Jak poprosić o rozgrzeszenie

ODPOWIEDZ
Niktważny

Jak poprosić o rozgrzeszenie

Post autor: Niktważny » 2020-08-22, 22:21

Witam! Mam pewien grzech od dawna, i bardzo mnie męczy. Mianowicie oglądałam filmy przeznaczone dla dorosłych ( jestem jeszcze nieletnia) i naprawdę bardzo tego żałuję. Wiele razy chciałam się z tego wyspowiadać ale za każdym razem zaczynało mi tak bić serce, że szybko wymyślałam jakiś inny grzech. Niestety chodziłam też wtedy do komunii mimo iż nie udało mi się wyspowiadać. Bardzo chcę to w końcu zrobić jednak nie potrafię. Jak się wyspowiadać z tych dwóch rzeczy? Jak to ładnie powiedzieć? ( Chodzi mi o porady jak się wyspowiadać tak żebym nie czuła się maksymalnie niekomfortowo i żebym nie bała się tego powiedzieć). Bardzo dziękuję za porady. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Jak poprosić o rozgrzeszenie

Post autor: Dezerter » 2020-08-22, 22:40

Uwierz mi przede wszystkim, że ksiądz słyszał to setki razy, więc dla niego to najnudniejszy z wszystkich grzechów, więc
nie ma czym się ekscytować
A zrób to słowami
"Oglądałam filmy dla dorosłych i za każdym razem bałam/wstydziłam się to wyznać na spowiedzi i wypowiadałam inny grzech w zamian. Przyjmowałam po tym komunię, być może świętokradczo, bardzo tego żałuje " ... i dalej coś powiedz swoimi słowami, by ten żal i przepraszanie Boga Najwyższego było szczere
jeśli ksiądz będzie chciał coś więcej wiedzieć to dopyta, wówczas mów szczerze jak na spowiedzi
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Niktważny

Re: Jak poprosić o rozgrzeszenie

Post autor: Niktważny » 2020-08-22, 22:42

Bardzo dziękuję. Postaram się tym razem nie stchórzyć.

ODPOWIEDZ