Przedstaw się!

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Przedstaw się!

Post autor: Dezerter » 2016-08-04, 20:43

Introwertyczka pisze:Witam,
zmagając się z problemami i wątpliwościami postanowiłam się tu zalogować mając nadzieję, że uda mi się uporządkować mój tok myślenia.
Czasem mam wrażenie, że otacza mnie zbyt wiele osób, które negatywnie na mnie wpływają i później zasiewają w mojej głowie wątpliwości...
Od 2015r mieszkam w Niemczech.
Szukam właściwej drogi.

Pozdrawiam.
Przepraszam cię za kolegów- wiesz ten męski testosteron!
Zobacz jak działasz na facetów samym swoim pojawieniem się ;-)
aż boję się co się zacznie dziać jak zaczniesz pisać :-)

A teraz już witam cię w tym przyjaznym, kulturalnym i bezpiecznym zakątku w necie - tak sobie przynajmniej wymarzyłem.
Jest u nas spokojnie więc można to i owo uporządkować wyjaśnić.
Czuj się jak u siebie, zakładaj wątki, proś o pomoc czy podpowiedź. Jest tu kilku dojrzałych i mądrych chrześcijan, którzy chętnie pomogą (jak im poziom testosteronu spodnie ;-) - panowie kocham was takimi jakimi jesteście :-) )

Już mi jesteś bliska przez te słowa :
Szukam właściwej drogi.

bo ja całe życie szukałem najwłaściwszej drogi do domu Ojca - teraz myślę, że znalazłem :-)
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Przedstaw się!

Post autor: konik » 2016-08-04, 21:37

Oj ... napisalem odpowiedz, w ktorej przyjalem pouczenie Dezerterze ... proszac o wyrozumialosc , i nie widze jej tutaj. Wobec tego jeszcze raz przyjmuje i prosze o wyrozumioalosc.
Trzymajcie sie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przedstaw się!

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-04, 22:11

Witaj Introwertyczko. Każdy szukający jest mi bliski. Cieszę się, ze tu jesteś.
Znajdziesz tu niegrzeczne temperamenty, ale też nie znajdziesz obojętności.
Mam nadzieję, ze CI się spodoba.

Introwertyczka

Re: Przedstaw się!

Post autor: Introwertyczka » 2016-08-06, 15:31

Bardzo mi miło... Jednak ze swojej strony muszę dodać jeszcze, że jestem raczej osobą skrytą. Będę tu częstym bywalcem, jednak z udzielaniem się na forum pewnie nie będzie już tak dobrze. Spróbuję się od czasu do czasu przełamać.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Przedstaw się!

Post autor: Dezerter » 2016-08-06, 19:09

Introwertyczka pisze:Bardzo mi miło... Jednak ze swojej strony muszę dodać jeszcze, że jestem raczej osobą skrytą. Będę tu częstym bywalcem, jednak z udzielaniem się na forum pewnie nie będzie już tak dobrze. Spróbuję się od czasu do czasu przełamać.
Na naszym forum jesteś osobą skrytą ;-) pod nikiem dlatego możesz sobie pozwolić na dużo więcej niż gdy rozmawiasz ze znajomymi jako XY
Inna moja propozycja twojej aktywności - zadaj nurtujące Cię pytania.
A jaka jest twoja religijność jak byś siebie określiła, opisała twój stosunek do Boga?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Introwertyczka

Re: Przedstaw się!

Post autor: Introwertyczka » 2016-08-14, 08:37

Na naszym forum jesteś osobą skrytą ;-) pod nikiem dlatego możesz sobie pozwolić na dużo więcej niż gdy rozmawiasz ze znajomymi jako XY
Mimo wszystko trudno mi się przełamać...

Jaka jest moja religijność?
Hmmm - za dzieciaka oczywiście chodziłam do Kościoła, byłam wychowywana w katolickiej rodzinie, ale jak to bywało najczęściej moi rodzicie nigdy nie mieli czasu chodzić ze mną do na Msze. W liceum nawet śpiewałam w zespole kościelnym na mszach. Miałam wrażenie, że z moją "religijnością" jest wszystko ok. Ale dopiero po jakimś czasie uświadomiłam sobie, że to jest tylko cielesne być w kościele - nie było w tym nic głębszego.
Potem miałam ładnych parę lat przerwy, gdzie nie uczestniczyłam w ogóle w mszach. Wręcz obraziłam się na kościół - nie na Boga, na instytucję.

