Witajcie kościół domowy

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Tomek
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Chrześcijanin

Witajcie kościół domowy

Post autor: Tomek » 2021-05-30, 12:23

Cześć mam na imię Tomek.
Jestem tutaj, aby Was poznać wymienić się poglądami, ale przede wszystkim szukam osób z Łodzi i okolic, które chciałyby tworzyć ze mną i moja żona Kościół domowy.
Nasze korzenie to kościół rzymsko katolicki, ale w pewnym momencie stwierdziliśmy, ze nauczanie KK w wielu miejscach odbiega od nauki zawartej w Słowie Bożym i stwierdziliśmy, ze nie chcemy być częścią kolejnej religii, a chcemy tworzyć społeczność taka jak pierwsi chrześcijanie i spotykać się czytać Biblię, modlić i wspierać się z innymi Braćmi w wierze.
Serdecznie wszystkich witam i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Dezerter » 2021-05-30, 12:38

To zapraszam do dyskusji. Najpierw pokaż nam w osobnych wątkach - każdy temat, problem, wątpliwość omówmy w osobnych wątkach - gdzie nauczanie KK odbiega od nauki zawartej w Słowie Bożym
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Zebra » 2021-05-30, 12:40

Witaj :ymhug:
Też chętnie poczytam o twoich wątpliwościach.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Albertus » 2021-05-30, 12:54

Tomek pisze: 2021-05-30, 12:23 Cześć mam na imię Tomek.
Jestem tutaj, aby Was poznać wymienić się poglądami, ale przede wszystkim szukam osób z Łodzi i okolic, które chciałyby tworzyć ze mną i moja żona Kościół domowy.
Nasze korzenie to kościół rzymsko katolicki, ale w pewnym momencie stwierdziliśmy, ze nauczanie KK w wielu miejscach odbiega od nauki zawartej w Słowie Bożym i stwierdziliśmy, ze nie chcemy być częścią kolejnej religii, a chcemy tworzyć społeczność taka jak pierwsi chrześcijanie i spotykać się czytać Biblię, modlić i wspierać się z innymi Braćmi w wierze.
Serdecznie wszystkich witam i pozdrawiam.
A na czym chcecie się opierać w waszej wierze?

Na Biblii?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: sądzony » 2021-05-30, 14:50

Witam, a co to KD?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Efezjan » 2021-05-30, 16:25

A co z Eucharystią, @Tomek?
Pierwsi chrześcijanie spotykali się na łamaniu chleba, dochodziło tam również do przemiany chleba w Ciało Jezusa a wina w Jego Krew. A jak ty bez katolickiego kapłana chcesz spożywać Jezusa? Jak chcesz wypełniać Słowo Boże: 'Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy'?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Lizzie » 2021-05-30, 19:05

Hej miło Cię poznać
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Tomek
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Chrześcijanin

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Tomek » 2021-05-30, 19:31

Albertus oczywiście ze na Biblii

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
Moi drodzy co do wątpliwości do nauk Kościoła Katolickiego tutaj są świetnie opisane przez autorytet ( w mojej ocenie ) w tej dziedzinie
[nie będziemy dyskutować z filmem - chcesz dyskutować - napisałem ci jak możesz to zrobić - Dezerter]

Dodano po 3 minutach 49 sekundach:
A co z Eucharystią, @Tomek?
Pierwsi chrześcijanie spotykali się na łamaniu chleba, dochodziło tam również do przemiany chleba w Ciało Jezusa a wina w Jego Krew. A jak ty bez katolickiego kapłana chcesz spożywać Jezusa? Jak chcesz wypełniać Słowo Boże: 'Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy'?

A jak robili to pierwsi Chrześcijanie czy wtedy byli kapłani katoliccy?
Biblia nic nie mówi o fizycznej przemianie chleba i wina zobacz, kiedy wprowadzono te praktyki:
Transsubstancjacja (łac. transsubstantiatio) lub przeistoczenie – w teologii katolickiej oznacza rzeczywistą przemianę substancji podczas Eucharystii: chleba (hostii) i wina w ciało i krew Jezusa Chrystusa. Termin ten został przyjęty podczas Soboru Laterańskiego IV w 1215 roku.

