Dzień dobry

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Dzień dobry

Post autor: Wiesława » 2018-05-01, 11:15

Wprawdzie forum katolickie, a ja jestem biblijnie wierząca, czyli protestantka - bez przypisania do konkretnej denominacji.
Sercem najbliżej mi do baptystów konserwatywnych, po drodze (dosłownie ;) ) najbliżej mam do luteran. Może nie do końca, bo wiadomo, że KrK ma mnóstwo budynków, do których mam bliżej, ale...nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
Mam nadzieję na ciekawe rozmowy. :-*

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Dzień dobry

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-01, 11:59

To się zdecyduj - albo biblijnie, albo protestancko. Wiara biblijna to katolicyzm.

Magnolia

Re: Dzień dobry

Post autor: Magnolia » 2018-05-01, 12:12

Witaj Wieslawo.
Ciekawe rozmowy czyli jakie? 😜
Będziemy sie przekonywać czy dzielić doświadczeniami?
Pozdrawiam serdecznie

Wolfi

Re: Dzień dobry

Post autor: Wolfi » 2018-05-01, 12:52

Kto to baptysci?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Dzień dobry

Post autor: Dezerter » 2018-05-01, 13:00

Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-01, 11:59 To się zdecyduj - albo biblijnie, albo protestancko. Wiara biblijna to katolicyzm.
Jak widzisz, nie ze wszystkimi będzie lekko ;) , ale jest spora grupa ekumenicznie nastawionych katolików i kilku nie katolików, którzy czasami z nami piszą. Witam cie serdecznie na forum ja osobiście wierzę, że jako chrześcijanie możemy się nawzajem wzbogacić w poznaniu i zrozumieniu Biblii, Boga i wiedzy na temat chrześcijaństwa. Warunek- szukajmy tego co nas łączy a nie dzieli :ymhug:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Dzień dobry

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-01, 13:06

Dezerter pisze: 2018-05-01, 13:00
Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-01, 11:59 To się zdecyduj - albo biblijnie, albo protestancko. Wiara biblijna to katolicyzm.
Jak widzisz, nie ze wszystkimi będzie lekko ;) , ale jest spora grupa ekumenicznie nastawionych katolików i kilku nie katolików, którzy czasami z nami piszą.
Ja jestem BARDZO ekumenicznie nastawiony (spytaj mojego brata-protestanta). Ale jeśli ktoś wchodzi z wistem takim jak tu: viewtopic.php?p=26214#p26214 to rozumiem, że nie przyszedł tu dla ekumenii, tylko łaknie ostrej, ale szczerej dyskusji. WIęc jestem asertywny.
Witam cie serdecznie na forum ja osobiście wierzę, że jako chrześcijanie możemy się nawzajem wzbogacić w poznaniu i zrozumieniu Biblii, Boga i wiedzy na temat chrześcijaństwa. Warunek- szukajmy tego co nas łączy a nie dzieli :ymhug:
Co nas łączy to wiadomo.
A jak jest za dużo cukru to żeby się psują, a pożytku dla organizmu żadnego.

Szanuję widoczną gorliwość Wiesławy (choć widzę ją tak, jak Paweł gorliwość Żydów Rz 10:2 ) i postaram się Jej dorównać.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Wiesława » 2018-05-01, 13:14

Dezerter pisze: 2018-05-01, 13:00
Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-01, 11:59 To się zdecyduj - albo biblijnie, albo protestancko. Wiara biblijna to katolicyzm.
Jak widzisz, nie ze wszystkimi będzie lekko ;) , ale jest spora grupa ekumenicznie nastawionych katolików i kilku nie katolików, którzy czasami z nami piszą. Witam cie serdecznie na forum ja osobiście wierzę, że jako chrześcijanie możemy się nawzajem wzbogacić w poznaniu i zrozumieniu Biblii, Boga i wiedzy na temat chrześcijaństwa. Warunek- szukajmy tego co nas łączy a nie dzieli :ymhug:
Nie będzie, jak już zauważam. Jednak właśnie o wzajemnym wzbogacaniu się w poznaniu i rozumieniu Biblii myślałam wchodząc na forum.
Nie mam zamiaru nikogo nawracać a tym bardziej wszczynać kłótni.
Generalnie - nie widzę też niczego dobrego w ekumenii. Zależy jeszcze co się pod tym rozumie. Żyję wśród katolików i mam tylko takich znajomych (bliższych). Nie piętnują mnie w środowisku, znają moje poglądy ale szanujemy się wzajemnie jako ludzie.
Dziękuję wszystkim za powitanie :x

