Przywitanie

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Uczeń

Przywitanie

Post autor: Uczeń » 2020-12-05, 07:58

Witajcie,
Nazwałem siebie uczniem, bo Jezus jest moim nauczycielem.
Oczywiście wychowałem się w wierze katolickiej. Chodziłem regularnie do kościoła, do spowiedzi, grzeszyłem i się spowiadałem, brałem komunię, czasami była też umoczona w winie. Klęczałem przed monstrancją, nawet przyjąłem jakiś szkaplerz, byłem na pielgrzymce w Częstochowie, a uczyłem się w katolickiej szkole pijarskiej pod imieniem najświętszej Marii Panny i byłem ministrantem podczas okresu szkoły.
Później poszedłem na studia, i za granicą też studiowałem.
W końcu dowiedziałem się czym jest chrzest i jak być zbawionym, zacząłem czytać Biblię i poznałem historię kościoła katolickiego oraz historię chrześcijaństwa.
Zobaczyłem, że nie jest to to samo.
Teraz potrafię odróżnić co jest prawdą a co jest kłamstwem, co jest od Boga a co jest tradycją.
Jak dokładnie brzmi 10 przykazań,
Dlaczego dzień szabatu został przeniesiony na niedzielę,
Dlaczego narodzenie Jezusa jest obchodzone 24-25 grudnia,
Skąd wziął się kult tzw. wszystkich świętych,
Dlaczego funkcja papieża,
Dlaczego kościół katolicki jest tak bogatą instytucją,
Dlaczego narzucony jest celibat,
Jaka jest historia chrztu niemowląt,
Jakie symbole są używane podczas mszy świętych oraz w świątyniach.

Także postanowiłem być chrześcijaninem biblijnym i uczniem Jezusa.
To jest moja historia. Jezus powiedział, że nieliczni znajdują wąską ścieżkę. Mówił też żeby nie iść ślepo za przywódcami religijnymi. Mówił, żeby wszystko badać i mówił, że to On jest Prawdą, Drogą, Życiem. Mówił też, że nie ma innych pośredników i że jeden jest Ojciec w niebie, mówił też o sądzie ostatecznym, o piekle.

Nie pamiętam, czy już się przedstawiałem więc robię to teraz.
Moim pragnieniem jest by każdy został zbawiony.
A zbawienie jest tylko w Jezusie.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Przywitanie

Post autor: Logan » 2020-12-05, 08:23

Uczeń pisze: 2020-12-05, 07:58 Witajcie,
Nazwałem siebie uczniem, bo Jezus jest moim nauczycielem.
Witaj @Uczeń. Mam nadzieję, że twoja obecność na tym forum będzie owocna zarówno dla Ciebie jak i innych uczestników forum.

Powiedz na forumowiczom, do jakiej denominacji chrześcijańskiej należysz? Domyślam się, że jesteś baptystą. Powiedz trochę o Twojej wierze, od siebie.

Dodano po 16 minutach 8 sekundach:
Uczeń pisze: 2020-12-05, 07:58 Moim pragnieniem jest by każdy został zbawiony.
A zbawienie jest tylko w Jezusie.
Co do tego nie ma żadnej wątpliwości. To łączy wszystkich chrześcijan.

Jaki jest cel Twojego bycia na tym forum? Czy chcesz nas nawracać?
Czy może aktywnie włączyć się w dyskusję na temat problemów omawianych na tym forum.
Musimy zrozumieć, że każdy ma swoją drogę do Boga. To gdzie się wychował, co poznał, ale każdy człowiek 'dobrej woli' podąża za Bogiem. Może być to buddyzm, chrześcijaństwo, Islam, Etyka moralna. Bóg odnajduje człowieka na każdej z tych dróg i prowadzi tylko w wiadomy dla siebie sposób.
Ostatnio zmieniony 2020-12-05, 08:25 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Uczeń

Re: Przywitanie

Post autor: Uczeń » 2020-12-05, 08:31

Mogę zapytać do jakiej denominacji należał Jezus i Jego uczniowie - to ja należę do tej samej.

