Ahooooooooooj :)

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
mamamondfa

Ahooooooooooj :)

Post autor: mamamondfa » 2018-03-17, 21:45

Laudetur Iesus Christus et Maria Immaculata!!!

Witajcie :)
Miło mi, że tu do Was w końcu trafiłam. Chciałabym popracować nad swoim rozwojem duchowym i liczę na to, że w końcu znalazłam grupę wsparcia :)) O:-) :ymblushing:

:-bd

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: Dezerter » 2018-03-17, 22:10

Chciałabyś popracować- to do roboty :!: , a nie na innych liczysz :-\
jeśli myślisz, że my to jacyś bracia i siostry w wierze, to....
dobrze myślisz :ymhug:
tak mnie naszło, by trochę inaczej przywitać specjalnie Ciebie - czuj się wyróżniona
B-) @};-
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

mamamondfa

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: mamamondfa » 2018-03-17, 23:39

;)) dobre
A już chciałam uciekać :))
ale doczytałam do końca :ymblushing:

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: Dezerter » 2018-03-17, 23:42

Napisz coś o sobie - jak do nas trafiłaś i czym się interesujesz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

mamamondfa

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: mamamondfa » 2018-03-18, 00:05

Trafiłam tutaj dzięki Dominikowi :) Znamy się z innego forum :ymblushing:
Jestem żoną i mamą dwójki dzieci - 7 letniej Niny i prawie 2 letniego Jasia :)
Krąg zainteresowań jest spory. Z racji tego, że mieszkamy w lesie to wszechogarniająca nas przyroda - świat roślin i zwierząt stanowią moją pasję :)
Wszędzie na codzień dookoła widzę tak niezbite dowody na istnienie Boga, że aż nie mogę uwierzyć, że nie można wierzyć :-o
Lubię książki. Tak bardzo, że czytam czasami kilka na raz. #:-s 8-|
W wolnym czasie eksplorujemy różne tereny. Gramy w gry planszowe i spędzamy mnóstwo czasu na łonie przyrody :) To tyle na razie. Nie można tak od razu się całkiem odkrywać :ymblushing: =))

Magnolia

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: Magnolia » 2018-03-18, 04:29

Witaj siostro,
Zaledwie w zeszłym tygodniu wspomniałam, że jest tu za mało kobiet i proszę pojawiła się kobieta!!!
:-bd :ymhug: :-h

bander

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: bander » 2018-03-18, 09:56

:-h Witaj :-h

Dominik

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: Dominik » 2018-03-18, 11:06

Witaj. cieszę się że zarejestrowałaś się na tym forum. Większa liczba kobiet na pewno pozytywnie wpłynie na jego rozwój.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: Andej » 2018-03-18, 12:47

mamamondfa pisze: 2018-03-17, 21:45 ... do Was w końcu trafiłam. ...
Witaj.
Że trafiłaś - dobrze. Szkoda, że w końcu.

Nadzieję mam, że ten koniec ten okaże się początkiem.
Wszystkiego dobrego w Bogu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

mamamondfa

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: mamamondfa » 2018-03-18, 12:48

Dominik, będę się na pewno bardzo starać  :-bd żeby nic nie zepsuć :))
Dziękuję Andej Dziękuję wszystkim za miłe powitanie @};- :ymhug:

mamamondfa

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: mamamondfa » 2018-05-29, 08:05

Chciałam korzystając z okazji, że Dominik jeszcze śpi :D pożegnać się, bo w związku z zaistniałą wczoraj sytuacją, nie widzę siebie dalej tutaj.
Chciałam też podziękować:
- Dominikowi - za ogromny wkład pracy i tu i na katolik.us, oraz trzymanie ręki na pulsie
- Markowi - za to, że dzieli się zdobytą przez siebie wiedzą i za wszystkie bardzo ciekawe dyskusje oraz dbanie o to, by wszystkie fałszywe teorie od razu zostały zdemaskowane.
- Magnolii, za okazane wsparcie, szczególnie modlitewne i ciekawe rozmowy
- Andejowi, za to, że ma odwagę przyznawać się do swoich słabości
- konikowi, za obronę Tradycji
- Wolfowi - za wieczorki muzyczne :D mam nadzieję, że wszystko u Ciebie w porządku.

I tutaj przyjemna część się kończy :)) Tak, jak Dezertera wczoraj zbulwersowała moja postawa, tak mnie bulwersuje to, że nie dostrzega istoty całego konfliktu. Marek niejednokrotnie starał się wprost napisać w czym rzecz, ale Dezerter skupił się jedynie na tym, że ma miejsce wzajemne obrażanie.
Wczorajsza rozmowa z Dezerterem uświadomiła mi, jak wędrowcowi i reszcie tej znamienitej świty - prawie, jak z powieści "Mistrz i Małgorzata" :D znaczy Maria :-s udało się zmanipulować swoje zachowanie. Postawił się w roli ofiary, mnie i Marka w roli kata. Szczerze gratuluję takich umiejętności, a Dezerterowi radzę, żeby to przeanalizował. Nie przez pryzmat "dokuczania", a przez pryzmat tego co pisali.

