Witam

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Awatar użytkownika
Niedzielny_Poranek
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2021
Lokalizacja: Małopolska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Witam

Post autor: Niedzielny_Poranek » 2021-09-18, 20:48

Witam, u mnie trochę depresyjnie :( Przede mną kolejna nieprzespana noc. Jestem tak zmęczona nawet nie mogę spać. Tak bardzo się modlę, ale i tak nic się nie układa. Proszę o modlitwę.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Witam

Post autor: Albertus » 2021-09-18, 21:06

Witaj!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Witam

Post autor: Andej » 2021-09-18, 23:07

Masz moją.
Gdy sen nie chce przyjść chwytam różaniec. Czasem wszystkie cztery cząstki. Z rozważaniem, obowiązkowo. I koronka. Zwykle pomaga. A ostatnią modlitwę odmawiam w intencji snu.
A gdy to za mało. Wybijam się za snu. Cos robię. Siadam do kompa. Coś jem, piję. I znów się kładę. I znów różaniec. To moje metoda.

Próbuj, kiedyś znajdziesz sposób. Ale może trzeba też zapanować na zmęczeniem? Dlaczego tak się męczysz? Czy potrafisz to zmienić?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Niedzielny_Poranek
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2021
Lokalizacja: Małopolska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Witam

Post autor: Niedzielny_Poranek » 2021-09-19, 08:45

Andej pisze: 2021-09-18, 23:07 Masz moją.
Gdy sen nie chce przyjść chwytam różaniec. Czasem wszystkie cztery cząstki. Z rozważaniem, obowiązkowo. I koronka. Zwykle pomaga. A ostatnią modlitwę odmawiam w intencji snu.
A gdy to za mało. Wybijam się za snu. Cos robię. Siadam do kompa. Coś jem, piję. I znów się kładę. I znów różaniec. To moje metoda.

Próbuj, kiedyś znajdziesz sposób. Ale może trzeba też zapanować na zmęczeniem? Dlaczego tak się męczysz? Czy potrafisz to zmienić?
Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym nawarstwia mi się wiele problemów, jak tylko jeden rozwiąże, jak tylko złapię chwilę oddechu nagle pojawiają się kolejne o wiele poważniejsze, nie mam żadnego wsparcia, a jak o niego proszę nikt mnie nie słucha, i nikogo nic nie interesuje, coś mówią niby mówią i obiecuje a i tak zostaje sama z niespełnionymi obietnicami i cała odpowiedzialność spada na mnie, żyję od jednego problemu do drugiego. Mam plany i marzenia, ale nie mam nawet czasu ich realizować, ba ! nie mam nawet czasu opróżnić zmywarki :( - bardzo mnie to wszystko męczy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Witam

Post autor: sądzony » 2021-09-19, 09:14

Może nie chodzi o rozwiązywanie konkretnych, pojawiających się jeden za drugim problemów, a o gruntowną zmianę czegoś co je generuje lub Twoich zachowan (schematów), które inicjują postrzeganie wielu "rzeczy" w przebraniu problemu.
Może to czas zmiany, przełomu.
Życie mnie nauczyło, by "zła/błędów" szukać w sobie.
Jedynie tak zmieniać można świat wokół siebie.

Oczywiście nie musi tak być w Twoim przypadku, ale warto to przemyśleć.
Pozdrawiam i powodzenia.
DT

PS: kiedyś miałem kapelę rokową i miałem numer pt: "niedzielny poranek".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Witam

Post autor: Andej » 2021-09-19, 09:36

Troszkę mi głupio to pisać. Czynię to jednak. Na podstawie własnego życia. Kiedyś miałem plany i marzenia. Z czasem redukowane. Zmniejszane. Urealniane. Teraz plany minimalistyczne. Na miarę możliwości. A marzenia. Poza pragnieniem zbawienia, właściwie nie mam już.
Kiedyś prosiłem o pomoc, teraz wolę pomagać. Swoje brzemię chcę dźwigać sam. A jeśli z czyjąś pomocą, to tylko dobrowolną. Z własnej inicjatywy tej osoby.

Chcesz, pragniesz więcej niż możesz. Zarówno fizycznie jak i psychicznie. Przykrój plany do tego, o czym wiesz, że na pewno osiągniesz. Nic więcej. Z czasem zobaczysz, że w ten sposób osiągniesz znacznie więcej niż dotychczas. To pierwszy krok. Jeśli wejdziesz na tę drogę, to nabierzesz rozpędu. A czas znajdzie się na wszystko.

Nich Cię Bóg błogosławi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Witam

Post autor: Lizzie » 2021-09-20, 17:11

Hejo
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Witam

Post autor: Maciej » 2021-09-21, 11:09

Cześć!
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 971
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 264 times

Re: Witam

Post autor: Repart » 2021-09-21, 14:38

sądzony pisze: 2021-09-19, 09:14 Życie mnie nauczyło, by "zła/błędów" szukać w sobie.
Też tak robię. Wydaje mi się, że to mądre rozwiązanie większości sytuacji, w których na pierwszy plan wysuwają się emocje. Jednak słusznie zauważyłeś, że nie wszystkie przypadki zostaną tak rozwiązane.

Autorko tematu, trochę ciężko coś doradzić. Jednak skoro tutaj napisałaś, to warto posłuchać naszych rad, może akurat coś pomogą. Pozdrawiam i powodzenia :)
Ostatnio zmieniony 2021-09-21, 14:39 przez Repart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Niedzielny_Poranek
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2021
Lokalizacja: Małopolska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Witam

Post autor: Niedzielny_Poranek » 2021-09-22, 16:47

Dziękuję za wszystkie porady i podpowiedzi :) zmieniając temat.... jak dodać cytat, który jest pod postami niektórych użytkowników?

orzeszku

Re: Witam

Post autor: orzeszku » 2021-09-22, 17:18

- kliknij w trójkącik skierowany w dół przy Twoim loginie na górze po prawej stronie
- wejdź w "Twoje konto"
- wejdź w zakładkę "profil"
- będzie tam opcja "podpis"

Awatar użytkownika
Niedzielny_Poranek
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2021
Lokalizacja: Małopolska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Witam

Post autor: Niedzielny_Poranek » 2021-09-22, 18:16

orzeszku pisze: 2021-09-22, 17:18 - kliknij w trójkącik skierowany w dół przy Twoim loginie na górze po prawej stronie
- wejdź w "Twoje konto"
- wejdź w zakładkę "profil"
- będzie tam opcja "podpis"
W zakładce "profil" mam: płeć, urodziny, lokalizacja, strona www., facebook, twitter wyznanie. przekład z Biblii. Nie mogę znaleźć nic o popisie

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Witam

Post autor: sądzony » 2021-09-22, 18:28

Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Niedzielny_Poranek
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2021
Lokalizacja: Małopolska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Witam

Post autor: Niedzielny_Poranek » 2021-09-22, 18:42

sądzony pisze: 2021-09-22, 18:28 Obrazek
ja mam tak
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-09-22, 18:46 przez Niedzielny_Poranek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Witam

Post autor: sądzony » 2021-09-22, 18:45

Trza spytać @Dezerter albo pani @miłośniczka Faustyny (w sensie moderatorów).
Może nie zasłużyłaś jeszcze na podpis :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