Dobry wieczór

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Łuki93

Dobry wieczór

Post autor: Łuki93 » 2020-08-22, 21:16

Witam
Może coś na początek o sobie.Mam na imię Łukasz,mam 27 lat i spotkałem na swej drodze Chrześcijanina.Jestem od 12 lat poza Kościołem, ale teraz widzę że to nie ma sensu. Chce spróbować iść za Chrystusem i Was zapytać o to jak to zrobić, od czego zacząć. Wiem, że to głupie ale chce szukać na tej drodze i szukam porady oraz wsparcia.Pozdrawiam.

Magnolia

Re: Dobry wieczór

Post autor: Magnolia » 2020-08-22, 21:29

Super, że jesteś!
Oczywiście że pomożemy! Bóg Cię kocha i czeka na Twoje nawrócenie!

Łuki93

Re: Dobry wieczór

Post autor: Łuki93 » 2020-08-22, 21:45

Magnolia pisze: 2020-08-22, 21:29 Super, że jesteś!
Oczywiście że pomożemy! Bóg Cię kocha i czeka na Twoje nawrócenie!
Tylko,że ja złamałem wszystkie Boże przykazania po 50 razy każde!,jak taki grzesznik może jeszcze oczekiwać łaski?

Magnolia

Re: Dobry wieczór

Post autor: Magnolia » 2020-08-22, 21:50

Dokładnie tak samo jak każdy z nas. Wszyscy jesteśmy grzesznikami. Ale kiedy z żalem i skruchą przystępujemy do spowiedzi to możemy liczyć na miłosierdzie, zmazanie naszych win i przebaczenie.

To jest skandal miłości, inaczej mówiąc miłość tak wielka, że aż trudno ją pojąć. I tak Bóg Cię kocha.

Psalm 51
Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej, *
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy *
i oczyść mnie z grzechu mojego.

Uznaję bowiem nieprawość moją, *
a grzech mój jest zawsze przede mną.
Przeciwko Tobie samemu zgrzeszyłem *
i uczyniłem, co złe jest przed Tobą.

Ofiarą bowiem Ty się nie radujesz, *
a całopalenia, choćbym dał, nie przyjmiesz.
Boże, moją ofiarą jest duch skruszony, *
pokornym i skruszonym sercem Ty, Boże, nie gardzisz.


Ja jestem zwykłym człowiekiem, tak jak Ty grzesznikiem, a cieszę się z Twojej chęci nawrócenia, niewyobrażalnie bardziej cieszy się Nasz Ojciec w niebie.

Zostań z nami i czytaj i pytaj, bez obaw. Odpowiemy na każde pytanie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Dobry wieczór

Post autor: Albertus » 2020-08-22, 21:52

Łuki93 pisze: 2020-08-22, 21:16 Witam
Może coś na początek o sobie.Mam na imię Łukasz,mam 27 lat i spotkałem na swej drodze Chrześcijanina.Jestem od 12 lat poza Kościołem, ale teraz widzę że to nie ma sensu. Chce spróbować iść za Chrystusem i Was zapytać o to jak to zrobić, od czego zacząć. Wiem, że to głupie ale chce szukać na tej drodze i szukam porady oraz wsparcia.Pozdrawiam.
Witaj!

Mam podobne doświadczenie co ty i przez podobny okres byłem praktycznie bez kontaktu z Kościołem. Było to wiele lat temu.

Mój powrót do Kościoła katolickiego odbywał się stopniowo poprzez poznawanie prawdy o KK i przekonywanie się do niej, potem przystąpiłem do spowiedzi i zacząłem szukać dla siebie jakiejś wspólnoty katolickiej bo zdawałem sobie sprawę że jestem słaby i bliższa więź z innymi wierzącymi jest dla mnie niezbędna.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dobry wieczór

Post autor: Andej » 2020-08-22, 22:51

Łuki93 pisze: 2020-08-22, 21:45Tylko,że ja złamałem wszystkie Boże przykazania po 50 razy każde!,jak taki grzesznik może jeszcze oczekiwać łaski?
A któż nie złamał?
Jan napisał w J8:
7 A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień».

9 Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku.
Nie znalazł się taki, który nie złamał przykazania.

