Przybyłem.

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Przybyłem.

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-08-18, 17:47

Najdrożsi mej osobie przedstawiciele rasy ludzkiej. Przybyłem by, jak filozofowie dawny lat, poddać me przekonania obiektywnej i racjonalnej krytyce, oraz skonfrontować je z waszymi romantycznymi wizjami świata na tym oto forum.

Magnolia

Re: Przybyłem.

Post autor: Magnolia » 2020-08-18, 17:56

No, No postarałeś się i zrobiłeś tzw "wejście", ale zmartwię CIę .....ekipa, która będzie bronić tej "romantycznej" wizji świata jest tu wyjątkowo mocna, nie boisz sie być sam przeciwko wszystkim?

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Przybyłem.

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-08-18, 18:10

Ja Imperator Ludzkości. Jestem zawsze gotów by oświecić naszą wspaniałą rasę ideami zanikającymi w racjonalnych konwersacjach. Celem mym jest oświecenie. Oświecenie i otwartość na idee.

Nieprawidłowym jest używanie mentalności "ty vs. ja". Ludzie są w stanie nie korzystać z takich trybalistycznych wymysłów. Konwersacja powinna być traktowana jako szansa na naukę, a nie jako prymitywny pojedynek z wygranymi i przegranymi.
Ostatnio zmieniony 2020-08-18, 18:11 przez ImperatorLudzkości, łącznie zmieniany 2 razy.

Dominik

Re: Przybyłem.

Post autor: Dominik » 2020-08-18, 18:15

Witaj. Z którego zakątka wszechświata przybywasz?
Co chcesz nam konkretnie przekazać?

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Przybyłem.

Post autor: Albertus » 2020-08-18, 18:18

ImperatorLudzkości pisze: 2020-08-18, 17:47 Najdrożsi mej osobie przedstawiciele rasy ludzkiej. Przybyłem by, jak filozofowie dawny lat, poddać me przekonania obiektywnej i racjonalnej krytyce, oraz skonfrontować je z waszymi romantycznymi wizjami świata na tym oto forum.
Witaj.

A jakie są te twoje przekonania?

To znaczy czy coś jeszcze ciekawego poza ateizmem?

No i zapraszamy do dyskusji ale to może nie w dziale przywitań ale w innych działach.
Ostatnio zmieniony 2020-08-18, 18:27 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Przybyłem.

Post autor: Magnolia » 2020-08-18, 18:18

ImperatorLudzkości pisze: 2020-08-18, 18:10 Ja Imperator Ludzkości. Jestem zawsze gotów by oświecić naszą wspaniałą rasę ideami zanikającymi w racjonalnych konwersacjach. Celem mym jest oświecenie. Oświecenie i otwartość na idee.

Nieprawidłowym jest używanie mentalności "ty vs. ja". Ludzie są w stanie nie korzystać z takich trybalistycznych wymysłów. Konwersacja powinna być traktowana jako szansa na naukę, a nie jako prymitywny pojedynek z wygranymi i przegranymi.
Rozumiem, w takim razie przedstawię się - Jestem Impreratorowa_Magnolia - także jestem gotowa oświecać Cię w tematach religijnych, logicznych, zdroworozsądkowych, a nade wszystko w temacie wiary. :ymhug: Traktuj rozmowę ze mną, jako szanse na naukę i oświecenie. :-bd

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Przybyłem.

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-08-18, 18:29

Albertus pisze: 2020-08-18, 18:18
ImperatorLudzkości pisze: 2020-08-18, 17:47 Najdrożsi mej osobie przedstawiciele rasy ludzkiej. Przybyłem by, jak filozofowie dawny lat, poddać me przekonania obiektywnej i racjonalnej krytyce, oraz skonfrontować je z waszymi romantycznymi wizjami świata na tym oto forum.
Witaj.

