Adopcja

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
vivi0125
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2020

Adopcja

Post autor: vivi0125 » 2020-06-25, 18:23

Co w naszym kraju się dzieje, każdy widzi. niestety cierpią na tym niewinni :(( :((

przez ta okropną w sytuację w kraju i przez epidemię 13 latka z Warszawy zmuszona jest na własną ręke szukać opiekuna prawnego. w przeciwnym razie trafi do domu dziecka.jest bardzo gorliwą chrześcijanką. bardzo proszę o modlitwę w jej intencji. może znajdzie sie ktoś, kto chciałby ją przygarnąć.

Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: «Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał». Mk 9, 36-37

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 201 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Adopcja

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-25, 18:26

a możesz więcej szczegółów podać?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Biserica Dumnezeu

Re: Adopcja

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-25, 18:30

A co sie dzieje?

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Adopcja

Post autor: marcin07 » 2020-06-25, 21:17

vivi0125 pisze: 2020-06-25, 18:23 Co w naszym kraju się dzieje, każdy widzi. niestety cierpią na tym niewinni :(( :((

przez ta okropną w sytuację w kraju i przez epidemię 13 latka z Warszawy zmuszona jest na własną ręke szukać opiekuna prawnego. w przeciwnym razie trafi do domu dziecka.jest bardzo gorliwą chrześcijanką. bardzo proszę o modlitwę w jej intencji. może znajdzie sie ktoś, kto chciałby ją przygarnąć.

Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: «Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał». Mk 9, 36-37
Nie wiem co ma wspólnego zaraza z ta historia , a co takiego złego się dzieje w naszym kraju ? nachodzi Cie policja , jesteś podsłuchiwana , szpiegowana , podglądana ?
A dlaczego ta 13-nastolatka ma sama szukać opiekuna ?
wkleiłeś werset biblijny i jesteś katolikiem to przyjmij ja do siebie i pomóż tej dziewczynie , wiara powinna być wsparta czynami , wiec wykaż się
Ostatnio zmieniony 2020-06-25, 21:18 przez marcin07, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Dominik

Re: Adopcja

Post autor: Dominik » 2020-06-25, 21:31

Pewnie nie najmądrzejsze przepisy antyepidemiczne mają coś z tym wspólnego. Potencjalny opiekun i 13 latka nie mogli się spotykać z powodu wirusa, zakaz odwiedzin.

W jaki sposób 13latka szuka opiekuna? Nie bardzo mogę sobie to wyobrazić. Po rodzinach zastępczych dzwoni, takich większych?

TOMVAD 45

Re: Adopcja

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-26, 04:04

Pytanie podstawowe: u kogo obecnie przebywa ta 13latka skoro szuka opiekuna a nie jest w domu dziecka?

Ja gdybym miał warunki to bym ją przyjął,ale nie mam. 3 pokoje,4ka dzieci, ja chory. Ale nie wahałbym się ani chwili,gdyż ofiarowanie życia rodzinnego dziecku i miłości zamiast domu dziecka jest naprawdę ogromną pomocą i szczęściem dla dziecka.

Co do sytuacji w Polsce to na pewno jest lepsza niż było za PO, nie jest jednak dobra ale może być znacznie gorsza jeśli wygra wybory Trzaskowski - wtedy dobro dzieci będzie poważnie zagrożone i nie można wykluczyć że dzieci mogą trafiać do rodzin gejów a tutaj różnie może być.

Wiele dzieci cierpi z różnych powodów, także niewinne dzieci są zabijane po przez zabiegi lub działania aborcyjne (tutaj chodzi o zabijanie dzieci po przez jakieś środki farmaceutyczne lub inne). Trochę dzieci przebywa w domach dziecka. Niektóre dzieci są też wykorzystywane przez dorosłych.
Trzeba pomagać, ale nie każdego stać a jak dobrze wiemy aby podjąć się opieki nad dzieckiem to trzeba przejść procedury adopcji co nie jest proste dla osób biedniejszych.

To co możemy zrobić to modlić się o dobrą kochającą rodzinę dla tej 13llatki.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Adopcja

Post autor: marcin07 » 2020-06-26, 07:54

przecież jest wiele organizacji które sa w temacie w takiej sytuacji , czy naprawdę żadna z tych organizacji nie może sie zajac ta dziewczyna ? a co z rzecznikiem praw dziecka ? tam się zwrócić i popytać o rade i pomoc
A kto sie opiekował dotychczas ta dziewczyna ? dlaczego przestał ?
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Magnolia

Re: Adopcja

Post autor: Magnolia » 2020-06-26, 08:38

Wydaje mi się to fake newsem.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Adopcja

Post autor: marcin07 » 2020-06-26, 17:25

czyżby ktoś założył temat aby wybadać wrażliwość userow ?
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Dominik

Re: Adopcja

Post autor: Dominik » 2020-06-26, 21:09

Przyznam, że byłby to niecodzienny fake news na forum. Będą pisać na pudelkowych portalach, katolicy piszą o adopcji jaka dobra, ale sami nie chcą adoptować. Za mało nas tutaj by jakieś wnioski wyciągać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”