Przywitanie

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Przywitanie

Post autor: sądzony » 2020-12-07, 16:41

orzeszku pisze: 2020-12-07, 16:32 A tu zonk, bo Jobs po prostu lubił jabłka Macintosh. A ugryzienie od ang gry słów byte (bajt)- bite (ugryzienie).
No nie do końca:
https://creativeheads.pl/logo-apple-his ... ki-swiata/

Poza tym o ile to sprawka złego
pewnie tak właśnie działa.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Przywitanie

Post autor: Logan » 2020-12-07, 17:01

Uczeń pisze: 2020-12-07, 12:51 Motyw Semiramiz trzymającej na rękach dzieciątko Tamuz jest do dziś widocznym motywem ukazującym kobietę z dzieciątkiem w wieku przeróżnych wierzeniach i kulturach, tylko nazewnictwo jest inne.
Za pomocą tej fałszywej religii szatan odbiera cześć należną tylko Bogu. Kult Nimroda i Semiramiz utrzymał się w imperium, jako boga Słońca i bogini Księżyca.
Proszę wymienić te fałszywe religie z nazwy.



Poprawione cytowanie
~ToTylkoJa
Ostatnio zmieniony 2020-12-07, 17:02 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 2 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1094
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 457 times
Been thanked: 182 times

Re: Przywitanie

Post autor: Pompieri » 2020-12-07, 17:11

Motyw modlenia sie za pomoca wypowiadanych slow jest znany w kazdej sekcie i w kazdym kulcie poganskim . Czy z tego wynika, ze modlac sie i wypowiadajac slowa bluznimy Bogu?

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Przywitanie

Post autor: Logan » 2020-12-07, 17:29

Mam pytanie @Uczeń o opinię ruchu Duńskiego Ewangelisty Torbena Søndergaard, czy i jak @Uczeń oceniasz Ostatnią Reformację?
Ostatnio zmieniony 2020-12-07, 17:45 przez Logan, łącznie zmieniany 4 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Przywitanie

Post autor: Dezerter » 2020-12-07, 19:33

Uczeń pisze: 2020-12-07, 12:51
Dezerter pisze: 2020-12-06, 23:56 @Uczeń a czy wiesz dlaczego ten obelisk tam stoi i czego świadkiem jest ?
Dlaczego chrześcijanie go zachwali pomimo, że jest pogański?
pytam o fakty a nie teorie spiskowe.
Wiem tylko, że pewne treści nie są widoczne dla wszystkich. Wiem, że pewne symbole mają podwójne znaczenie. Jedno znaczenie jest dla ogółu a inne jest znaczenie dla mniejszej grupy, która rozumie "o co chodzi".
Czyli nie wiesz *-:) i nie dość, że piszesz na temat na , którym się nie znasz, to jeszcze bezpodstawnie i pełen PYCHY zaliczasz się do wybranych wtajemniczonych czyli do gnostyków =; L-)
Nie jest sekretem, że szatan jest bogiem na tej Ziemi, pismo o tym mówi.
Jak już to Pismo - szacunku trochę dla Słowa Bożego - czyżbyś go nie miał?
Skąd wytrzasnąłeś, że Szatan jest "bogiem na tej Ziemi", bo na pewno nie z Pisma, nawet nie ma, że jest panem - tam jest, że jest władcą.
Ale dobrze, że wszedłeś na katolickie forum, to poznasz Prawdę bo my badamy jak rzeczy się mają
Wiele symboli używa nych w świecie show-biznesu, w obiektach kultury i sztuki mają odniesienie do szatana, można stosunkowo łatwo znaleźć informacje na temat takich symboli.
W starym testamencie jest opisane, jak powstawał Babilon, został on założony przez Nimroda, po potopie.
Nimrod miał żonę Semiramiz. Nimrod mianował siebie bogiem Słońca, a Semiramiz została boginią Księżyca, stworzyli oni razem religię opartą na astronomii. Oczywiście Nimrod i Semiramiz byli tylko marionetkami w rękach szatana, którego ambicją jest bycie Bogiem. Symbol wszystko-widzącego oka nawiązuje do szczytu wieży Babel i kultu antychrysta.
Nimrod i Samiramiz stworzyli religię kultu astronomicznego, a kiedy Semiramiz zaszła w ciążę z nieprawego łoża, zabiła Nimroda i sama przejęła władzę. Urodziła dziecko Tamuz i ogłosiła go reinkarnacją Nimroda. Semiramiz nazwała siebie matką Boga, królową niebios, matką dziewicą w celu podtrzymania władzy. Gdy Tamuz dorósł i chciał objąć tron, Semiramiz usiłowała zabić go jak Nimroda, jednak tym razem nieskuteczne. Semiramiz zakończyła życie. Motyw Semiramiz trzymającej na rękach dzieciątko Tamuz jest do dziś widocznym motywem ukazującym kobietę z dzieciątkiem w wieku przeróżnych wierzeniach i kulturach, tylko nazewnictwo jest inne.
Za pomocą tej fałszywej religii szatan odbiera cześć należną tylko Bogu. Kult Nimroda i Semiramiz utrzymał się w imperium, jako boga Słońca i bogini Księżyca.
Na durne i puste teorie spiskowo-ezoteryczne nie zamierzam odpowiadać w wątku powitalnym
Może już skończ to przywitanie, bo pogrążasz się.
Ostatnio zmieniony 2020-12-07, 19:38 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Uczeń

