Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Magnolia

Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Magnolia » 2020-01-07, 03:18

Dominik pisze: 2020-01-05, 21:14 Dobra, ale nie poruszyliśmy bardzo ważnej kwestii, co z użytkownikami co niosą różne przesłania na forum? W historii forum mieliśmy kilka takich osób co z uporem maniaka pisali o tym że wszyscy jesteśmy grzesznikami, o końcu świata i ostatnio o śmieciach.

Nie można porównywać forum do realnego, jak zatem reagować na takich ludzi na forum, jak oceniać zagrożenie, czy pozwalać takim osobom pisać?

Przy okazji dyskusji Kto może być prorokiem? Dominik zadał pytanie, dość ważne dla Administracji, dlatego założyłam osobny wątek (aby nie przeszkadzać w tamtym wątku).
Chcielibyśmy poznać Wasze zdanie, oczekiwania, waszą opinię.

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Betka » 2020-01-07, 06:11

Słowa Ewangelii [Mt 7, 15-20]

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.

Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach".

Jeśli to jest forum ,które ma budować duchowość to tego się trzymajmy .
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Eden

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Eden » 2020-01-07, 06:34

Jeśli mogę, to się wypowiem:
- zbadać to, co ktoś głosi;
- skorygować, jeśli głoszone słowo jest sprzeczne z Bożym Słowem;
- napomnieć (więcej niż raz), aby nie robiono tego dłużej, bo szkodzi to innym;
- wydalić z Forum (nieśpiesznie, ale skutecznie), jeśli napomnienia nie pomogą.

Chrześcijanie są wezwani do dyscyplinowania tych, którzy nie sieją zdrowego ziarna, ale zatrute! Tak ma być w Kościele, to i w jakieś mierze myślę, że na Forum można to praktykować...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-07, 09:27

Ja myślę, że samo wejście takiego "proroka" to nic strasznego. Problemem jest, jeśli głosi nie reagując na to, co pisza forumowicze.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Adam » 2020-01-07, 13:09

Ja bardziej bym się zastanowił jak poznać tego jedynego proroka, gdyż szatan też potrafi przyciągać tłumy i czynić cuda.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Eden

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Eden » 2020-01-07, 14:13

Mada pisze: 2020-01-07, 13:09 Ja bardziej bym się zastanowił jak poznać tego jedynego proroka, gdyż szatan też potrafi przyciągać tłumy i czynić cuda.
Nie będzie lepszego sposobu, jak konfrontacja z Pismem Świętym!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-07, 14:32

Ja myślę, że w większości wypadków to nie szatan, lecz choroba. Ewentualnie tzw. ego.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Adam » 2020-01-07, 15:04

Zastanawiam się nad taką kwestią, czy jest możliwość, aby przyszły prorok podszedł bardziej lub mniej restrykcyjnie do tego co obecnie głosi Pismo. Tak jak np. Jezus w kwestii rozwodów odnosząc się do czasów mojżeszowych. Czy wówczas większe restrykcje przemawiałyby za tym, iż jest to prawdziwy prorok bo więcej zakazuje i jest bardziej surowy? Czy też mogłyby to być wyznacznikiem naszych wątpliwości, co do jego autentyczności? Co by się właściwie stało, gdyby teraz przyszedł prorok i zacząłby nam więcej zakazywać lub na więcej pozwalać? Czy to znaczy, że byłby z góry fałszywy, bo nie respektowałby w pełni założeń Pisma?

A co by się stało gdyby prorok odnosił się do kwestii, które nie są zawarte w Piśmie? Np. chciałby zakazać jazdy samochodami, aby nie zanieczyszczać środowiska? Czy nie potraktowalibyśmy go jako kogoś kto jest fałszywy? A może po prostu głosiłby naukę, która jest aktualna na dzisiejsze czasy?
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Dominik

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Dominik » 2020-01-07, 15:10

Chyba zbaczacie z tematu, o tym kto jest prorokiem, jak go rozpoznać rozmawiamy tutaj viewtopic.php?p=198663#p198663

Tutaj piszemy natomiast jak reagować na fałszywych proroków, gdy mamy pewność że głoszą rzeczy sprzeczne z Biblią lub uporczywie trzymają się jakiegoś tematu.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Adam » 2020-01-07, 15:11

Dominik pisze: 2020-01-07, 15:10 Chyba zbaczacie z tematu, o tym kto jest prorokiem, jak go rozpoznać rozmawiamy tutaj viewtopic.php?p=198663#p198663