mamamondfa

Re: Dzień dobry

Post autor: mamamondfa » 2018-05-01, 13:26

Witaj Wiesławo :)
Mogę zapytać co właściwie skłoniło Cię do przejścia z katolicyzmu na protestantyzm? Bo to wywnioskowałam z Twoich wcześniejszych wypowiedzi.
:-h

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Wiesława » 2018-05-01, 13:38

mamamondfa pisze: 2018-05-01, 13:26 Witaj Wiesławo :)
Mogę zapytać co właściwie skłoniło Cię do przejścia z katolicyzmu na protestantyzm? Bo to wywnioskowałam z Twoich wcześniejszych wypowiedzi.
:-h
Łaska Boża. :D A poważnie: Słowo Boże. Kiedy skonfrontowałam Biblię z nauczaniem i praktykami Kościoła, to włosy mi dęba stanęły. Zaczęłam poważnie "studiować" Pismo św., czytać komentarze, słuchać wykładów i mam pewność, że nie należy nic dodawać ani naginać ludzkich nauk do Biblii. Tego się trzymam.
Formalnie jestem w księgach KrK, bo nawet konwertując i tak się nie tego nie zmieni. Dla mnie to bez znaczenia.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Dzień dobry

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-01, 13:55

A konkretnie?

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Wiesława » 2018-05-01, 14:17

Co: konkretnie? Czego nie wyjaśniłam?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Dzień dobry

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-01, 14:24

Mówisz gołosłownie o jakichś rozbieznościach. WIęc pytam.
Znowu zdryfujesz? ;)

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Wiesława » 2018-05-01, 14:38

Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-01, 14:24 Mówisz gołosłownie o jakichś rozbieznościach. WIęc pytam.
Znowu zdryfujesz? ;)
Nie chcę wszczynać sporów.
Niebiblijne nauki KrK, jak np. czyściec, kult obrazów, kult stworzenia a nie wyłącznie Stwórcy, o Mayjności i świętych...już nawet boję się wspomnieć.
Po wieloletnich dyskusjach z katolikami na forum protestanckim dokładnie znam Wasze argumenty, ale przedkłądam Pismo św. nad całą resztę.
Nie uciekam i nie uchylam się, ale nie jestem tu, aby toczyć spory. Raczej uczyć się, poznać racje i opinie innych... :)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Dzień dobry

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-01, 14:42

Jak nie chcesz toczyć sporów, to nie wal takimi zarzutami. A jak walisz, to nie uciekaj.
Tak byłoby w każdym razie uczciwie.

Spotykałem się z tym niejeden raz: przychodzi protestant i wali grubymi oskarżeniami (w stylu jak powyżej). A jak się mu odpowiada, to "nie chce toczyć sporów" i w ogóle jest zgorszony, że ktoś polemizuje (przy wsparciu co niektórych katolików: ach, jakie to "nieekumeniczne" - bo oni sami pozują na otwartych).

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Wiesława » 2018-05-01, 14:47

Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-01, 14:42 Jak nie chcesz toczyć sporów, to nie wal takimi zarzutami. A jak walisz, to nie uciekaj.
Tak byłoby w każdym razie uczciwie.

Spotykałem się z tym niejeden raz: przychodzi protestant i wali grubymi oskarżeniami (w stylu jak powyżej). A jak się mu odpowiada, to "nie chce toczyć sporów" i w ogóle jest zgorszony, że ktoś polemizuje (przy wsparciu co niektórych katolików: ach, jakie to "nieekumeniczne" - bo oni sami pozują na otwartych).
Chwileczkę...wręcz wymusiłeś na mnie napisanie tego, czego dokładnie się spodziewałeś... Grasz nieczysto. Poza tym to jest temat powitalny. Dlaczego mam toczyć dyskusje TU na tematy, które być może istnieją na tym forum czekają na dyskutantów.

Zablokowany