Przywitanie

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Przywitanie

Post autor: sądzony » 2020-12-06, 22:07

Proszę.
Dla mnie to żaden dowód.
We Wrocławiu, w dzielnicy Sępolno pewnie też mieszkają naziści bo jest na bazie wrony.
Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Przywitanie

Post autor: Andej » 2020-12-06, 22:13

A mi się to podoba. Dorabianie teorii do z góry założonej tezy. Dopatrywanie się w zła tam, gdzie koniecznie chce się je zobaczyć. To pouczające. Na negatywny przykładach też trzeba się uczyć. To o wiele tańsze i łagodniejsze od nauki na własnych błędach.

Zastanawiam się, dlaczego by nie dostrzec fallicznego symbolu w alei prowadzącej na plac. A w samym placu pierwiastka kobiecości. Można by wtedy oskarżyć Watykan o zberezeństwo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

orzeszku

Re: Przywitanie

Post autor: orzeszku » 2020-12-06, 22:22

Poza tym Kościół od wieków używał pogańskich symboli dla stopniowego wypełnienia ich nową, chrześcijańską treścią. Odwoływał się do pojęć i znaków znanych ludom chrystianizowanym po to, by mogli łatwiej i efektywniej przyswoić treści chrześcijańskie. Nie mogę teraz znaleźć całego tekstu na ten temat, ale w sieci znalazłam cytat zawarty w tym artykule, który kiedyś czytałam odnośnie chrystianizacji. Ten cytat to wypowiedź papieża Grzegorza Wielkiego:
Jest rzeczą niemożliwą pozbawić umysły surowe wszystkiego od razu; ten bowiem, kto usiłuje wspiąć się na szczyt, wznosi się po stopniach krokami, nie skokami.

Kontekst: Zalecania wobec chrystianizacji pogan, aby przeprowadzać ją stopniowo
https://pl.wikiquote.org/wiki/Grzegorz_I
Ostatnio zmieniony 2020-12-06, 22:23 przez orzeszku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Przywitanie

Post autor: sądzony » 2020-12-06, 22:31

orzeszku pisze: 2020-12-06, 22:22 Poza tym Kościół od wieków używał pogańskich symboli dla stopniowego wypełnienia ich nową, chrześcijańską treścią. Odwoływał się do pojęć i znaków znanych ludom chrystianizowanym po to, by mogli łatwiej i efektywniej przyswoić treści chrześcijańskie. Nie mogę teraz znaleźć całego tekstu na ten temat, ale w sieci znalazłam cytat zawarty w tym artykule, który kiedyś czytałam odnośnie chrystianizacji. Ten cytat to wypowiedź papieża Grzegorza
Zgadza się symbolika to dość oniryczna dziedzina.
Krzyż istnieje we wszystkich kulturach w niezliczonej ilości form.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4215 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Przywitanie

Post autor: Dezerter » 2020-12-06, 23:56

@Uczeń a czy wiesz dlaczego ten obelisk tam stoi i czego świadkiem jest ?
Dlaczego chrześcijanie go zachwali pomimo, że jest pogański?
pytam o fakty a nie teorie spiskowe.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Uczeń

Re: Przywitanie

Post autor: Uczeń » 2020-12-07, 12:51

Dezerter pisze: 2020-12-06, 23:56 @Uczeń a czy wiesz dlaczego ten obelisk tam stoi i czego świadkiem jest ?
Dlaczego chrześcijanie go zachwali pomimo, że jest pogański?
pytam o fakty a nie teorie spiskowe.
Wiem tylko, że pewne treści nie są widoczne dla wszystkich. Wiem, że pewne symbole mają podwójne znaczenie. Jedno znaczenie jest dla ogółu a inne jest znaczenie dla mniejszej grupy, która rozumie "o co chodzi".
Nie jest sekretem, że szatan jest bogiem na tej Ziemi, pismo o tym mówi. Wiele symboli używanych w świecie show-biznesu, w obiektach kultury i sztuki mają odniesienie do szatana, można stosunkowo łatwo znaleźć informacje na temat takich symboli.
W starym testamencie jest opisane, jak powstawał Babilon, został on założony przez Nimroda, po potopie.
Nimrod miał żonę Semiramiz. Nimrod mianował siebie bogiem Słońca, a Semiramiz została boginią Księżyca, stworzyli oni razem religię opartą na astronomii. Oczywiście Nimrod i Semiramiz byli tylko marionetkami w rękach szatana, którego ambicją jest bycie Bogiem. Symbol wszystko-widzącego oka nawiązuje do szczytu wieży Babel i kultu antychrysta.
Nimrod i Samiramiz stworzyli religię kultu astronomicznego, a kiedy Semiramiz zaszła w ciążę z nieprawego łoża, zabiła Nimroda i sama przejęła władzę. Urodziła dziecko Tamuz i ogłosiła go reinkarnacją Nimroda. Semiramiz nazwała siebie matką Boga, królową niebios, matką dziewicą w celu podtrzymania władzy. Gdy Tamuz dorósł i chciał objąć tron, Semiramiz usiłowała zabić go jak Nimroda, jednak tym razem nieskuteczne. Semiramiz zakończyła życie. Motyw Semiramiz trzymającej na rękach dzieciątko Tamuz jest do dziś widocznym motywem ukazującym kobietę z dzieciątkiem w wieku przeróżnych wierzeniach i kulturach, tylko nazewnictwo jest inne.
Za pomocą tej fałszywej religii szatan odbiera cześć należną tylko Bogu. Kult Nimroda i Semiramiz utrzymał się w imperium, jako boga Słońca i bogini Księżyca.

orzeszku

Re: Przywitanie

Post autor: orzeszku » 2020-12-07, 13:05

Dość tego. Zgłaszam tego posta. Można się z Kościołem nie zgadzać, ale na katolickim forum nie powinno być miejsca na tak otwarte obelgi pod adresem Kościoła - to klasyczna bardzo prymitywna antykatolicka agitka. Sugestie, że Kościół to pogaństwo oraz kult szatana. Obelga pod adresem katolickiego kultu Maryjnego - porównanie z pogańskim kultem, sugestie, jakoby kult ten był zaczerpnięty z pogaństwa.

