Powitanie

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Zablokowany
swar5

Powitanie

Post autor: swar5 » 2020-08-19, 19:02

Serdecznie witam wszystkich !! Na imię mam Grzegorz mam 60 lat .. jestem nie wierzący .. Nie chciałbym państwu robić jakiegoś zamętu jeno oczekiwałbym na rzeczowe odpowiedzi na kilka nurtujących mnie tematów .. Ostańcie w pokoju .

Magnolia

Re: Powitanie

Post autor: Magnolia » 2020-08-19, 19:06

Witaj Grzegorzu,

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Powitanie

Post autor: sądzony » 2020-08-19, 19:12

swar5 pisze: 2020-08-19, 19:02 (...) .. jestem nie wierzący .. (...)
Witaj serdecznie.
Ja byłem niewierzący, Ty jesteś jedynie nie wierzący
więc "cała na świat".
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: DariuszJ » 2020-08-19, 20:59

swar5 pisze: 2020-08-19, 19:02 Serdecznie witam wszystkich !! Na imię mam Grzegorz mam 60 lat .. jestem nie wierzący .. Nie chciałbym państwu robić jakiegoś zamętu jeno oczekiwałbym na rzeczowe odpowiedzi na kilka nurtujących mnie tematów .. Ostańcie w pokoju .
Cześć Grzegorz! Jeżeli można zapytać, to co się kryje pod stwierdzeniem, że jesteś niewierzący? To ateizm, czy jednak na jakiś sposób wierzysz w Boga?

swar5

Re: Powitanie

Post autor: swar5 » 2020-08-19, 21:07

Szukam logiki i sensu w wierze i przyznaje że bardziej buddyzm byłby dla mnie do przyjęcia gdyby nie był tak egzotyczny .. dlatego wiara naszych przodków t.z pogan jest mi bliższa bo nie skażona żydowską wiarą która według mnie jest egoistyczna , despotyczna i bez sensu

swar5

Re: Powitanie

Post autor: swar5 » 2020-08-20, 08:43

Choć przyznaję że wczesnochrześcijańskie założenia i praktyki były nader obiecujące . Zawierające pewne zjawiska życia w komunie spełniającej zasady sprawiedliwości społecznej , równości i dbałości o dobro wspólne .. Relikt ten ostał się jeno w klasztorach i to nie całkiem .

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Powitanie

Post autor: Andej » 2020-08-20, 09:16

swar5 pisze: 2020-08-19, 21:07 bardziej buddyzm byłby dla mnie do przyjęcia
Dla mnie najlepszy do przyjęcia byłby system religijny, w którym Najwyższy, cały czas wnikliwie obserwowałby czy ludzie spełniają nadane im prawo i natychmiast reagował represjami za każde wykroczenie czy złamanie prawa. W którym nagrody za dobre życie byłyby empirycznie stwierdzane przez wszystkich ludzi żyjących. W takiej religii wiara nie miałaby zastosowania. Wystarczyłby kij i marchewka.

Tu mamy jednak inną rzeczywistość. Błogosławieni ci, którzy uwierzyli. Jan przekonał mnie swoim zdaniem: J 20,29 Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli». do postawy wiary. I niepewności. Zastąpienie wiary wiedzą jest przejawem arogancji.

W życiu trzeba wybierać to, co dobre. A Jezus jednoznacznie wskazał sedno kilkoma zdaniami Mk 12,29-31 Jezus odpowiedział: «Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych». Tak mało, a jednocześnie wszystko.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Powitanie

Post autor: sądzony » 2020-08-20, 10:02

swar5 pisze: 2020-08-19, 21:07 Szukam logiki i sensu w wierze i przyznaje że bardziej buddyzm byłby dla mnie do przyjęcia gdyby nie był tak egzotyczny .. dlatego wiara naszych przodków t.z pogan jest mi bliższa bo nie skażona żydowską wiarą która według mnie jest egoistyczna , despotyczna i bez sensu
Jak dla mnie kombinujesz zacnie. Moim zdaniem:
buddyzm poprzez egzotykę prowadzi do Jezusa,
mitologia Słowian (głoszących Słowo) zbliża nas do Boga,
judaizm uczy pokory.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Dezerter » 2020-08-20, 16:31

sądzony pisze: 2020-08-20, 10:02
swar5 pisze: 2020-08-19, 21:07 Szukam logiki i sensu w wierze i przyznaje że bardziej buddyzm byłby dla mnie do przyjęcia gdyby nie był tak egzotyczny .. dlatego wiara naszych przodków t.z pogan jest mi bliższa bo nie skażona żydowską wiarą która według mnie jest egoistyczna , despotyczna i bez sensu
Jak dla mnie kombinujesz zacnie. Moim zdaniem:
buddyzm poprzez egzotykę prowadzi do Jezusa,
mitologia Słowian (głoszących Słowo) zbliża nas do Boga,
judaizm uczy pokory.
Z buddyzmem zgoda - mój avatar nie jest przypadkowy - wystarczy do buddyzmu dodać miłość, której tam wyraźnie brakuje. Taka dygresja - jak byłem na etapie fascynacji Buddyzmem i Zen to ktoś z chrześcijan uświadomił mi, że tam nie ma miłości ale tylko współczucie, tym się najbardziej różnimy , bo dla buddysty miłość to znaczy bardzo mocne zaciąganie karmicznych więzów a więc duchowe wstecznictwo, cofanie się na ścieżce wzrostu duchowego - a z tym to się zgodzić nie mogłem i poszedłem w stronę miłości i jego Źródła

Jakie Słowo głoszą nasi rodzimowiercy :-o , bo musiałem przegapić, albo ty ich pomylić z Grekami ;)

Judaizm, czy Hiob?, bo Judaizm to jednak triumfalizm, szowinizm i rasizm - bądźmy szczerzy - i pisze to filosemita

A jako Admin, to napisze
rozejdźmy się z tymi dyskusjami do innych właściwych wątków
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

swar5

Re: Powitanie

Post autor: swar5 » 2020-08-20, 20:37

czy jedyną przewagą nad rodzimowiercami jest to że mamy Slowo spisane ... Oni mają słowo zapomniane które próbują wskrzesić ..

Dodano po 5 minutach 1 sekundzie:
jeżeli ma się władzę ma się wpływ na wszystkie dziedziny życia i tak właśnie działa katolicyzm

Dodano po 9 minutach 14 sekundach:
Chwała kościołowi za wypełnienie potrzeby wiary u ludzi .. bo trzeba w coś wierzyć ale niechaj czynią to w sposób nie urągający Bogu . w skromności oddaniu i służalczości dla ludu . Wybaczcie ale zamykam ten temat ..

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Powitanie

Post autor: sądzony » 2020-08-20, 20:46

Dezerter pisze: 2020-08-20, 16:31 (...)
Jakie Słowo głoszą nasi rodzimowiercy :-o , bo musiałem przegapić, albo ty ich pomylić z Grekami ;)
Taka tam hipoteza jest, nie wiem na ile rzeczywista, ale jest.
Dezerter pisze: 2020-08-20, 16:31 Judaizm, czy Hiob?, bo Judaizm to jednak triumfalizm, szowinizm i rasizm - bądźmy szczerzy - i pisze to filosemita
(...)
Chyba źle się wyraziłem, a raczej pomyliłem.
Nadal chyba niewłaściwie pojmuję judaizm jako część mej wiary przed JC.
Sam nie wiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Dezerter » 2020-08-20, 23:29

Autor temat powitalny zamyka a ja wykonuję.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany