Witam Pokój Boży

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Sam
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 1 mar 2021
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Witam Pokój Boży

Post autor: Sam » 2021-03-02, 17:57

Jestem Janek
Staram się chodzić drogą prawdy, żyć Chrystusem i nieść w cichości i cierpliwości krzyż w każdej chwili swego życia. Niestety cielesność jest jak kula u nogi. Pragnę poznać tutaj duchowych braci którzy tak jak ja karmią się chlebem duchowym i znają prawdę. Pragnę rozmawiać o prawdzie i ją odkrywać. Pozdrawiam braci z ucałowaniem świętym.
Ostatnio zmieniony 2021-03-02, 18:06 przez Sam, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Andej » 2021-03-02, 18:32

Sam pisze: 2021-03-02, 17:57 Jestem Janek
Staram się chodzić drogą prawdy, żyć Chrystusem i nieść w cichości i cierpliwości krzyż w każdej chwili swego życia. Niestety cielesność jest jak kula u nogi. Pragnę poznać tutaj duchowych braci którzy tak jak ja karmią się chlebem duchowym i znają prawdę. Pragnę rozmawiać o prawdzie i ją odkrywać. Pozdrawiam braci z ucałowaniem świętym.
Porozmawiać, to i owszem. Odkrywać prawdę, jak najbardziej. Ale, tu zmartwię, nie znam prawdy. Znam jedynie jej malutki fragmencik, który Stwórca pozwolił mi poznać. Nic więcej. Już siedemdziesiąt lat odkrywam Prawdę, i im więcej wiem, tym większą mam świadomość niewiedzy. Pięćdziesiąt p parę lat temu spokojnie potwierdziłbym, że znam prawdę. Ale to była arogancja młodości. Wtedy byłem najmądrzejszy. Teraz nie. Teraz szukam.

Nie zgodzę się z tym, że cielesność jest kulą u nogi. Cielesność jest darem Bożym. Jest wspaniałym darem Bożym. Jest drogą do zna=bawienia. Gdyby nie cielesność nie mielibyśmy szansa na zbawienie. Bo jak zdobywalibyśmy zasługi? Wprawdzie cielesność jest naszym krzyżem, ale ten krzyż prowadzi do samego Boga.

Dobrze napisałeś, że się starasz. Bo człowiek może tylko się starać. Doskonałość, tu na ziemi, jest nieosiągalna. Ale naszym zadaniem jest zbliżanie się do niej. Na miarę naszych sił, możliwości i chęci.
Wspieramy się na tej drodze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Sam
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 1 mar 2021
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Sam » 2021-03-02, 18:42

Odczuwam codziennie słowa Św. Pawła z listu do Galatów ciało pożąda przeciwko duchowi a duch przeciwko ciału. Ciągła praca w duchu. Chwała Bogu za jego wsparcie i miłość.
@Andej zauważyłem twoje posty. Czuję że masz ochotne serce i wrażliwego ducha. W nawiązaniu do odkrywania Słowa Bożego Jezus Chrystus mówi proście a będzie wam dane kołaczcie a będzie wam otworzono. Myślę że jesteś po prostu skromny :) w przeciwieństwie do mnie;(
Ostatnio zmieniony 2021-03-02, 18:47 przez Sam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Andej » 2021-03-02, 18:49

Dzięki za dobre słowo. To wzmacnia. Ale ocenę zostawiam Panu memu.

To piękne, że żyjesz Słowem, które do Ciebie przemawia. Biblia jest jak kompas na drodze życia. Płyńmy więc wspólnie łodzią, jaką jest Kościół, do portu przeznaczenia w niebie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Sam
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 1 mar 2021
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Sam » 2021-03-02, 19:04

Więcej, nawet Chrystus powiedział że przystęp do Królestwa Bożego już mamy jeżeli ... , i dalej że Królestwo Boże w nas jest. To jest piękna obietnica!
Ostatnio zmieniony 2021-03-02, 19:07 przez Sam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4206 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Dezerter » 2021-03-02, 19:47

Sam pisze: 2021-03-02, 17:57 Jestem Janek
Staram się chodzić drogą prawdy, żyć Chrystusem i nieść w cichości i cierpliwości krzyż w każdej chwili swego życia. Niestety cielesność jest jak kula u nogi. Pragnę poznać tutaj duchowych braci którzy tak jak ja karmią się chlebem duchowym i znają prawdę. Pragnę rozmawiać o prawdzie i ją odkrywać. Pozdrawiam braci z ucałowaniem świętym.
Ewangelizowałem z jednym nawróconym Jankiem, ale to zapewne nie ty
Dla mnie jest ważne takie hasło:
Nie ma większej religii ponad Prawdę
więc myślę, że dobrze trafiłeś :ymhug: - rozgość się
szalom :!:
Ostatnio zmieniony 2021-03-02, 19:48 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19080
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2625 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-02, 19:52

Witaj Sam-ie.
Przyznam, ze trochę mnie dreszcz przeszedł gdy czytałem co napisałeś - mam nadzieję że to błędne wrażenie, ale jest w tym coś manichejskiego.
Ciało ludzkie jest odkupione i jest święte. Chrześcijaństwo nie stroni od cielesności (choć oczywiście jest i takie znaczenie "cielesności" które jest synonimem grzechu).

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Logan » 2021-03-02, 20:18

Witam serdecznie.

