Szczęść Boże

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-04, 17:59

O tym mówiłam.
Po przyjściu rocznika 05 do mojej szkoły wszedł również brak kultury.
Skrajny.
Bo ja rozumiem, że nastolatki mają głupie pomysły i raz na jakiś czas ktoś wyrwie deskę z sedesu, czy coś. Normalka.
To w tym roku już prawie codziennie widzę, jak dzieciaki biją się pod szkołą/ na korytarzu. We wtorki mam lekcje obok klasy po gimnazjum, to nasza nauczycielka nie może normalnie prowadzić z nami lekcji, bo taki harmider tam panuje.
A co takim dzieciakom można zrobić? Naganę od dyrektora? Tacy się nie przejmują naganami.
O ile u nas poziom jeszcze jako taki i dyrekcja stara się panować nad tym, ale to wcale nie jest proste.
Mamy taką tablicę na korytarzu. Uczniowie mogą na niej rysować, pisać co tam się podoba. Pojawiają się ogłoszenia np. sprzedam książkę na taki profil do 3 klasy, zgubiłem coś tam, znalazłem coś innego. Jakieś żarty, rysunki. No pełna kultura była.
Ale pierwszaki musieli się pochwalić, jacy to oni dorośli nie są, pojawiły się również wulgaryzmy. Zabrali nam kredę na 2 tygodnie. Sprawdzili monitoring i nagana od dyrektora (idzie w papiery). I co da taka nagana? Ludzie bez kultury nie mają zazwyczaj też takiej wyobraźni, żeby uznać, że jak zrobię X to nie przyjmą mnie na dobre studia.
Prawda jest taka, że dopiero jeśli w grę wejdzie ministerstwo cokolwiek można robić, bo "rozmowy z pedagogiem" nic nigdy jeszcze nie dały.

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: Betka » 2020-03-04, 19:23

Nasza pewność, z którą zbliżamy się do Niego, łączy się z tym, że kiedykolwiek prosimy o coś zgodnie z Jego wolą, słyszy nas.
1 Jana 5:14

Niech to będzie dla Ciebie umocnieniem na dziś :)
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: Andej » 2020-03-04, 21:01

O tempora, o mores! - Cyceron.
I tak już od paru tysięcy lat.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