10 Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» 11 A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».
I to ostatnie zdanie jest najważniejsze. Własna i nieprzymuszona decyzja, aby zmienić postępowanie. Kościół Cie przyjmie.
A my, jak widzisz po reakcji, też przyjmujemy Cie z radością. Bez pretensji, bez wymówek. Wręcz przeciwnie, z nadzieją na lepsze jutro. I z przyjacielsko wyciągniętą dłonią.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4389
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Dobry wieczór

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-08-22, 23:16

Cześć.
Nie ma takiego grzechu, którego Pan Jezus by nie odpuścił.
Kiedyś myślałam, że nie ma dla mnie przebaczenia.
Bardzo bałam się spowiedzi po kilku latach. Okazało się, że to był najpiękniejszy dzień mojego życia.
Miłosierdzie Boże jest w stanie w jednej chwili zgładzić wszystkie Twoje grzechy.
Pan Jezus chce, żebyś był szczęśliwy. I On nigdy Cię nie odrzuci.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Dobry wieczór

Post autor: Dezerter » 2020-08-23, 09:41

Łuki93 pisze: 2020-08-22, 21:16 Witam
Może coś na początek o sobie.Mam na imię Łukasz,mam 27 lat i spotkałem na swej drodze Chrześcijanina.Jestem od 12 lat poza Kościołem, ale teraz widzę że to nie ma sensu. Chce spróbować iść za Chrystusem i Was zapytać o to jak to zrobić, od czego zacząć. Wiem, że to głupie ale chce szukać na tej drodze i szukam porady oraz wsparcia.Pozdrawiam.
To na pewno nie jest głupie *-:) Nawrócenie i decyzja o wejściu na drogę prowadzącą do Źródła Światłości i Miłości to jedna z najlepszych i najważniejszych decyzji twojego życia i mam nadzieję, że zaowocuje życiem wiecznym.
Odświeżaj wątki istniejące, zakładaj nowe pisz i pytaj - też kiedyś niektórzy z nas byli na twoim etapie rozwoju duchowego.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Dobry wieczór

Post autor: Magnolia » 2020-08-23, 11:00

Łukaszu, właśnie dlatego, że wielu z nas było kiedyś na podobnym etapie, czyli musiało wrócić na łono Kościoła, to wiemy że po czasie przerwy w praktykowaniu trzeba odświeżyć wiele wiedzy religijnej. Czyli niejako przejść powtórną katechizację. Zwykle mała wiedza i fałszywie rozumiane prawdy wiary owocują porzuceniem praktyki. Dobre rozumienie prawd wiary oraz świadectwo życia innych katolików potrafią znowu rozpalić wiarę i powrócić do życia sakramentalnego.

Zaczęłabym od tego wątku o Dobrej Nowinie:
viewtopic.php?f=8&t=10282&hilit=Dobra+nowina

Zachęcam Cię do poznawania Ewangelii i Słowa Bożego w tym wątku:
viewtopic.php?f=8&p=219256#p219256
Przeczytanie całej Biblii by poznać Słowo Boże może przerażać, ale gdy czytamy codziennie po kawałku to w 4 lata poznamy całą Biblię. Zaletą naszego wątku jest to, że kazdy może napisać komentarz, refleksje jak do niego dociera Słowo z dnia. Publikuję też komentarze mądrych kapłanów, dzięki temu naprawdę zrozumienie przesłania Ewangelii jest znacznie prostsze.

Mamy też wątek przybliżający sakrament pojednania i pokuty, warto sobie tam wiele rzeczy przypomnieć, bo nawet tym którzy praktykują sprawia on dużo kłopotów. Wszystko jest w jednym miejscu:
viewtopic.php?f=80&t=9695

Gdy się już zdecydujesz na spowiedź, to dobrze jest spokojnie się do niej przygotować, przykładowe rachunki sumienia znajdziesz tu:
viewtopic.php?f=75&t=9126&p=218410&hili ... ia#p218410

Nawrócenie jest decyzją naszej woli, zwróceniem się do Boga, a porzuceniem grzesznej drogi. Ale niestety nie oznacza to że słabość w nas przestaje istnieć. Każdy z nas jest słaby i każdy z nas nawraca się praktycznie codziennie. Bo życie z Bogiem nie oznacza, ze przestajemy grzeszyć zupełnie. Oznacza, że chcemy zawsze podnosić się z upadku, a upadamy ze słabości (a nie dlatego że chodzimy drogą grzechu).
Wspólnoty przy parafialne sa także dla grzeszników a nie dla doskonałych, tam uczymy się modlić, tam uczymy się życzliwości wzajemnej i rozwijamy swojego ducha. Ale udział tam jest dobrowolny i wtedy gdy poczujesz gotowość albo potrzebę.

