Dzień dobry

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Grzegorz1991
Przybysz
Przybysz
Posty: 16
Rejestracja: 17 lut 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Dzień dobry

Post autor: Grzegorz1991 » 2020-02-17, 15:07

Mam na imię Grzesiek i mam 28 lat. Napiszę trochę o sobie jeśli można.
Od kilkunastu lat choruję na Schizofrenię Paranoidalną. Z 10 razy byłem w szpitalu psychiatrycznym.
Oddaliłem się od Kościoła. Nie uczestniczę w Mszy Świętej i nie chodzę do Kościoła.
Wierzę w Boga, ale uważam że jest wszędzie. Nie ufam księżą. Nawet nie mam bierzmowania.
Ale... dlatego się tutaj zarejestrowałem, ponieważ szukam wiary. Chciałbym się nawrócić i znów uczestniczyć w Mszach Świętych.
Czuję, że muszę wrócić do Kościoła. Tylko nie wiem jak się za to zabrać.
Walczę z samym sobą. Z jednej strony chcę się nawrócić na Kościół, a z drugiej mam wątpliwości.
Może to forum i ludzie tutaj piszący pomogą mi rozwiać te wątpliwości.
Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do społeczności forumowej.
Pozdrawiam.

Magnolia

Re: Dzień dobry

Post autor: Magnolia » 2020-02-17, 16:08

Witamy serdecznie.

Jakie masz watpliwosci?

Powrót do Kościoła jest w sumie dość prosty: przygotowujesz się do spowiedzi. Korzystasz z sakramentu pokuty i już wracasz do życia sakramentalnego.

Grzegorz1991
Przybysz
Przybysz
Posty: 16
Rejestracja: 17 lut 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Grzegorz1991 » 2020-02-17, 16:23

Możliwe, że jest prosty. Ale moje wątpliwości występują z powodu tego, że wierzę w reinkarnację też.
Znaczy wierzę w Boga, ale uważam że reinkarnacja jest możliwa. Muszę zmienić to myślenie. A to nie jest takie proste.
Nie jest proste, bo przez te wszystkie lata wiary w Boga i w reinkarnację chcę, nawet bardzo chcę uwierzyć w Królestwo Niebieskie.
Muszę nad sobą w tej kwestii popracować. Powiem szczerze... jestem bardzo zagubiony jeśli chodzi o wiarę.

Magnolia

Re: Dzień dobry

Post autor: Magnolia » 2020-02-17, 16:59

Mieliśmy tu temat o reinkarnacji, przeczytaj, można go odświeżyć i tam rozmawiać.
viewtopic.php?f=53&t=8551

Grzegorz1991
Przybysz
Przybysz
Posty: 16
Rejestracja: 17 lut 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Grzegorz1991 » 2020-02-17, 18:42

Dziękuję za przesłanie linku do tematu o reinkarnacji. :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Dzień dobry

Post autor: Dezerter » 2020-02-17, 19:23

Grzegorz1991 pisze: 2020-02-17, 15:07 Mam na imię Grzesiek i mam 28 lat. Napiszę trochę o sobie jeśli można.
Od kilkunastu lat choruję na Schizofrenię Paranoidalną. Z 10 razy byłem w szpitalu psychiatrycznym.
Oddaliłem się od Kościoła. Nie uczestniczę w Mszy Świętej i nie chodzę do Kościoła.
Wierzę w Boga, ale uważam że jest wszędzie. Nie ufam księżą. Nawet nie mam bierzmowania.
Ale... dlatego się tutaj zarejestrowałem, ponieważ szukam wiary. Chciałbym się nawrócić i znów uczestniczyć w Mszach Świętych.
Czuję, że muszę wrócić do Kościoła. Tylko nie wiem jak się za to zabrać.
Walczę z samym sobą. Z jednej strony chcę się nawrócić na Kościół, a z drugiej mam wątpliwości.
Może to forum i ludzie tutaj piszący pomogą mi rozwiać te wątpliwości.
Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do społeczności forumowej.
Pozdrawiam.
To jesteś taki jak ja :ymhug:
- ja ciągle się nawracam
- ja ciągle mam wątpliwości
Powiem Ci, że dobrze trafiłeś, bo u nas można śmiało i szczerze o nich pisać i jeśli rzeczywiście szukasz odpowiedzi, to znajdzie się wiele pomocnych dusz, mądrych dusz, które wyjaśnia i pomogą odkryć Prawdę, bo prawda nas wyzwoli.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 49 times

Re: Dzień dobry

Post autor: helperman » 2020-11-06, 10:47

Cześć Grzegorz. Zdrowa wiara i zdrowie psychiczne to wyzwanie. Oprócz samej wiary w Pana Boga, potrzeba kogoś kogo będzie można... kochać. Czy miłować - jak pisze w Biblii.
Tak zwana samotność też jest wyzwaniem, jej twórcze przeżywanie.
Przykładowo mnie pomaga chęć pomocy tym, którzy obiektywnie są w dużo cięższym położeniu
niż ja.
Żeby nie myśleć za dużo o sobie. Gdy próbujemy kogoś wesprzeć, Bóg i nas uzdrawia.
Trzymaj się
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

ODPOWIEDZ