Propozycje zmian

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14814
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Dezerter » 2021-01-30, 11:41

DariuszJ pisze: 2021-01-30, 07:36
Andej pisze: 2021-01-29, 22:43 Dariuszu, błagam, o konstruktywność. Napisz, co chcesz zmienić. Napisz, jak widzisz przyszłość. Odrzućmy krytykę. Zwłaszcza osób. (Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni.) Zaproponuj coś, co sprawi, że Forum stanie się lepsze. Bez grzebania w grzechach przeszłości.
Zaproponuj publicznie lub na pw, co chciałbyś zmienić. I jak. Będę zbierał głosy. Ale tylko konstruktywne.

Wszystkich proszę. Zapomnijcie winy swoich bliźnich. Proponujcie rozwiązania. W dowolnej formie. Obiecuję, że bez własnej ingerencji w treść, nadam temu formę lapidarną i przedstawię do dalszej dyskusji. Albowiem, głosy mogą być przeciwne. Wtedy przedstawię obie tezy w jednym punkcie.
Konkrety:

- dostosowanie regulaminu tak, aby przede wszystkim troszczył się o dobro ogółu, a nie jednego forumowicza, który pisze negatywne treści
Poproszę propozycje
- szybsze reagowanie na wpisy niezgodne z regulaminem (pewnie to też kwestia kadrowa odnośnie moderatorów, ale myślę, że do zrobienia)
- forum się rozrasta, więc żniwo coraz większe, a ...
- szukanie przede wszystkim drogi porozumienia/kompromisów wśród zespołu adminów i moderatorów
myślę, że taka istnieje, ale ideał to będzie w niebie
- jasna hierarchia i decyzyjność w zależności od sprawowanej funkcji
Myslę, że to mamy ustalone i nie ma niedomówięń
- nie obnażanie się administratorów i moderatorów na forum ze swoich zatarć i nieporozumień - traktujemy się partnersko niezależnie od funkcji na forum, również wobec standardowych użytkowników, ale są pewne sprawy, które nie powinny latać tu po forum - to w moich oczach podważyło autorytet administracji i zniechęca do bycia na katolickim forum, na którym jego właściciele prezentują reagularne nieporozumienia i spięcia między sobą (czytałem poprzednie wątki, gdzie jeszcze mnie tu na forum nie było)
Słuszna uwaga i zawsze było takie moje stanowisko i jest taka zasada w Moderacji, że tam możemy wypowiadać się swobodnie i bez owijania w bawełnę (potrzebna jasna i szybka rekcja). Każde wyjście z problemami poza Administracje/Moderacje odbyło się nie z mojej inicjatywy (nie twierdze, że bez mojej winy, bo współwinni i współodpowiedzialny jestem za wszystko).
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: DariuszJ » 2021-01-30, 12:35

@Dezerter, mógłbym pomóc jeżeli chodzi o konkretne zapisy regulaminu, ale po pierwsze, trudno będzie znaleźć na to czas, bo to trzeba się zastanowić i zrobić porządnie, a po drugie, to przede wszystkim rola administracji.

Jeżeli hierarchia i decyzyjność jest ustalona, to dlaczego Andej, obecnie zwykły forumowicz (takie przynajmniej ma konto na forum), zbiera sugestie odnośnie zmian na forum? To jest rola administratora.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Pożegnanie

Post autor: Logan » 2021-01-30, 13:07

Jednak mimo wszystko Andej buduje to forum od 2016 roku i jego wkład tutaj jest bardzo duży, zaangażowanie również godne docenienia, tak więc z pewnością wie jaki kierunek zmian sugerować.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: DariuszJ » 2021-01-30, 13:34

Logan pisze: 2021-01-30, 13:07 Jednak mimo wszystko Andej buduje to forum od 2016 roku i jego wkład tutaj jest bardzo duży, zaangażowanie również godne docenienia, tak więc z pewnością wie jaki kierunek zmian sugerować.
To jak tak jest, to wg mnie warto by było zaznaczyć gdzieś, opisać jego funkcję/rolę, skoro jednak jakąś administracyjną/wspierającą pełni, a z jakiegoś powodu adminem/moderatorem nie jest, z punktu widzenia jego konta na forum. Taka drobna sugestia. ;)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14814
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Dezerter » 2021-01-30, 15:39

To, że Andej przestał być Moderatorem, to nie znaczy, że ja straciłem do niego zaufanie, ja go zam i wiem, że mu zależy - budował to forum przez lata ze mną - był okres, że tylko my dwaj, układał Regulamin, jest bezstronny w tej sytuacji, bo mieliśmy spięcia nie raz, wie jak funkcjonuje forum i Moderacja - to kilka powodów uzasadniających jego zanglizowanie. Zaproszenie wysłałem do wszystkich.
To nie jest forum z Dezerterem czy z Dominikiem tylko z Chrystusem i każdy kto spełnia minimum wymagań jest zaproszony do jego współtworzenia, zawsze byłem otwarty na propozycje, stąd kącik apologetyczny.
DariuszuJ Logan jest krócej na forum a dobrze to dostrzegł.
Ostatnio zmieniony 2021-01-30, 15:43 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: DariuszJ » 2021-01-30, 16:18