Jeśli chodzi o karmienie, przypomniałeś mi cytat:
Panie, dawaj nam zawsze tego chleba! Odpowiedział im Jezus: Jam jest chleb życia. J 6, 34-35
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Sam
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 1 mar 2021
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Sam » 2021-03-02, 20:51

Dziękuję Logan. Serce mi skacze z radości jak ktoś przypomina sobie cytat Słowa Bożego, to Duch Święty przechadza się przez nasze serca i dusze i przenika aż do szpiku kości dopomaga naszym mdłościom.

Dodano po 17 minutach 1 sekundzie:
@Marek_Piotrowski zgadzam się z tobą :)
Jezus Chrystus powiedział że mamy stanąć przed nim doświadczonymi sługami, mamy żyć wśród grzeszników, wśród cielesnych ludzi. Natomiast ciało i krew Królestwa Bożego nie odziedziczą!
Ostatnio zmieniony 2021-03-02, 20:35 przez Sam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19080
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2625 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-02, 21:45

Sam pisze: 2021-03-02, 20:51 Dziękuję Logan. Serce mi skacze z radości jak ktoś przypomina sobie cytat Słowa Bożego, to Duch Święty przechadza się przez nasze serca i dusze i przenika aż do szpiku kości dopomaga naszym mdłościom.

Dodano po 17 minutach 1 sekundzie:
@Marek_Piotrowski zgadzam się z tobą :)
Jezus Chrystus powiedział że mamy stanąć przed nim doświadczonymi sługami, mamy żyć wśród grzeszników, wśród cielesnych ludzi. Natomiast ciało i krew Królestwa Bożego nie odziedziczą!
"Ciało o krew" w tym fragmencie oznacza doczesnosć, a nie nasze ciało. Które, jak najbardziej, będzie w Królestwie Niebieskim.

Sam
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 1 mar 2021
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Sam » 2021-03-03, 07:52

Oczywiście że doczesność/cielesność w aspekcie duchowym :) proszę wytłumacz mi gdzie nasze ziemskie ciało spocznie po fizycznej śmierci. Trochę się pogubiłem bo Słowo Boże mówi z prochu powstałeś i w proch się obrócisz oraz jeźli tego naszego ziemskiego mieszkania namiot zburzony będzie, budowanie mamy od Boga, dom nie rękoma urobiony, wieczny w niebiesiech.
Ostatnio zmieniony 2021-03-03, 08:37 przez Sam, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4206 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Dezerter » 2021-03-03, 09:32

Samie a modlisz się o ciała zmartwychwstanie? Słyszałeś o nowej Ziemi i nowym niebie? A o odnowieniu całej upadłej natury?
Ostatnio zmieniony 2021-03-03, 09:32 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Sam
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 1 mar 2021
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Sam » 2021-03-03, 12:26

Pierwsze zmartwychwstanie jest tu na ziemi wtedy kiedy rodzisz się na nowo, odrzucasz cielesne życie i podążasz za Jezusem Chrystusem tj starasz się żyć wg Słowa Bożego a Duch Święty dopomaga nam w tym bo sami byśmy pomarli na nowo, bo ten dar nie jest z nas lecz z Boga. A Słowo Boże mówi że Ziemia i wszystko co na niej spalone będzie a my mamy szukać ojczyzny w niebie, jest mowa że niektórzy dostąpią Królestwa Bożego na Ziemi za swojego życia bo Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Andej » 2021-03-03, 18:33

Sam pisze: 2021-03-03, 12:26 Pierwsze zmartwychwstanie jest tu na ziemi wtedy kiedy rodzisz się na nowo, odrzucasz cielesne życie i podążasz za Jezusem Chrystusem tj starasz się żyć wg Słowa Bożego a Duch Święty dopomaga nam w tym bo sami byśmy pomarli na nowo, bo ten dar nie jest z nas lecz z Boga.
Zmartwychwstanie z grzechu jest na ziemi. Zmartwychwstanie do życia wiecznego, już nie na ziemi. Zwykle terminu zmartwychwstanie używa się w znaczeniu drugim.
Sam pisze: 2021-03-03, 12:26 A Słowo Boże mówi że Ziemia i wszystko co na niej spalone będzie a my mamy szukać ojczyzny w niebie,
Tak też dążymy do zbawienia. Wierzymy, że Jezus przygotował dla nas mieszkania w niebie.
Sam pisze: 2021-03-03, 12:26 jest mowa że niektórzy dostąpią Królestwa Bożego na Ziemi za swojego życia bo
A kto dostąpi? Myślałem, że królestwo jest dane każdemu, ale aby rzeczywiście było, musi wzrastać. Rozwijać się bujnie. Jednak to zawsze będzie wzrost, a nie osiągnięcie mety.
Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym.
Skąd pomysł z tym pokarmem i napojem?
Czy to jest Twoja definicja królestwa Bożego? Na jakiej podstawie?
Ostatnio zmieniony 2021-03-03, 19:51 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Sam
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 1 mar 2021
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Witam Pokój Boży

Post autor: Sam » 2021-03-03, 20:08

@Andej Biblia Gdańska.
"...;Błogosławieni ubodzy w duchu; którzy się smucą, cisi, miłosierni, ... albowiem do nich należy królestwo niebieskie" o tym rozmyślam i tego pragnę.

ODPOWIEDZ