Należę do Jezusa, nie do denominacji :)
Uważam, że od każdej denominacji można się czegoś nauczyć, ale też, że prawda jest do znalezienia w Biblii.

Oczywiście nie wierzę w czyściec, bo takie miejsce nie jest przedstawione w Biblii.
Uważam, że podczas życia na Ziemi trzeba stworzyć relację z Jezusem i odwrócić się od grzechu. Zbawienie jest łaską Boga, nikt na nie nie zasługuje. Jednak każdy zbawiony należy do Boga. Jedynym miejscem, które mogłoby być czyśćcem jest Ziemia. Ale jest czyśćcem tylko dla tych którzy oddali życie Jezusowi. Są oni w prawdzie zbawieni, ale podlegają ciągłej przemianie. Są oczyszczani z cielesnych pożądań, tak by Duch się umacniał.

Wierzę w chrzest przez zanurzenie w wodzie i w otrzymanie Ducha Świętego i w dar języków, proroctwa, sny. Wierzę, że chrześcijanie należą do Kościoła Jezusa Chrystusa i że Bóg nie ma podziału na denominacje.

Obchodzę pamiątkę śmierci Jezusa jako zapoczątkowanie Nowego Przymierza w Jego krwi, według tego co Jezus powiedział uczniom.


Na co dzień głoszę ewangelię, modlę się za chorych, udzielam chrztu i modlę się o dar Ducha Świętego dla człowieka, który przychodzi do Jezusa. Uczę się tego od bardziej doświadczonych chrześcijanin.

Jestem zwolennikiem kościółów domowych, gdzie wszyscy się znają i mogą sobie realnie pomagać.

Uczę się chodzić w Duchu, czyli słyszeć Boga - dlatego jestem uczniem.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Przywitanie

Post autor: Logan » 2020-12-05, 08:46

Uczeń pisze: 2020-12-05, 08:31 Mogę zapytać do jakiej denominacji należał Jezus i Jego uczniowie - to ja należę do tej samej.
Jezus jest założycielem religii zwaną chrześcijaństwem. Monoteistyczna religia objawiona. Jezus założył Kościół:

Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą . Mt 16:18

Uczeń pisze: 2020-12-05, 08:31 Należę do Jezusa, nie do denominacji :)
Przecież nie o to mi chodziło. Jako chrześcijanie zawsze przynależny do jakiejś większej wspólnoty od której czerpiemy zdrową naukę.
Ostatnio zmieniony 2020-12-05, 08:55 przez Logan, łącznie zmieniany 4 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Uczeń

Re: Przywitanie

Post autor: Uczeń » 2020-12-05, 08:57

Logan pisze: 2020-12-05, 08:46
Uczeń pisze: 2020-12-05, 08:31 Mogę zapytać do jakiej denominacji należał Jezus i Jego uczniowie - to ja należę do tej samej.
Jezus jest założycielem religii zwaną chrześcijaństwem.
Uczeń pisze: 2020-12-05, 08:31 Należę do Jezusa, nie do denominacji :)
Przecież nie o to mi chodziło. Jako chrześcijanie zawsze przynależny do jakiejś większej wspólnoty od której czerpiemy zdrową naukę.
Kościół, jako wspólnotę chrześcijan, założył Jezus, ja się spotykam z ludźmi, którzy mają Ducha Świętego, może pochodzą z różnych denominacji. Tego nie wiem. (Kościół ewangelicki? Kościół reformowany?)

Nie posiadam, nie utożsamiam się z jakimś odgórnym kościołem w formie instytucji jak np. kościół rzymsko-katolicki, czy kościół protestancki.

Naukę czerpałem od Derka Prince, także od Ricka Warrena - praktyczne porady.

