Propozycje zmian

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Propozycje zmian

Post autor: Dezerter » 2019-10-31, 18:28

Kto stoi w miejscu, ten się cofa
- mówi stare przysłowie pszczół ;)
Więc i nasze forum che się doskonalić i zmieniać na lepsze
a wszystko to by forumowiczom pisało się lepiej, by nazwy działów były przejrzyste, właściwe, pełne i adekwatne.
Dokonałem kilku zmian i uzupełnień w dziale
Ważne sprawy dla chrześcijan
Zapraszam do zgłaszania uwag na temat formy, kształtu forum, działów, nazw poszczególnych poddziałów i wszystkiego co dotyczy kształtu i budowy forum, funkcji i funkcjonalności.
... Głosy typu "jest super, jest super, więc o co ci chodzi" - jak śpiewa Muniek
też będą cenną dla nas informacją .
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Konwalia

Re: Propozycje zmian

Post autor: Konwalia » 2019-10-31, 19:47

Dział Wersety biblijne opisany jest tekstem: „Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego” – powinno być: Rozmowy na temat poszczególnych wersetów Pisma Świętego.

Dział Trójca Święta: „Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.” – lepiej byłoby: Rozmowy o naturze Boga i Jego objawieniu w Osobie Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Dział Życie katolickie: „Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.” – może tak: Nasze rozterki w życiu duchowym, rady na temat życia w Kościele katolickim, pouczenia itp.

Dział Świadectwa działania Boga: „Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga” – może krócej: Dowody Bożego działania w życiu naszym, naszych bliskich i znanych osób; to, co buduje nas w wierze.

Dział Sakramenty święte: „Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.” – proponuję: Sakramenty Kościoła świętego, przystępowanie do nich, ich ważność oraz uzasadnienie w Biblii.

Dział Niebo, piekło, czyściec: „Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści” – może krócej: Rozważania o tych trzech stanach duszy; przebywaniu zbawionych z Bogiem, potępionych w piekle i przechodzących oczyszczenie w czyśćcu.

Dział Szatan, grzech: „Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.” – proponuję: Rozmowy na temat upadłego anioła, początku jego istnienia, jego działania i celu w świecie.

Dział Święci i postacie biblijne: „Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia” – może inaczej: Rozmowy o świętych, błogosławionych, postaciach biblijnych, ich życiu i wstawiennictwie.

Dział: „Forum biblijne, wydarzenia biblijne” – poprzednio było chyba samo „Wydarzenia biblijne” i moim zdaniem tak było przejrzyściej.

W opisach trafiają się także literówki, poza tym lepiej zmienić większość wielkich liter na małe w tytułach działów, jeśli kolejne wyrazy nie rozpoczynają nazwy własnej (np. Pozostałe tematy chrześcijańskie zamiast wszystkich wyrazów rozpoczętych wielką literą).

Dla przejrzystości proponuję też zmienić kolejność działów:
  • Biblioteczka wiedzy
  • Trójca Święta
  • Biblia (moim zdaniem nie ma sensu jeszcze zaznaczać, że chodzi o Stary i Nowy Testament – one przecież tworzą Biblię)
  • Wydarzenia biblijne
  • Wersety biblijne
  • Maryja
  • Święci i postacie biblijne
  • Sakramenty święte
  • Modlitwa
  • Życie katolickie
  • Rodzina, małżeństwo, narzeczeni
  • Świadectwa działania Boga
  • Szatan, grzech
  • Życie, śmierć, wieczność
  • Niebo, piekło, czyściec
  • Historia chrześcijaństwa, postacie, wydarzenia
  • Ekumenizm
  • Apologetyka
  • Pozostałe tematy chrześcijańskie
Nie gniewajcie się, proszę, za drobiazgowość. Na innym forum byłam kiedyś moderatorką-korektorką i ogólnie zwykle dostrzegam różne szczegóły w tekstach. ;)
Ostatnio zmieniony 2019-10-31, 19:51 przez Konwalia, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Propozycje zmian