Re: Przywitanie

Post autor: Uczeń » 2020-12-07, 23:53

Logan pisze: 2020-12-07, 17:29 Mam pytanie @Uczeń o opinię ruchu Duńskiego Ewangelisty Torbena Søndergaard, czy i jak @Uczeń oceniasz Ostatnią Reformację?
Ma moje zielone światło :)

Proponuję posłuchać wywiadu z ludźmi, którzy dzięki niemu poznali Jezusa.

Dodano po 8 minutach 42 sekundach:
Nie jest sekretem, że szatan jest bogiem na tej Ziemi, pismo o tym mówi.
Jak już to Pismo - szacunku trochę dla Słowa Bożego - czyżbyś go nie miał?
Skąd wytrzasnąłeś, że Szatan jest "bogiem na tej Ziemi", bo na pewno nie z Pisma, nawet nie ma, że jest panem - tam jest, że jest władcą.
Ale dobrze, że wszedłeś na katolickie forum, to poznasz Prawdę bo my badamy jak rzeczy się mają[/Bible]

Pogrążyłem się ogromnie, skoro Biblia stwierdza, że jest władcą to tak właśnie jest.

Może wziąłem tego "Boga tego świata" gdzieś z głowy.

A nie, już wiem, jest to stwierdzone w jednym z listów :) :)


2Kor 4:4:
"W których bóg tego świata zaślepił umysły, w niewierzących, aby nie świeciła im światłość chwalebnej ewangelii Chrystusa, który jest obrazem Boga."

Dodano po 25 minutach 36 sekundach:
Dezerter pisze: 2020-12-07, 19:33
Uczeń pisze: 2020-12-07, 12:51
Dezerter pisze: 2020-12-06, 23:56 @Uczeń a czy wiesz dlaczego ten obelisk tam stoi i czego świadkiem jest ?
Dlaczego chrześcijanie go zachwali pomimo, że jest pogański?
pytam o fakty a nie teorie spiskowe.


Wiem tylko, że pewne treści nie są widoczne dla wszystkich. Wiem, że pewne symbole mają podwójne znaczenie. Jedno znaczenie jest dla ogółu a inne jest znaczenie dla mniejszej grupy, która rozumie "o co chodzi".

Czyli nie wiesz *-:) i nie dość, że piszesz na temat na , którym się nie znasz, to jeszcze bezpodstawnie i pełen PYCHY zaliczasz się do wybranych wtajemniczonych czyli do gnostyków =; L-)
Nie jest sekretem, że szatan jest bogiem na tej Ziemi, pismo o tym mówi.

Jak już to Pismo - szacunku trochę dla Słowa Bożego - czyżbyś go nie miał?
Skąd wytrzasnąłeś, że Szatan jest "bogiem na tej Ziemi", bo na pewno nie z Pisma, nawet nie ma, że jest panem - tam jest, że jest władcą.
Ale dobrze, że wszedłeś na katolickie forum, to poznasz Prawdę bo my badamy jak rzeczy się mają

Wiele symboli używa nych w świecie show-biznesu, w obiektach kultury i sztuki mają odniesienie do szatana, można stosunkowo łatwo znaleźć informacje na temat takich symboli.
W starym testamencie jest opisane, jak powstawał Babilon, został on założony przez Nimroda, po potopie.
Nimrod miał żonę Semiramiz. Nimrod mianował siebie bogiem Słońca, a Semiramiz została boginią Księżyca, stworzyli oni razem religię opartą na astronomii. Oczywiście Nimrod i Semiramiz byli tylko marionetkami w rękach szatana, którego ambicją jest bycie Bogiem. Symbol wszystko-widzącego oka nawiązuje do szczytu wieży Babel i kultu antychrysta.
Nimrod i Samiramiz stworzyli religię kultu astronomicznego, a kiedy Semiramiz zaszła w ciążę z nieprawego łoża, zabiła Nimroda i sama przejęła władzę. Urodziła dziecko Tamuz i ogłosiła go reinkarnacją Nimroda. Semiramiz nazwała siebie matką Boga, królową niebios, matką dziewicą w celu podtrzymania władzy. Gdy Tamuz dorósł i chciał objąć tron, Semiramiz usiłowała zabić go jak Nimroda, jednak tym razem nieskuteczne. Semiramiz zakończyła życie. Motyw Semiramiz trzymającej na rękach dzieciątko Tamuz jest do dziś widocznym motywem ukazującym kobietę z dzieciątkiem w wieku przeróżnych wierzeniach i kulturach, tylko nazewnictwo jest inne.
Za pomocą tej fałszywej religii szatan odbiera cześć należną tylko Bogu. Kult Nimroda i Semiramiz utrzymał się w imperium, jako boga Słońca i bogini Księżyca.