Dodano po 4 minutach 35 sekundach:
Moi drodzy chciałbym tez coś wyjaśnić ja nie jestem tutaj, aby rozmawiać o kościele rzymsko katolickim, a ani o żadnym innym. Jasno napisałem kogo tutaj szukam i w jakim celu, a rozmowa z braćmi w wierze zawsze jest wartościowa, wiec dziękuje wam za posty.
Chętnie wymienię się z wami moimi doświadczeniami z czytania Słowa Bożego myśle, ze każda osoba wierząca w Boga chce zgłębiać jego słowo.
Mamy ogromne szczęście, ze mamy taki przywilej i dar od Pana .
Chwała Jezusowi.
Ostatnio zmieniony 2021-05-30, 20:19 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Efezjan » 2021-05-30, 19:55

Tomek pisze: Biblia nic nie mówi o fizycznej przemianie chleba i wina.
To dziwną masz tę Biblię, bo moja mówi i to bardzo wyraźnie: 'To jest Ciało moje za was wydane'.
Termin transsubstantacja został wtedy przyjęty, ale to termin. Wcześniejsza nauka pierwszych chrześcijan o Eucharystii była taka właśnie, jak napisałem, że to prawdziwe Ciało i Krew Chrystusa.

O Chrystusowym Kościele - a więc katolickim /nie tylko rzymskokatolickim - nie ograniczajmy/ zawsze warto z każdym rozmawiać.

To są właśnie moje doświadczenia z czytania Słowa Bożego, Tomku. Czegoś się spodziewał? Że zaneguję Biblię, w której napisano "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem"?

Opierasz się na Biblii... A skąd tę Biblię masz? I skąd wiesz, jakie księgi należą do niej a jakie nie... Jakie jest kryterium?
Ostatnio zmieniony 2021-05-30, 19:56 przez Efezjan, łącznie zmieniany 2 razy.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Albertus » 2021-05-30, 20:08

Tomek pisze: 2021-05-30, 19:31 Albertus oczywiście ze na Biblii
Wątpię.

To jak wypełnisz te słowa z Biblii:

Hbr13:(17) Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego.(...)

funkcjonując w jakiejś wymyślonej przez siebie samego domowej grupce?

No i wybacz ale ja nie będę dyskutował z jakimiś wielogodzinnymi filmikami wątpliwych autorytetów.

jak chcesz rozmawiać to wyjaśnij w czym widzisz problem własnymi słowami.

Chyba że twoim zamiarem nie jest poszukiwanie prawdy tylko zwodzenie i pociąganie za sobą uczniów aby stworzyć swoją własną , dowodzoną przez samego siebie grupkę, jak to często bywa w sektach protestanckich.
Ostatnio zmieniony 2021-05-30, 20:16 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Tomek
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Chrześcijanin

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Tomek » 2021-05-30, 20:55

Wątpię.

To jak wypełnisz te słowa z Biblii:

Hbr13:(17) Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego.(...)

funkcjonując w jakiejś wymyślonej przez siebie samego domowej grupce?

No i wybacz ale ja nie będę dyskutował z jakimiś wielogodzinnymi filmikami wątpliwych autorytetów.

jak chcesz rozmawiać to wyjaśnij w czym widzisz problem własnymi słowami.

Chyba że twoim zamiarem nie jest poszukiwanie prawdy tylko zwodzenie i pociąganie za sobą uczniów aby stworzyć swoją własną , dowodzoną przez samego siebie grupkę, jak to często bywa w sektach protestanckich.

Albetrus to Ty wybacz, ale nie mam zamiaru skupiać się tutaj na KK film w pełni to wyjaśnia a człowiek który o tym mówi jak możesz nazywać go wątpliwym autorytetem znasz go? Jaki fragment jest wątpliwy?
Jakie znasz sekty protestanckie bo ja żadnych....myślę ze to obraźliwe to jakby nazwać KK sekta
Wydaje mi się też, ze to Ty powinieneś skonfrontować to co słyszysz w KK ze słowem Bożym ja nie jestem członkiem tego kościoła, wiec po co miałbym o tym dyskutować ?