:-bd
Ostatnio zmieniony 2020-12-05, 09:01 przez Uczeń, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Przywitanie

Post autor: Albertus » 2020-12-05, 09:21

Uczeń pisze: 2020-12-05, 07:58 Witajcie,
Nazwałem siebie uczniem, bo Jezus jest moim nauczycielem.
Oczywiście wychowałem się w wierze katolickiej. Chodziłem regularnie do kościoła, do spowiedzi, grzeszyłem i się spowiadałem, brałem komunię, czasami była też umoczona w winie. Klęczałem przed monstrancją, nawet przyjąłem jakiś szkaplerz, byłem na pielgrzymce w Częstochowie, a uczyłem się w katolickiej szkole pijarskiej pod imieniem najświętszej Marii Panny i byłem ministrantem podczas okresu szkoły.
Później poszedłem na studia, i za granicą też studiowałem.
W końcu dowiedziałem się czym jest chrzest i jak być zbawionym, zacząłem czytać Biblię i poznałem historię kościoła katolickiego oraz historię chrześcijaństwa.
Zobaczyłem, że nie jest to to samo.
Teraz potrafię odróżnić co jest prawdą a co jest kłamstwem, co jest od Boga a co jest tradycją.
Jak dokładnie brzmi 10 przykazań,
Dlaczego dzień szabatu został przeniesiony na niedzielę,
Dlaczego narodzenie Jezusa jest obchodzone 24-25 grudnia,
Skąd wziął się kult tzw. wszystkich świętych,
Dlaczego funkcja papieża,
Dlaczego kościół katolicki jest tak bogatą instytucją,
Dlaczego narzucony jest celibat,
Jaka jest historia chrztu niemowląt,
Jakie symbole są używane podczas mszy świętych oraz w świątyniach.

Także postanowiłem być chrześcijaninem biblijnym i uczniem Jezusa.
To jest moja historia. Jezus powiedział, że nieliczni znajdują wąską ścieżkę. Mówił też żeby nie iść ślepo za przywódcami religijnymi. Mówił, żeby wszystko badać i mówił, że to On jest Prawdą, Drogą, Życiem. Mówił też, że nie ma innych pośredników i że jeden jest Ojciec w niebie, mówił też o sądzie ostatecznym, o piekle.

Nie pamiętam, czy już się przedstawiałem więc robię to teraz.
Moim pragnieniem jest by każdy został zbawiony.
A zbawienie jest tylko w Jezusie.
Witaj!

Poruszyłeś wiele ciekawych tematów o których warto by porozmawiać i wyjaśnić. Nie wiem tylko czy dział powitań to dobre na to miejsce.

Myślę że popełniłeś ten sam błąd jaki popełnia wielu młodych katolików - nie czytałeś Biblii będą jeszcze katolikiem i nie poznawałeś katolickiej wiary pozostając na poziomie I Komunii a potem wszedłeś pod wpływ antykatolickich grup pentakostalnych i wymiotło cię z Kościoła.


I jeszcze pytanie do ciebie - czy świętujesz dzień szabatu w sobotę?

Dodano po 13 minutach 57 sekundach:
Oczywiście nie wierzę w czyściec, bo takie miejsce nie jest przedstawione w Biblii.
O czyśćcu już zdaje się założyłeś tutaj temat a potem nie podjąłeś dyskusji...
Ostatnio zmieniony 2020-12-05, 09:18 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Przywitanie

Post autor: sądzony » 2020-12-05, 11:05

Witaj.
Czy uczestniczysz w nabożeństwach?
Jeśli tak to w jakich kościołach?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Uczeń

Re: Przywitanie

Post autor: Uczeń » 2020-12-05, 16:03

Szabatu obecnie chyba nie obchodzę. Jeśli powinienem to proszę o napomnienie.
Chodziłem w niedzielę do małych wspólnot czy też na kazania. Przed "koroną" chodziłem do kościoła domowego, gdzie modliliśmy się, rozmawialiśmy i obchodziliśmy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Przywitanie