A jakie są te twoje przekonania?
Niezależnie od egzystencji Boga, człowiek musi zachować otwarty umysł. Umysł otwarty na nowe pomysły, idee, zeitgeist. A podstawą akceptacji nowych idei jest skonfrontowanie nich z własnym światopoglądem przynajmniej zrozumienie ich problematyki przed podjęciem werdyktu opartego na uczuciach i uprzedzeniach.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Przybyłem.

Post autor: Albertus » 2020-08-18, 18:34

ImperatorLudzkości pisze: 2020-08-18, 18:29 Niezależnie od egzystencji Boga, człowiek musi zachować otwarty umysł. Umysł otwarty na nowe pomysły, idee, zeitgeist. A podstawą akceptacji nowych idei jest skonfrontowanie nich z własnym światopoglądem przynajmniej zrozumienie ich problematyki przed podjęciem werdyktu opartego na uczuciach i uprzedzeniach.
I co w związku z tym?

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Przybyłem.

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-08-18, 18:50

Dominik pisze: 2020-08-18, 18:15 Witaj. Z którego zakątka wszechświata przybywasz?
Co chcesz nam konkretnie przekazać?
Czas i miejsce są czynnikami ograniczającymi z których ma osoba nie korzysta.(chociaż obecnie ma świadomość przebywa w krainie zwaną Germanią)

Chcę przekazać że wyznanie nie powiano ograniczać ludzi. Lecz służyć im to potwierdzenia własnego światopoglądu i nawet do rozwoju intelektualnego poprzez drogę cywilizowanej dyskusji.

Dodano po 9 minutach 19 sekundach:
Albertus pisze: 2020-08-18, 18:34
ImperatorLudzkości pisze: 2020-08-18, 18:29 Niezależnie od egzystencji Boga, człowiek musi zachować otwarty umysł. Umysł otwarty na nowe pomysły, idee, zeitgeist. A podstawą akceptacji nowych idei jest skonfrontowanie nich z własnym światopoglądem przynajmniej zrozumienie ich problematyki przed podjęciem werdyktu opartego na uczuciach i uprzedzeniach.
I co w związku z tym?
Wiara nie jest chustą którą człowiek zakrywa sobie uszy i oczy gdy nie jest w stanie pojąć prezentowanego argumentu. Wiara to instrument dyskusji na którym człowiek bazuje swą moralność i światopogląd. Nie mam problemów z żadnego rodzaju teizmem jeżeli jest on częścią czyjejś osoby. Natomiast gdy wiara stanowi meritum całego argumentu czas na dyskusje kończy się i przychodzi czas na bezsensowną gimnastykę logiczną, słowotok który nikomu nie służy ani nie pomaga.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Przybyłem.

Post autor: Albertus » 2020-08-18, 18:56

A na czym są oparte twoje poglądy?

Czy w ogóle nie są oparte na wierze?

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Przybyłem.

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-08-18, 19:13

Albertus pisze: 2020-08-18, 18:56 A na czym są oparte twoje poglądy?

Czy w ogóle nie są oparte na wierze?
Nie, Ja personalnie nie wierze.

Moje poglądy są oparte na racjonalizmie i sceptycyzmie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Przybyłem.

Post autor: Albertus » 2020-08-18, 19:17

ImperatorLudzkości pisze: 2020-08-18, 19:13
Albertus pisze: 2020-08-18, 18:56 A na czym są oparte twoje poglądy?

Czy w ogóle nie są oparte na wierze?
Nie, Ja personalnie nie wierze.

Moje poglądy są oparte na racjonalizmie i sceptycyzmie.
Chodziło mi o to czy swoje poglądy opierasz wyłącznie na doświadczeniu czy też na wierze w pewne rzeczy albo zaufaniu pewnym pewnym autorytetom?

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4453
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Przybyłem.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-08-18, 19:22

ImperatorLudzkości pisze: 2020-08-18, 19:13
Albertus pisze: 2020-08-18, 18:56 A na czym są oparte twoje poglądy?

