Witam wszystkich serdecznie :)

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Zebra » 2021-04-23, 07:22

Pomóc nie potrafię. Ale pomodle się🙏
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Lunka » 2021-04-23, 07:38

Ilona89 pisze: 2021-04-23, 05:08 [Wczoraj totalnie się poddałam. Nie będę już o nic walczyć... Chyba tylko o to, żeby nie odebrać sobie życia. Bo na to też nie mam sił. Nie wiem, czy będę w stanie wstać dziś rano z łóżka. Nie czuję już nic poza ogromną pustką w środku. Umarłam. Nie ma już Ilony... To koniec... Koniec złudzeń, że cokolwiek może się jeszcze zmienić. Dusza już umarła, mam nadzieję, że ciało zrobi wkrótce to samo... ]
Witaj Ilonko. :ymhug: (mogę tak pisać? Niektórzy nie lubią zdrobnień, więc mnie popraw).
Czytam Twój wpis i przytulam jak mogę. Wirtualnie ale myślowo i modlitewnie.
Kochana Ty się nie poddałas Ty jesteś silna i walczysz jak lwica o siebie! Walcz proszę Cię nie przestawaj.
To co odpisujesz to straszne przeżycie. Na szczęście podjęłaś odpowiednie kroki, jesteś na terapii, nawet to zarejestrowanie się na forum to jakas oznaka walki. Bądź tu z nami. Zawsze możesz się wygadać. Wiem, że to mało ale otulamy Cie tu wszyscy do serca.
Często się zastanawiam gdzie jest Bóg w takich sytuacjach, rozumiem Twoje rozgoryczenie... Ale może on był obok i cierpiał razem z Tobą? Wiem, że trudno w to teraz uwierzyć...
Nie wiem co mogę napisać. Strasznie mi przykro. 😟
Błagam Cie, nie poddawaj się! Pisz tu do Nas, wyrzuć z siebie żal, zawsze znajdzie sie ktoś kto odpisze, pocieszy.
A czy bierzesz jakieś leki, żeby złagodzić ten ból, uspokoić i wyciszyć myśli? Czy obecnie psychoterapia?
Przytulam raz jeszcze.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Ilona89
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 20 kwie 2021
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Ilona89 » 2021-04-23, 08:00

Tak biorę leki od wielu lat.

Co do forum, to bardzo Wam dziękuję za wsparcie i komentarze, ale znikam. Miło było być tu z Wami choć tych kilka dni. Pozdrawiam Was wszystkich i jeszcze raz dziękuję. Bądźcie szczęśliwi!

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Lunka » 2021-04-23, 09:08

No jak tak? Nawet nie dałaś nam się nacieszyć swoją obecnością 😔
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Ilona89
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 20 kwie 2021
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Ilona89 » 2021-04-23, 11:03

Lunka pisze: 2021-04-23, 09:08 No jak tak? Nawet nie dałaś nam się nacieszyć swoją obecnością 😔
Lunko, po prostu nie chcę dłużej zrzucać na Was swoich problemów. Chyba za dużo napisałam. Przez weekend jeszcze będę z Wami. A w poniedziałek podejmę decyzję, co dalej... Ale dziękuję Wam.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Lunka » 2021-04-23, 11:25

To tak nie działa. Nie zrzucasz na nas swoich problemów. Dzielisz się z namii. Oj, gdybym ja tak myślała to już dawno musiałabym usunąć konto, tyle razy "zadreczalam" forumowiczów swoimi problemami. Ale zawsze znalazłam w zamian dobre słowo.
Po prostu czasami jest tak, że nie możemy pomóc. Nie mamy takich kompetencji czy temat wydaje się zbyt trudny dla kogoś z nas. Przykład ktoś ma problem z jakimś grzechem i rozmowa o nim, w zamiarze pomocy komuś tylko pogarsza nasz stan. Wtedy ja np. się nie wypowiadam. Ale znajda się inne osoby, które pomogą, dla których temat jest neutralny.
Także, nie miej tu jakiś wyrzutów sumienia 🙂
Ostatnio zmieniony 2021-04-23, 11:28 przez Lunka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Zebra » 2021-04-23, 13:24

Lunka dobrze mówi. Dokładnie tak jest.
Rozmowa czasem "nie pomaga", bo i tak trzeba coś zmienić samemu. Ale dzięki rozmowie można zobaczyć kilka wersji tego problemu. Zobaczyć go przede wszytkim oczami kogoś innego. Z innego punktu.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Ilona89
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 20 kwie 2021
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Ilona89 » 2021-04-23, 18:24

Może i macie rację...
"Miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą." (I List Jana 3:18)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Andej » 2021-04-23, 18:39