Dodano po 4 minutach 40 sekundach:
To dziwną masz tę Biblię, bo moja mówi i to bardzo wyraźnie: 'To jest Ciało moje za was wydane'.
Termin transsubstantacja został wtedy przyjęty, ale to termin. Wcześniejsza nauka pierwszych chrześcijan o Eucharystii była taka właśnie, jak napisałem, że to prawdziwe Ciało i Krew Chrystusa.

O Chrystusowym Kościele - a więc katolickim /nie tylko rzymskokatolickim - nie ograniczajmy/ zawsze warto z każdym rozmawiać.

To są właśnie moje doświadczenia z czytania Słowa Bożego, Tomku. Czegoś się spodziewał? Że zaneguję Biblię, w której napisano "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem"?

Opierasz się na Biblii... A skąd tę Biblię masz? I skąd wiesz, jakie księgi należą do niej a jakie nie... Jakie jest kryterium?

Jaka nauka chrześcijan? Z tego co wiem nikt poza KK tak tego nie przyjmuje, ze w każdym opłatku jest żywy Pan Jezus? Zobacz proszę także jeden z filmików Bp Rysia, gdzie mówi ze pierwsi chrześcijanie spotykali się i jedli chleb i pili wino nie uważając, ze to żywy Pan Jezus.
Czytając to słowo dosłownie to ciało jest spożywane na mszy katolickiej a krew co ? Ten fragment „olewamy”?
Nie rozumie pytania skąd mam Biblię czy możesz doprecyzowac ?
Ostatnio zmieniony 2021-05-30, 20:57 przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Albertus » 2021-05-30, 20:59

Tomek pisze: 2021-05-30, 20:50 Wątpię.

To jak wypełnisz te słowa z Biblii:

Hbr13:(17) Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego.(...)

funkcjonując w jakiejś wymyślonej przez siebie samego domowej grupce?

No i wybacz ale ja nie będę dyskutował z jakimiś wielogodzinnymi filmikami wątpliwych autorytetów.

jak chcesz rozmawiać to wyjaśnij w czym widzisz problem własnymi słowami.

Chyba że twoim zamiarem nie jest poszukiwanie prawdy tylko zwodzenie i pociąganie za sobą uczniów aby stworzyć swoją własną , dowodzoną przez samego siebie grupkę, jak to często bywa w sektach protestanckich.

Albetrus to Ty wybacz, ale nie mam zamiaru skupiać się tutaj na KK film w pełni to wyjaśnia a człowiek który o tym mówi jak możesz nazywać go wątpliwym autorytetem znasz go? Jaki fragment jest wątpliwy?
Jakie znasz sekty protestanckie bo ja żadnych....myślę ze to obraźliwe to jakby nazwać KK sekta
Wydaje mi się też, ze to Ty powinieneś skonfrontować to co słyszysz w KK ze słowem Bożym ja nie jestem członkiem tego kościoła, wiec po co miałbym o tym dyskutować ?
Zadałem ci konkretne pytanie. Dlaczego na nie nie odpowiadasz?

Pytanie jest konkretne i oparte na Biblii.

Jeśli boisz się skonfrontować twoich aktualnych poglądów z Biblią to masz problem.

Jeśli unikasz rozmowy wchodząc na forum katolickie to znaczy ze skupiasz się na werbowaniu adeptów do twojej planowanej domowej grupki.

Ja uważam ze to jest szkodliwe i dla ciebie i dla tych potencjalnych adeptów.

A przede wszystkim nie byłoby to wcale oparte na Biblii.

Mam prośbę do ciebie Tomku natury technicznej - czy możesz zaznaczać kogo cytujesz i gdzie stosując opcję cytatu w prawym górnym rogu? Bo twoje wypowiedzi robią się trochę mało czytelne. Nie wiadomo gdzie są twoje słowa a gdzie słowa osób cytowanych.
Ostatnio zmieniony 2021-05-30, 21:04 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Dezerter » 2021-05-30, 21:13

Panowie - ponawiam propozycję, by konkretne rzeczy dyskutować w dedykowanych wątkach - tylko taka dyskusja ma sens, tutaj poprzestańmy na przywitaniu

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
A tak na marginesie to kościoły domowe były przez pierwsze III wieki chrześcijaństwa, ale spotkania w nich odbywały się pod przewodnictwem prezbitera, lub biskupa.
Czy Ty jesteś prezbiterem?

