Dział książkowy?

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Kasia

Dział książkowy?

Post autor: Kasia » 2019-04-30, 12:21

Wiem, że użytkownicy forum czytają książki – dlaczego więc nie ma działu poświęconego książkom?

Na forum znalazłam dwa tematy o literaturze (nie wiem, czy jest ich więcej):
viewtopic.php?f=41&t=8414
viewtopic.php?f=48&t=361

Sama założyłam też dwa tematy dotyczące konkretnych książek. To wszystko jest w różnych działach i trudno się w tym odnaleźć. Istnieje kilka powodów, dla których taki dział byłby dobrym pomysłem:
  • ludzie czytają i chętnie porozmawiają o książkach, jeśli będą mieli taką możliwość;
  • dział pozwoli uniknąć bałaganu, czyli sytuacji, kiedy tematy o książkach lądują w różnych działach;
  • na rynku pojawiają się różne książki religijne i dobrze by było, gdyby ludzie mogli znaleźć miejsce, w którym będą mogli zapytać bardziej doświadczonych, czy treść książki na pewno jest w porządku albo poprosić o wyjaśnienie tego, co niezrozumiałe;
  • to pociągnęłoby za sobą lepsze pozycjonowanie forun w Google, bo zamiast pytać gdziekolwiek, ludzie trafią tutaj;
  • naturalna promocja czytelnictwa także jest dobrym argumentem.
Co mógłby zawierać taki dział?
  • Rozmowy o konkretnych autorach, zwłaszcza jeśli były to osoby święte, aby oddzielić ich dorobek literacki od życia i świętości, a skupić się jedynie na tym, co napisali.
  • Pytania o konkretne książki/serie i nurtujące kwestie, które ich dotyczą.
  • Dyskusje o książkach ulubionych albo takich, które nas rozczarowały i dlaczego.
  • W dziale mogłaby znaleźć się nie tylko literatura religijna, ale też wszystkie inne książki, o jakich użytkownicy chcieliby rozmawiać (ewentualnie do tego można utworzyć subforum).
  • Nie wiem, na ile jest to popularne wśród użytkowników, ale może dobrym pomysłem byłoby subforum o czasopismach. Wtedy to wszystko byłoby takim kącikiem czytelniczym. ;)
Jak Administracja zapatruje się na ten pomysł?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Dział książkowy?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-30, 16:44

Myślę, że taki temat trzeba po prostu założyć w kawiarence, jako offtop i albo się przyjmie, albo umrze śmiercią naturalną.

Dominik

Re: Dział książkowy?

Post autor: Dominik » 2019-04-30, 17:44

ToTylkoJa, Nutka ma na myśli osobne miejsce na forum na wiele tematów książkowych, a nie jeden temat w kawiarence.

Jest kilka tematów na forum o książkach, więc uważam że propozycja jest dobra. Sam ostatnio zacząłem czytać książki, może zacznę się dzielić z Wami informacjami co w nich wyczytałem.
Zaraz taki dział stworze, jeśli się nie przyjmie to zostanie przerobiony na subforum.

Kasia

Re: Dział książkowy?

Post autor: Kasia » 2019-04-30, 19:05

O, świetnie! A mógłbyś potem przenieść tam te książkowe tematy, które już istnieją na forum?

Dominik

Re: Dział książkowy?

Post autor: Dominik » 2019-04-30, 19:34

Przeniosę, zapraszam do tego działu viewforum.php?f=79

Kasia

Re: Dział książkowy?

Post autor: Kasia » 2019-04-30, 19:41

Chyba jest wyłączony, bo widzę napis, że nie mam uprawnień do przeglądania tego działu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-04-30, 19:50 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Dział książkowy?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-30, 19:42

@Dominik
Próbuję wejść w link, ale jest informacja, że nie mam uprawnień.

Dominik

Re: Dział książkowy?

Post autor: Dominik » 2019-04-30, 19:51

Już powinno być dobrze. Dziękuje za informacje.

Kasia

Re: Dział książkowy?

Post autor: Kasia » 2019-04-30, 19:55

Dzięki! Nie spodziewałam się, że mój pomysł spotka się z tak szybką i do tego pozytywną reakcją. :)

To jeszcze proponuję przenieść dwa tematy mojego autorstwa:
viewtopic.php?f=41&t=9390
viewtopic.php?f=41&t=9291

Jeśli znajdę jakieś jeszcze na forum, to dam znać, a pozostałe sama założę już w nowym dziale.

Dominik

Re: Dział książkowy?

Post autor: Dominik » 2019-04-30, 20:09

Drobne eksperyment możemy zrobić.
Może zdarzy się tak, że osobny dział na książki zmotywuje nas do pisania o nich.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Dział książkowy?

Post autor: Viridiana » 2019-05-01, 11:30

Super! :)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Kasia

Re: Dział książkowy?

Post autor: Kasia » 2019-05-03, 10:06

Zgłaszam nieśmiało, że w dziale książkowym nie ma opcji szybkiej odpowiedzi, jaka jest na całym forum. :)
Ostatnio zmieniony 2019-05-03, 10:06 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Dział książkowy?

Post autor: Dominik » 2019-05-03, 11:12

Zrobione :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”