Jednak 5 lat temu coś mnie tchnęło, aż mnie w brzuchu zabolało... - i COŚ mnie najnormalniej w świecie popchnęło do Kościoła na Mszę. Może potrzebowałam czasu, żeby dojrzeć, nie wiem...
I od tego czasu wszystko się zmieniło.
Jakbym dopiero zaprzyjaźniała się z Jezusem od początku. Komfort życia duchowego się poprawił - choć przygniatała mnie masa problemów, to nawet znajomi pytali skąd mam tyle siły na to.
Starałam się żyć zgodnie z zasadami Kościoła... - ale, od pewnego czasu niestety przeszkadza mi to, że Kościół narzuca mi pewne zasady. Czasem niespójne. Niektórzy księża wypowiadają się całkiem odmiennie na te same kwestie.
W pewnym momencie zauważyłam, że sprawdzam w KKK czy i jak powinnam się zachować itp. Stwierdziłam, że to jest chore...
Zaczęłam kierować się tym, co mówi mi serce. Chodzę do Kościoła, Jezus jest moim jedynym wyznacznikiem.
Jednak co raz częściej pojawiają się u mnie wątpliwości co do wiarygodności samej instytucji.

Chętnie rozwinę temat, jednak muszę się szykować na Mszę - tu gdzie mieszkam, jest tylko jedna, a to jedyny kościół katolicki.

Miłej niedzieli!

angela85

Re: Przedstaw się!

Post autor: angela85 » 2016-08-14, 14:19

Witam Wszystkich!!
Mam na imię Angelika, 31 lat. Skończyłam studia licencjackie o kierunku administracja we Wrocławiu. Razem z mężem Tomkiemi i psem Cziko (labrador) mieszkamy w Niemczech (Schwarzwald) od ponad 3 lat . Obecnie jestem na trzecim roku fryzjerstwa, łatwo nie jest ale pomalutku do przodu... W wolnym czasie, albo gdy najdzie wena twórcza, chętnie zabieram się za malowanie obrazów farbami akrylowymi... Wśród trudów życia, a także wśród tych przyjemnych chwil pozostaje jeszcze jedna ważna sprawa - wiara. Nasza osobista relacja z Bogiem i to, co dalej z tym robimy...
Serdecznie pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Przedstaw się!

Post autor: Dezerter » 2016-08-14, 21:56

Witam Angelikę na forum- znam same fajne Angele, myślę, że w twoim przypadku też będzie ciekawie i pozytywnie :-)
Mamy na forum Konika z Austrii, ktoś był ze Szwajcarii - robi się nam międzynarodowe forum, ale takie realia w czasach emigracji i globalizacji.
Życzę ci miłych i owocnych godzin spędzonych na forum, moim życzeniem i ideą jest by były to godziny służące ku wzrastaniu w wierze i wiedzy o Bogu i naszej chrześcijańskiej wierze.
Pytaj, proś o pomoc - jestem do dyspozycji :-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Sten

Re: Przedstaw się!

Post autor: Sten » 2016-08-22, 01:44

Cześć wszystkim, mam na imię Tomasz i będę się tutaj udzielać. Liczę na twórczą i merytoryczną dyskusję :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Przedstaw się!

Post autor: Dezerter » 2016-08-22, 18:39

Sten pisze:Cześć wszystkim, mam na imię Tomasz i będę się tutaj udzielać. Liczę na twórczą i merytoryczną dyskusję :)
Posty: 6 - o widzę, że słowny z ciebie człowiek Stern :-)
zapraszamy do dyskusji, do wspólnych poszukiwań, do miłego i pożytecznego spędzania czasu na forum
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pawel

Re: Przedstaw się!

Post autor: Pawel » 2016-08-25, 08:23

Cześć, mam na imię Paweł, mieszkam w Warszawie i pracuje jako elektryk.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Przedstaw się!

Post autor: Albertus » 2016-08-25, 09:59

Witaj!

Zapraszamy do dyskusji. :-)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Przedstaw się!

Post autor: Dezerter » 2016-08-25, 19:21

Elektryka jeszcze (chyba?) nie mieliśmy, ja jestem chemik ze specjalnością ochrona wszelakiego środowiska. Moim zdaniem dobry zawód taki elektryk - tzw fachowiec :-)
A co elektryka przygnało na forum religijne?
Czuj się u nas dobrze, swobodnie i pisz śmiało - jak masz jakieś pytania to jestem do dyspozycji.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Krystian

Re: Przedstaw się!

Post autor: Krystian » 2016-09-17, 21:01

Witajcie
Nie jestem katolikiem, ale bardzo wierzę w Boga Prawdziwego i Jego Słowu - Biblii.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Przedstaw się!

Post autor: Dezerter » 2016-09-17, 21:13

Krystian pisze:Witajcie
Nie jestem katolikiem, ale bardzo wierzę w Boga Prawdziwego i Jego Słowu - Biblii.
Krystian to imię pochodzenia grecko-łacińskiego wywodzące się od słów Christianus, Cristianus. Imię to oznacza: należący do Chrystusa.
Witam na forum niewątpliwie chrześcijanina, błądzącego, ale nie mam wątpliwości, że wierzącego chrześcijanina, bo znamy się z innego anty biblijnego forum.
Czytaj, pisz, zakładaj nowe wątki, byle nie ku obrażaniu gospodarzy, a ku obopólnemu wzrastaniu w wierze.
ja wierzę i wiem, że jest to możliwe, bo od lat pisze na "ekumenicznych" mieszanych forach
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