Na durne i puste teorie spiskowo-ezoteryczne nie zamierzam odpowiadać w wątku powitalnym
Może już skończ to przywitanie, bo pogrążasz się.


Chętnie od Ciebie usłyszę czemu ten obelisk tam stoi w środku okręgu słonecznego, bo rzeczywiście nie wiem.

Poprawiłam kolor czcionki. Własne wypowiedzi piszemy na czarno, a na niebiesko tylko cytaty z Pisma Świętego. Te informacje są zamieszczone w Regulaminie.
miłośniczka Faustyny
Ostatnio zmieniony 2020-12-08, 16:22 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Przywitanie

Post autor: Dezerter » 2020-12-08, 23:13

Nie jest sekretem, że szatan jest bogiem na tej Ziemi, pismo o tym mówi.
Jak już to Pismo - szacunku trochę dla Słowa Bożego - czyżbyś go nie miał?
Skąd wytrzasnąłeś, że Szatan jest "bogiem na tej Ziemi", bo na pewno nie z Pisma, nawet nie ma, że jest panem - tam jest, że jest władcą.
Ale dobrze, że wszedłeś na katolickie forum, to poznasz Prawdę bo mybadamy jak rzeczy się mają
Pogrążyłem się ogromnie, skoro Biblia stwierdza, że jest władcą to tak właśnie jest.

Może wziąłem tego "Boga tego świata" gdzieś z głowy.

A nie, już wiem, jest to stwierdzone w jednym z listów :) :)

2Kor 4:4:
"W których bóg tego świata zaślepił umysły, w niewierzących, aby nie świeciła im światłość chwalebnej ewangelii Chrystusa, który jest obrazem Boga."
Ok mój błąd - przepraszam nie znałem tego fragmentu i moja wyszukiwarka go nie znalazła, znałem tylko określenie wiele razy padające "władca tego świata"
Dezerter pisze: 2020-12-07, 19:33
Uczeń pisze: 2020-12-07, 12:51
Dezerter pisze: 2020-12-06, 23:56 @Uczeń a czy wiesz dlaczego ten obelisk tam stoi i czego świadkiem jest ?
Dlaczego chrześcijanie go zachwali pomimo, że jest pogański?
pytam o fakty a nie teorie spiskowe.


Wiem tylko, że pewne treści nie są widoczne dla wszystkich. Wiem, że pewne symbole mają podwójne znaczenie. Jedno znaczenie jest dla ogółu a inne jest znaczenie dla mniejszej grupy, która rozumie "o co chodzi".

Czyli nie wiesz *-:) i nie dość, że piszesz na temat na , którym się nie znasz, to jeszcze bezpodstawnie i pełen PYCHY zaliczasz się do wybranych wtajemniczonych czyli do gnostyków =; L-)
Nie jest sekretem, że szatan jest bogiem na tej Ziemi, pismo o tym mówi.

Jak już to Pismo - szacunku trochę dla Słowa Bożego - czyżbyś go nie miał?
Skąd wytrzasnąłeś, że Szatan jest "bogiem na tej Ziemi", bo na pewno nie z Pisma, nawet nie ma, że jest panem - tam jest, że jest władcą.
Ale dobrze, że wszedłeś na katolickie forum, to poznasz Prawdę bo my badamy jak rzeczy się mają


Chętnie od Ciebie usłyszę czemu ten obelisk tam stoi w środku okręgu słonecznego, bo rzeczywiście nie wiem.

Przewodnik świecki człowiek i specjalista od starożytności Rzymu mówił, że jest to obelisk stojący kiedyś w Cyrku Nerona, czyli nieopodal obecnej bazyliki Św Piotra, tam na arenie ginęli męczeńską śmiercią przez lata pierwsi chrześcijanie, uczniowie apostołów, pierwsi święci Kościoła, męczennicy za wiarę w Jezusa. Ten obelisk jest jedynym materialnym świadkiem ich męczeństwa - dlatego znalazł się w centrum chrześcijaństwa - jako widoczny świadek.
https://pl.aleteia.org/2017/09/20/co-41 ... sw-piotra/

Finalnie dzieło, które powstało pośrodku kolumnady Berniniego, przywodzi na myśl igłę z olbrzymiego zegara słonecznego. W 1817 roku astronom Filippo Gigli otoczył ją różą wiatrów z szesnastoma kierunkami i znakami zodiaku wzdłuż linii południowej.
Ostatnio zmieniony 2020-12-08, 23:21 przez Dezerter, łącznie zmieniany 4 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