Witam serdecznie :)

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-09-07, 22:14

Witam wszystkich po raz drugi tutaj po sporej przerwie. Obiecałem wtedy użytkowniczce Abigail (jeśli pomyliłem coś w nicku przepraszam) , że jeśli moje plany o pustelniczym trybie życia ulegną zmianie lub przesuną się mocniej w czasie to powrócę. Słowa dotrzymałem :) Nie pamiętam swojego poprzedniego nicka, więc zostałem Skazą :)

Jacek, Gdańsk, 31 jesieni i jeszcze po stokroć więcej życiowych błędów i zakrętów :)
Pozdrawiam serdecznie i postaram się nie przeszkadzać :)

Ps. Trafiłem na swój stary post dawniej Gacek , ale pozostanę Skazą :)
Ostatnio zmieniony 2021-09-07, 23:06 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Dezerter » 2021-09-07, 23:42

Abigail ciągle na ciebie czeka , teraz jako abi
My jak widzisz też
Cieszę się, że na tyle dobrze nas wspominałeś, że chciałeś wrócić
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Czarny » 2021-09-08, 00:10

Cześć @Skaza :)
Pamiętam tą waszą rozmowę z czatu, no nieczęsto ktoś deklaruje się zostać pustelnikiem.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-09-08, 10:07

Cześć Dezerter i Czarny :) Plany wciąż aktualne , lecz przesunięte w czasie. Przeczuwam , że co najmniej do kwietnia przyszłego roku niestety. Nie zrezygnuje z tego marzenia i spełnię je pomimo niezadowolenia rodziny :)

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Efezjan » 2021-09-10, 15:02

W sensie @Skaza będziesz mieszkał z dala od ludzi sam, czy sam w zakonie - na przyklad u kamedułów?
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-09-10, 18:01

Z dala od ludzi samemu wśród lasów i łąk :) w planach zwierzęta , ale bardziej dla ich towarzystwa niż jako pokarm :)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-09-10, 20:22

Skaza pisze: 2021-09-10, 18:01 Z dala od ludzi samemu wśród lasów i łąk :) w planach zwierzęta , ale bardziej dla ich towarzystwa niż jako pokarm :)
A skąd wiesz, że te zwierzęta będą do Ciebie przyjaźnie nastawione? Nie obawiasz się trochę? Np. dziki albo niedźwiedzie są bardzo niebezpieczne.

Dodano po 4 minutach 45 sekundach:
No i trzeba uważać, żeby nie natrafić na gniazdo os albo szerszeni.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-09-10, 21:03

Tam gdzie mam nadzieję być czyli mianowicie w sercu Kaszub nie ma niedźwiedzi, owszem są dziki nawet w ostatnich latach widuję się wilki , lecz obaw nie mam gdyż zwierzęta z natury raczej nie atakują same jeśli się ich nie drażni. Rodzina ma tam mały opuszczony kawałek ziemi z rozpadającą się chatką i tak sobie wymarzyłem by tam osiąść, uprawiać ziemię siłą własnych rąk, słuchać śpiewu ptaków rankiem,palić w piecu i tańczyć w deszczu oraz mieć trochę zwierząt (króliki, kury, kozy, owce, koty i psa z którym bym spacerował po lasach bez zegarka). Domy są tam dość daleko od siebie oddalone. Najbliższy tak gdzieś 300-500 metrów ode mnie by był. Wokół lasy, polany, doliny i błoga cisza :) Ideałem byłoby zupełne pustkowie , ale na początek wystarczy i to. Jeśli kiedyś rodzina będzie chciała to sprzedać , spakuję się w plecak, oddam zwierzęta w dobre ręce i razem z psem wyruszę przed siebie w Polskę :)

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Lizzie » 2021-09-13, 13:03

Cześć
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-09-13, 16:37

Lizzie pisze: 2021-09-13, 13:03Cześć
Cześć Lizzie :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: lambda » 2021-09-13, 16:46

Skaza pisze: 2021-09-10, 21:03 Tam gdzie mam nadzieję być czyli mianowicie w sercu Kaszub nie ma niedźwiedzi, owszem są dziki nawet w ostatnich latach widuję się wilki , lecz obaw nie mam gdyż zwierzęta z natury raczej nie atakują same jeśli się ich nie drażni. Rodzina ma tam mały opuszczony kawałek ziemi z rozpadającą się chatką i tak sobie wymarzyłem by tam osiąść, uprawiać ziemię siłą własnych rąk, słuchać śpiewu ptaków rankiem,palić w piecu i tańczyć w deszczu oraz mieć trochę zwierząt (króliki, kury, kozy, owce, koty i psa z którym bym spacerował po lasach bez zegarka). Domy są tam dość daleko od siebie oddalone. Najbliższy tak gdzieś 300-500 metrów ode mnie by był. Wokół lasy, polany, doliny i błoga cisza :) Ideałem byłoby zupełne pustkowie , ale na początek wystarczy i to. Jeśli kiedyś rodzina będzie chciała to sprzedać , spakuję się w plecak, oddam zwierzęta w dobre ręce i razem z psem wyruszę przed siebie w Polskę :)
A z czego będziesz żył?
Takie marzenia przypominają mi tą historię. Niestety bez happy endu.
https://www.national-geographic.pl/arty ... l-w-gluszy

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-09-13, 17:08

Słyszałem o tej historii i o jej filmowej ekranizacji , ale nie oglądałem jeszcze. Wracając do pytania mam trochę oszczędności i na sam początek wystarczy a potem chciałbym zupełnie uniezależnić się od świata i cywilizacji . Nie korzystać z prądu, miejskiej wody ani żadnego sprzętu którego nie zrobię sam. Jest tam studnia, blisko w miarę jeziora i różne stawy wspominam o tym byś nie martwiła się o mnie w tej kwestii. Jeść tylko to co sam wyhoduję i co znajdę w lesie. Nie posiadać nic jednocześnie mając wszystko co najważniejsze. To marzenie, ale dążę do niego z całych sił :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: lambda » 2021-09-13, 18:36

Skaza pisze: 2021-09-13, 17:08 Słyszałem o tej historii i o jej filmowej ekranizacji , ale nie oglądałem jeszcze. Wracając do pytania mam trochę oszczędności i na sam początek wystarczy a potem chciałbym zupełnie uniezależnić się od świata i cywilizacji . Nie korzystać z prądu, miejskiej wody ani żadnego sprzętu którego nie zrobię sam. Jest tam studnia, blisko w miarę jeziora i różne stawy wspominam o tym byś nie martwiła się o mnie w tej kwestii. Jeść tylko to co sam wyhoduję i co znajdę w lesie. Nie posiadać nic jednocześnie mając wszystko co najważniejsze. To marzenie, ale dążę do niego z całych sił :)
A co Cię skłania do takiej i ucieczki od cywilizacji?

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: Skaza » 2021-09-13, 19:38

Pragnienie wolności i niezależności całkowitej od spraw czysto ziemskich :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Witam serdecznie :)

Post autor: lambda » 2021-09-14, 10:59

Skaza pisze: 2021-09-13, 19:38 Pragnienie wolności i niezależności całkowitej od spraw czysto ziemskich :)
A przed jakimi konkretnie sprawami czysto ziemskimi chcesz uciekać?

ODPOWIEDZ