Czy w ogóle nie są oparte na wierze?
Nie, Ja personalnie nie wierze.

Moje poglądy są oparte na racjonalizmie i sceptycyzmie.
Sceptycyzm i racjonalizm się wykluczają. Chyba że masz na myśli "krytyczne myślenie" Poczytaj sobie: "Historia filozofii starożytnej" Giovanni Reale. Tam dowiesz się więcej na temat sceptycyzmu. To chyba 3 tom.
Prawdziwy sceptycyzm to poddawanie wszystkiego w wątpliwość. Tak robili pierwsi sceptycy.I Ich celem nie było osiągnięcie prawdy tylko odrzucenie wszelkich racji, tak dla zasady.
Prawdziwy sceptyk nie byłby ateistą. Bo sceptyk nie uznaje żadnej tezy. Współcześnie myli się niektóre pojęcia.
@ImperatorLudzkości, jeśli opierasz się na teoriach naukowych to poczytaj sobie o sceptycyzmie.
Ostatnio zmieniony 2020-08-18, 19:29 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Przybyłem.

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-08-18, 19:36

Albertus pisze: 2020-08-18, 19:17
ImperatorLudzkości pisze: 2020-08-18, 19:13
Albertus pisze: 2020-08-18, 18:56 A na czym są oparte twoje poglądy?

Czy w ogóle nie są oparte na wierze?
Nie, Ja personalnie nie wierze.

Moje poglądy są oparte na racjonalizmie i sceptycyzmie.
Chodziło mi o to czy swoje poglądy opierasz wyłącznie na doświadczeniu czy też na wierze w pewne rzeczy albo zaufaniu pewnym pewnym autorytetom?
Ahh..

Moje poglądy są oparte na pracach naukowych i z nich czerpię wszelkiego rodzaju konkluzję.

Chociaż nie urywam, czasem zdaża mi się zasięgną opinii Noama Chomskyiego.

Dodano po 10 minutach 43 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2020-08-18, 19:22
ImperatorLudzkości pisze: 2020-08-18, 19:13
Albertus pisze: 2020-08-18, 18:56 A na czym są oparte twoje poglądy?

Czy w ogóle nie są oparte na wierze?
Nie, Ja personalnie nie wierze.

Moje poglądy są oparte na racjonalizmie i sceptycyzmie.
Sceptycyzm i racjonalizm się wykluczają. Chyba że masz na myśli "krytyczne myślenie" Poczytaj sobie: "Historia filozofii starożytnej" Giovanni Reale. Tam dowiesz się więcej na temat sceptycyzmu. To chyba 3 tom.
Prawdziwy sceptycyzm to poddawanie wszystkiego w wątpliwość. Tak robili pierwsi sceptycy.I Ich celem nie było osiągnięcie prawdy tylko odrzucenie wszelkich racji, tak dla zasady.
Prawdziwy sceptyk nie byłby ateistą. Bo sceptyk nie uznaje żadnej tezy. Współcześnie myli się niektóre pojęcia.
@ImperatorLudzkości, jeśli opierasz się na teoriach naukowych to poczytaj sobie o sceptycyzmie.
Mówiąc sceptycyzm nie mam na myśli filozoficznego sceptycyzmu.
Ja mówię o sceptycyzmie naukowym, o uznawaniu za wiarygodne tylko teorii popartych metodą naukową.
Ostatnio zmieniony 2020-08-18, 19:37 przez ImperatorLudzkości, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4453
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Przybyłem.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-08-18, 20:06

Czyli masz na myśli falsyfikację, a nie sceptycyzm. Tylko ze Popper doszedłby raczej do innych wniosków niż Ty. Ktoś, kierujący się krytycznym myśleniem, nie wierzy w stereotypy. Myślenie, że osoby wierzące przyjmują wszystko bezkrytycznie jest właśnie krzywdzącym stereotypem.
Ostatnio zmieniony 2020-08-18, 20:45 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