Post autor: Magnolia » 2019-10-31, 20:20

Ciekawe ile widzi nowy użytkownik forum!
Bo ja już nie widzę tych napisów i opisów, a teraz dopiero zauważyłam ile tam błędów jest, jak na to zwróciłaś uwagę Konwalio. Dziękujemy za Twoją spostrzegawczość.
Pozwolę sobie wyrazić i ja swoją opinię.
Konwalia pisze: 2019-10-31, 19:47 Dział Wersety biblijne opisany jest tekstem: „Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego” – powinno być: Rozmowy na temat poszczególnych wersetów Pisma Świętego.
Propozycja jest ok, tak myślę.
Konwalia pisze: 2019-10-31, 19:47 Dział Trójca Święta: „Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.” – lepiej byłoby: Rozmowy o naturze Boga i Jego objawieniu w Osobie Ojca, Syna i Ducha Świętego.
dobra propozycja
Konwalia pisze: 2019-10-31, 19:47 Dział Życie katolickie: „Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.” – może tak: Nasze rozterki w życiu duchowym, rady na temat życia w Kościele katolickim, pouczenia itp.
Rozterki duchowe, życie w Kościele, życie wiarą, pouczenia.
Konwalia pisze: 2019-10-31, 19:47 Dział Świadectwa działania Boga: „Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga” – może krócej: Dowody Bożego działania w życiu naszym, naszych bliskich i znanych osób; to, co buduje nas w wierze.
Dzielimy się doświadczeniem działania Boga w naszym życiu.
Konwalia pisze: 2019-10-31, 19:47 Dział Sakramenty święte: „Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.” – proponuję: Sakramenty Kościoła świętego, przystępowanie do nich, ich ważność oraz uzasadnienie w Biblii.
dobra propozycja
Konwalia pisze: 2019-10-31, 19:47 Dział Niebo, piekło, czyściec: „Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści” – może krócej: Rozważania o tych trzech stanach duszy; przebywaniu zbawionych z Bogiem, potępionych w piekle i przechodzących oczyszczenie w czyśćcu.
dobra propozycja
Konwalia pisze: 2019-10-31, 19:47 Dział Szatan, grzech: „Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.” – proponuję: Rozmowy na temat upadłego anioła, początku jego istnienia, jego działania i celu w świecie.
może być.
Konwalia pisze: 2019-10-31, 19:47 Dział Święci i postacie biblijne: „Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia” – może inaczej: Rozmowy o świętych, błogosławionych, postaciach biblijnych, ich życiu i wstawiennictwie.
dobra propozycja
Konwalia pisze: 2019-10-31, 19:47 Dział: „Forum biblijne, wydarzenia biblijne” – poprzednio było chyba samo „Wydarzenia biblijne” i moim zdaniem tak było przejrzyściej.
nie ma potrzeby cokolwiek zmieniać.
Konwalia pisze: 2019-10-31, 19:47 W opisach trafiają się także literówki, poza tym lepiej zmienić większość wielkich liter na małe w tytułach działów, jeśli kolejne wyrazy nie rozpoczynają nazwy własnej (np. Pozostałe tematy chrześcijańskie zamiast wszystkich wyrazów rozpoczętych wielką literą).
słusznie.
Konwalia pisze: 2019-10-31, 19:47 Dla przejrzystości proponuję też zmienić kolejność działów:
  • Biblioteczka wiedzy
  • Trójca Święta
  • Biblia (moim zdaniem nie ma sensu jeszcze zaznaczać, że chodzi o Stary i Nowy Testament – one przecież tworzą Biblię)
  • Wydarzenia biblijne
  • Wersety biblijne
  • Maryja
  • Święci i postacie biblijne
  • Sakramenty święte
  • Modlitwa
  • Życie katolickie
  • Rodzina, małżeństwo, narzeczeni
  • Świadectwa działania Boga
  • Szatan, grzech
  • Życie, śmierć, wieczność
  • Niebo, piekło, czyściec
  • Historia chrześcijaństwa, postacie, wydarzenia
  • Ekumenizm
  • Apologetyka
  • Pozostałe tematy chrześcijańskie
To już Dominik powinien się wypowiedzieć czy można w tej kwestii cos zmieniać. Ale pomysły są ok.

Dominik

Re: Propozycje zmian

Post autor: Dominik » 2019-10-31, 21:18

@Konwalia podobają mi się Twoje propozycje.
Magnolia, zmiana kolejności to najprościejsza zmiana.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Dezerter » 2019-10-31, 21:42

Ja tylko wyjaśnię, że zmiany jakich dokonałem są trochę pod wyszukiwarkę gogle, byśmy się pojawiali w wynikach wyszukiwania
jak ktoś będzie szukał
Forum biblijne, albo Nowy Testament

A nie brakuje Wam żadnego działu?
A może zrobimy dział Towarzysko-matrymonialny?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Propozycje zmian

Post autor: Magnolia » 2019-10-31, 21:47

Wydaje mi się, że kawiarenka dobrze zdaje pod tym kątem swoje zadanie.

Konwalia

Re: Propozycje zmian

Post autor: Konwalia » 2019-10-31, 21:55

Dezerter pisze: 2019-10-31, 21:42 A nie brakuje Wam żadnego działu?
Zastanawiam się, czy dobrym pomysłem byłby dział Duchowość. Albo (może nawet lepiej) dopisać do działu Modlitwa – Modlitwa i duchowość. Bo potem takie tematy jak ten o duchowości karmelitańskiej lądują w Pozostałych.

Poza tym ludzie szukają często informacji o objawieniach: które są potwierdzone przez Kościół, których się wystrzegać. Może przydałby się taki dział? Ludzie trafialiby do nas i dostawaliby – miejmy nadzieję – rzetelne odpowiedzi.

Dominik

Re: Propozycje zmian

Post autor: Dominik » 2019-10-31, 22:24

Tylko nie ma co na siłę robić czegoś pod Google. Tytuł działu forum Biblijne, Nowy Testament... nie bardzo pasuje dla nas ludzi.
Proponuje na stronie głównej zrobić jakiś tekst na samym dole, opis czym się zajmujemy. Tekst byłby tak naprawdę pod Google.

