewidzieć wszystkie możliwe ataki szkodników mija się z celem - nie zakładamy państwa, tylko bawimy się rozmową (czasem to poważna zabawa).
A gołym okiem widać (piszę to w tek chwili ogólnie) że Regulamin jest wykorzystywany przede wszystkim przez różnych pieniaczy i trolli, którzy szkodza po znalezieniu kolejnej szczeliny.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Regulamin

Post autor: ToTylkoJa » 2019-03-26, 16:12

Chciałam przed chwilą zerknąć w regulamin. Jednak wyświetla mi się powiadomienie, że nie mam uprawnień, żeby go przeglądać (telefon z systemem Android).
Ktoś wie o co chodzi?

Magnolia

Re: Regulamin

Post autor: Magnolia » 2019-03-26, 16:23


Dominik

Re: Regulamin

Post autor: Dominik » 2019-03-26, 17:28

ToTylkoJa pisze: 2019-03-26, 16:12 Chciałam przed chwilą zerknąć w regulamin. Jednak wyświetla mi się powiadomienie, że nie mam uprawnień, żeby go przeglądać (telefon z systemem Android).
Ktoś wie o co chodzi?
Gdzie ten odnośnik do regulaminu znalazłaś? Najlepiej gdybyś link podała do niego. Może to jakiś stary regulamin, gdzieś się wkradł.

Magnolia

Re: Regulamin

Post autor: Magnolia » 2019-03-26, 17:37

Dominiku ja tez tak mam, tez to widzę. Gdy jest tabelka zaraz pod logo, to najpierw jest Drukowanymi słowo REGULAMIN i jak klikam to pojawia się ten komunikat. A Aktualny regulamin jest w dziale Informacje i ogłoszenia. Trochę to mylące, aktualny regulamin powinien być pod tym drukowanymi słowami. Łatwiej byłoby go znaleźć.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Regulamin

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-26, 17:55

Dezerter pisze: 2019-03-26, 07:49 .. jaki masz problem, bo że masz to każdy widzi i zaczyna to być po ludzku męczące, ale kocham cię bracie Fedorowicz
szalom
Ja również Cię kocham drogi bracie Dezerterze ! O regulaminie forum bardzo często wspominacie w różnych swoich rozmowach i wypowiedziach, stąd moje nim zainteresowanie. Zastanawiałem się nad tym, jaka jest tego przyczyna. Znam obowiązki Admina i Moda. Teoretycznie chodzi o techniczną obsługę i walkę z trollingiem, ale w praktyce pod trolling, offtopic czy hejt można podciągnąć inne "niepoprawne politycznie" poglądy. Obowiązki modów są podawane formalnie zwykle w ogólnikowej, niekonkretnej formie (albo nie podawane w ogóle).

Regulamin taki to głównie kary, obowiązki i reguły dla zwykłych użytkowników forum, a Administracja i Moderacja posiada praktycznie władzę absolutną na forum. Nie każdy z nowych userów zdaje sobie jasno sprawę z tej sytuacji, że zamiast dyskutować w spokojnej, kulturalnej atmosferze może być zignorowany, ale też w każdej chwili obrażony słownie i wyrzucony z forum. I warto to sobie uświadomić, że wchodzi się na własną odpowiedzialność, a także zapytać czy warto. I nie mieć do nikogo pretensji. ;)

Dodano po 8 minutach 43 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2019-03-26, 14:57 Moderacja ma dbać by szło dobrze według swego uznania..wszystkie możliwe ataki szkodników .. przez różnych pieniaczy i trolli, którzy szkodza po znalezieniu kolejnej szczeliny.
O właśnie, Marek ujął ślicznie i dosadnie to, co ja napisałem jako eufemizm. Przedstawił, jak władza forumowa postrzega swoje zadania wobec zwykłych userów, czyli szkodników, pieniaczy i trolli , które to szkodliwe insekty szukają szczeliny aby zaszkodzić forum. ;)
Ostatnio zmieniony 2019-03-26, 17:56 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”