Witam serdecznie :)

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-09-14, 11:55

Uciekać to chyba nie do końca odpowiednie słowo tak czuję, bardziej pasuję unikać.
Chciałbym uniknąć udziału w wyścigu szczurów, narzucania i wmawiania mi potrzeby na posiadanie niby to oczywistych oraz niezbędnych dla wszystkich już rzeczy materialnych, stylu życia, ciągłego pędu, wiecznych zmian, natłoku bezsensownych informacji, nachalnych reklam proponujących niemal na siłę najbardziej prymitywne rozrywki, rejestracji każdego mojego kroku i działania przez wirtualny półświatek oraz ciągłego czepiania się, że nie żyje jak inni ludzie w moim wieku.
Żyć tak aby nie martwić się niczym i już nigdy o nikogo się nie bać. Będąc częścią cywilizacji, mając własną rodzinę i przyjaciół nie da się tego wszystkiego uniknąć i trzeba krakać jak wszyscy by funkcjonować a będąc na marginesie społeczeństwa tracę oczywiście bardzo dużo zyskując jednak coś innego ... prawdziwe poczucie wolności. To tak w wielkim skrócie lambdo :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: lambda » 2021-09-14, 16:01

Skaza pisze: 2021-09-14, 11:55 Uciekać to chyba nie do końca odpowiednie słowo tak czuję, bardziej pasuję unikać.
Chciałbym uniknąć udziału w wyścigu szczurów, narzucania i wmawiania mi potrzeby na posiadanie niby to oczywistych oraz niezbędnych dla wszystkich już rzeczy materialnych, stylu życia, ciągłego pędu, wiecznych zmian, natłoku bezsensownych informacji, nachalnych reklam proponujących niemal na siłę najbardziej prymitywne rozrywki, rejestracji każdego mojego kroku i działania przez wirtualny półświatek oraz ciągłego czepiania się, że nie żyje jak inni ludzie w moim wieku.
Żyć tak aby nie martwić się niczym i już nigdy o nikogo się nie bać. Będąc częścią cywilizacji, mając własną rodzinę i przyjaciół nie da się tego wszystkiego uniknąć i trzeba krakać jak wszyscy by funkcjonować a będąc na marginesie społeczeństwa tracę oczywiście bardzo dużo zyskując jednak coś innego ... prawdziwe poczucie wolności. To tak w wielkim skrócie lambdo :)
Mieszkajac w głuszy nadal będziesz miał zmartwienia tylko inne niż wymieniłeś.
Ale skoro to forum chrześcijańskie to zapytm, jaki jest Twój stosunek do Boga?/religi?
Ostatnio zmieniony 2021-09-14, 16:01 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-09-14, 17:18

Rozumiem do czego uderzasz Lambdo :) skoro nie lubię ludzi to jest to sprzeczne z naszą wiarą i nauczaniem Pana Boga.
Nie wszystko jest jednak takie jak nam się wydaje i są różne sytuacje w życiu. Był czas , że mocno oddaliłem się od kościoła i nie chciało mi się nawet chodzić na mszę przez kontakt z pewną zagubioną osobą i podobnym jej towarzystwem. Na szczęście trochę się ogarnąłem i postanowiłem się nawrócić i tak nawracam się po dziś dzień. Wiele pracy mnie jeszcze czeka aby móc mówić o sobie jako o osobie w pełni wierzącej, ale przebywanie w takim miejscu i kontakt z ludźmi którzy mają silną wiarę lub też się nawrócili uważam za bardzo cenne i wartościowe. Najbardziej dokucza mi poczucie złości i gniewu na ludzi i walczę z tym odczuciem każdego dnia. Jestem świadomy, że dopiero gdy to pokonam to zmienię coś ważnego w sobie na lepsze. W mojej przyszłej jaskini również będę mógł nad tym mocno pracować bez obaw gdyż kościół jest ledwie 1,5 km od niej i towarzystwo ludzi średnio raz na tydzień zniosę bez kłopotu :)
Pozwolisz , że ja teraz Cię o coś zapytam Lambdo :) Jakie zmartwienia dostrzegasz w moim marzeniu i odseparowaniu się od świata ?