Po za tym całkiem dobry pomysł z tytułami działów pod google,,, ale nie na siłę. Wypiszemy jakie hasła można pod google dać, a potem co pasuje pod tytuły działów i ich opisy.

Dział matrymonialny,,, religijnych portali randkowych kilka jest, więc dlaczego miało by nie być takiego miejsca na forum.
Może coś by się rozruszało :)

Żeby nie było za dużo działów na forum, to np paranormal, komputery internet dać jako subforum do kawiarenki.

Konwalia

Re: Propozycje zmian

Post autor: Konwalia » 2019-10-31, 22:31

Przyznam szczerze, że dział Paranormal nie pasuje mi do katolickiego forum. Wiem, że ludzie czasem chcą o takie sprawy zapytać, więc może lepiej tematy stamtąd przenieść do działu z innymi religiami?

Dominik

Re: Propozycje zmian

Post autor: Dominik » 2019-10-31, 22:42

Mamy 10 wątków w paranormal, 4 z nich założył były admin, nie ma go z nami. Dwa wątki bez problemu psują do jakiegoś działu religijnego, jeden temat nie ma nic wspólnego z kosmitami.
Skoro zerowy ruch, to usunąć dział. Co innego gdybyśmy tam pisali.

Magnolia

Re: Propozycje zmian

Post autor: Magnolia » 2019-11-01, 02:23

Co do działu paranormal, to mi on także nie pasuje do naszego forum, popieram zamknięcie go. Przecież w kawiarence można rozmawiać o wszystkim.
Co do działu matrymonialnego... zupełnie się na tym nie znamy. Skoro są portale katolickie tego typu to trzeba tam odsyłać. Nie ma co brać się za rzeczy o których nie mamy pojęcia.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: Andej » 2019-11-01, 07:30

Dlaczego zjawiska paranormalne nie psują? Czy metafizyka nie jest paranormalnością?


Za kryterium powinno się przyjąć to, czy wątek jest czynny. Jeśli od X lat, nikt nic nie napisał, to można zamknąć.

Ale kiedyś już postulowałem zamykanie martwych wątków i napotkałem na silny odpór. Jeśli dobrze pamiętam, argumentem przeciw było to, że duża ilość wątków dobrze świadczy o forum. A skoro raz postanowiono nie zamykać, to ... teraz nie ma to już dla mnie znaczenia. (Wtedy argumentowałem przejrzystością.)

Faktem jest też, że nieraz napotykam na wątki pokrewne, podobne ... Szczególnym jest powitalny, który można byłoby skomasować. A potem nowe, też dorzucać do kociołka.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Konwalia

Re: Propozycje zmian

Post autor: Konwalia » 2019-11-01, 14:37

Andej pisze: 2019-11-01, 07:30 Dlaczego zjawiska paranormalne nie psują? Czy metafizyka nie jest paranormalnością?
Jeśli ktoś chciałby zapytać o takie zjawiska na forum katolickim, znalazłby na to odpowiednie miejsce w dziale Inne religie. To jednoznacznie wskazywałoby także stosunek wiary katolickiej do takich zjawisk. W tej chwili wygląda to nieprzejrzyście.
Andej pisze: 2019-11-01, 07:30 Za kryterium powinno się przyjąć to, czy wątek jest czynny. Jeśli od X lat, nikt nic nie napisał, to można zamknąć.
Lepiej, by wszystkie zgodne z regulaminem wątki pozostały otwarte. Zawsze wtedy można skorzystać z wyszukiwarki i do nich wrócić, zamiast niepotrzebnie dublować tematy,
Andej pisze: 2019-11-01, 07:30 Faktem jest też, że nieraz napotykam na wątki pokrewne, podobne ... Szczególnym jest powitalny, który można byłoby skomasować. A potem nowe, też dorzucać do kociołka.
Byłam kiedyś na forum, gdzie wątki powitalne połączono w jeden wątek zbiorczy. Myślę, że tutaj nie byłby to zły pomysł – usunięcie działu powitalnego, połączenie wszystkich wątków w jeden i stworzenie z nich zbiorczego tematu w Kawiarence, a potem przyklejenie wątku.

Magnolia

Re: Propozycje zmian

Post autor: Magnolia » 2019-11-01, 14:40

Ale gdyby był tylko jeden wątek powitalny, to cięzko odnaleźć daną konkretną osobę- forumowicza i zobaczyć co napisał o sobie na powitanie. A przecież są tacy, którzy napisali sporo o sobie i dzięki temu można wrócić do ich wątku i ich poznać. Tego bym nie zmieniała.

Dominik

Re: Propozycje zmian

Post autor: Dominik » 2019-11-01, 14:57

Ad 2, chyba chodziło o dział na forum, a nie wątek

Ad 3. Wspólny wątek powitalny. Jakiś pomysł to jest. Z drugiej strony mamy małe dyskusje takich wątkach, ktoś coś o sobie pisze, jakie ma problemy, co go interesuje. W ogólnym wątku chyba byśmy nie zwracali tak bardzo uwagi na czyjeś przywitanie, by z nim pogadać, dopytać czym się zajmuje itp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”