Zebra pisze: 2021-04-23, 13:24 Lunka dobrze mówi. Dokładnie tak jest.
Rozmowa czasem "nie pomaga", bo i tak trzeba coś zmienić samemu. Ale dzięki rozmowie można zobaczyć kilka wersji tego problemu. Zobaczyć go przede wszytkim oczami kogoś innego. Z innego punktu.
Dodam do tego swoje (wcale nie odkrywcze) spostrzeżenie, że rozmowa na głos pozwala na osiągniecie efektów. W myślach zbyt łatwo określa się problem. Ale gdy wypowiada się słowa na głos, trzeba znacznie precyzyjniej. A jeszcze lepiej napisać. Tak, jakby się wysyłało list. Do kogoś, komu z zaufaniem można wszystko wyłożyć. Wielokrotnie tego doświadczałem. Werbalizując problem nagle dostrzegałem rozwiązania. A zadając głośno pytanie nagle uświadamiałem sobie, że właśnie znajduję odpowiedź.
Oczywiście, nie jest to regułą. Ale warto próbować.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Ilona89
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 20 kwie 2021
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Ilona89 » 2021-04-23, 20:35

Przepraszam, po prostu mam bardzo trudny czas. Poddaję się bardzo często i wczoraj coś we mnie pękło. Ale choć nie mam na to kompletnie sił, to chyba trzeba nadal walczyć i mierzyć się z każdym kolejnym dniem. Chyba nie mam wyjścia za bardzo...
"Miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą." (I List Jana 3:18)

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Lunka » 2021-04-23, 21:04

Oczywiście, że trzeba walczyć. A siły, moze nawet nie wiesz ale są w Tobie. Choć teraz pewnie wątłe to mam nadzieję, że z dnia na dzień będziesz coraz bardziej silna ☺️
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Ilona89
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 20 kwie 2021
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Ilona89 » 2021-04-23, 21:20

Dziękuję, Lunko! :)
"Miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą." (I List Jana 3:18)

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Lunka » 2021-04-23, 21:33

:ymhug:
Pisz tu zawsze kiedy coś. Czy to smutek czy radość
A ta modlitwa wyprowadziła mnie z wielkiego mroku w moim życiu.
https://pl.aleteia.org/2017/06/29/akt-o ... umaczenie/
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Ilona89
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 20 kwie 2021
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Ilona89 » 2021-04-24, 12:26

Dziękuję. Zaczęłam wczoraj czytać tę modlitwę, ale nie skończyłam. No właśnie- czytać. Modlić się teraz w jakikolwiek sposób przychodzi mi ciężko. Od kilku dni rano mówię tylko: dzień dobry, Panie Jezu! A wieczorem: dobranoc, Panie Jezu! Spoglądam jedynie dość często na obraz Jezusa Miłosiernego w moim pokoju. Czasem pomodlę się tylko jakąś modlitwą ze swojej książki. Ale to też chyba bardziej na zasadzie czytania niż modlenia się tymi słowami...

Dodano po 4 minutach 7 sekundach:
Witaj Ilonko. :ymhug: (mogę tak pisać? Niektórzy nie lubią zdrobnień, więc mnie popraw).
Tak, bardzo lubię zrobnienia. Często też zdrabniam imiona innych, zwłaszcza bliskich mi osób, bo traktuję to jako wyraz sympatii.
"Miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą." (I List Jana 3:18)

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Post autor: Lunka » 2021-04-24, 21:09

Ilona89 pisze: 2021-04-24, 12:26 Modlić się teraz w jakikolwiek sposób przychodzi mi ciężko. Od kilku dni rano mówię tylko: dzień dobry, Panie Jezu! A wieczorem: dobranoc, Panie Jezu! Spoglądam jedynie dość często na obraz Jezusa Miłosiernego w moim pokoju.
I to w zupełności wystarczy moim zdaniem. Masz teraz trudny czas. Szukasz bliskości z Bogiem, masz zal, szukasz drogi. Myślę, że te proste słowa i spojrzenie na oblicze Miłosiernego Jezusa, to teraz najpiękniejsza modlitwa. Wiesz też tak czasem mam. Nie potrafię nic tylko powiedzieć mu dzień dobry i podziękować za wszystko co mam. Spojrzeć na ten obraz, który również mam w pokoju i odczytać "Jezu Ufam Tobie".

A ten akt zawierzenia to normalne za pierwszym razem. Sama musiałam go kilkukrotnie po prostu przeczytać aby w końcu stał się dla mnie modlitwa. Dopiero, gdy porzuciłam wszystkie lęki, On uleczył moje serce...
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

ODPOWIEDZ