Bardzo ważne!!!!!

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Piotr
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 12 lis 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Bardzo ważne!!!!!

Post autor: Piotr » 2020-11-19, 17:21

Proszę o pomoc bardzo proszę!!!
1.Rok temu miałem jakąś imprezę szkolna i trzeba było się za kogoś przebrać i ja przebrałem się za księdza. I udawałem to co robi ksiądz to było tak dla popisania się teraz tak bardzo się boję. Też tańczyłem i się śmiałem. To było wszystko dla zabawy. Albo mówiłem Niech będzie pochwalony itp.
2.rok temu tez miałem przedstawienie i miałem próby w kościele i z kolegami chodziłem po całym kościele i oglądałem różne rzeczy. I tam był taki mały konfesjonał i zacząłem udawać z nimi spowiedź. Nw też czy nie było innych rzeczy.
I nie mam pojęcia czy w dzieciństwie nie popełniłem podobnych grzechów.

Boję się że złapałem na siebie jakąś karę kościelna, a ja naprawdę nie wiedziałem że coś takiego istnieje i byłem strasznie głupi!!!

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Bardzo ważne!!!!!

Post autor: Logan » 2020-11-19, 17:28

To ze spowiedzią, przypomina mi fragment z filmu Jak rozpętałem drugą wojnę światową.

Moim zdaniem wygłupy w kościele są lekką winą, w końcu to przybytek Boży i trzeba zachować szacunek w takich miejscach.

Wina: Wygłupy i śmianie w kościele może podpadać grzech lekki.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bardzo ważne!!!!!

Post autor: Andej » 2020-11-19, 17:32

Odczytuję w Twych słowach skruchę i żal. Wobec tego, zamiast się zastanawiać, pędź do spowiedzi. Otrzymasz rozgrzeszenie i będziesz mógł zapomnieć. Nie sądzę, aby grzech był wielki. Ale dla spokoju sumienia warto wyznać na spowiedzi. I więcej nie powtarzać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Piotr
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 12 lis 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Bardzo ważne!!!!!

Post autor: Piotr » 2020-11-19, 18:18

Żałuję tego i innych grzechów. Boję się że ściągnąłem na siebie jakąś karę ekskomuniki i poprostu ksiądz nie udzieli mi rozgrzeszenia. Niby jestem u takiego księdza który zna moje problemy, ale boję się poprostu jego zdania.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bardzo ważne!!!!!

Post autor: Andej » 2020-11-19, 18:27

Piotr pisze: 2020-11-19, 18:18 Żałuję tego i innych grzechów. Boję się że ściągnąłem na siebie jakąś karę ekskomuniki i poprostu ksiądz nie udzieli mi rozgrzeszenia. Niby jestem u takiego księdza który zna moje problemy, ale boję się poprostu jego zdania.
Nie ma takiego grzechu, który nie mógłby zostać rozgrzeszony. Nie wierzysz w Miłosierdzie Boże? Zaufaj Panu. A przed spowiedzią uklęknij na chwilkę przed obrazem Miłosierdzia Bożego i w pełna wiarą i przekonaniem przeczytaj umieszczony na nim napis. I powtórz te słowa, jako swoje wyznanie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Bardzo ważne!!!!!

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-11-19, 22:54

Piotrze, przypomniało Ci się to teraz, ale zdarzyło się mniej więcej rok temu. Wcale nie musisz teraz iść do spowiedzi, bo jak Ci już wiele razy napisaliśmy, rozgrzeszenie gładzi WSZYSTKIE grzechy wyznane i zapomniane. Wyznaj więc ten grzech, który Ci się przypomniał przy okazji następnej spowiedzi. Ale nie idź z tym teraz, nie musisz, niedawno przecież byłeś u spowiedzi. Popadasz w obsesję. Jesteś w łasce uświęcającej, wszystko jest dobrze.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Magnolia

Re: Bardzo ważne!!!!!

Post autor: Magnolia » 2020-11-20, 03:50

Powodów do ekskomuniki tu nie widzę.
Nie ma powodu by czuć się winnym że się przebrałeś za księdza na balu przebierańców. Strój jak strój.
Księża też tańczą,;-) u nas w parafii proboszcz organizuje bal karnawałowy w pobliskiej szkole i jest dobra zabawa. Sami też się bawią z parafianami. Więc fakt że Ty się bawiłeś na balu jest chyba zrozumiały, po to tam szedłeś. Sam fakt udawania (grania kogoś) na balu też nie jest dla mnie dziwny. Aktorzy tez udają/grają.
Wina byłaby duża, gdybyś kogoś wprowadził w błąd w życiu realnym, wmawiając że jesteś księdzem i naśladował księdza - to już nie byłyby żarty.
Ale przecież na balu przebierańców, wszyscy wiedzieli kim jesteś i że to przebranie...
Czyli : nie przesadzaj.

Co do oglądania różnych rzeczy w kościele. Jeśli to było na zasadzie zwiedzania i przyglądania się to chyba naturalne, więc jest ok.
Co do naśladowania spowiedzi... tu chyba lekko przekroczyliście granicę wygłupów.. ale wina jest nadal lekka, bo jak rozumiem nikt na poważnie nie brał że któryś z was jest kapłanem i realnie odpuszcza grzechy.
Jak tu zauważono, skruchę i żal masz, przy najbliższej spowiedzi wyznaj to księdzu, ale o rozgrzeszenie bym się nie obawiał, to nie ma powodu by go nie otrzymać.

Jesli masz ochotę Bogu to wynagrodzić to polecam litanię wynagradzającą:
https://dolinamodlitwy.pl/litania-wynagradzajaca/
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2020-11-20, 03:50 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Bardzo ważne!!!!!

Post autor: Drwal » 2021-10-14, 23:30

Andej pisze: 2020-11-19, 18:27 Nie ma takiego grzechu, który nie mógłby zostać rozgrzeszony.
Są grzechy przeciw Duchowi Świętemu.
Z Bogiem
Ostatnio zmieniony 2021-10-14, 23:30 przez Drwal, łącznie zmieniany 1 raz.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Bardzo ważne!!!!!

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-15, 00:11

Drwal pisze: 2021-10-14, 23:30
Andej pisze: 2020-11-19, 18:27 Nie ma takiego grzechu, który nie mógłby zostać rozgrzeszony.
Są grzechy przeciw Duchowi Świętemu.
Z Bogiem
To nie są grzechy w takim rozumieniu, jak inne. Nie jest tak, że ktoś popełnił i już koniec, jest potępiony.
"Niemożność' wynika z tego, ze trwanie w takim grzechu utrudnia (a nawet uniemożliwia) nawrócenie.
Jesli ktoś żałuje za swoje grzechy i chce wrócić do Boga, to znaczy, ze NIE trwa w stanie grzechu przeciw Duchowi Świętemu.
On bowiem nie jest niemożliwy do odpuszczenia w konfesjonale - trwanie w nim powoduje, iż się do konfesjonału w ogóle nie podchodzi.
polecam http://mateusz.pl/pow/011206.htm

ODPOWIEDZ