Tutaj piszemy natomiast jak reagować na fałszywych proroków, gdy mamy pewność że głoszą rzeczy sprzeczne z Biblią lub uporczywie trzymają się jakiegoś tematu.
To przenieś mój ostatni post tam jak możesz.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Dezerter » 2020-01-07, 17:23

Eden pisze: 2020-01-07, 06:34 Jeśli mogę, to się wypowiem:
- zbadać to, co ktoś głosi;
- skorygować, jeśli głoszone słowo jest sprzeczne z Bożym Słowem;
- napomnieć (więcej niż raz), aby nie robiono tego dłużej, bo szkodzi to innym;
- wydalić z Forum (nieśpiesznie, ale skutecznie), jeśli napomnienia nie pomogą.

Chrześcijanie są wezwani do dyscyplinowania tych, którzy nie sieją zdrowego ziarna, ale zatrute! Tak ma być w Kościele, to i w jakieś mierze myślę, że na Forum można to praktykować...
Jeśli miałbym się wypowiedzieć jako forumowicz, czyli czytelnik forum i uczestnik dyskusji, to całkowicie zgadzam się ze stanowiskiem Edena
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Magnolia » 2020-01-08, 12:29

To prawda Eden, Dezerter, to brzmi dobrze.

Jeśli i mnie wolno wypowiedzieć się jako zwykły forumowicz, bo wiekszą część mojej 2 letniej aktywności tu byłam zwykłym forumowiczem, to nie mogę się zgodzić z tym "niespiesznie". Mi się spieszy do spokoju , ładu i porządku, a no i poczucia bezpieczeństwa. Więc mi zależy by taka decyzja została podjęta dość szybko, zanim chaos obejmie całe forum i nie da się rozmawiać spokojnie.

Dominik

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Dominik » 2020-01-08, 12:47

Eden podał dobrą instrukcje, krok po kroku co administracja powinna czynić. Słowo "nieśpiesznie" interpretuje jako że pierw trzeba wprowadzić w życie 2 i 3 krok z listy Edena, a nie od razu banować po pierwszym poście. Nie należy także dawać zbyt dużej ilości szans takiej osoby na poprawę.

Eden

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Eden » 2020-01-08, 13:10

Dominik pisze: 2020-01-08, 12:47 Eden podał dobrą instrukcje, krok po kroku co administracja powinna czynić. Słowo "nieśpiesznie" interpretuje jako że pierw trzeba wprowadzić w życie 2 i 3 krok z listy Edena, a nie od razu banować po pierwszym poście. Nie należy także dawać zbyt dużej ilości szans takiej osoby na poprawę.
No, w takim sensie to pisałem :) [trzeba dać szansę poprawy, bo głupoty każdy czasem robi; ale jak się uparcie trwa przy czymś szkodliwym, to nie można temu się biernie przyglądać; "niespiesznie" może znaczyć kwartał, gdy dany osobnik odzywa się raz na miesiąc, albo kilka dni, gdy co dzień się "produkuje"].

TOMVAD 45

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-09, 19:02

Magnolia pisze: 2020-01-07, 03:18
Dominik pisze: 2020-01-05, 21:14 Dobra, ale nie poruszyliśmy bardzo ważnej kwestii, co z użytkownikami co niosą różne przesłania na forum? W historii forum mieliśmy kilka takich osób co z uporem maniaka pisali o tym że wszyscy jesteśmy grzesznikami, o końcu świata i ostatnio o śmieciach.

Nie można porównywać forum do realnego, jak zatem reagować na takich ludzi na forum, jak oceniać zagrożenie, czy pozwalać takim osobom pisać?

Przy okazji dyskusji Kto może być prorokiem? Dominik zadał pytanie, dość ważne dla Administracji, dlatego założyłam osobny wątek (aby nie przeszkadzać w tamtym wątku).
Chcielibyśmy poznać Wasze zdanie, oczekiwania, waszą opinię.
Kto może być prorokiem? Dla mnie prorok jest tylko jeden, jedyny: CHRYSTUS. Dla mnie czas proroków minął,teraz są tylko katolicy i kapłani.

Czego oczekuję od administracji w sprawie proroka? Może uświadamiającej pokuty by mu wybić z głowy to że nim nie jest - zaproponować przeczytanie całej Biblii, tygodniowej modlitwy leżenia krzyżem?

A tak poważnie i co jest też oczywiste: JASNE UŚWIADOMIENIE TAKIEJ OSOBIE ŻE BŁĄDZI I POWINNA ZMIENIĆ SWOJE POSTĘPOWANIE.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”