Uczeń

Re: Przywitanie

Post autor: Uczeń » 2020-12-07, 13:14

orzeszku pisze: 2020-12-07, 13:05 Dość tego. Zgłaszam tego posta. Można się z Kościołem nie zgadzać, ale na katolickim forum nie powinno być miejsca na tak otwarte obelgi pod adresem Kościoła - to klasyczna bardzo prymitywna antykatolicka agitka. Sugestie, że Kościół to pogaństwo oraz kult szatana. Obelga pod adresem katolickiego kultu Maryjnego - porównanie z pogańskim kultem, sugestie, jakoby kult ten był zaczerpnięty z pogaństwa.
Orzeszku,
Jak wytłumaczysz tę symbolikę? Przecież symbolem chrześcijańskim była ryba.

Dominik

Re: Przywitanie

Post autor: Dominik » 2020-12-07, 13:33

Uczniu, jaki jest Twój cel pobytu na forum?
Próba zrozumienia nauki Kościoła katolickiego czy wytykanie błędów tej nauki?

Przeczytałeś 1 i 4 punkt regulaminu?

orzeszku

Re: Przywitanie

Post autor: orzeszku » 2020-12-07, 13:41

Nie mówiąc już o:
5c - obrażania Kościoła i jego przedstawicieli - "fałszywa religia, za pomocą której szatan odbiera cześć należną Bogu"
5d - obrażania innych dyskutantów - w tym momencie on obraża mnie, twierdząc, że jestem poganką i wyznawczynią kultu szatana :D
5e - propagowania treści sprzecznych z wiarą katolicką i Nauką Kościoła
5f - dokonywania arbitralnych ocen Boga, bóstw, instytucji i ludzi, w szczególności negatywnych (nie dotyczy ocen zachowań, faktów, czynów), - ponownie, ostre stwierdzenia: fałszywa religia, szatan, pogaństwo
Ostatnio zmieniony 2020-12-07, 13:41 przez orzeszku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Przywitanie

Post autor: sądzony » 2020-12-07, 14:20

Uczeń pisze: 2020-12-07, 12:51 (...) Wiele symboli używanych w świecie show-biznesu, w obiektach kultury i sztuki mają odniesienie do szatana,(...)
To fakt, np ten:
Obrazek

Z resztą Twojej wypowiedzi nie bardzo mogę się zgodzić.
Świat symboliki nigdy nie był jednoznaczny.
Śmierć na krzyżu też nie była nowością.

Nieważne kto rządzi światem, a komu jest oddana Twoja wola.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Uczeń

Re: Przywitanie

Post autor: Uczeń » 2020-12-07, 15:14

Dominik pisze: 2020-12-07, 13:33 Uczniu, jaki jest Twój cel pobytu na forum?
Próba zrozumienia nauki Kościoła katolickiego czy wytykanie błędów tej nauki?

Przeczytałeś 1 i 4 punkt regulaminu?
Dominiku,
Czytałem regulamin.
Moim celem nie jest obrażanie jakiegokolwiek człowieka.
Podzieliłem się wiedzą w odpowiedzi na pytanie.

Ogólnym celem bycia na forum jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, taki jest też mój cel.
Wiem, że zbliżamy się do momentu utworzenia jednej światowej religii i widziałem wypowiedź Franciszka, popierającą tą ideę. Także moim celem jest też poruszenie tematu czy można mieszać chrześcijaństwo z innymi religiami. Jezus mówił, że przynosi miecz podziału, ale chyba papież ma inną wizję (?)

Jeżeli mogę przeczytać ciekawą wypowiedź na forum, uważam to za korzyść.
Lubię też odpowiadać na pytania.

Szanuję wszystkich ludzi bez względu na kulturę i religię w jakiej są wychowani.

Dodano po 8 minutach 22 sekundach:
sądzony pisze: 2020-12-07, 14:20
Uczeń pisze: 2020-12-07, 12:51 (...) Wiele symboli używanych w świecie show-biznesu, w obiektach kultury i sztuki mają odniesienie do szatana,(...)
To fakt, np ten:
Obrazek

Z resztą Twojej wypowiedzi nie bardzo mogę się zgodzić.
Świat symboliki nigdy nie był jednoznaczny.
Śmierć na krzyżu też nie była nowością.

Nieważne kto rządzi światem, a komu jest oddana Twoja wola.
Poznanie dobra i zła.
"Będziesz jak Bóg"

Czy dobrze rozszyfrowałem :) ?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Przywitanie

Post autor: sądzony » 2020-12-07, 15:30

Uczeń pisze: 2020-12-07, 15:14 Poznanie dobra i zła.
"Będziesz jak Bóg"

Czy dobrze rozszyfrowałem :) ?
Nie wiem co miał na myśli twórca tego logo, ale skojarzenie jest jednoznaczne.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

orzeszku

Re: Przywitanie

Post autor: orzeszku » 2020-12-07, 16:32

A tu zonk, bo Jobs po prostu lubił jabłka Macintosh. A ugryzienie od ang gry słów byte (bajt)- bite (ugryzienie).

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Przywitanie

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-07, 16:38

Ja słyszałam o tym, że najpierw był Newton pod drzewem, później uprościłi to na potrzeby marketingowe do jabłka. O ugryzou nie wiem, może orzeszku po prostu ma rację 🤷

ODPOWIEDZ