Dezerter pisze: 2021-01-30, 15:39 To, że Andej przestał być Moderatorem, to nie znaczy, że ja straciłem do niego zaufanie, ja go zam i wiem, że mu zależy - budował to forum przez lata ze mną - był okres, że tylko my dwaj, układał Regulamin, jest bezstronny w tej sytuacji, bo mieliśmy spięcia nie raz, wie jak funkcjonuje forum i Moderacja - to kilka powodów uzasadniających jego zanglizowanie. Zaproszenie wysłałem do wszystkich.
To nie jest forum z Dezerterem czy z Dominikiem tylko z Chrystusem i każdy kto spełnia minimum wymagań jest zaproszony do jego współtworzenia, zawsze byłem otwarty na propozycje, stąd kącik apologetyczny.
DariuszuJ Logan jest krócej na forum a dobrze to dostrzegł.
Ech. Też to dostrzegam, ale chodzi mi o to, że jeżeli ktoś ma konto zwykłego użytkownika, to może być to niezrozumiałe, dlaczego zbiera jakieś informacje i będzie działał w jakiejś kwestii, więc warto albo mu przydzielić admina/moderatora lub w jakiś sposób oznaczyć, że pełni jakąś dodatkową funkcję - to moja opinia, wynikająca też z mojej praktyki zawodowej - możesz się z nią nie zgadzać.
Ostatnio zmieniony 2021-01-30, 16:19 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14814
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Dezerter » 2021-01-30, 22:57

Posty przeniesione
propozycja Marka - podana do stosowania w Instrukcjach dla Moderatorów
Każda propozycja zostanie rozważona
A moja jest jedna
Obraz forum bardzo psuja off topy, bo w wątku czytający nie znajdują tego czego się spodziewali, więc apeluję o trzymanie się tematu wątku!
mamy Kawiarenkę, gdzie można gadać o wszystkim i o niczym
mamy czat
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: lambda » 2021-02-15, 21:51

Czemu Pan Marek nie jest tu modem? Mam wrazenie ze spora czesc uzytkownikow tworzy nowa teologie i nikt nie poprawia

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-02-16, 20:43

Bo od czasów, gdy w latach 90-tych moderowałem listę Katolicy2, nie podejmuje się moderki.
A przy okazji: nie jestem "pan", tylko Marek :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14814
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Dezerter » 2021-02-16, 21:36

lambda pisze: 2021-02-15, 21:51 Czemu Pan Marek nie jest tu modem? Mam wrazenie ze spora czesc uzytkownikow tworzy nowa teologie i nikt nie poprawia
Markowi proponowałem to wielokrotnie
To nie jest forum dla teologów, to jest forum dla normalnych katolików, a większość nie ma pojęcia ani o teologii, a spora rzesza nawet o zdrowej nauce katolickiej, więc cieszymy się z każdej osoby tak biegłej w znajomości wiary katolickiej jak ty i zapraszamy do poprawiania każdego błądzącego, byle z miłością jak Chrystus przykazał.
Administracja nie jest Świętą Inkwizycją ani Kongregacją Nauki wiary - to nie jest nasza główna rola, ale staramy się dbać o ortodoksję i cieszymy się, że tobie też zależy :-bd
Ale nie oczekujesz chyba, że będziemy dawać ostrzeżenia za błędy teologiczne ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: lambda » 2021-02-16, 21:43

Dezerter pisze: 2021-02-16, 21:36
lambda pisze: 2021-02-15, 21:51 Czemu Pan Marek nie jest tu modem? Mam wrazenie ze spora czesc uzytkownikow tworzy nowa teologie i nikt nie poprawia
Markowi proponowałem to wielokrotnie
To nie jest forum dla teologów, to jest forum dla normalnych katolików, a większość nie ma pojęcia ani o teologii, a spora rzesza nawet o zdrowej nauce katolickiej, więc cieszymy się z każdej osoby tak biegłej w znajomości wiary katolickiej jak ty i zapraszamy do poprawiania każdego błądzącego, byle z miłością jak Chrystus przykazał.
Administracja nie jest Świętą Inkwizycją ani Kongregacją Nauki wiary - to nie jest nasza główna rola, ale staramy się dbać o ortodoksję i cieszymy się, że tobie też zależy :-bd
Ale nie oczekujesz chyba, że będziemy dawać ostrzeżenia za błędy teologiczne ...
Uwazam poprostu ze na forum katolickim bledy w nauczaniu powinny byc korygowane zgidnie z tym co naucza Kościół.
Ostzezenia to sie naleza tylki jak by ktos ta nauke wysmiewał lub obrażał

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14814
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Dezerter » 2021-02-16, 22:03

Jestem przekonany, że wszystkie błędy w nauczaniu zostały skorygowane - jeśli nie to wskaż je proszę.
Zachęcam wszystkich, by w takich wypadkach korzystać z wykrzyknika w prawym górnym rogu czyli zgłaszania postu.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5203
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1378 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: abi » 2021-07-05, 17:25

@Dezerter czy jakiś dział, grupa wątków mogłyby być niewidoczne dla niezalogowanych?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14814
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Dezerter » 2021-07-05, 21:02

Pewnie tak a jaki dział byś chciała zrobić ukrytym?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5203
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1378 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: abi » 2021-07-05, 21:03

Chodzi mi o mój wątek o psie, bo to tajemnica rodzinna
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”