Na forum nie oceniamy człowieka, a tylko jego czyny (o ile o to poprosi).
Człowiek jest zawsze mile widziany i szanowany.
Bo jak zaleca Ewangelia : "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" (czasem wychodzi to nam lepiej , czasem gorzej, ale staramy się)
Ostatnio zmieniony 2020-08-23, 11:01 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

apostata

Re: Dobry wieczór

Post autor: apostata » 2020-09-07, 06:36

Łuki93 pisze: 2020-08-22, 21:16 Jestem od 12 lat poza Kościołem, ale teraz widzę że to nie ma sensu.
Cześć co to znaczy że byłeś poza Kościołem? Nie wierzyłeś w Boga czy po prostu nie praktykowałeś katolicyzmu?

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
Łuki93 pisze: 2020-08-22, 21:45 Tylko,że ja złamałem wszystkie Boże przykazania po 50 razy każde!,jak taki grzesznik może jeszcze oczekiwać łaski?
Przepraszam jeśli pragnie jest zbyt osobiste. Czy te przyłączenia to także łamanie prawa? Czy wyrządziłeś krzywdę zrobi innym ludziom?

apostata

Re: Dobry wieczór

Post autor: apostata » 2020-09-07, 09:40

Sorry za błędy. Miało być:
Przepraszam jeśli pytanie jest zbyt osobiste. Czy te przewinienia to także łamanie prawa? Czy wyrządziłeś krzywdę innym ludziom?
Ostatnio zmieniony 2020-09-07, 09:42 przez apostata, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dobry wieczór

Post autor: sądzony » 2020-09-07, 22:37

Ja negowałem Boga ponad 20 lat.
Nawracam się od około 2014 r.
Jestem jeszcze daleko, a czasem mam wrażenie, że b. daleko
i że człowiek nie nawraca się nigdy, bo to proces.

Jak u mnie to wyglądało/wygląda:
1. książki
2. myślenie
3. depresja/mania
4. próby samobójcze
5. cierpienie
6. terapia
7. wspaniali ludzie, których spotkałem
8. małżeństwo
9. ojcostwo
10. paru zacnych duchownych (książki, sieć)
11. Ewangelia
12. modlitwa
13. odstawienie alkoholu
14. myślenie niedualistyczne
15. logika paradoksu
16. akceptacja siebie i świata
17. akceptacja nieuchronności śmierci
18. zorientowanie na tu i teraz
19. zmniejszenie wartości ego
20. ciągła nieudolna nauka miłości

i jeszcze mi daleko daleko.
:)

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
apostata pisze: 2020-09-07, 09:40 Sorry za błędy. Miało być:
Przepraszam jeśli pytanie jest zbyt osobiste. Czy te przewinienia to także łamanie prawa? Czy wyrządziłeś krzywdę innym ludziom?
Ja często wyprzedzam na ciągłej.
Ja krzywdzę córkę poprzez fakt, że przyzwyczajam ją do papierosów.
Można by powiedzieć, że pośrednio ją zabijam.
Aha i czasem wynoszę długopis z pracy.
A za młodu kradłem tacie drobne z kieszeni.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Dobry wieczór

Post autor: Efezjan » 2020-09-08, 02:20

Łuki93 pisze: 2020-08-22, 21:45
Magnolia pisze: 2020-08-22, 21:29 Super, że jesteś!
Oczywiście że pomożemy! Bóg Cię kocha i czeka na Twoje nawrócenie!
Tylko,że ja złamałem wszystkie Boże przykazania po 50 razy każde!,jak taki grzesznik może jeszcze oczekiwać łaski?
A co miał powiedzieć taki Szaweł /morderca/, Augustyn /wielki grzesznik, żyjący z kobietą bez ślubu przez wiele lat itd./?
Pierwszy został świętym i apostołem pogan, drugi biskupem.
Jeśli oni mogli, to ty też możesz.

Powołanie do świętości to nasze pierwsze powołanie.
Ostatnio zmieniony 2020-09-10, 18:34 przez Efezjan, łącznie zmieniany 2 razy.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dobry wieczór

Post autor: Andej » 2020-09-08, 11:10

apostata pisze: 2020-09-07, 09:40 Czy te przewinienia to także łamanie prawa? Czy wyrządziłeś krzywdę innym ludziom?
Każdy grzech jest łamaniem prawa. Każdy grzech wyrządza krzywdę ludziom.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dobry wieczór

Post autor: sądzony » 2020-09-08, 20:34

Chciałbym dodać coś jeszcze.
Moim zdaniem w nawracaniu się ważne, a dla mnie może nawet najważniejsze jest
by pozwolić sobie
wybaczyć Bogu.

To, że dopuszcza zło w świecie, że przyzwala mi grzeszyć, że pozwala mi cierpieć
i najważniejsze,
że stworzył mnie ślepego na Jego miłość.

Wybaczyć, by zaufać.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