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: lambda » 2021-09-14, 20:30

Skaza pisze: 2021-09-14, 17:18 Rozumiem do czego uderzasz Lambdo :) skoro nie lubię ludzi to jest to sprzeczne z naszą wiarą i nauczaniem Pana Boga.
Nie wszystko jest jednak takie jak nam się wydaje i są różne sytuacje w życiu. Był czas , że mocno oddaliłem się od kościoła i nie chciało mi się nawet chodzić na mszę przez kontakt z pewną zagubioną osobą i podobnym jej towarzystwem. Na szczęście trochę się ogarnąłem i postanowiłem się nawrócić i tak nawracam się po dziś dzień. Wiele pracy mnie jeszcze czeka aby móc mówić o sobie jako o osobie w pełni wierzącej, ale przebywanie w takim miejscu i kontakt z ludźmi którzy mają silną wiarę lub też się nawrócili uważam za bardzo cenne i wartościowe. Najbardziej dokucza mi poczucie złości i gniewu na ludzi i walczę z tym odczuciem każdego dnia. Jestem świadomy, że dopiero gdy to pokonam to zmienię coś ważnego w sobie na lepsze. W mojej przyszłej jaskini również będę mógł nad tym mocno pracować bez obaw gdyż kościół jest ledwie 1,5 km od niej i towarzystwo ludzi średnio raz na tydzień zniosę bez kłopotu :)
Pozwolisz , że ja teraz Cię o coś zapytam Lambdo :) Jakie zmartwienia dostrzegasz w moim marzeniu i odseparowaniu się od świata ?
Do niczego nie zmierzam, każdy jest wolny i sam dokonuje wyborów. Nawet jeśli ja osobiście je uważam za błędne.
A jak już zamieszkasz w tej gluszy to przecież będziesz miał takie problemy ludzkie, będziesz musiał coś jeść - zasiejesz ale co? Marchewkę? Będziesz musiał to ogarnąć co siać ,gdzie przechowywać, mogą Ci to zjeść jakieś zwierzęta, plony mogą się nie udać, hodowanie zwierząt, też będziesz je jadł?
Mogą chorować its
Będzie trzeba się czymś ogrzewać, jakiś opał się przyda, ale piec może się popsuć przecież itd.masa potencjalnych problemów. Nie wiem na ile je już przemyślałeś w swoim odseparowaniu

No ale to taka średnia głusza jak tylko 1;5 km do kosciola
Ostatnio zmieniony 2021-09-14, 20:33 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-09-14, 20:45

Trochę już to planuje i nie urodziłem się wczoraj ,więc bez obaw poradzę sobie :) Względem głuszy to lepszy taki ryc niż nic :)
Jak każda kobieta martwisz się zbytnio na zapas. Jeśli się czegoś bardzo chce to ze wszystkim można sobie poradzić :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: lambda » 2021-09-15, 05:38

Skaza pisze: 2021-09-14, 20:45 Trochę już to planuje i nie urodziłem się wczoraj ,więc bez obaw poradzę sobie :) Względem głuszy to lepszy taki ryc niż nic :)
Jak każda kobieta martwisz się zbytnio na zapas. Jeśli się czegoś bardzo chce to ze wszystkim można sobie poradzić :)
Ja się tym nie martwię, pytałeś tylko jakie widzę potencjał w problemu to Ci napislam.
Bo twierdziłeś że nie będziesz miał rządnych co w mojej ocenie je nie jest prawdą.
Ostatnio zmieniony 2021-09-15, 05:39 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-09-15, 08:15

lambda pisze: 2021-09-15, 05:38
Skaza pisze: 2021-09-14, 20:45 Trochę już to planuje i nie urodziłem się wczoraj ,więc bez obaw poradzę sobie :) Względem głuszy to lepszy taki ryc niż nic :)
Jak każda kobieta martwisz się zbytnio na zapas. Jeśli się czegoś bardzo chce to ze wszystkim można sobie poradzić :)
Ja się tym nie martwię, pytałeś tylko jakie widzę potencjał w problemu to Ci napislam.
Bo twierdziłeś że nie będziesz miał rządnych co w mojej ocenie je nie jest prawdą.
Rozumiem , ale dla mnie takie zmartwienia to nie zmartwienia :) Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: lambda » 2021-09-15, 12:20