Post autor: Andej » 2020-12-05, 17:45

Uczeń pisze: 2020-12-05, 16:03 Szabatu obecnie chyba nie obchodzę. Jeśli powinienem to proszę o napomnienie.
Dekalogu, więc, nie uznajesz? Czy tylko uważasz, że nie obwiązuje?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Uczeń

Re: Przywitanie

Post autor: Uczeń » 2020-12-05, 18:50

Andej pisze: 2020-12-05, 17:45
Uczeń pisze: 2020-12-05, 16:03 Szabatu obecnie chyba nie obchodzę. Jeśli powinienem to proszę o napomnienie.
Dekalogu, więc, nie uznajesz? Czy tylko uważasz, że nie obwiązuje?
Uznaję i to wersję biblijną, a nie katolicką, gdzie jest wyrzucone drugie przykazanie.

Napisałem tylko że nie obchodzę szabatu.
Poczytaj sobie kogo obowiązywał dekalog i czy nadal trzeba "starać się" go wypełniać.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Przywitanie

Post autor: Andej » 2020-12-05, 19:27

Jak rozumiem, gardzisz Dekalogiem pisząc z małej litery.
Jak mniemam w odpowiedzi, w tym "biblijnym Dekalogu" brak nakazu święcenia jednego z siedmiu dnia na chwałę Stwórcy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Przywitanie

Post autor: sądzony » 2020-12-05, 20:11

Andej pisze: 2020-12-05, 19:27 Jak rozumiem, gardzisz Dekalogiem pisząc z małej litery.
Jak mniemam w odpowiedzi, w tym "biblijnym Dekalogu" brak nakazu święcenia jednego z siedmiu dnia na chwałę Stwórcy.
To "dekalog" pisze się z dużej litery? :-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Przywitanie

Post autor: Logan » 2020-12-05, 21:05

Uczeń pisze: 2020-12-05, 18:50 Uznaję i to wersję biblijną, a nie katolicką, gdzie jest wyrzucone drugie przykazanie.

Poczytaj sobie kogo obowiązywał dekalog [...]
Dekalog to podstawowe prawo moralne obowiązujące każdego człowieka, czy zna Boga, czy nie. To jest pewna synteza prawa naturalnego. Nieznajomość wiedzy o grzechu nie usprawiedliwia popełnienia grzechu.
Ostatnio zmieniony 2020-12-05, 21:22 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Przywitanie

Post autor: Dezerter » 2020-12-05, 21:48

Uczeń pisze: 2020-12-05, 18:50
Andej pisze: 2020-12-05, 17:45
Uczeń pisze: 2020-12-05, 16:03 Szabatu obecnie chyba nie obchodzę. Jeśli powinienem to proszę o napomnienie.
Dekalogu, więc, nie uznajesz? Czy tylko uważasz, że nie obwiązuje?
Uznaję i to wersję biblijną, a nie katolicką, gdzie jest wyrzucone drugie przykazanie.

Napisałem tylko że nie obchodzę szabatu.
Poczytaj sobie kogo obowiązywał dekalog i czy nadal trzeba "starać się" go wypełniać.
Nie opowiadaj banalnych głupot o wywaleniu II przykazania, bo i KKK i Biblia Tysiąclecia ma Dekalog w pełnej i właściwej wersji - jest czytany w takiej wersji co roku w kościele, więc wszyscy katolicy praktykujący znają właściwą i pełną wersję
- zostałeś pouczony po chrześcijańsku jakie są fakty, następnym razem jak tak napiszesz to będzie to już kłamstwo, więc grzech a grzech wiąże się z karą, którą ja jako starszy tego zboru ;) z obowiązku ci jej udzielę.
To tak na oficjalne przywitanie - czytałeś regulamin?
Ostatnio zmieniony 2020-12-05, 22:58 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Przywitanie

Post autor: Dominik » 2020-12-05, 22:36

Uczniu, podaj tekst tego osuniętego przykazania.

ODPOWIEDZ