Znacznie bliższa mi jest postawa Marka, który bez hipokryzji nazywa rzeczy po imieniu, niż ta empatia, której ode mnie wymagasz, względem wędrowca i delikatne upominanie. Nie można pozwalać na sianie zła.
Po owocach poznałam.
Nie wiem, czy właściwie rozeznałam, ale tak dzisiaj czuję.

A to zostawiam dla wszystkich, pochodzi od Tomasza z Kempis
MODLITWA O WYPEŁNIENIE WOLI BOŻEJ
Obdarz mnie Twoją łaską, łaskawy Jezu, aby była ze mną i pozostawała we mnie aż do końca. Daj, abym zawsze pragnął i chciał tylko tego, co Tobie odpowiada i co Tobie miłe. Niech Twoja wola będzie moją, a moja niech zawsze podąża za Twoją i z nią współbrzmi najlepiej. Niechaj chce tego, co i Ty, i tego samego nie chcę, abym nawet nie potrafił chcieć albo nie chcieć inaczej, niż Ty chcesz, czy nie chcesz.
Daj mi umrzeć dla wszystkiego, co jest na świecie, znaleźć radość w tym, aby być zgardzonym dla Ciebie i nie znanym za życia. Daj mi ponad wszystko, co upragnione, spocząć w Tobie i w Tobie ukoić serce. Ty jesteś prawdziwy pokój serca, Tyś jedyne odpocznienie; poza Tobą wszystko jest trudne i niespokojne.W tym pokoju, tylko w nim, a więc w Tobie jedynym, najwyższym i wiekuistym dobru, niech zasnę i odpocznę. Amen.


Idę z Panem Bogiem.

P.S. I hiobowi, który dopiero przyszedł dziękuję, za to, że z poświęceniem kontynuuje misję ewangelizacyjną i swoim przykładem pokazuje nam, że wiele można poświęcić :ymhug: Pozdrowienia dla Pani Grażynki, Wiktorii i Kuby. Przyszłego zięcia i synowej :))

.

P.S. 2. Moim dawnym przyjaciołom, którzy sobie poszli, ale możne zajdą kiedyś również dziękuję  :x
P.S. 3. Obiecuję Magnolio, że będę nad sobą pracować!
Ale nie w wirtualnym świecie.
P.S. 4. Jak można ograniczyć ilość emotikonek do 10. To stanowczo za mało =))
Ostatnio zmieniony 2018-05-29, 08:17 przez mamamondfa, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: Magnolia » 2018-05-29, 08:58

Moniu, zrobisz jak zechcesz, ale jest mi przykro, bo wolnych GB na forum jest pod dostatkiem, można znaleźć dla siebie miejsce.
Faktycznie dużo tu emocji, jak to w życiu, ale może jak opadną to przemyślisz powrót?

W każdym razie Moniu, Niech Bóg ci błogosławi. :-bd :-h

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-29, 09:07

mamamondfa pisze: 2018-05-29, 08:05 Tak, jak Dezertera wczoraj zbulwersowała moja postawa, tak mnie bulwersuje to, że nie dostrzega istoty całego konfliktu. Marek niejednokrotnie starał się wprost napisać w czym rzecz, ale Dezerter skupił się jedynie na tym, że ma miejsce wzajemne obrażanie.
Wczorajsza rozmowa z Dezerterem uświadomiła mi, jak wędrowcowi i reszcie tej znamienitej świty - prawie, jak z powieści "Mistrz i Małgorzata" :D znaczy Maria :-s udało się zmanipulować swoje zachowanie. Postawił się w roli ofiary, mnie i Marka w roli kata. Szczerze gratuluję takich umiejętności, a Dezerterowi radzę, żeby to przeanalizował. Nie przez pryzmat "dokuczania", a przez pryzmat tego co pisali.
Mamamondfa - wyraziłaś w 100% moją myśl, zbierałem się do napisania czegoś podobnego, tylko ostrzej.

Sytuacja, w której Moderacja nie reaguje na skrajne przejawy chamstwa (nie tylko odnośnie innych osób, ale także odnośnie rzeczy, które mamy za święte) a następnie - gdy ktoś adekwatnie zareaguje, a osoba owe chamstwa wypowiadająca zacznie płakać jak to rzekomo "niechrześcijańsko" i przez kilkanaście wpisów obdarza tę osobę przeróżnymi epitetami jest chora.
Ale jeszcze bardziej chora jest postawa Dezertera, który sytuację, która przecież tak się rozwinęła z Jego, jako Moderatora, winy (a dokładnie - z powodu Jego bierności), kwituje jako dręczenie owej osoby (osób) jest już skrajnie groteskowa (zwłaszcza z groteskowym "wstydzę się za was").

Mamamondfo, proszę, odpocznij ale nie odchodź.
Ostatnio zmieniony 2018-05-29, 09:09 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: Dominik » 2018-05-29, 09:47

Mamamondfa, szkoda, ale muszę spełnić Twoją prośbę. Potwierdz chęć usunięcia konta :(.
Może za jakiś czas do nas wrócisz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ahooooooooooj :)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-29, 09:50

Mamamondfo, nie usuwaj konta, proszę.
Może za jakiś czas klimat się zmieni.

ODPOWIEDZ