Skaza pisze: 2021-09-15, 08:15
lambda pisze: 2021-09-15, 05:38
Skaza pisze: 2021-09-14, 20:45 Trochę już to planuje i nie urodziłem się wczoraj ,więc bez obaw poradzę sobie :) Względem głuszy to lepszy taki ryc niż nic :)
Jak każda kobieta martwisz się zbytnio na zapas. Jeśli się czegoś bardzo chce to ze wszystkim można sobie poradzić :)
Ja się tym nie martwię, pytałeś tylko jakie widzę potencjał w problemu to Ci napislam.
Bo twierdziłeś że nie będziesz miał rządnych co w mojej ocenie je nie jest prawdą.
Rozumiem , ale dla mnie takie zmartwienia to nie zmartwienia :) Pozdrawiam serdecznie.
Czyli płacenie, rachunków, chodzenie do pracy itd jest zmartwieniem a wszysto inne już nie. Ciekawa koncepcja.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-10-02, 22:38

Koncepcja własna, prywatna i osobista :) ale nigdy nie oczekiwałem , że ktokolwiek będzie ją podzielał czy choć trochę zrozumie jej sens :)
Ostatnio zmieniony 2021-10-02, 23:25 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1075
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Efezjan » 2021-10-03, 15:39

Ja rozumiem jej sens. To rzeczy są dla nas, a nie my jesteśmy dla rzeczy, a niestety świat wmawia nam coś innego. Mieć taki smartfon, takie ciuchy markowe, taki zegarek, samochód itd. itp.

Ja zadowalam się jednopokojowym mieszkaniem w starej kamienicy, które robi się coraz ciaśniejsze, bo książek przybywa...
Nie mógłbym zrezygnować zupełnie z elektroniki... Jak wtedy słuchałbym ukochanych oper...? Nie mógłbym do opery w Bytomiu jeździć - a wybieram się 16 października.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-10-11, 11:47

Efezjan pisze: 2021-10-03, 15:39 Ja rozumiem jej sens. To rzeczy są dla nas, a nie my jesteśmy dla rzeczy, a niestety świat wmawia nam coś innego. Mieć taki smartfon, takie ciuchy markowe, taki zegarek, samochód itd. itp.

Ja zadowalam się jednopokojowym mieszkaniem w starej kamienicy, które robi się coraz ciaśniejsze, bo książek przybywa...
Nie mógłbym zrezygnować zupełnie z elektroniki... Jak wtedy słuchałbym ukochanych oper...? Nie mógłbym do opery w Bytomiu jeździć - a wybieram się 16 października.
No to jesteś wyjątkiem Efezjanie. Mi też wystarczyłby jeden pokój w nim samo miejsce do spania, stół, krzesło i właściwie tyle.
Ciągle się jeszcze zastanawiam nad ostateczną decyzją. Może lepiej będzie nie zagrzewać dłużej miejsca w jednym punkcie.
Mam jeszcze czas, co bym nie wybrał i tak będzie źle :)

Ciekawa

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Ciekawa » 2021-10-28, 20:50

Pustelniczy tryb życia? A masz powołanie, czy to tylko ucieczka?

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-10-28, 21:09

Ciekawa pisze: 2021-10-28, 20:50 Pustelniczy tryb życia? A masz powołanie, czy to tylko ucieczka?
Ucieczka połączona z wielkim marzeniem.

Ciekawa

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 05:54

Skaza pisze: 2021-10-28, 21:09
Ciekawa pisze: 2021-10-28, 20:50 Pustelniczy tryb życia? A masz powołanie, czy to tylko ucieczka?
Ucieczka połączona z wielkim marzeniem.
No okej. A jak się do tego przygotowujesz? Chata w lesie? Dom na pustyni? Szałas w dżungli?

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-10-29, 09:33

Do tego tak naprawdę najmocniej trzeba się przygotowywać chyba mentalnie. Gdyż to wyłącznie od naszego serca i podejścia do życia/świata/ludzi będzie zależało to czy będziemy już na zawsze sami tylko ze sobą zatopieni we własnych myślach. Odpowiadając na Twoje pytanie bardziej praktycznie to ... chata wśród lasów.

ODPOWIEDZ