Dzień dobry!

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Looker
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2021
Has thanked: 1 time

Dzień dobry!

Post autor: Looker » 2021-04-16, 18:24

Cześć. Mam wiele wątpliwości co do KK i ciągle w nim jestem. Moja droga to poszukiwanie, miałem nawet ochotę przejść do protestantów, ale na szczęście :) nie ma ich w mojej miejscowości. Trzymam się duchowości franciszkańskiej, to pozostałość z dawnych lat i tego, co mówił Franciszek z Asyżu widząc zepsucie w Kościele : "Kościele mój, kościele mój". Mimo wątpliwości nigdy z niego nie wyszedł. Ja mam ich bardzo dużo i nie mogę pogodzić się z wieloma rzeczami w tym KK. Jednak myślę, że nigdzie nie ma tak pięknej i pełnej liturgii, a widziałem wiele nabożeństw różnych denominacji. I ciągle coś mnie tu trzyma. Więc będę czytał i czasem zadawał pytania. :) Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dzień dobry!

Post autor: Andej » 2021-04-16, 19:36

Witaj, miło że się przedstawiłeś.
Chciałbym namówić Ciebie do poczytania książek o Dolindo oraz Dzienniczka Faustyny. Jest opisanych wiele grzechów ludzi Kościoła. Często wołających o pomstę doi nieba. W ich świetle można poznać postawę ludzi prawdziwie wierzących. Kochających Boga.

Czy warto krytykować Kościół? Tak, ale tylko wtedym, gdy przynosi to skutek konstruktywny. Gdy destruktywny, to w żadnym wypadku.
Ale trzeba naprawiać Kościół. A jedyną droga do tego jest naprawianie nas samych. Każdy z nas jest członkiem Kościoła. Każdy z nas poprawiając swoje postępowanie naprawia Kościół. Dawanie świadectwa samym sobą o Kościele jest najlepszym sposobem naprawiania Kościoła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Dzień dobry!

Post autor: Albertus » 2021-04-16, 19:51

Witaj!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Dezerter » 2021-04-16, 20:50

Looker pisze: 2021-04-16, 18:24 Cześć. Mam wiele wątpliwości co do KK i ciągle w nim jestem. Moja droga to poszukiwanie, miałem nawet ochotę przejść do protestantów, ale na szczęście :) nie ma ich w mojej miejscowości. Trzymam się duchowości franciszkańskiej, to pozostałość z dawnych lat i tego, co mówił Franciszek z Asyżu widząc zepsucie w Kościele : "Kościele mój, kościele mój". Mimo wątpliwości nigdy z niego nie wyszedł. Ja mam ich bardzo dużo i nie mogę pogodzić się z wieloma rzeczami w tym KK. Jednak myślę, że nigdzie nie ma tak pięknej i pełnej liturgii, a widziałem wiele nabożeństw różnych denominacji. I ciągle coś mnie tu trzyma. Więc będę czytał i czasem zadawał pytania. :) Pozdrawiam!
Takich to lubimy i cieszymy się z twojej obecności. Prawie wszyscy z nas albo mieli albo mają jakieś wątpliwości i po to jest min to forum, by je wyjaśniać i prostować nieporozumienia i błędne rozumienia.
Pisz śmiało, wznawiaj tematy zakładaj nowe, tylko trzymaj się zasady, że jeden problem omawiamy w jednym wątku
bo gadanie o wszystkim, to gadanie o niczym
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Dzień dobry!

Post autor: sądzony » 2021-04-16, 21:18

Witaj serdecznie.
Miło, że momo wątpliwości nadal jesteś.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