Komunię pod postacią chleba i wina spożywałem ostatnio tydzień temu - jestem osobą świecką, katolikiem i robiłem to na Eucharystii w kościele by nie było, że coś tam innego.
Ostatnio zmieniony 2021-05-30, 21:17 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Efezjan » 2021-05-30, 21:13

Tomek pisze: Jaka nauka chrześcijan? Z tego co wiem nikt poza KK tak tego nie przyjmuje, ze w każdym opłatku jest żywy Pan Jezus
A przyjmują choćby prawosławni i inne Kościoły. W zasadzie to protestanci to tylko negują i to też nie wszyscy, bo luteranie na przykład wierzą, że Jezus jest obecny w opłatku, ale inaczej - konsubstantacja się to nazywa.
Czytając to słowo dosłownie to ciało jest spożywane na mszy katolickiej a krew co ? Ten fragment „olewamy”?
Wcale nie olewamy. Krew też jest spożywana.
Nie rozumie pytania skąd mam Biblię czy możesz doprecyzowac ?
Tak, dzięki czemu masz Biblię. Kto kanon Biblii ustalił?
Ostatnio zmieniony 2021-05-30, 21:13 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Tomek
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Chrześcijanin

Re: Witajcie kościół domowy

Post autor: Tomek » 2021-05-30, 21:47

Efezjan pisze: 2021-05-30, 21:13
Tomek pisze: Jaka nauka chrześcijan? Z tego co wiem nikt poza KK tak tego nie przyjmuje, ze w każdym opłatku jest żywy Pan Jezus
A przyjmują choćby prawosławni i inne Kościoły. W zasadzie to protestanci to tylko negują i to też nie wszyscy, bo luteranie na przykład wierzą, że Jezus jest obecny w opłatku, ale inaczej - konsubstantacja się to nazywa.
Czytając to słowo dosłownie to ciało jest spożywane na mszy katolickiej a krew co ? Ten fragment „olewamy”?
Wcale nie olewamy. Krew też jest spożywana.
Nie rozumie pytania skąd mam Biblię czy możesz doprecyzowac ?
Tak, dzięki czemu masz Biblię. Kto kanon Biblii ustalił?
Protestanci to negują, bo nie ma to w ,ojej ocenie uzasadnienia biblijnego biorąc także pod uwagę następne wydarzenie po wieczerzy Pańskiej
Kanon biblii oczywiście zależy od religii w katolicyzmie sobór.

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
Tomek pisze: 2021-05-30, 21:46
Efezjan pisze: 2021-05-30, 21:13
Tomek pisze: Jaka nauka chrześcijan? Z tego co wiem nikt poza KK tak tego nie przyjmuje, ze w każdym opłatku jest żywy Pan Jezus
A przyjmują choćby prawosławni i inne Kościoły. W zasadzie to protestanci to tylko negują i to też nie wszyscy, bo luteranie na przykład wierzą, że Jezus jest obecny w opłatku, ale inaczej - konsubstantacja się to nazywa.
Czytając to słowo dosłownie to ciało jest spożywane na mszy katolickiej a krew co ? Ten fragment „olewamy”?
Wcale nie olewamy. Krew też jest spożywana.
Nie rozumie pytania skąd mam Biblię czy możesz doprecyzowac ?
Tak, dzięki czemu masz Biblię. Kto kanon Biblii ustalił?
Protestanci to negują, bo nie ma to w ,ojej ocenie uzasadnienia biblijnego biorąc także pod uwagę następne wydarzenie po wieczerzy Pańskiej
Kanon biblii oczywiście zależy od religii w katolicyzmie sobór.
Będąc jeszcze w kościele katolickim nigdzie nie widziałem spożywania wina, także oglądając msze w telewizji nigdzie to nie występuje

ODPOWIEDZ